Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cocu (11 Ιαν. 2005 , 21:20)

 

Ρε παιδιά έχει εώ και μια βδομαδα το κινητό μου άρχισε να χάνει 30" κάθε μέρα και πρεπει να διορθώνω συνέχει την ώρα!Έχει αντιμετωπίσει κανένας το ίδιο πρόβλημα και πως το έλυσε?

 

 

Νομιζω οτι πρεπει να θελει αλλαγη η εσωτερικη μπαταρια του τηλεφωνου

(νομιζω οτι εχει :o )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (11 Ιαν. 2005 , 21:53)

 

Νομιζω οτι πρεπει να θελει αλλαγη η εσωτερικη μπαταρια του τηλεφωνου

(νομιζω οτι εχει :o )

 

Εσωτερική μπαταρία δηλαδή?Είναι σαν αυτή που είναι στον υπολογιστή κάτι τέτοιο?5μήνες το έχω πώς είναι δυνατόν να τελείωσε?Το mobiluck μήπως την αποτελείωσε? γιατί το χω συνέχεια να ψάχνει!Έχει πάντως σίγουρα κάποια τέτοια εσωτερική μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cocu (11 Ιαν. 2005 , 22:04)

 

Εσωτερική μπαταρία δηλαδή?Είναι σαν αυτή που είναι στον υπολογιστή κάτι τέτοιο?5μήνες το έχω πώς είναι δυνατόν να τελείωσε?Το mobiluck μήπως την αποτελείωσε? γιατί το χω συνέχεια να ψάχνει!Έχει πάντως σίγουρα κάποια τέτοια εσωτερική μπαταρία?

 

 

Το μυαλο μου εκει παει , νομιζω παντως οτι εχει και το 7610 ,δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια ,εχω παψει πια να ανοιγω τα τηλεφωνα που παιρνω :D

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβεις αν έχει εσωτερική μπαταρία, μπορείς να κάνεις κάτι πολύ απλο!!!Αν βγάλεις την μπαταρία για 1' και όταν την ξαναβάλεις και ανοίξεις το τηλέφωνο σου, αν σου ζητήσει να ξαναρυθμίσεις ημερομηνίες και ώρα τοτε δεν έχει εσωτερική μπαταρία, ενω αν συμβεί το αντίθετο σημαίνει πως υπάρχει κάποια εσωτερική μπαταρία!!!Κι επειδή κι εγώ απ' ότι ξέρω έχει εσωτερική μπαταρία, όπως όλα τα smartphones μάλλιν αν πας και σου την αλλάξουν θα σου λυθεί το πρόβλημα!!!Δοκίμασε το πάντως δεν έχεις να χάσεις τίποτα!!!
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και αυτό αλλά την χάνει την ώρα!!
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει εσωτερικη μπαταρια η οποια εχει τελειωσει κ παιρνει ρευμα απο την κανονικη κ αυτο το κανει να...χανει!?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι...

1)το PC Suite οταν κανω Back-Up τι κραταει...

Ημερολογιο, Επαφες Μηνυματα, Σημειωσεις...σωστα?

Κραταει ρυθμισεις?

φωτογραφιες νομιζω οχι ε?

2)Τι κραταει η δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας κ τι η μεταφορα αρχειων?

(γιατι δεν τα κανανε ενα δεν καταλαβαινω)

 

3)κ συνεχιζω την ερωτηση μου. Αν τα παραπανω ισχυουν σημαινει οτι μπορω να εγκαθιστω οτι γουσταρω κ να μην φοβαμαι μηπως ...διαλυσω το κινητο μου κ ανα πασα στιγμη να το επαναφερω σωστα??

4) Πως το επαναφερω...πειτε μου αν τα λεω σωστα.

Φορματ στην καρτα μνημης κ μετα για τη μνημη του τηλεφωνου *#7370# ??

