Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalispera se olous.allaxa to opereitor logo me to selq se 7610 kai to til mou egrafe sunexeias system error kai den mporousa na graco me tipota gramata se minima kai se epafes.genika ejafanistikan oi gloses grafis apo to til.ustera apo format telika olla entajei epitelous.to selq to petaxa kai eho valei ollon file explorer o opoios ehei epilogi gia allagi tou opereitor logo alla tora fovame na to xanakano min pos patho pali ta idia.exei kaneis kamia idea pos na to kano sosta.euxaristo kai prosoxi me to selq.

 

Egw to allazw me to FExplorer, kai allazei kanonika, xwris provlima. Dialegeis tin eikona kai patas As Operator Logo.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση που έχει ξαναγίνει..αλλά με λίγο διαφορετικές παραμέτρους :O

Μπορεί το 7610 να γίνει web-cam?Το παλιό καλό 7650 υποστήριζε bluetooth serial port οπότε το σύνδεες στο pc και έπειτα χρησιμοποιούσες 2 εφαρμογές, μία που έβλεπες την οθόνη του κινητού στο pc και άλλη μια για να χρησιμοποιήσεις το input αυτό σαν web-cam.

Το 7610 δεν υποστηρίζει bluetooth serial port :blink: ...Υπάρχει τρόπος?

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Egw to allazw me to FExplorer, kai allazei kanonika, xwris provlima. Dialegeis tin eikona kai patas As Operator Logo.

 

 

My friend μηπως ξερεις πως γινεται να το ξαναγυρισεις στο κανονικο operator logo???

 

Εχω το 6630 , εβαλα μι αφωτο αλλα δεν μπορω να το αλλαξω παλι με τιποτα... :cry:

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.εχω μια απορια.αμα θελω να στειλω μια εφαρμογη.sis

η ενα παιχνιδι.sis η ενα theme.sis η ενα παιχνιδι engage πχ το sonicn,

με bluetooth απο 7610 σε 7610,γινεται?και τα 2 κινιτα εχουν εγκατεστημενο το mobiluck αλλα καθε φορα που προσπαθω να στειλω ενα αρχειο sis η blz μετο mobiluck παντα, οταν παει ο παραληπτης να ανοιξει το αρχειο του βγαζει το μηνυμα "κατεστραμενο αρχειο"

μηπως μπορειτε να βοηθησετε? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.εχω μια απορια.αμα θελω να στειλω μια εφαρμογη.sis

η ενα παιχνιδι.sis η ενα theme.sis η ενα παιχνιδι engage πχ το sonicn,

με bluetooth απο 7610 σε 7610,γινεται?και τα 2 κινιτα εχουν εγκατεστημενο το mobiluck αλλα καθε φορα που προσπαθω να στειλω ενα αρχειο sis η blz μετο mobiluck παντα, οταν παει ο παραληπτης να ανοιξει το αρχειο του βγαζει το μηνυμα "κατεστραμενο αρχειο"

μηπως μπορειτε να βοηθησετε? ευχαριστω

 

Το *.sis αυτο που στελνεις ειναι το αυτουσιο της εφαρμογης ή αυτο που βρισκεται στο E:\System\Install;;

Για *.blz δεν εχω προσπαθησει ποτε αλλα δεν βολευει κιολας γιατι συνηθως ειναι μεγαλα τα αρχεια. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.εχω μια απορια.αμα θελω να στειλω μια εφαρμογη.sis

η ενα παιχνιδι.sis η ενα theme.sis η ενα παιχνιδι engage πχ το sonicn,

με bluetooth απο 7610 σε 7610,γινεται?και τα 2 κινιτα εχουν εγκατεστημενο το mobiluck αλλα καθε φορα που προσπαθω να στειλω ενα αρχειο sis η blz μετο mobiluck παντα, οταν παει ο παραληπτης να ανοιξει το αρχειο του βγαζει το μηνυμα "κατεστραμενο αρχειο"

μηπως μπορειτε να βοηθησετε? ευχαριστω

 

To .blz pws to anoigeis? Molis erthei sto kinto to anoigeis apo ta munimata?

Prepei na exeis to Blizzard Installer, kai gia na to emfanisei prepei na brisketai to arxeio sto E:/(MMC) xuma.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.εχω μια απορια.αμα θελω να στειλω μια εφαρμογη.sis

η ενα παιχνιδι.sis η ενα theme.sis η ενα παιχνιδι engage πχ το sonicn,

με bluetooth απο 7610 σε 7610,γινεται?και τα 2 κινιτα εχουν εγκατεστημενο το mobiluck αλλα καθε φορα που προσπαθω να στειλω ενα αρχειο sis η blz μετο mobiluck παντα, οταν παει ο παραληπτης να ανοιξει το αρχειο του βγαζει το μηνυμα "κατεστραμενο αρχειο"

