Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου εμενα μου εχει χαλασει κινητο και συγκεκριμενα τα κουμπια επειδη μου ειχε πεσει σε βρεγμενο τσιμεντο..:wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά...νέος στην παρέα σας και εγώ...έχω εδώ και δύο χρόνια το nokia 7610 το οποίο μου δημιουργεί το εξής απίστευτο πρόβλημα...

μόλις ανοίγω το κινητό ψάχνει να βρεί hands free , εγώ όμως δεν έχω συνδεδεμένο τέτοιο εξάρτημα πάνω...οπότε δεν μπορώ να μιλήσω γιατί δεν ακούγεται καθόλου η φωνή καθώς προσπαθώ να μιήσω...

 

από τις ρυθμίσεις της συσκευής δεν λέει κάπου για απενεργοποίηση του hands free

ένα άλλο περίεργο είναι ότι ενώ έχω τέρμα την ένταση της φωνής του προφίλ το κινητό χτυπάει πολύ χαμηλά...σχεδόν δεν ακούγεται ο ήχος..

καμιά ιδέα?

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

εμενα ρε παιδια της αδερφης μου κλεινει μονο του..:confused:

 

Πιθανον να εχει παρει υγρασια . Τα υπολοιπα ,τα ξερεις ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

λειτουργει κανονικα..δεν νομιζω να εχει παρει υγρασια..τα αποτελεσματα θα ηταν αλλα..:what:
Link to comment
Share on other sites

Επάνω κουμπάκι υπάρχει μήπως?Γιατί μου κόπηκε στην μέση και φαίνεται άσχημα!!Και αν ναι πόσο κοστίζει?
Link to comment
Share on other sites

γειας σας παιδεια,μηπως ξερετε αν μπορω να μπω σε sites στο ιντερνετ μεσω κινητου χωρις να πληρωνω?

 

Τσου...:O

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

γειας σας παιδεια,μηπως ξερετε αν μπορω να μπω σε sites στο ιντερνετ μεσω κινητου χωρις να πληρωνω?

δεν ειναι αυτο που ζητας αλλα ριξε μια ματια :ninja:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=152884

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έφτιαξα το αστεράκι μου που είχε χαλάσει....τσάμπα...Έχω ένα φιλαράκι που δουλέυει σε service.Του λέω το αστεράκι τα'φτυσε κτλ κτλ.Βγαίνουμε για καφέ,μου λέει να το δώ...Βγάζει ένα σουγιαδάκι,ξεκολάει την άσπρη ζελατίνα από το πληκτρολόγιο,το καθαρίζει λίγο,το κλείνει μου το δίνει και αυτό ήταν...Είχε πιάσει υγρασία!(από την τσέπη μου?:wacko: )τέσπα,τέλος καλό όλα καλά,ούτε Nokia shop ούτε service ούτε τίποτα.:D

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

πριν λίγο και εντελώς ξαφνικά το 7610 μου έκανε μόνο του επανεκκίνηση αλλά ποτέ δεν άνοιξε. Φτάνει στο σημείο που γράφει "NOKIA" και επανεκκινεί κ.ο.κ.

 

Δοκίμασα να το ανοίξω χωρίς την κάρτα, αλλά πάλι τα ίδια, χωρίς sim πάλι τα ίδια. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

 

Αυτό που δεν θέλω να χάσω είναι ο τηλεφωνικός κατάλογος, ο οποίος ΔΕΝ είναι αποθηκευμένος στην sim, αλλά στο τηλέφωνο.

 

Τι να κάνω, κάποια ιδέα για να το σώσω?

 

Και αν τα καταφέρω, πως μπορώ να του κάνω ένα format(κινητό και κάρτα) παρόλου που θα χάω ότι άλλο είχα πάνω(φωτογραφίες κτλ).

 

 

Ευχαριστώ για κάθε βοήθειά σας εκ των προτέρων.

 

 

ΥΓ. Δοκίμασα να μπω με safe mode(κρατώντας δλδ πατημένο το pen) αλλά πάλι δεν μπάινει(με ή χωρίς την κάρτα μέσα).

