Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το FSCaller το εχει σιγουρα γιατι το εχω δει,για το mobiluck δεν ειμαι σιγουρος.Αν δεν το εχει πες μου να στο στειλω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος laonikos ( 9 Ιούλ. 2004 , 13:45)

 

brika ena poy legetai mobiluck 2,1 kai to fscaller 2,08 mono poy den exei app opws ta alla fscaller...doyleyei kanonika i prepei na parw to app apo kapoia alli ekdosi?

 

 

Το FSCaller 2.08 που εχω κατεβασει εγω απο το mIRC εχει μεσα κανονικα το *.app.Δεν ξερω αν βαλεις καποιο *.app απο αλλη εκδοση αν θα δουλεψει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος laonikos ( 9 Ιούλ. 2004 , 13:45)

 

brika ena poy legetai mobiluck 2,1 kai to fscaller 2,08 mono poy den exei app opws ta alla fscaller...doyleyei kanonika i prepei na parw to app apo kapoia alli ekdosi?

 

 

Ekana to app upload edw

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αν βάλεις το app κάποιας προηγούμενης έκδοσης δεν θα δουλέψει καθόλου. Σε πετάει έξω και δεν ανοίγει καθόλου το πρόγραμμα. Το δοκίμασα και αυτό πριν βγεί η 2.08 έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την έκδοση 2.0 και μου δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα οπότε δεν βλέπω τον λόγο να βάλω και το 2.1

 

Αν δεν το βρίσκεις στείλε μου το e-mail σου με pm να στο στείλω.

Link to comment
Share on other sites

Μια ψευτολύση για το πρόβλημα με την επανεκίνηση που χρειάζεται μόλις αποσυνδέσεις το 7610 και χρειαστεί να το ξανασυνδέσεις είναι να κάνεις log off και όχι επανεκίνηση καθώς είναι πολύ γρηγορότερη διαδικασία.Επιπλέον αν χρειαστεί να στείλεις κάποιο αρχείο στο κινητό που δεν υποστηρίζεται η κλασσική λύση είναι να τα zip-άρεις πριν :rolleyes: . Επισης δοκίμασα το Qui ck offi ce Pre mier απο το γνωστό aivanet και είναι πραγματικά πολύ καλό οπότε ρίξτε μια ματιά.

 

bue...

Link to comment
Share on other sites

mirrorofsorrow ebala to mobiluck...trexei....ennoeitai pws prwta anoigoyme to bt etsi?otan briskw mia syskeyi bgazei synexeia ena sms pou leei mobiluck communication reactined...kanw kati lathos?ase poy kata lathos patisa kati kai arxise na pairnei ena trelo noumero...kai kati teleytaio...ta credits se ti xrisimeyoyn?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos ( 9 Ιούλ. 2004 , 11:22)

 

Για το Face Warping δεν ξερω να σου πω αλλα ειναι σιγουρο οτι ολα θα βγουν και θα υποστηριζουν και το 7610. :)

 

λειτουργει μονο σε vga καμερες και οχι σε αυτην του 7610(τουλαχιστον ετσι εχει υποθει σε αυτο το θεμα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος laonikos ( 9 Ιούλ. 2004 , 20:54)

 

mirrorofsorrow ebala to mobiluck...trexei....ennoeitai pws prwta anoigoyme to bt etsi?otan briskw mia syskeyi bgazei synexeia ena sms pou leei mobiluck communication reactined...kanw kati lathos?ase poy kata lathos patisa kati kai arxise na pairnei ena trelo noumero...kai kati teleytaio...ta credits se ti xrisimeyoyn?

 

 

πες οτι θες να στειλεις ενα αρχειο στο pc.

Πηγαινεις στο "Who's in?" και λογικα θα βρεις το pc σου ή καποιο

αλλο κινητο με bt.

Στην συνεχεια πηγαινεις options,send via bluetooth,file.

Mετα ανοιγει ενας file manager βρισκεις το αρχειο που θες

να στειλεις ,και μετα send

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Με το που ανοίγεις το mobiluck, ένα παραθυράκι σε ενημερώνει οτι το πρόγραμμα αυτό στέλνει δεδομένα και σε ρωτάει αν θέλεις να το κρατήσεις ενεργό. Πατάς ναι.

 

Μετά μπαίνεις στο who's in? και έχεις μια λίστα με τις συσκευές που υπέρχουν. Όταν δεις την συσκευή που θέλεις να στείλεις, πηγαίνεις πάνω της, πατάς απιλογές και send via bluetooth, επιλέγεις file,βρίσκεις αυτό που θές και πατάς send.

