Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές: Επιλογή / Αναβάθμιση


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ένα διήμερο στο εξοχικό δεν παίρνεις laptop αλλά netbook. Είμαι Κρήτη για διακοπές και δουλειές, και είμαι με το netbook αυτή τη στιγμή. Σπίτι έχω 17" Dell laptop.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

E τι να κάνουμε... Εγώ θέλω να πάρω λάπτοπ. Ξέρεις, επειδή γενικά βλέπω αρκετές ταινίες δεν θα με βολέψει καθόλου το netbook.
Link to comment
Share on other sites

και εγω netbook προτεινω και εγω...στο σπιτι χρησημοποιω απο ολα τα ειδη υπολογιστων...με το netbook(asus 1101 HA) δεν εχω κανενα προβλημα...μια χαρα παει...τωρα για service δεν ξερω αν ειναι καλο...δεν μου εχει τυχει κατι παντως...για διακοπες σου λεω netbook για να το κουβαλας και πιο ευκολα...απο μαρκα asus γιατι εχω ακουσει και απο γνωστους και απο εδω οτι η asus φτιαχνει πολυ καλα netbooks

 

E τι να κάνουμε... Εγώ θέλω να πάρω λάπτοπ. Ξέρεις, επειδή γενικά βλέπω αρκετές ταινίες δεν θα με βολέψει καθόλου το netbook.

 

δεν θα σε βολεψει μια 12αρα οθονη???

επισης και σε χρηματικο ποσο τα netbook στοιχηζουν λιγοτερο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Έριξα μια ματιά για οθόνες 11-14 στο scroutz.gr. Τα 3 πρώτα έχουν εξαντληθεί, ένα άλλο δεν έχει υποδοχή για dvd και μετά φτάνουμε σε τιμές 15αρας... Ένα ακόμα μείον είναι η μικρή χωριτηκότητα στο σκληρό... Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Έριξα μια ματιά για οθόνες 11-14 στο scroutz.gr. Τα 3 πρώτα έχουν εξαντληθεί, ένα άλλο δεν έχει υποδοχή για dvd και μετά φτάνουμε σε τιμές 15αρας... Ένα ακόμα μείον είναι η μικρή χωριτηκότητα στο σκληρό...

 

σε αυτο εχεις δικιο...εγω προσωπικα βολευομαι με φορητο dvd...αν και ποιανει χωρο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρθηκαν posts σε off-topic.

 

andrewmaslim σε παρακαλώ στο εξής να μην είσαι εριστικός και να μην γράφεις με κεφαλαία.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο κι όμως αληθινό! Το συγκεκριμένο toshiba χθες η ηλεκτρονική το είχε 332Ε και σκεφτόμουν να το πάρω. Έπειτα τηλεφώνησα να τους ρωτήσω για την εγγύηση και είπα ότι θα το σκεφτώ. Σήμερα, μετά την εκδήλωση ενδιαφέροντος, το δίνουν 399 ευρώ!! Την παλεύουν? Καλύτερα να βιαστώ να αγοράσω ένα φθηνό γιατί μεθαύριο μπορεί να ανέβουν και τα υπόλοιπα...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα διαβάζουν τα ποστ σου.:p

Πάντως να πάρεις netbook και να το συνδέεις με την τηλεόραση για τις ταινίες το σκέφτηκες; Ασε που πάλι βλέπεις κι από κει, απλά το φέρνεις πιο κοντά σου.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα διαβάζουν τα ποστ σου.:p

Πάντως να πάρεις netbook και να το συνδέεις με την τηλεόραση για τις ταινίες το σκέφτηκες; Ασε που πάλι βλέπεις κι από κει, απλά το φέρνεις πιο κοντά σου.

 

Δεν έχουμε τηλεόραση στο εξοχικό. Γενικά το χουμε ψιλοάδειο γιατί στο παρελθόν μας είχαν κλέψει... Γι αυτό σκέφτηκα τη λύση του λάπτοπ, για να το πηγαινοφέρνω εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να βλέπεις και τηλεόραση.

