Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

NAI,na min pernas tipota sto kinito sou. :p :p :p ;)

 

Ειναι κι αυτη μια λυση :rolleyes:

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηπως ξερει κανεις

1) ποιο MMSit απο τα 3 που περιλαμβανει το zip αρχειο που κατεβασα απο το my files δουλευει στο 7610?

2) στο my files το MMSit ειναι demo η full?

3) αν μπορει κανεις να μου στειλει το extended recorder full και το soundercover παλι full στο eveles@dmst.aueb.gr ?

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις

1) ποιο MMSit απο τα 3 που περιλαμβανει το zip αρχειο που κατεβασα απο το my files δουλευει στο 7610?

2) στο my files το MMSit ειναι demo η full?

3) αν μπορει κανεις να μου στειλει το extended recorder full και το soundercover παλι full στο eveles@dmst.aueb.gr ?

ευχαριστω :)

 

Κατεβασε απο ΕΔΩ την νεα εκδοση του MMSit.Το προγραμμα ειναι freeware,και μαλιστα το εχει φτιαξει και ενα παιδι απο το myPhone. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε απο ΕΔΩ την νεα εκδοση του MMSit.Το προγραμμα ειναι freeware,και μαλιστα το εχει φτιαξει και ενα παιδι απο το myPhone. ;)

τοτε ευχαριστω και εσενα και το παιδι που το εφτιαξε,

μηπως ξερεις κατι και για το 3ο μερος του προηγουμενου μηνυματος μου?

Link to comment
Share on other sites

eveles ριξε μια ματια στον Πινακα Περιεχομενων οπου θα δεις ενα θεμα για το IRC και ενα αλλο με links.Εκει θα βρεις αυτο που ζητας. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας .. χρησιμοποιήσα πρώτη φορά το γνωστό πρόγραμμα

" NokiaFREE_v300_Nokia_unlock_codes_calculator " ....

Το οποίο βέβαια δεν γνωρίζω ακριβώς τι κάνει ? Μπορεί να μου εξηγήσει με 2 λόγια κανείς?

-Επίσης ενώ βάζω σωστά όλες τις παραμέτρους στο πρόγραμμα (IMEI ,εταιρεία κλπ ) .. δεν γνωρίζω τι πρέπει να βάλω εκεί που λέει Asic 5 , 2 ,6 ή 7 ????? καθώς και στην επιλογή που είναι ακριβώς αποκάτω ( Τ-Mobile , prodigy ,ONE κλπ κλπ ) ... με τιε default τιμές πάντως μου βγάζει error , όταν πάω να τις περάσω στο κινητό ...

 

Ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας .. χρησιμοποιήσα πρώτη φορά το γνωστό πρόγραμμα

" NokiaFREE_v300_Nokia_unlock_codes_calculator " ....

Το οποίο βέβαια δεν γνωρίζω ακριβώς τι κάνει ? Μπορεί να μου εξηγήσει με 2 λόγια κανείς?

-Επίσης ενώ βάζω σωστά όλες τις παραμέτρους στο πρόγραμμα (IMEI ,εταιρεία κλπ ) .. δεν γνωρίζω τι πρέπει να βάλω εκεί που λέει Asic 5 , 2 ,6 ή 7 ????? καθώς και στην επιλογή που είναι ακριβώς αποκάτω ( Τ-Mobile , prodigy ,ONE κλπ κλπ ) ... με τιε default τιμές πάντως μου βγάζει error , όταν πάω να τις περάσω στο κινητό ...

 

Ευχαριστώ πολύ !

 

Αν το κινητο σου δεν ειναι κλειδωμενο σε καποιο δικτυο του εξωτερικου τοτε αυτο το προγραμμα δεν σου χρειαζεται.Ακριβως πως λειτουργει δεν ξερω και ουτε τι πρεπει να βαλεις σε αυτα που τα πεδια που αναφερεις.

Παντως η δουλεια αυτου του προγραμματος απ'οτι λεει ειναι να ξεκλειδωνει το κινητο απο καποιο δικτυο.Αμα πατησεις το κουμπι Help εχει καποιες πληροφοριες που ισως σε βοηθησουν.

 

Προσοχη ομως γιατι αναφερει : Remember : You only have 5 tries in which to enter the codes.After that only a cable solution will help you.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

εγώ το profiexplorer αλλα δεν είδα κάτι,να βάλω FExplorer μήπως?

