Jump to content

Buy & Sell: Σχολιασμός και κλειδώματα


SAXOVTS
 Κοινοποίηση

Κλείδωμα αγγελιών: Υπέρ ή Κατά;  

56 members have voted

  1. 1. Κλείδωμα αγγελιών: Υπέρ ή Κατά;

    • Ναι, συμφωνώ απόλυτα με το (αυτόματο) κλείδωμα των αγγελιών, εφόσον επιτρέπεται και το edit.
      30
    • Όχι, δεν συμφωνώ με το (αυτόματο) κλείδωμα των αγγελιών.
      22
    • Το θέμα με αφήνει αδιάφορο.
      2
    • Δεν κάνω αγγελίες στο myPhone, προτιμώ το Fleamarket ή/και τη Χρυσή Ευκαιρεία
      2


Recommended Posts

Θα γράψω και την δική μου εμπειρία. Εβαλα αγγελία για ανταλλακτικά Golf. Tην πρώτη μέρα που φαινόταν στην πρώτη σελίδα αναζήτησης, ενδιαφέρθηκε κάποιος για τα ηλεκτρικά παράθυρα. Εκτοτε, ουδείς.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάλι δημοσίευσα μια αγγελία ζήτησης κάρτας γραφικών και επεξεργαστή και την επόμενη μέρα υπήρξε ανταπόκριση όσον αφορά την κάρατα γραφικών! Πέρασαν αρκετές μέρες και αφού δεν ανταποκρίθηκε κάποιος θα την ξαναδημοσιεύσω κανονικά μόνο με τον επεξεργαστή! Μια χαρά δηλαδή! Δεν χάθηκε και ο κόσμος!

 

Με την ευκαιρεία θα ήθελα να επισημάνω ότι υπάρχει και η δυνατότητα να επισυνάπτουμε λινκ της αγγελίας στην υπογραφή μας με ότι αυτό συνεπάγεται ;)

 

Πάντως όσες φορές έβαλα αγγελία είτε ζήτησης είτε πώλησης μπορώ να πω ότι εξυπηρετήθηκα... :rolleyes: :whistle:

 

Γενικώς δεν είχα πρόβλημα ούτε με το παλιό σύστημα ούτε με το νέο! :confused:

 

Videomix, τα ανταλλακτικά για γκολφ δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο ενδιαφέρουν τα μέλη του myphone όσο π.χ. ένα κινητό ή ανταλλακτικά για υπολογιστές... Σκέφτηκες το ενδεχόμενο να δημοσιεύσεις σχετικές αγγελίες και σε άλλα φόρα ίσως και πιο εξειδικευμένα με το αντικείμενο?

 

Το λέω γιατί βλέπω αγγελίες που έχουν και λινκ για το φλιμάρκετ κ.τ.λ. και ο σκοπός των πωλητών/αγοραστών είναι προφανής: Να δουν την αγγελία τους περισσότερα άτομα! :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® ( 5 Μάρ. 2004 , 11:33)

 

 

Γενικώς δεν είχα πρόβλημα ούτε με το παλιό σύστημα ούτε με το νέο! :confused:

 

Videomix, τα ανταλλακτικά για γκολφ δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο ενδιαφέρουν τα μέλη του myphone όσο π.χ. ένα κινητό ή ανταλλακτικά για υπολογιστές... Σκέφτηκες το ενδεχόμενο να δημοσιεύσεις σχετικές αγγελίες και σε άλλα φόρα ίσως και πιο εξειδικευμένα με το αντικείμενο?

 

Το λέω γιατί βλέπω αγγελίες που έχουν και λινκ για το φλιμάρκετ κ.τ.λ. και ο σκοπός των πωλητών/αγοραστών είναι προφανής: Να δουν την αγγελία τους περισσότερα άτομα! :whistle:

 

 

Μπορεί να θέλει να τα δώσει σε φιλαράκια του από το φόρουμ κι όχι σε άγνωστους! :D

 

Εμένα πάντως μου αρέσει που μπήκε μία τάξη στο buy and sell αν και δε το χρησιμοποιώ ποτέ! :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® ( 5 Μάρ. 2004 , 11:33)

 

Videomix, τα ανταλλακτικά για γκολφ δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο ενδιαφέρουν τα μέλη του myphone όσο π.χ. ένα κινητό ή ανταλλακτικά για υπολογιστές... Σκέφτηκες το ενδεχόμενο να δημοσιεύσεις σχετικές αγγελίες και σε άλλα φόρα ίσως και πιο εξειδικευμένα με το αντικείμενο?