 

μπορει μεσω και live streaming;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

kostas_v πάρε όποιο φθηνότερο βρεις που σε καλύπτει ;)

 

άλλωστε σε τόσα λίγα χρήματα δε μπορείς να έχεις τρελές απαιτήσεις :)

επίσης κάτι σε μεταχειρισμένο θα σε ενδιέφερε; για ρίξε μια ματιά στις αγγελίες

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να πάρω μεταχειρισμένο. Αν έπαιρνα θα έπαιρνα μόνο από άτομο εμπιστοσύνης. Είναι μεγάλο το ρίσκο.... Άσε που οι περισσότεροι δεν δέχονται ούτε να το ανοίξεις αν δεν το πληρώσεις πρώτα κι αν το πληρώσεις και μετά διαπιστώσεις πρόβλημα, δεν γυρίζουν τα λεφτά πίσω... Έχει τύχει σε γνωστούς μου αυτό.

 

Το φθηνότερο είναι αυτό το Acer με 319Ε αλλά οι περισσότεροι με παρότρυναν να μην το πάρω...

Link to comment
Share on other sites

στη θέση σου θα το παιρνα χωρίς 2η σκέψη. άλλες συσκευές σε αυτήν την κατηγορία τιμής δεν υπαρχουν :)
Link to comment
Share on other sites

Το φθηνότερο είναι αυτό το Acer με 319Ε αλλά οι περισσότεροι με παρότρυναν να μην το πάρω...

Εχω αγοράσει 3 Acer χωρίς να έχω το παραμικρό πρόβλημα. Με βάση όμως αυτά που διάβαζα για την τεχνική υποστήριξη της εταιρείας, πήγα στη λύση Dell και δεν με ενδιαφέρει αν χαλάσει ή όχι. Εσύ πληρώνεις όμως, εσύ αποφασίζεις. Εμείς απλά προτείνουμε με βάση τι θα κάναμε στη θέση σου.

 

Το παρήγγειλα τελικά. Θα το χω την άλλη βδομάδα.

Δεν είναι μεγάλο το χρονικό διάστημα; Οπως και να χει καλοφάγωτο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παγωτό για να το φάω :p

Κοίτα, είμαι αισιόδοξος γενικά. Στην τελική, υπάρχει και η εγγύηση.

 

Όχι, δεν είναι μεγάλο το χρονικό διάστημα. Μου είπαν ότι δεν το χουν στο κατάστημα και θα το παραγγείλουν. Στο specialprice.gr που ρώτησα για το ίδιο λάπτοπ, είπαν ότι θα κάνει να έρθει 13 μέρες! Οπότε καλά είμαι!

Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρέ, καινούργιο μηχάνημα είναι. Τι να πάθει στα χέρια μου? Αν ήταν να το πάρει κανας άλλος, θα σου λεγα ναι, ας πάρει κάτι καλύτερο γιατί θα του χαλάσει. Εκτός πια αν το πάρω ελαττωματικό, που δεν νομίζω. Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που ακούς και διαβάζεις είναι απλά φήμες.

Αυτή τη στιγμή σου γράφω από ένα νετμπουκ acer aspire 150x δύο ετών περίπου και δίπλα μου παίζει μουσική ένα acer apire 3023wlmi που είχα αγοράσει το 2005 !!! Στο σπίτι μου έχω ένα acer aspire a110L επίσης 2 ετών (βαριέμαι να κουβαλάω) !!! Στα χέρια μου αυτά τα χρόνια είχα και ένα acer travelmate 660 το οποίο έδωσα πριν λίγο καιρό. Το μόνο που χάλασε από όλα αυτά, ήταν το dvdrw του 3023 (δεν γράφει, αλλά ακόμα διαβάζει μια χαρά) πέρσι στον 5ο χρόνο δηλαδή. ΠΟΤΕ κανένα δεν πήγε για επισκευή, είτε σε εγγύηση είτε εκτός !!!

Στο θέμα εγγυήσεων και επισκευών μόνο η Dell διαφέρει που είναι πρώτη και καλύτερη, εκτός συναγωνισμού. Όλες οι άλλες το ίδιο είναι, με μόνη (σημαντικότατη βέβαια) διαφορά τα έτη εγγύησης...

Καλορίζικο και να το χαρείς το νέο acer σου.:):)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Θενξ... Καλά έκανες και τα έγραψες για να μην υπάρχει μόνο η μία πλευρά για την acer. Και της αδερφής μου το acer με 10αρα οθόνη που χει δυο χρόνια, δεν έχει βγάλει την παραμικρή ζημιά. Τίποτα δεν είναι σίγουρο ή κανόνας λοιπόν.
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα εγγυήσεων και επισκευών μόνο η Dell διαφέρει που είναι πρώτη και καλύτερη, εκτός συναγωνισμού. Όλες οι άλλες το ίδιο είναι...

Νομίζω η τοσίμπα δίνει 3 χρόνια εγγύηση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...