Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (28 Αύγ. 2004 , 16:03)

 

Κανένα. Αλλά με το seleQ κάνω το εξής και το κάνω συνέχεια. Έχω έναν φάκελο στην κάρτα μνήμς ονόματι documents στο οποίο έχω συγκεντρωμένα όλα τα σημαντικά έγγραφά μου σε μορφή txt. Με άλλον file manager δεν μπορείς να τα επεξεργαστείς παρα μόνο να τα διαβάσεις. Με τον seleQ όμως, πηγαίνοντας πάνω στο έγγραφο, πατάς το πολυπλήκτρο και edit text και το επεξεργάζεσαι. Είπαμε, το ένα συμπληρώνει το άλλο.

 

Πάντως, ελπίζω σύντομα να βγεί και η έκδοση του seleQ συμβατή με το 7610.

 

εχω ακουσει νομιζω οτι η τελευτεα εκδοση υποστιριζεται μερικος απο το 7610

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ταξιδιωτης22 (28 Αύγ. 2004 , 02:11)

 

μετα απο 2 μηνες συμβιωσης με αυτο το κινητο δυστυχως το αποχωριστικα για 1 6230 και 170 ευρουλια μου φανηκε δελεαστικη η προσφορα και ειπα δε βαριεσαι?δωστο μα ετσι κι αλλιως οπου να ναι βγαινουν και νεα μοντελα παντως εμεινα απολυτα ικανοποιημενος απο το 7610 παμε ομως για αλλα ισως να ξαναπεσει καποια μερα στα χερια μου η καρδια μου παντως χτυπαει αλα symbian γι αυτο συνεχιζω και ειμαι σε αυτην την υπεροχη παρεα του myphone

 

 

κριμα φιλε ταξιδιωτη ,πως και μπορεσες να το αφησεις? :worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

γιατι μου φαινεται οτι η καμερα του 7610 ειναι χειροτερη στη φωτεινοτητα το βραδυ απ'αυτη του 6600?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bretannos (28 Αύγ. 2004 , 00:48)

 

Gia thn 256ara rs-MMC (Transend, formaristhke kai fullare xwris kanena problhma)bghke 73 euro kai h mpataria original mazi me dual charger bghke 15 euro.

 

 

Απο που την πηρες πες μας γιατι στο πλαισιο εμενα μου ειχαν πει οτι δεν εχουν πανω απο 128 mb.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freyarip (29 Αύγ. 2004 , 13:20)

 

Απο που την πηρες πες μας γιατι στο πλαισιο εμενα μου ειχαν πει οτι δεν εχουν πανω απο 128 mb.

 

 

Dystyxws 8a se apogohteusw giati den thn phra apo ellada. Thn phra mesw e-bay kai hr8e apo to hong kong mesa se 4 meres ;) Pantws a3izei ton kopo.

Link to comment
Share on other sites

re paidia giati de mporw na mpw na katebasw apo irc??? ston efnet??? to kanei k se allous?? mou bgazei auto:

 

[17:47] * [10053] Software caused connection abort

-

[17:47] * Disconnected

[Disconnected from (efnet.demon.co.uk:6667) ...Connected for 2secs]

-

[17:47] * Connect retry #1 efnet.demon.co.uk (6667)

-

[17:47] ERROR You have been D-lined.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

μόλις εγκατέστησα το fscaller3.0 σε 7610(το οποίο το κατέβασα από ένα yahoo group) και θέλω να ρωτήσω για κάτι περίεργο που είδα.

 

Μαζί με το prog αυτό στα αρχεία διαχείρισης στο menu του κινητού εμφανίστηκε και ένα "AutoexecDaemon". Πρέπει να υπάρχει και αυτό ώστε να δουλέψει το fscaller ή κάτι περίεργο είναι?

 

Εγώ για καλό και για κακό απεγκατέστησα fscaller και autoexecdaemon, περιμένοντας μια ιδέα για το τι συμβαίνει κτλ.

 

 

 

Ευχαριστώ

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι κατι ανυσηχητικο φιλε μου μην ανυσηχεις, το autoexecdaemon πρεπει να ειναι το αρχειο για την αυτόματη εκκινηση του προγράμματος. ειπαμε ειπαρχουν ιοι αλλα δεν εχουμε windows, symbian εχουμε... :p

 

εγκατέστησε το, και απόλαυσε τις λειτουργίες του...