 

Το λέω γιατί βλέπω αγγελίες που έχουν και λινκ για το φλιμάρκετ κ.τ.λ. και ο σκοπός των πωλητών/αγοραστών είναι προφανής: Να δουν την αγγελία τους περισσότερα άτομα! :whistle:

 

Ωραία. Και απαντάω λοιπόν. Ω τι σύμπτωση, την πρώτη μέρα δημοσίευσης μου έστειλαν pm. Κατόπιν, τίποτα. Mην κολλάς στο είδος που έβαλα. Εχω και στις άλλες πρόβλημα. Εχω π.χ. μια κονσόλα με cd's και μίκτη. Είχα γράψει σε κάποιο μέλος που ενδιαφερόταν, πως θα ποστάρω και μια φώτο όταν μπορέσω να βγάλω. Πρίν 2 εβδομάδες προσπάθησα και είδα με λύπη πως δεν είχα την δυνατότητα γιατι είναι λέει σε αρχείο. Στέλνω pm στον mod που έχει την ευθύνη και μου λέει δεν γίνεται τίποτα. Αρα.... βγάλε συμπέρασμα. Τέλος πάντων, το δικό μου(συμπέρασμα) το έχω ήδη βγάλει. Δεν με πειράζει ιδιαίτερα διοτι δεν μπαίνω εδώ για αγγελίες. Αν ήθελα να μπαίνω μόνο γιαυτό, απλά ... δεν θα έμπαινα. :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelopas ( 5 Μάρ. 2004 , 17:53)

 

Se emena to eihes ipodhethei kai an den kano lathos aforouse ta cdj100.Right??

 

Σωστά. Πήγα να γράψω το όνομά σου αλλα δεν ήμουν 100% σίγουρος.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VIDEOMIX ( 5 Μάρ. 2004 , 17:46)

 

Ωραία. Και απαντάω λοιπόν. Ω τι σύμπτωση, την πρώτη μέρα δημοσίευσης μου έστειλαν pm. Κατόπιν, τίποτα. Mην κολλάς στο είδος που έβαλα. Εχω και στις άλλες πρόβλημα. Εχω π.χ. μια κονσόλα με cd's και μίκτη. Είχα γράψει σε κάποιο μέλος που ενδιαφερόταν, πως θα ποστάρω και μια φώτο όταν μπορέσω να βγάλω. Πρίν 2 εβδομάδες προσπάθησα και είδα με λύπη πως δεν είχα την δυνατότητα γιατι είναι λέει σε αρχείο. Στέλνω pm στον mod που έχει την ευθύνη και μου λέει δεν γίνεται τίποτα. Αρα.... βγάλε συμπέρασμα. Τέλος πάντων, το δικό μου(συμπέρασμα) το έχω ήδη βγάλει. Δεν με πειράζει ιδιαίτερα διοτι δεν μπαίνω εδώ για αγγελίες. Αν ήθελα να μπαίνω μόνο γιαυτό, απλά ... δεν θα έμπαινα. :)

 

εχμ σε μένα έστειλες ΡΜ νομίζω. Και στο ΡΜ μου σου είπα ότι από τη στιγμή που είναι στο Αρχείο μπορείς να κάνεις νέα αγγελία και να βάλεις εκεί τη φωτογραφία... Γιατί δεν το κάνεις και απλώς κάθεσαι και "γκρινιάζεις"; :worry: :confused:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Videomix, οι κανονισμοί αλλάξανε, οπότε θα πρέπει να τους αποδεχτείς. Τίποτα δεν σε εμποδίζει να βάλεις στη νέα αγγελία ένα link προς την παλιά για να βλέπουν οι ενδιαφερόμενοι τι είχε ειπωθεί παλαιότερα. :)
Είμαστε όλοι εδώ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Αρχιμήδης ( 6 Μάρ. 2004 , 01:32)

