Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re paidia na sas rotiso kati giati mou exoun spasei ta neura(den ksero mporei na exei apntithei idi)

 

kata tin sintaksi enos sms ginete na grafo mono kefalaia xoris na patao sinexeia to # giati einai spastiko??thelo diladi panta to ABC default k oxi na allazei se Abc

ama patiso keno ktl

 

mporei kaneis na voithisei???

Γίνεται!Γράψε πρώτα το πρώτο γράμμα κεφαλαίο και πάτα την # τόσες φορές ώστε να γίνει ΑΒC(κεφαλαία) και θα γράψεις όλα τα υπόλοιπα κεφαλαία!αλλά και πάλι έτσι και αλλιώς στον άλλον πηγαίνει με κεφαλαία!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oxi, den mporei na ginei to ABC default.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Oxi, den mporei na ginei to ABC default.

Για δοκίμασε και θα δείς γράψε το πρώτο γράμμα και μετα πάτα την # μεχρι το ABC να στο δείξει κεφαλαία επάνω!

Link to comment
Share on other sites

Nai, den eipa auto, egw eipa oti den ginetai na mpei san default, dld molis mpaineis sta munimata na einai ABC xwris na patiseis tpt.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται!Γράψε πρώτα το πρώτο γράμμα κεφαλαίο και πάτα την # τόσες φορές ώστε να γίνει ΑΒC(κεφαλαία) και θα γράψεις όλα τα υπόλοιπα κεφαλαία!αλλά και πάλι έτσι και αλλιώς στον άλλον πηγαίνει με κεφαλαία!

 

auto to ksero oti ginete enoeite.

to spastiko opos eipa k pio pano einai oti molis to kaneis ABC me to # ,sto proto keno pou tha patiseis kata tin diarkeia sintaksis tou sms tha ksanaginei abc :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

nai re gmt einai poli spastiko

 

den kserei kaneis apo tous power users an linete auto to provlima h an iparxei kana allo program na kanoume install gia tin sintaksi sms xoris auto to bug???

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα την εφαρμογη "SMS_Planner" σε 6680,και μενει σε κεφαλαια μετα απο κενο .

Πρεπει να το ιδιο να ισχυει και με την εφαρμογη "SMSTimer".

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά,εμενα γιατί πάντα τα μηνύματα τα έστελνε πάντα με κεφαλαια(σε 6600 πχ),χωρίς να έχω βάλει κάποια σχετική εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά,εμενα γιατί πάντα τα μηνύματα τα έστελνε πάντα με κεφαλαια(σε 6600 πχ),χωρίς να έχω βάλει κάποια σχετική εφαρμογή?

 

Μα και τωρα ασχετα αν εσυ γραφεις με μικρα ή κεφαλαια αν χρησιμοποιεις Ελληνικους χαρακτηρες ο παραληπτης παιρνει το μηνυμα παντα με κεφαλαια.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

η κοπέλα μου όταν μου στέλνει από το 6600 της έρχονται με μικρά...γιατί??

Γιατί φαίνεται έχει το παλιό firmware το οποί σε επέτρεπε να στέλνεις το κάθε μήνυμα με 70 χαρακτήρες!Όταν στέλνεις μήνυμα με 160 χαρακτήρες πάντα πηγαίνουν κεφαλαία!

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο...έχασα σελίδα :p

 

Όντως σπαστικό το θέμα με τους χαρακτήρες αλλά...έχω συνηθίσει πλέον να γράφω με μικρά και τόνους και διαλυτικά και λοιπά άλλα...Οπότε τώρα τα κεφαλαία μου θυμίζουν τα πρώτα κινητά που είχα δει στα οποία δεν είχε μικρούς χαρακτήρες ούτε στα μενού. Με μικρά σου φαίνεται πιο όμορφο :)

 

Όσο για τα μηνύματα...δεν έχω βγάλει άκρη ούτε και εγώ...ένας φίλος μου με ένα Τ28 όποτε μου στέλνει έρχονται μικρά (ελληνικά)...βάλαμε τη sim σε 7650 και πάλι στέλνει μικρά...εγώ ότι και να του στείλω κεφαλαία πάει...δεν νομίζω να είναι θέμα unicode...κάτι με τα δίκτυα πρέπει να παίζει :wacko:

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος ανέφερε κάποιος τρόπο να κάνουμε αντιγραφή ων στοιχείων της μνήμης τηλεφώνου σ αυτή της κάρτας?