μηπως μπορειτε να βοηθησετε? ευχαριστω

 

Το έχουμε ξανασυζητήσει άπειρες φορές...Τα sis μέσα στο system/install ΔΕΝ είναι αρχεία εγκατάστασης. Πρέπει να στείλεις τα πρωτότυπα, αυτά που χρησιμοποίησες εσύ για να εγκαταστήσεις την εφαρμογή στο δικό σου τηλέφωνο. Όσο για τα blz ναι πρέπει να έχεις τον installer, ένα filemanager και αφού το λάβεις δεν το ανοίγεις από τα μηνύματα.Ανοίγεις τον filemanager βρίσκεις το αρχείο και το κάνεις cοpy/paste στο Ε:/ Έπειτα ανοίγεις τον installer και το εγκαθιστάς...

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

pedia kserei kaneis poio einai to programma me to opoio mporeis na deis an kapoios exei anoikto to kinito tou xwris na ton pareis tilefwno i na steileis minima?nomizw oti iparxei alla den eimai kai sigouros.....

 

Δεν υπαρχει κατι τετοιο φιλε μου.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ά...και σχετικά με εκείνο το πρόβλημα που είχα με τις αναφορές και τα εικονίδιο...βρήκα τον υπαίτιο... mmf plugin 1.6.4 ...Το έσβησα...βέβαια τώρα δεν έχω και ogg για ήχο κλήσης...αλλά τί να κάνουμε...δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα... :cry:

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση για τα αποθηκευμενα μηνυματα SMS στην συσκευη. Υπαρχει καποιος τροπος να τα εκτυπωσω? Ειναι γυρω στα 1800 μηνυματα που δεν θελω να χασω! Με τοσα μηνυματα εχει αρχισει να κολλαει το κινητο. Πηγα στο phone editor απο το nokia pc suite και μολισ πηγα να κανω συνδεση μου αναφερει οτι το nokia phone editor δεν υποστηριζει το τηλεφωνο μου(εχω το 7610). Μπορει καποιος να με βοηθησει? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση για τα αποθηκευμενα μηνυματα SMS στην συσκευη. Υπαρχει καποιος τροπος να τα εκτυπωσω? Ειναι γυρω στα 1800 μηνυματα που δεν θελω να χασω! Με τοσα μηνυματα εχει αρχισει να κολλαει το κινητο. Πηγα στο phone editor απο το nokia pc suite και μολισ πηγα να κανω συνδεση μου αναφερει οτι το nokia phone editor δεν υποστηριζει το τηλεφωνο μου(εχω το 7610). Μπορει καποιος να με βοηθησει? Ευχαριστω

 

Καλησπερα φιλε μου και καλως ηρθες στο forum.

Μπορεις να χρησιμοποιησεις το message saver ή το message storer και να τα σωσεις σε ενα *.txt αρχειο και εν συνεχεια να το περασεις στο pc σου και να το εκτυπωσεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου και καλως ηρθες στο forum.

Μπορεις να χρησιμοποιησεις το message saver ή το message storer και να τα σωσεις σε ενα *.txt αρχειο και εν συνεχεια να το περασεις στο pc σου και να το εκτυπωσεις.

 

Μηπως θα μπορουσες να μου πεις που θα τα βρω αυτα(message storer και message saver);;?

Ευχαριστω για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το message storer απο το mirc αλλα μολις περασα τα μηνυματα σε .txt και τα άνοιξα(με wordpad ή microsoft word) μου έβγαλε αρκετά γράμματα με κουτάκια σε ολα τα μηνυματα! Στο προγραμμα μεσα μου οταν τα κανω read γινεται το ιδιο χωρις τα κουτακια ομως,λειπουν απλως τα γραμματα.
Link to comment
Share on other sites

Πειραξε λιγο τις ρυθμισεις της εφαρμογης.Εκει που λεει char set βαλε unicode.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά σε ποιόν φάκελο βρίσκουμε τα μηνύματα που σώζουμε σε .txt με το MsgSaver?Είχε αναφερθεί οτι είναι στο c:/system/favourites ή στο αντίστοιχο Ε:\.... αλλά δεν υπάρχει τίποτα σ'αυτούς τους φακέλους.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω asymvivaste crypton-R kai MrZ.

δηλαδη δεν υπαρχει καποιος τροπος να στειλω με bluetooth απο συσκευη σε συσκευη αρχειο.sis και να δουλεψει?

ειπε ο MrZ οτι για τα blz βρισκω το sms και το κανω copy paste αλλα πσαχνω με το fexplorer στο c: και δε το βρισκω

ξερεις ποιο path να ακολουθησω??

 

α και κατι τελευταιο :το mobiluck που εχω εγκατεστημενο (το κατεβασα απο το my files απο το παρων site ) μου εχει κλειδωμενες τις επιλογες mailbox και my profile αλλα και αλλες επιλογες μεσα στο alerts και parameters

 

ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω asymvivaste crypton-R kai MrZ.