 

EDIT:έβαλα το FExplorer έσβησα ότι είχε σχέση με την συγκεκριμένη εφαρμογή και πάλι το κάνει!! :mad:

 

EDIT2:το πρόβλημα είναι ότι κολλάει αγρια η application και πρέπει να το κάνω συνεχώς restart,έχει κανεις κάποιο εναλλακτικό να μου στείλει η το ίδιο "προβλεμμ" θα έχω? application!!! :confused:

 

EDIT3:με format (που δεν ξέρω πως γίνετε) ίσως λυθεί το πρόβλημα ??

 

 

παιδιά ακόμα το πρόβλημα μου δεν έχει λυθεί,μπορείτε να μου δώσετε κάποια λύση? :(

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την εφαρμογή mumsms,για να δω τι κάνει,βάζω στην protect list την κοπέλα μου και της στέλνω μήνυμα για να δω τι κάνει(η εφαρμογή),μόλις μου απαντάει στο μήνυμα,πάω εγώ,τρέχω την εφαρμογή,πατάω εμφάνιση των μηνυμάτων,τίποτα αυτό(κολλούσε συνεχεια k αναγκαζόμουν να το κάνω επανεκκίνηση),μετά λέω,ας το βγάλω και το διαγράφω από το κινητό,εν το μεταξύ το μήνυμα δεν το έχω ανοίξει και έχει μείνει και δεν ξέρω που και φαίνεται συνεχεια η ειδοποίηση(ο φάκελος στην δεξιά γωνια) ότι έχω μήνυμα!!τι να κάνω???? :mad: :mad: :confused:

 

παιδιά ακόμα το πρόβλημα μου δεν έχει λυθεί,μπορείτε να μου δώσετε κάποια λύση? :(

 

 

Εγκατεστησε παλι την εφαρμογη και δοκιμασε αυτο που λεει οι φιλοι yianniCrete & MrZ

 

Αν είχες βάλει την επιλογή "monitor on" που είναι πολύ πιθανό γιατί οταν το εγκαταστήσεις είναι απο μόνο του στο on νομίζω,τότε μπορείς να δεις το μήνυμα μόνο μεσω του MumSms. Δηλαδή έχει κάνει το μήνυμα αυτόματα κρυφό,και δεν το εμφανιζει στο φακελλο εισερχομενα,αλλα μονο μεσω της εφαρμογης. Αν θες βαλε το "monitor off" και μετα αν θεσ καποιο μνμ να ειναι κρυφο,το βλεπεις μεσω της εφαρμογης και πατας αστερακι...

 

Δοκίμασε να : ξαναεγκαταστήσεις το mumsms, δεν θυμάμαι τι επιλογές έχει αλλά ελπίζω να βοηθάω :blink: Το ανοίγεις και επιλέγεις να σου εμφανίσει όλα τα μηνύματα, του λες να σταματήσει και το monitor και έπειτα το ξαποστέλνεις.

 

Εφαρμογές που χρησιμοποιούν σημαντικά api του τηλεφώνου οπωσδήποτε πρέπει να βγαίνουν πλήρως off πρίν σβηστούν από το τηλέφωνο.Παρόμοια προβλήματα έχουν και χρήστες που έσβησαν το blacklist χωρίς να κάνουν disable κτλ κτλ...

 

Τελευταια λυση κανε φορματ την καρτα ή το τηλεφωνο αναλογα που εχεις περασει την εφαρμογη.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα αλλα κολλάει η εφαρμογή,πατάω αλλα δεν το δείχνει!!την εφαρμογή την εγκατέστησα στην κάρτα μνήμης!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος σας παρακαλώ, που θα μπορέσω να βρω μια πρόσωψη για το 7610? Την ροζ συγκεκριμένα. Περιττεύει να σας πω ότι έχω στείλει email σε όλα τα Nokia Club εδώ και ένα μήνα περίπου ζητώντας τα να μου πούνε, αλλά ότι νεότερο είχατε εσείς είχα κι εγώ... μα τόσο άγνοια ? Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο συγκεκριμένο θέμα θα του ήμουν ευγνώμων. Είναι για δώρο σε συγκεκριμένο πρόσωπο.. :X .
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος σας παρακαλώ, που θα μπορέσω να βρω μια πρόσωψη για το 7610? Την ροζ συγκεκριμένα. Περιττεύει να σας πω ότι έχω στείλει email σε όλα τα Nokia Club εδώ και ένα μήνα περίπου ζητώντας τα να μου πούνε, αλλά ότι νεότερο είχατε εσείς είχα κι εγώ... μα τόσο άγνοια ? Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο συγκεκριμένο θέμα θα του ήμουν ευγνώμων. Είναι για δώρο σε συγκεκριμένο πρόσωπο.. :X .

 

 

Φιλε μου καλως ηρθες.

Στα κεντρικα της Νοκια ρωτησες ? Ειμαι σιγουρος οτι ειχα δει στα κεντρικα στην Αθηνα. Σε vodafone shops,πλαισιο ισως ?