Πώς γίνεται αυτό?

Ρωτάω γιατί πρίν το στείλω για αναβάθμηση software "νόμιζα" πως έκανα backup των επαφών και των λοιπών του τηλεφώνου με το Nokia PC Suite. Ωστόσο όταν πήγα να τα επαναφέρω γύρισαν τα υπόλοιπα πχ ημερολόγιο, αλλά οι επαφές χάθηκαν.

We Will Meet In Eternity!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος ανέφερε κάποιος τρόπο να κάνουμε αντιγραφή ων στοιχείων της μνήμης τηλεφώνου σ αυτή της κάρτας?

Πώς γίνεται αυτό?

 

Θα πας στο μενου της καρτας και θα κανεις "Αντιγραφη μνημης τηλεφωνου"

Στην συνεχεια ,μετα απο φορματ/αναβαθμιση ,θα κανεις "επαναφορα απο καρτα"

Συμπληρωματικα κυκλoφορουν και εφαρμογες με τις οποιες μπορεις να παρεις back up τις επαφες σου ,contacts manager,smartVcard. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να πάρουμε πλήρες backup από όλα τα περιεχόμενα του τηλεφώνου και της κάρτας?Έχει τέτοια λειτουργία το pcsuite?Στο 7650 θυμάμαι πως έκανα πλήρες... :O

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να πάρουμε πλήρες backup από όλα τα περιεχόμενα του τηλεφώνου και της κάρτας?Έχει τέτοια λειτουργία το pcsuite?Στο 7650 θυμάμαι πως έκανα πλήρες... :O

Για το τηλεφωνο μπορεις να βαλεις το ασφαλως πιο αξιοπιστο Sprite backup ,ειτε να χρησιμοποιησεις την επιλογη "backup",απο το PC suite,το οποιο θα κανει copy ολα τα περιεχομενα της μνημης του τηλεφωνου.

 

Δεν μπορεις να παρεις backup της καρτας μνημης,αφου ουσιαστικα,δεν εχει καποιο κινδυνο για data loss.

Παρ'ολα αυτα μπορεις μεσω,καλωδιο,BT,card reader να κανεις απλα copy τα δεδομενα της καρτας μνημης σου σε καποιο φακελο στο PC.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθηστε γιατι εχω παθει! Πριν λιγες ωρες πουλησα το 7610 μου σε ενα παλικαρι, εκανα format στην καρτα μνημης και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στο τηλεφωνο. Τωρα ομως θυμηθηκα πως μεσα στο "wallet" - "πορτοφολι" ειχα αποθηκευμενους αριθμους πιστωτικων καρτων, με καποιο κωδικο προσβασης που ειχα ορισει φυσικα, αλλα ξεχασα να τους διαγραψω!! Τι γινεται στην προκειμενη περιπτωση; :!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθηστε γιατι εχω παθει! Πριν λιγες ωρες πουλησα το 7610 μου σε ενα παλικαρι, εκανα format στην καρτα μνημης και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στο τηλεφωνο. Τωρα ομως θυμηθηκα πως μεσα στο "wallet" - "πορτοφολι" ειχα αποθηκευμενους αριθμους πιστωτικων καρτων, με καποιο κωδικο προσβασης που ειχα ορισει φυσικα, αλλα ξεχασα να τους διαγραψω!! Τι γινεται στην προκειμενη περιπτωση; :!:

 

An Den xerei ton kwdiko mhn fobasai,an xreiastei twra o idios na xrhshmopoihsei to wallet, anagkastika 8a prepei na sbhsei ton kwdiko (to pws sbhnetai to leei sto manual), opote 8a diagrafoyn kai ta periexomena toy wallet.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

An Den xerei ton kwdiko mhn fobasai,an xreiastei twra o idios na xrhshmopoihsei to wallet, anagkastika 8a prepei na sbhsei ton kwdiko (to pws sbhnetai to leei sto manual), opote 8a diagrafoyn kai ta periexomena toy wallet.

 

Φιλε μου, το οτι θα διαγραφουν ολα σε περιπτωση που αλλαξει τον κωδικο ειναι 100% σιγουρο; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...