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα κι εγώ το 7610...Έχω κάποιες απορίες!!!Πρώτον μαζί με την κάρτα μνήμης είχε ένα ακόμα μικρό εξαρτηματάκι το οποίο δεν το έβαλα γιατί δεν ήξερα τι είναι, θα υπάρξει πρόβλημα??Επίσης αν κάνω backup τις επαφές μου από το 6600 με το Contact Manager μετά το 7610 θα τις αναγνωρίσει, κι αν όχι πώς μπορώ να κάνω την μεταφορά???
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (10 Ιαν. 2005 , 14:08)

 

Το Photographer τρεχει μια χαρα στο 7610 φτανει να μην εχεις εγκατεστημενο και το Camera FX γιατι κανουν καποιο conflict.

Οσο για εφε και πλαισια μπορεις να βαλεις καποιο απο τα camera fx, image plus, photobase,photo twister. :)

 

 

Asymvivaste, tha mporouses na mou steileis tin ekdosi tou photographer pou trexei sto 7610? Giati ipopsiazomai oti ftaiei i ekdosi giati den exo egatestimeno to Camera FX i kati allo gia tin camera. An den mporeis, pes mou pou mporo na to vro. Episis, iparxoun alles efarmoges pou kanoun to idio me to photographer?( na exoun oposdipote panoramiki photo - to photobase den exei) To e-mail mou einai xultimatex203@yahoo.gr

The best preparation for tomorrow... is doing your best today!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (12 Ιαν. 2005 , 14:31)

 

Μόλις πήρα κι εγώ το 7610...Έχω κάποιες απορίες!!!Πρώτον μαζί με την κάρτα μνήμης είχε ένα ακόμα μικρό εξαρτηματάκι το οποίο δεν το έβαλα γιατί δεν ήξερα τι είναι, θα υπάρξει πρόβλημα??Επίσης αν κάνω backup τις επαφές μου από το 6600 με το Contact Manager μετά το 7610 θα τις αναγνωρίσει, κι αν όχι πώς μπορώ να κάνω την μεταφορά???

 

 

Τελικά κατάφερα με το Contacts Manager και πέρασε όλες τις επαφές μου στο 7610!!!Τώρα θέλω να μου πείτε αν ο Fexplorer είναι συμβατός με το 7610!!!Επίσης δεν μπορώ να βρω πουθενά το mobiluck!!! Και κάτι ακόμα όλα τα θέματα που ήταν συμβατά με το 6600 είναι συμβατά και με το 7610???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (12 Ιαν. 2005 , 16:11)

 

Τώρα θέλω να μου πείτε αν ο Fexplorer είναι συμβατός με το 7610!!!Επίσης δεν μπορώ να βρω πουθενά το mobiluck!!! Και κάτι ακόμα όλα τα θέματα που ήταν συμβατά με το 6600 είναι συμβατά και με το 7610???

 

 

Ο Fexplorer ειναι συμβατος .

τα θέματα που ήταν συμβατά με το 6600 είναι συμβατά και με το 7610.

w w w.mobiluck.com

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (12 Ιαν. 2005 , 14:31)

 

Μόλις πήρα κι εγώ το 7610...Έχω κάποιες απορίες!!!Πρώτον μαζί με την κάρτα μνήμης είχε ένα ακόμα μικρό εξαρτηματάκι το οποίο δεν το έβαλα γιατί δεν ήξερα τι είναι, θα υπάρξει πρόβλημα??Επίσης αν κάνω backup τις επαφές μου από το 6600 με το Contact Manager μετά το 7610 θα τις αναγνωρίσει, κι αν όχι πώς μπορώ να κάνω την μεταφορά???

 

 

Τον adaptor τον χρησιμοποιεις για να διαβασεις την rs-mmc με card reader ή να μπορεις να την χρησιμοποιησεις σε αλλα τηλεφωνα (6600 klp)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ nervous αλλά όση ώρα χρησιμοποιώ το τηλέφωνο βρήκα και κάτι που μου έκανε εντύπωση!!!Το προφίλ εξωτερικοί χώροι το τροποποίησα το άλλαξα ονομασία και το έκανα όπως ήθελα...όμως στις επιλογές για τον ήχο κλήσης έχω επιλέξει ένα midi να παίζει και στον τύπο ήχου έχω διαλέξει την επιλογή ήχος...όμως όταν χτυπάει είναι σαν να έχω επιλέξη το αυξανόμενη ένταση...ξέρεις τι μπορεί να φταίει???
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (12 Ιαν. 2005 , 22:15)