δηλαδη δεν υπαρχει καποιος τροπος να στειλω με bluetooth απο συσκευη σε συσκευη αρχειο.sis και να δουλεψει?

ειπε ο MrZ οτι για τα blz βρισκω το sms και το κανω copy paste αλλα πσαχνω με το fexplorer στο c: και δε το βρισκω

ξερεις ποιο path να ακολουθησω??

ευχαριστω και παλι

 

Υπαρχει τροπος φτανει να εχεις κρατησει το αρχικο *.sis της εγκαταστασης που χρησιμοποιησες.

Για τα sms ψαξε τον φακελο C:\System\Mail και σε καποιον απο τους φακελους θα βρεις και το *.blz. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος φτανει να εχεις κρατησει το αρχικο *.sis της εγκαταστασης που χρησιμοποιησες.

Για τα sms ψαξε τον φακελο C:\System\Mail και σε καποιον απο τους φακελους θα βρεις και το *.blz. :)

οκ για το blz καταλαβα

δε καταλαβα ομως τι εννοεις να ειχα κρατησει το αρχικο *.sis?

λογιακα θα πρεπει να τα εχω κρατησει ολα τα sis αφου δε μου ζητησε na διαγραψω κατι οταν τα εκανα εγκατασταση με το pc suite.

πως μπορω να δω αν τελικα τα εχω κρατησει ετσι ωστε να τα στελνω σε φιλους μου με bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος φτανει να εχεις κρατησει το αρχικο *.sis της εγκαταστασης που χρησιμοποιησες.

Για τα sms ψαξε τον φακελο C:\System\Mail και σε καποιον απο τους φακελους θα βρεις και το *.blz. :)

 

an apothikevoun ta minimata stin karta o fakelos ine E:\system\mail.

to ekana me to seleq ala ala mu grafi protected items cannot be sent,

xeris kati gi' ayto?

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

οκ για το blz καταλαβα

δε καταλαβα ομως τι εννοεις να ειχα κρατησει το αρχικο *.sis?

λογιακα θα πρεπει να τα εχω κρατησει ολα τα sis αφου δε μου ζητησε na διαγραψω κατι οταν τα εκανα εγκατασταση με το pc suite.

πως μπορω να δω αν τελικα τα εχω κρατησει ετσι ωστε να τα στελνω σε φιλους μου με bluetooth?

 

Αφου την εγκατασταση την κανεις μεσω pc suite το *.sis μετα την εγκατασταση δεν μενει στο κινητο.Θα πρεπει να το βαλεις εσυ σε εναν φακελο για να το εχεις αμα θες να το στειλεις. ;)

 

an apothikevoun ta minimata stin karta o fakelos ine E:\system\mail.

to ekana me to seleq ala ala mu grafi protected items cannot be sent,

xeris kati gi' ayto?

 

[Επισημο] ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΑΡΧΕΙΩΝ ΣΕ ΚΙΝΗΤΑ Series 60

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

οκ για το blz καταλαβα

δε καταλαβα ομως τι εννοεις να ειχα κρατησει το αρχικο *.sis?

λογιακα θα πρεπει να τα εχω κρατησει ολα τα sis αφου δε μου ζητησε na διαγραψω κατι οταν τα εκανα εγκατασταση με το pc suite.

πως μπορω να δω αν τελικα τα εχω κρατησει ετσι ωστε να τα στελνω σε φιλους μου με bluetooth?

 

An ebales sto kinito ta arxeia .sis , kai ta egkatestises apo ekei, tote tha exoun minei ekei pou ta ebales. An ta egkatestises apo to PC mesw Nokia Application Installer, tote den uparxoun sto kinito.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άχρηστα αρχεία π.χ όταν κάνω απεγκατάσταση και εγκατάσταση κάποιο παιχνίδι δεν χρειάζεται να ξαναβάλω key άρα κάποια αρχεία παραμένουν!Όπως και το welcome το έσβησα και όταν πάω να το ξανακάνω εγκατάσταση μου λέει αντικατάσταση άρα πάλι μένουν κάπου κατι,Τα οποία αρχεία δεν τα βρισκω με τίποτα!Υπάρχει κάποιος τρόπος μήπως να τα βρώ και να τα σβήσω?Στην registry τα γράφει με κωδικούς και δεν μπορώ να ξέρω ποιό είναι το σωστό αρχείο να σβήσω!

 

Υπαρχει καποιος τροπος ωστε να κραταμε «καθαρο» το κινητο και να μην ειμαστε αναγκασμενοι να κανουμε φορματ;

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος ωστε να κραταμε «καθαρο» το κινητο και να μην ειμαστε αναγκασμενοι να κανουμε φορματ;

 

 

NAI,na min pernas tipota sto kinito sou. :p :p :p ;)

M E L O :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...