Αν δεν τη βρεις τελικα σε μαγαζι μηπως την αγοραζες απο e-shop .

http://l8shop.net/ProductDisplay.aspx?productKey=105885

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος σας παρακαλώ, που θα μπορέσω να βρω μια πρόσωψη για το 7610? Την ροζ συγκεκριμένα. Περιττεύει να σας πω ότι έχω στείλει email σε όλα τα Nokia Club εδώ και ένα μήνα περίπου ζητώντας τα να μου πούνε, αλλά ότι νεότερο είχατε εσείς είχα κι εγώ... μα τόσο άγνοια ? Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο συγκεκριμένο θέμα θα του ήμουν ευγνώμων. Είναι για δώρο σε συγκεκριμένο πρόσωπο.. :X .

 

Φιλε μου στο Nokia Shop του Χαλανδριου (Βασιλεως Γεωργιου 8) ειχε σιγουρα το Πασχα γιατι αγορασε η κοπελια μου.Αν θυμαμαι καλα εκανε περιπου €35.

Συγκεκριμενα πηρε αυτην :

http://www.nokia.com/BaseProject/Sites/NOKIA_MAIN_18022/CDA/Categories/Phones/PhoneModels/Nokia7610/Enhancements/Covers/_Content/_Static_Files/cc_202d_pink.jpg

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

τελικά αποφάσισα να κάνω format(μνήμη),στο κινητό έχω κάποιες σημειώσεις,κάποια μηνύματα εισερχόμενα-σταλθέντα(τα όρυττα τα αποθηκεύω στη μνήμη) και δεν θέλω να χαθούν!!οι σημειώσεις φοβάμαι θα εξαφανιστούν όπως και τα σταλθέντα!
Link to comment
Share on other sites

τελικά αποφάσισα να κάνω format(μνήμη),στο κινητό έχω κάποιες σημειώσεις,κάποια μηνύματα εισερχόμενα-σταλθέντα(τα όρυττα τα αποθηκεύω στη μνήμη) και δεν θέλω να χαθούν!!οι σημειώσεις φοβάμαι θα εξαφανιστούν όπως και τα σταλθέντα!

αμα κανεις back up με το pc suite νομιζω οι σημειωσεις σωνονται (αν δεν κανω λαθος)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους,

αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το 761ο και θέλω τα φώτα σας...

Τις προάλλες το κινητό όταν πήγαινα να ανοίξω τις φωτογραφίες που έχω στην κάρτα μνήμης έβγαζε ένα σφάλμα συστήματος και δεν έμπαινε, το πρόβλημα χειροτέρψε όταν ξαφνικά δεν έμπαινε το κινητό καθόλου στην κάρτα μνήμης!!! Όταν πάω να δω πόσο χώρο έχει η κάρτα μνήμης μου δείχνει οτι είναι γεμάτη αλλά δεν διαβάζει καθόλου τα αρχεία που έχει μέσα. Επιπλέον, έχουν εξαφανιστεί πολλές εφσρμογές που είχα εγκαταστήσει. Όταν πάω να πάρω back up δεν κάνει καν σύνδεση η εφαρμογή με το κινητό. back up χω άρα μόνο στην mmc την οποία όμως δεν διαβάζει.... Καμια ιδέα ; Μην μου πείτε φορμάτ γιατί τότε θα τα χάσω όλα...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μην μου πείτε φορμάτ γιατί τότε θα τα χάσω όλα...

Ευχαριστώ

 

Δοκιμασε με καποιον card reader μηπως σωσεις τιποτε ,φωτο κλπ .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φορματ στο C: *#7370#