 

Σ' ευχαριστώ πολύ nervous αλλά όση ώρα χρησιμοποιώ το τηλέφωνο βρήκα και κάτι που μου έκανε εντύπωση!!!Το προφίλ εξωτερικοί χώροι το τροποποίησα το άλλαξα ονομασία και το έκανα όπως ήθελα...όμως στις επιλογές για τον ήχο κλήσης έχω επιλέξει ένα midi να παίζει και στον τύπο ήχου έχω διαλέξει την επιλογή ήχος...όμως όταν χτυπάει είναι σαν να έχω επιλέξη το αυξανόμενη ένταση...ξέρεις τι μπορεί να φταίει???

 

 

Αυτο ειναι bug του firmware.Απλα ρυθμισε την ενταση να μην ειναι στο full ή απλα κανε μια αναβαθμιση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Paidia na paratheso k go mia seira erotiseon pou exo...tha voithithoun k alloi!

 

1.Sto Nokia phone browser ti einai ta epafes mou , munhmata mou klp?

2.To kinito pos xrisimopoiei th mnhmh? H ram einai ksexoristh? k posh? h perilamvanetai sth mnhmh tou tilefonou?

3.otan kano install kati stin mmc grafei tpt k sto C i egrafetai eksoloklirou stin mmc opote me ena format eimai ok?

4.An tin kano format svinei ta panta i krataei ta aparaithta arxeia?

5.pos kano format sto C? Me to *#7370#?

6.otan vazo programmata k ta vgazo afinoun kataloipa san to pc pou apo ta polla vale vgale kollaei h oxi?

 

K akoma ksanagrafo tis xthesines mou erotiseis giati den mou apantise kaneis

 

7)το PC Suite οταν κανω Back-Up τι κραταει...

Ημερολογιο, Επαφες Μηνυματα, Σημειωσεις...σωστα?

Κραταει ρυθμισεις?

φωτογραφιες νομιζω οχι ε?

8)Τι κραταει η δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας κ τι η μεταφορα αρχειων?

(γιατι δεν τα κανανε ενα δεν καταλαβαινω)

 

9)κ συνεχιζω την ερωτηση μου. Αν τα παραπανω ισχυουν σημαινει οτι μπορω να εγκαθιστω οτι γουσταρω κ να μην φοβαμαι μηπως ...διαλυσω το κινητο μου κ ανα πασα στιγμη να το επαναφερω σωστα??

10) Πως το επαναφερω...πειτε μου αν τα λεω σωστα.

Φορματ στην καρτα μνημης κ μετα για τη μνημη του τηλεφωνου *#7370# ??

 

 

plz help....Simera eseis, aurio ego! :cool:

filika Jason

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (12 Ιαν. 2005 , 22:47)

 

Αυτο ειναι bug του firmware.Απλα ρυθμισε την ενταση να μην ειναι στο full ή απλα κανε μια αναβαθμιση.

 

 

ΟΚ το έκανα και δούλεψε...αλλά διάβασα κι για ένα fixaki που κυκλοφορεί εκτός από την αναβάθμιση που πρέπει να γίνει εννοείται!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (13 Ιαν. 2005 , 01:48)

 

ΟΚ το έκανα και δούλεψε...αλλά διάβασα κι για ένα fixaki που κυκλοφορεί εκτός από την αναβάθμιση που πρέπει να γίνει εννοείται!!!

 

 

auto to bug to kanei se poia version? giati egw den exw paratirisi kati tetoio me version 4.0437.4

Link to comment
Share on other sites

Στην 4.0421.4 το κανει.Ξεκιναει σαν αυξανομενη ενταση και μετα απο 2-3 δευτερολεπτα ολα οκ.Το κανει και σε μενα.Η εκδοση σου avadon το διορθωνει αυτο.

 

Για να κανω αναβαθμιση πρεπει να εχω και αποδειξη αγορας ή το βρισκουν απο το ΙΜΕΙ μου?