- Με την κάρτα μέσα : φτάνει στο σημείο "NOKIA" που προανέφερα

- Χωρίς την κάρτα μέσα : φτάνει στο pin, αλλά βγάζει τα εξής 2 :Σφάλμα εφαρμογή MsvServer και Main, και επανεκκινεί.

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο εκτός από φορμάτ.

Γίνεται πατώντας ταυτόχρονα το πράσινο κουμπί κλήσης,το κουμπί 3,τον αστερίσκο και το κουμπί που ενεργοποιεί το τηλέφωνο.

Κράτα τα πατημένα μέχρι να δείξει στην οθόνη την λέξη formating.

 

Y.Γ.Μπορείς να το πάς στην Νόκια μήπως με κάποιο τρόπο στο ανοίξει και έστι δεν χάσεις τις επαφές σου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που συμβαίνει είναι απίστευτο.

 

Του έκανα Hard Format (3+*+Πράσινο+Άνοιγμα) και εξακολουθεί να μην ανοίγει το κινητό. Η άσπρη οθόνη και οι επανεκκινήσεις συνεχίζονται...

 

Τι να πω ... ΕΛΕΟΣ :worry:

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

akisakis μακαρι να εισαι τυχερος...το δικο μου 7610 μετα απο μια τετοια φαση, στο νοκια σοπ μου ειπαν πως θα κοστισει οσο να το παρω καινουργιο...(ηταν εκτος εγγυησης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Να αρχίσω δλδ να ψάχνω πιο καινούριο κινητό θα αγοράσω ε?(εκτός εγγύησης και εγώ) :p

 

Ε ναι, αμα κοστίζει τόσα τότε δεν αξίζει, πάμε για new. Και να φανταστείς πως το προσεχα αφάνταστα πολύ, δεν μου έπεσε ποτέ κάτω, αγρατσούνιστο κτλ κτλ.

 

Κρίμα ... :worry:

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

Να αρχίσω δλδ να ψάχνω πιο καινούριο κινητό θα αγοράσω ε?(εκτός εγγύησης και εγώ) :p

 

Ε ναι, αμα κοστίζει τόσα τότε δεν αξίζει, πάμε για new. Και να φανταστείς πως το προσεχα αφάνταστα πολύ, δεν μου έπεσε ποτέ κάτω, αγρατσούνιστο κτλ κτλ.

 

Κρίμα ... :worry:

 

Λογικα με μια αναβαθμιση - 15€ ,θα στρωσει :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Λογικα με μια αναβαθμιση - 15€ ,θα στρωσει :)

 

Μακάρι, για να το έχω ως δεύτερο που ανέφερες και εσύ :)

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως καηκε η γουνα μου..:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδια η αδερφη μου εγκατεστησε ενα θεμα απο το ιντερνετ και εφυγε η γραμματοσειρα..πως την βγαζω τωρα?

ελληνικα δεν μπορω να δω πουθενα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια η αδερφη μου εγκατεστησε ενα θεμα απο το ιντερνετ και εφυγε η γραμματοσειρα..πως την βγαζω τωρα?

ελληνικα δεν μπορω να δω πουθενα!

 

Απαραδεκτος να μην γνωριζεις , :p :D

Με το font remover http://www.zenithcore.com/

ή

χρησιμοποιώντας έναν file manager, μετονομάζουμε τον φάκελο C:\system\fonts και κάνουμε επανεκκίνηση στην συσκευή μας.

Το σύστημα θα ανιχνεύσει αυτόματα την προεπιλεγμένη γραμματοσειρά.Τέλος ,σβήνουμε τον μετονομασμένο φάκελλο

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παντως κ εγω αν κ το εχω 2 χρονια και βαλε το κινητο,πριν κανα 6μηνο,ετσι στο ξεκαρφωτο δεν εκανε τπτ κ πηγαινε μεχρι το νοκια.ουτε πιν ουτε τπτ.κ του εκανα ενα φορματ κ εστρωσε.πολυ ξεκαρφωτα πραματα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...