Φορματ στην καρτα: Μενου->εργαλεια->μνημη->επιλογες->διαμορφωση μνημης.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας τι να κάνω για το κινητό μου!Το οποίο μου έπεσε προχτές κάτω :X και το πρωτο σύμτωμα αμέσως που το σήκωσα ήταν το ότι άλλαξε η γλώσσα του κινητού στα αγγλικά και έλεγε insert sim card!Την βάζω και την βγάζω την sim και πάλι όμως η γλώσσα ήταν στα αγγλικά ενώ το είχα αυτόματο!Αφού έβγαλα την μπαταρία το ξαναάνοιξα επέλεξα αυτόματο έκανε επανεκκίνηση και γύρισε στα ελληνικά!Μετα πήγα να ανοίξω το mobiluck δεν μου δεχόταν το κλειδί που είχε!πρέπει να είχε αλλάξει το order number!Και από χτές το κινητό μου κολλάει σε άσχετες στιγμές ενώ μπαίνω στο μενού δεν μπορώ να μπώ πουθενά!Και μετα θέλει βάλε βγάλε μπαταρία κτλ. μέχρι να καταφέρω να το ανοίξω γιατί κολλάει στο Nokia!Σήμερα το σύνδεσα και με τον υπολογιστή μου με το usb και μόλις πάω να εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή λέει πάντα απέτυχε και πάλι κολλάει και δεν μπορώ να μπώ στο μενού!Μια φορα μου έβγαλε σήμερα σφάλμα συστήματος και μια φορά nclist.exe έκλεισε!Λέτε να καταστράφηκε κανά αρχείο το οποίο θα ληθεί με format που θα το κάνω εγώ η' έχει ξεκολλήσει τίποτα και πρέπει να το πάω σε κανα nokia club και να με πιάσουν?Αν δοκιμάσω να το κάνω format ο χρόνος που έχω μιλήσει εισερχόμενες κλήσεις,ληφθείσες κλήσεις και σύνολο θα σβηστούν?Υπάρχει τρόπος να κρατήσω αυτά?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας τι να κάνω για το κινητό μου!Το οποίο μου έπεσε προχτές κάτωΑν δοκιμάσω να το κάνω format ο χρόνος που έχω μιλήσει εισερχόμενες κλήσεις,ληφθείσες κλήσεις και σύνολο θα σβηστούν?Υπάρχει τρόπος να κρατήσω αυτά?

 

Δοκιμασε hard format φιλε μου.Εισερχόμενες κλήσεις,ληφθείσες κλήσεις και σύνολο θα σβηστούν. Δοκιμασε πρωτα να παρεις back up την μνημη του τηλεφωνου στην καρτα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας τι να κάνω για το κινητό μου!Το οποίο μου έπεσε προχτές κάτω :X και το πρωτο σύμτωμα αμέσως που το σήκωσα ήταν το ότι άλλαξε η γλώσσα του κινητού στα αγγλικά και έλεγε insert sim card!Την βάζω και την βγάζω την sim και πάλι όμως η γλώσσα ήταν στα αγγλικά ενώ το είχα αυτόματο!Αφού έβγαλα την μπαταρία το ξαναάνοιξα επέλεξα αυτόματο έκανε επανεκκίνηση και γύρισε στα ελληνικά!Μετα πήγα να ανοίξω το mobiluck δεν μου δεχόταν το κλειδί που είχε!πρέπει να είχε αλλάξει το order number!Και από χτές το κινητό μου κολλάει σε άσχετες στιγμές ενώ μπαίνω στο μενού δεν μπορώ να μπώ πουθενά!Και μετα θέλει βάλε βγάλε μπαταρία κτλ. μέχρι να καταφέρω να το ανοίξω γιατί κολλάει στο Nokia!Σήμερα το σύνδεσα και με τον υπολογιστή μου με το usb και μόλις πάω να εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή λέει πάντα απέτυχε και πάλι κολλάει και δεν μπορώ να μπώ στο μενού!Μια φορα μου έβγαλε σήμερα σφάλμα συστήματος και μια φορά nclist.exe έκλεισε!Λέτε να καταστράφηκε κανά αρχείο το οποίο θα ληθεί με format που θα το κάνω εγώ η' έχει ξεκολλήσει τίποτα και πρέπει να το πάω σε κανα nokia club και να με πιάσουν?Αν δοκιμάσω να το κάνω format ο χρόνος που έχω μιλήσει εισερχόμενες κλήσεις,ληφθείσες κλήσεις και σύνολο θα σβηστούν?Υπάρχει τρόπος να κρατήσω αυτά?

είχα πάθει περίπου το ίδιο φιλε μου,αλλα εμενα ήταν χειρότερα,δεν άνοιγε,προσπάθησε να κανεις ένα back-up,εάν δεν γίνετε πάνε στη nokia,πες στον υπάλληλο εάν μπορέσει να σου σώσει τα δεδομένα(καλώς) εάν παλαιοί όχι πες του ότι σου έπεσε κάτω και θα σου ξαναπεράσει την αναβάθμιση k θα είσαι ok όπως εγώ!όλα αυτά που θες(χρόνο που μίλησες κινητό) γίνετε μονο με back-up! :)

Link to comment
Share on other sites

re paidia na sas rotiso kati giati mou exoun spasei ta neura(den ksero mporei na exei apntithei idi)

 

kata tin sintaksi enos sms ginete na grafo mono kefalaia xoris na patao sinexeia to # giati einai spastiko??thelo diladi panta to ABC default k oxi na allazei se Abc

ama patiso keno ktl

 

mporei kaneis na voithisei???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...