 

Videomix, οι κανονισμοί αλλάξανε, οπότε θα πρέπει να τους αποδεχτείς. Τίποτα δεν σε εμποδίζει να βάλεις στη νέα αγγελία ένα link προς την παλιά για να βλέπουν οι ενδιαφερόμενοι τι είχε ειπωθεί παλαιότερα. :)

 

Μμμμμ, σωστό. Να και μια φορά που εκτός απο παρατήρηση μου λές και κάτι που θα με διευκολύνει. :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VIDEOMIX ( 6 Μάρ. 2004 , 01:35)

 

Μμμμμ, σωστό. Να και μια φορά που εκτός απο παρατήρηση μου λές και κάτι που θα με διευκολύνει. :)

 

... να σκεφτόμαστε λίγο πριν πατήσουμε το κουμπάκι "απάντηση", δε νομίζεις; :rolleyes:

Είμαστε όλοι εδώ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 5 Μάρ. 2004 , 17:33)

 

Συμμαζευτηκε και εγινε πιο σοβαρο!

Videomix δοκιμασε σε forum αυτοκινητων...4troxoi,gtc,tfrc κτλ κτλ

 

 

Ναί αλλά δεν έχει γίνει ποιό απρόσωπο? σαν εφημερίδα είναι πια... η έννοια ενός forum δεν είναι ο διάλογος και η δυνατότητα απάντησης?

και μην πούμε πάλι για pm γιατί εκεί μιλάνε μόνο 2 άτομα με αποτέλεσμα οι υπόλοιποι να χάνουν πολύτιμες πληροφορίες...!

 

Τέσπα.. απ την άλλη δεν έχει νόημα να το πολυσυζητάμε ειδικά άφού είδα και την λογική των moderators εδώ μέσα... εμμέσως πλήν σαφώς ποιος νοιάζεται για τις αγγελίες και αν μας δυσκολέψουν θα τις κλείσουμε... και χάρη σας κάνουμε που υπάρχουν... αυτό μου άφησε να καταλάβω με την προηγούμενη απάντηση του ο MsK οπότε με μια τέτοια λογική ότι και να λέμε.... (ωχ βλέπω επιθέσεις στον ορίζοντα να μου ρχοντε :) dont worry δεν ξαναγράφω τιποτα γιαυτό το θέμα!)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά από κάποιο καιρό λειτουργίας του εν λόγω forum με αυτόν τον τρόπο, πρέπει να παρατηρήσω πως η διεξαγωγή των αγοραπωλησιών φαίνεται πολύ ομαλότερη και οργανομένη και δεν έχουμε πλέον αυτό το "γύφτικο παζάρι" που γινόταν παλαιότερα.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

εμμέσως πλήν σαφώς ποιος νοιάζεται για τις αγγελίες και αν μας δυσκολέψουν θα τις κλείσουμε... και χάρη σας κάνουμε που υπάρχουν...

μάλλον το κατάλαβες λίγο λάθος.

μιας ενδιαφέρει να γίνεται η δουλειά των μελών, άλλωστε το φόρουμ είναι για τα μέλη του. Μας ενδιαφέρει όμως αυτή η παροχή να μην την εκμεταλεύονται έμποροι που ουδεμια σχέση έχουν με το υπόλοιπο φόρουμ. Το νέο σύστημα πιστεύω ότι κόβει την φόρα και όρεξη σε όσους το είχαν δει επάγγελμα να πουλάνε και να αγοράζουν αλλά συνεχίζει να επιτρέπει στα μέλη του φόρουμ να πουλήσουν ή να αγοράσουν κάτι και μάλιστα με μεγαλύτερη ευκολία μιας και δεν παίζεται το παλιό "βρώμικο" παιχνίδι με δικλά accounts και αβανταδόρους. ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
τι αριθμο post χρειαζεται να κανεις για να δεις to buy and sell

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55736

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
που θα πάει δεν θα κάνω 75 τα post....που θα πάει...:D

 

Αρκει τα μηνυματα σου να εχουν ουσια ...:rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...