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rallistas (13 Ιαν. 2005 , 10:59)

 

Για να κανω αναβαθμιση πρεπει να εχω και αποδειξη αγορας ή το βρισκουν απο το ΙΜΕΙ μου?

 

 

Δεν χρειαζεται απαραιτητα. Εχω οσες φορες εχω παει για αναβαθμιση ,δεν εχω δωσει αποδειξη :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ωραια.Ρωταω επειδη το εχω παρει με ανταλλαγη απο ενα φιλαρακι το τηλεφωνο.Κατι ακομα.Στην αναβαθμιση χανω ο,τι υπαρχει στη μνημη του κινητου.Σωστα?Για να μου το αναβαθμισουν πρεπει να το αφησω εκει?
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rallistas (13 Ιαν. 2005 , 11:22)

 

Ωραια.Ρωταω επειδη το εχω παρει με ανταλλαγη απο ενα φιλαρακι το τηλεφωνο.Κατι ακομα.Στην αναβαθμιση χανω ο,τι υπαρχει στη μνημη του κινητου.Σωστα?Για να μου το αναβαθμισουν πρεπει να το αφησω εκει?

 

 

Σωστα :)

Στην καλυτερη περιπτωση πρεπει να το αφησεις το λιγοτερο 20 λεπτα με 1 ωρα .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μιας και εμένα δεν ξέρω γιατί, αλλά μέσα στην κάρτα μνήμης ο φάκελος try and bye δεν υπήρχε, μήπως ξέρει κανείς που μπορώ ναβρω αυτό το προγραμματάκι το οποίο είχε μέσα στην κάρτα κανονικά (απ' ότι διάβασα στο manual) με το οποίο φτιάχνεις μουσική???
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (13 Ιαν. 2005 , 11:44)

 

Λοιπόν μιας και εμένα δεν ξέρω γιατί, αλλά μέσα στην κάρτα μνήμης ο φάκελος try and bye δεν υπήρχε, μήπως ξέρει κανείς που μπορώ ναβρω αυτό το προγραμματάκι το οποίο είχε μέσα στην κάρτα κανονικά (απ' ότι διάβασα στο manual) με το οποίο φτιάχνεις μουσική???

 

Αυτα που εχει μεσα τα βρισκεις εδω

http://www.nokia.com/nokia/0,6771,58681,00.html

http://www.nokia.com/nokia/0,6771,58682,00.html

http://www.nokia.com/nokia/0,6771,58683,00.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (13 Ιαν. 2005 , 11:48)

 

Αυτα που εχει μεσα τα βρισκεις εδω

http://www.nokia.com/nokia/0,6771,58681,00.html

http://www.nokia.com/nokia/0,6771,58682,00.html

http://www.nokia.com/nokia/0,6771,58683,00.html

 

 

Σ' ευχαριστώ πολύ, όμως μου φαίνεται πολύ παράξενο που δεν τα είχε μέσα...

Καλά είναι το απόγευμα να πάω να κάνω και την αναβάθμιση τώρα που δεν έχω βάλει σχεδόν τίποτα ακόμα μέσα στο τηλέφωνο!!!Τις επαφές θα μου τις κάνουν backup αυτοί???Βασικά θα κάνω κι εγώ ένα για σιγουριά, απλά ρωτάω μήπως και με διευκολύνουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (13 Ιαν. 2005 , 14:27)

 

Σ' ευχαριστώ πολύ, όμως μου φαίνεται πολύ παράξενο που δεν τα είχε μέσα...

Καλά είναι το απόγευμα να πάω να κάνω και την αναβάθμιση τώρα που δεν έχω βάλει σχεδόν τίποτα ακόμα μέσα στο τηλέφωνο!!!Τις επαφές θα μου τις κάνουν backup αυτοί???Βασικά θα κάνω κι εγώ ένα για σιγουριά, απλά ρωτάω μήπως και με διευκολύνουν!!!

 

 

Αν τους το ζητησεις θα σου κανουν back up,αλλα για καλο και για κακο κανε ενα μονος σου.Για τις επαφες μπορεις να χρησιμοποιησεις το Contacts Manager το οποιο ειναι το καλυτερο για αυτη τη δουλεια.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...