 

Αυτή τη διαδικασία ακολουθώ πάντα και δεν έχει παρουσιαστεί πρόβλημα. Μερικές φορές βέβαια δεν εμφανίζεται η συσκευήπου θέλεις να στείλεις. Έχω παρατηρήσει οτι οι αξιόπιστες συσκευές εμφανίζονται πάντα. Οπότε ίσως χρειαστεί μερικές φορές να κάνεις μια συσκευή αξιόπιστη πριν της στείλεις.

 

Άρχισε να παίρνει το παράξενο νούμερο γιατί πάτησες call πάνω στο mobiluck. :D

 

Τα credits είναι κάτι σαν μονάδες που μειώνονται κάθε φορά που στέλνεις αρχεία. Όμως μην ανησυχείς γιατί δεν θα σου τελειώσουν ποτέ μιας και είναι σπασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες απο σήμερα είμαι και εγω ένας ευτυχής κάτοχος 7610 :rolleyes:

Το κινητό είναι πραγματικά πολύ καλο και το design του με τρελαινει! :)

 

Αυτο που με απασχολεί ειναι η κάμερα..

Όταν βγαζεις μια φωτό φαίνεται ΤΕΛΕΙΑ αλλα οταν πας στην εκθεση και κανεις ζουμ να τη δεις δεν φαινεται καθόλου καλα..Φαίνονται κατι σαν κάθετες γραμμές ασπρες.Το έχει παρατηρήσει κανείς ή έχω μονο εγώ προβλημα? :worry:

Και στο pc που τις μετέφερα να τις δω στο κανονικό τους μέγεθος απογοητεύτικα.. :(

Μπορεί να έχουν μεγάλη ανάλυση αλλα...μου φαίνεται το παλιό μου 7650 έβγαζε καλύτερες αν και VGA :o

 

Σε γενικές γραμμές πάντως το κινητάκι ειναι άπαιχτο ;)

Link to comment
Share on other sites

skeftomei sovara to endexomeno agoras tou 7610!tha ithela na matho 2-3 pragmatakia.to kinito den stelnei arxeia meso bluetooth?thelei programma?(exo diavasei gia mobiluck).exei kikloforisei i anavathmisi tou logismikou?telos posa fraga tha prepei pano kato na doso?thanx!
DRIVE LIKE THE WIND
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ghostaki (10 Ιούλ. 2004 , 00:56)

 

skeftomei sovara to endexomeno agoras tou 7610!tha ithela na matho 2-3 pragmatakia.to kinito den stelnei arxeia meso bluetooth?thelei programma?(exo diavasei gia mobiluck).exei kikloforisei i anavathmisi tou logismikou?telos posa fraga tha prepei pano kato na doso?thanx!

 

 

 

1.Oρισμενα "απαγορευμενα" αρχεια (πχ midi) τα στελνει μεσω mobiluck.

2. Δεν εχει βγει καποια αναβαθμιση,ουτως ή αλλος δεν χρειαζεται.

3. ~500 ευρω (496) εχει σε Nokia shop.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ρε παιδια που μπορω να βρω κανενα free cvonverter 3gp για το κινητο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jimmy3 ( 9 Ιούλ. 2004 , 13:06)

 

Πήρα κι εγώ σήμερα το 7610.

 

Προς το παρόν είμαι πολύ ευχαριστημένος. [...]

 

 

Μία μέρα μετά.

 

Σήμερα το πρωί, όταν πήγα ν' ανοίξω το πρόγραμμα σκηνοθεσίας video, εμφανίστηκε το μήνυμα "Η εφαρμογή ΜΜΜ έκλεισε". Κάνω ένα restart και όταν άνοιγε το κινητό (μετά το λογότυπο της ΝΟΚΙΑ που βγάζει στην αρχή) είδα έκπληκτος το μήνυμα "Η εκκίνηση του τηλεφώνου απέτυχε. Επικοινωνήστε με τον αντιπρόσωπο." :mad:

 

Μόλις πριν λίγο ήμουν στον αντιπρόσωπο.

 

Θα μου δώσουν καινούριο.