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλη μια απορία: (εκανα αναζήτηση και δεν βγήκε κατι για το 7610)

Οταν βάζω για ήχο κλησης αρχείο .amr (από αυτά που είχε μέσα το κινητό, όχι δικό μου) κάθε 5-6 δευτερόλεπτα κάνει μια παύση. Δοκίμασα να μεταφέρω το αρχείο από την κάρτα στη μνήμη του τηλεφώνου αλλά και πάλι τίποτα.Υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί αυτό ή να αρκεστώ σε midi μελωδίες μέχρι την αναβάθμιση;(σημειωτέον δεν χρησιμοποιώ δόνηση)

 

Επίσης, παρατήρησα να κυκλοφορεί ένα txt αρχείο με λίστα συμβατότητας των παιχνιδιών του ngage με το 7610 όπου αναφέρεται οτι κάποια παιχνίδια παίζουν με χάλια χρώματα. Τουλάχιστον στο sonic το πρόβλημα αυτό λύνεται πατώντας τη δίεση (ελπίζω να μην το ξέρατε όλοι αυτο και σας πρήζω άδικα).

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια...

Shall I say I was wrong, if I'm right?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος martiniskiss (29 Αύγ. 2004 , 17:48)

 

re paidia giati de mporw na mpw na katebasw apo irc??? ston efnet??? to kanei k se allous?? mou bgazei auto:

 

[17:47] * [10053] Software caused connection abort

-

[17:47] * Disconnected

[Disconnected from (efnet.demon.co.uk:6667) ...Connected for 2secs]

-

[17:47] * Connect retry #1 efnet.demon.co.uk (6667)

-

[17:47] ERROR You have been D-lined.

 

 

εχω την εντυπωση οτι δεν εχεις αρκέτο bandwitch... κάνε σύνδεση με τη dial up (οτι εχεις τελοσπαντον) και πηγαινε κατευθειαν στο irc χωρις να σπαταλισεις αλλου ταχυτητα (ΙΕ,messenger...κτλ). πιστευω να μπεις ευκολα, διαφορετικα αλλαξε IRC SERVER, (οχι το εφνετ το κουτακι που λεει random server και τους servers διαφώρων πολεων.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 (29 Αύγ. 2004 , 22:13)

 

δεν ειναι κατι ανυσηχητικο φιλε μου μην ανυσηχεις, το autoexecdaemon πρεπει να ειναι το αρχειο για την αυτόματη εκκινηση του προγράμματος . ειπαμε ειπαρχουν ιοι αλλα δεν εχουμε windows, symbian εχουμε... :p

 

εγκατέστησε το, και απόλαυσε τις λειτουργίες του...

 

 

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση killing_you2 .

 

Αν και κάποιος άλλος γνωρίζει για το τι είναι το autoexecdaemon που εγκαθίσταται μαζί με το fscaller3.0 ας με ενημερώσει.

 

 

Ευχαριστώ :)

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

είναι ένα πρόγραμμα το οποίο όπως μαρτυρά το όνομα του, χρησιμεύει στο να ανοίγει το FS caller αυτόματα με την εκκίνηση του κινητού και να εκτελείται στο παρασκήνιο ώστε να λειτουργίσει όταν κάποιος σε καλέσει! [δηλαδή ότι είπε ο killing_you αλλά με μερικές σάλτσες :p :D ]
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

για να σβήσεις κάπιοα εφαρμογή, πρέπει να πας στο μενού εργαλέια>διαχείριση και να επιλέξεις το όνομα της εφαρμογής και να πατήσεις ρο πλήκτρο "C" ή επιλογές>διαγραφή. Αλλά με ποια εφαρμογή έχεις πρόβλημα?
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (28 Αύγ. 2004 , 21:43)

 

κριμα φιλε ταξιδιωτη ,πως και μπορεσες να το αφησεις? :worry:

 

η καρδια μου μονο το ξερει αυτο :( ασε το ειχα λατρεψει αυτο το κινητο αλλα σκεφτηκα οτι ενταξει η προταση με συμφερε ετσι κι αλλιως οπου να ναι βγαινουν και νεα μοντελα οπως 6260 και 6630 οποτε ας καταληξω καπου εκει κι αν δε μου αρεσει κανενα απο αυτα πολυ απλα θα το ξαναπαρω το 7610 ;)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια, το fscaller3.0(προς το παρόν) δουλεύει άψογα.

 

υγ)Μήπως είμαι τυχερός που απόκτησα 7610? :alien:

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος teosteve (30 Αύγ. 2004 , 03:23)

Re paidia na rwthsw kati? To 7610 mexri posh mnhmh shkwnei? Skeftomai na parw mia 512... Ti na kanw? 8a thn pairnri?

Μεχρι 256ΜΒ είναι τεσταρισμένο οτι την υποστηρίζει αλλά 90% θα υποστηρίζει και την 512ΜΒ. Άλλωστε, η 512ΜΒ της ATΡ, λέει οτι είναι πλήρως συμβατή με το 7610. Αν είχα λεφτά τώρα, θα έπαιρνα αμέσως, χωρίς δεύτερη σκέψη, την 512ΜΒ. Θα γίνει αυτό όμως σε λίγες μέρες. :D

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akisakis (30 Αύγ. 2004 , 03:43)

Ευχαριστώ για την βοήθεια, το fscaller3.0(προς το παρόν) δουλεύει άψογα.

υγ)Μήπως είμαι τυχερός που απόκτησα 7610? :alien:

Και το ρωτάς; :rolleyes: :D :D Φυσικά και είσαι τυχερός όπως επίσης πρέπει να είσαι και περήφανος. ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος martiniskiss (29 Αύγ. 2004 , 17:48)

 

re paidia giati de mporw na mpw na katebasw apo irc??? ston efnet??? to kanei k se allous?? mou bgazei auto:

 

[17:47] * [10053] Software caused connection abort

-

[17:47] * Disconnected

[Disconnected from (efnet.demon.co.uk:6667) ...Connected for 2secs]

-

[17:47] * Connect retry #1 efnet.demon.co.uk (6667)

-

[17:47] ERROR You have been D-lined.

 

καλυτερα να ρωταγες στο επισημο θεμα του mirc

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν να πω ένα τεράστιο ευχαριστώ στον asymvivasto,για τα προγραμματάκια που μου έστειλε..

 

αρκετά καθυστερημένα αλλά έλειπα διακοπές στην τουρκία και επέστρεψα εχτές...

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ φίλε μου.με έβγαλες από πολύ δύσκολη θέση..

 

στημ Τουρκία λοιπόν έψαξα λίγο τα μαγαζιά με τα κινητά (μιας και ήταν υπερβολικά πολλά...)

 

και με λύπη μου είδα ότι το 7610 κυμαινόταν από 410-430 έυρώ σε όλα τα μαγαζιά...δεν είχα την ευκαιρία να το ανοίξω βέβαια και να δω αν είναι ακριβώς το ίδιο μοντέλο ή έχουν κάνει καμιά πατέντα οι Τούρκοι αλλά φαντάζομαι ότι θα είναι το ίδιο.

 

γενικά όλα τα μοντέλα τα είχαν το λιγότερο 20% πιο κάτω από τις τιμές της Ελλάδας.

LET MY LIFE BE PSYCHEDELIC!!!

http://www.danasoft.com/sig/Letis.jpg

mail me!!!

Link to comment
Share on other sites

xairetai kai apo emena...molis prin 4 meres poulhsa to 6600 gia na parw to 7610 kai nomizw oti h epilogh mou htan swsth...eimai pros to paron polu euxaristhmenh. Apla mia erwthsh pou euxomai na mhn exei epanalhf8ei....8elw na metaferw to backup pou eixa apo to 6600 sto 7610 perissotero gia ta contacts alla den 3erw pws ginetai...mporei na me boh8hsei kanenas?Thanks :o
Reality is in fact virtual
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος apalouza (30 Αύγ. 2004 , 15:05)

 

xairetai kai apo emena...molis prin 4 meres poulhsa to 6600 gia na parw to 7610 kai nomizw oti h epilogh mou htan swsth...eimai pros to paron polu euxaristhmenh. Apla mia erwthsh pou euxomai na mhn exei epanalhf8ei....8elw na metaferw to backup pou eixa apo to 6600 sto 7610 perissotero gia ta contacts alla den 3erw pws ginetai...mporei na me boh8hsei kanenas?Thanks :o

 

 

Kαλοριζικο το κινητο apalouza,εκανες καλη εκλογη ;)

Μπορεις να χρησιμοποιησεις την εφαρμογη contacts manager .

Για να μεταφερεις το Calendar χρησιμοποιησε το SmartvCal.

(SmartvCal is an application that will help you Import and Export the entries from your Calendar)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Letis (30 Αύγ. 2004 , 12:09)

 

και με λύπη μου είδα ότι το 7610 κυμαινόταν από 410-430 έυρώ σε όλα τα μαγαζιά...δεν είχα την ευκαιρία να το ανοίξω βέβαια και να δω αν είναι ακριβώς το ίδιο μοντέλο ή έχουν κάνει καμιά πατέντα οι Τούρκοι αλλά φαντάζομαι ότι θα είναι το ίδιο.

 

γενικά όλα τα μοντέλα τα είχαν το λιγότερο 20% πιο κάτω από τις τιμές της Ελλάδας.

 

 

Well come back. :)

Αρκετα μειωμενες τιμες απο οτι βλεπω στην Τουρκια

σε σχεση με την Ελλαδα :(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...