 

Σημείωση: έχει ξαναεμφανιστεί το συγκεκριμένο πρόβλημα, δεν ήμουν ούτε καν ο πρώτος :(

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου για τη βοηθεια,δεν εχω ξανακουσει τιποτα παρομοιο με αυτο που επαθες με το 7610 σου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα "Η εκκίνηση του τηλεφώνου απέτυχε. Επικοινωνήστε με τον αντιπρόσωπο." μου το έβγαζε στο n-Gage μερικές φορές και ανακάλυψα οτι η κάρτα μνήμης ήταν υπεύθυνη για αυτό. Όταν άνοιγα το κινητό χωρίς την κάρτα δεν μου εμφανιζόταν το μήνυμα.

 

Στο 7610 δεν έχω ακούσει να παρατηρήθηκε κάτι τέτοιο αλλα αν είμαι σωστός, δεν φταίει το κινητό για αυτό αλλα κάποιο αρχείο στην κάρτα που κατα την ανάγνωσή του στην εκκίνηση, προκαλούσε το πρόβλημα. Στο μαγαζί που το πήγες τι ακριβώς σου είπαν οτι φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FuriouS ( 9 Ιούλ. 2004 , 22:19)

 

Παίδες απο σήμερα είμαι και εγω ένας ευτυχής κάτοχος 7610 :rolleyes:

Το κινητό είναι πραγματικά πολύ καλο και το design του με τρελαινει! :)

 

Αυτο που με απασχολεί ειναι η κάμερα..

Όταν βγαζεις μια φωτό φαίνεται ΤΕΛΕΙΑ αλλα οταν πας στην εκθεση και κανεις ζουμ να τη δεις δεν φαινεται καθόλου καλα..Φαίνονται κατι σαν κάθετες γραμμές ασπρες.Το έχει παρατηρήσει κανείς ή έχω μονο εγώ προβλημα? :worry:

Και στο pc που τις μετέφερα να τις δω στο κανονικό τους μέγεθος απογοητεύτικα.. :(

Μπορεί να έχουν μεγάλη ανάλυση αλλα...μου φαίνεται το παλιό μου 7650 έβγαζε καλύτερες αν και VGA :o

 

Σε γενικές γραμμές πάντως το κινητάκι ειναι άπαιχτο ;)

 

Συνέβη και σε άλλους αυτό? Ηθελα να πάρω το κινητό άλλα αυτό με βάζει σε υποψίες :worry: :worry:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (10 Ιούλ. 2004 , 12:33)

 

Το μήνυμα "Η εκκίνηση του τηλεφώνου απέτυχε. Επικοινωνήστε με τον αντιπρόσωπο." μου το έβγαζε στο n-Gage μερικές φορές και ανακάλυψα οτι η κάρτα μνήμης ήταν υπεύθυνη για αυτό. Όταν άνοιγα το κινητό χωρίς την κάρτα δεν μου εμφανιζόταν το μήνυμα.

 

 

Δυστυχώς δε φταίει η κάρτα μνήμης... Το σκέφτηκα κι εγώ. Έβγαλα την κάρτα, αλλά συνεχίζει να βγάζει το μήνυμα.

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (10 Ιούλ. 2004 , 12:33)

[...]

Στο μαγαζί που το πήγες τι ακριβώς σου είπαν οτι φταίει;

 

 

Μου είπαν ότι θέλει αναβάθμιση, και ότι έχει ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα στο 7610..

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FuriouS ( 9 Ιούλ. 2004 , 22:19)

 

Αυτο που με απασχολεί ειναι η κάμερα..

Όταν βγαζεις μια φωτό φαίνεται ΤΕΛΕΙΑ αλλα οταν πας στην εκθεση και κανεις ζουμ να τη δεις δεν φαινεται καθόλου καλα..Φαίνονται κατι σαν κάθετες γραμμές ασπρες.Το έχει παρατηρήσει κανείς ή έχω μονο εγώ προβλημα? :worry:

Και στο pc που τις μετέφερα να τις δω στο κανονικό τους μέγεθος απογοητεύτικα.. :(

Μπορεί να έχουν μεγάλη ανάλυση αλλα...μου φαίνεται το παλιό μου 7650 έβγαζε καλύτερες αν και VGA :o

 

 

Στη μία μέρα ζωής του δικού μου 7610, δεν είχα κανένα πρόβλημα στις φωτογραφίες ;)

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FuriouS ( 9 Ιούλ. 2004 , 22:19)

 

Σε γενικές γραμμές πάντως το κινητάκι ειναι άπαιχτο ;)

 

 

Δε λες τίποτα.. :rolleyes:

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...