Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ περίεργο αυτό που λες. Ο λόγος που υπάρχουν οι custom rom είναι για να είναι ξεκλείδωτα τα κινητά. Δυστυχώς δεν έχω HD7 για να έχω εμπειρία από πρώτο χέρι για να βοηθήσω περισσότερο. Δοκίμασε να μεταφράσεις με Google ή Bing το forum με την ROM να δεις αν υπάρχει κανένα παρόμοιο σχόλιο.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν χρειάζεται να Κάνο κάτι όπως πρώτα που έστελνα ένα αρχείο στο mail για να

ξεκλειδώνει

Πιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς για να βάλεις εφαρμογές στο τηλ?

Edited by sider
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά η ROM είναι ξεκλειδωτη από την μάνα της. Δεν θέλει κάτι.

 

Για τα προγράμματα, στην αρχή είχα το TomXapInstaller αλλά μετά έβαλα το Phone7Market για να κατεβάζω τις δωρεάν εφαρμογές που υπάρχουν σε markets άλλων χωρών, και αυτό έχει γίνει το default πρόγραμμα που περνάει τις εφαρμογές. Μη με ρωτήσεις που το βρήκα. Έχουν περάσει πολλοί μήνες και δεν θυμάμαι καθόλου. Λογικά κάπου στους xda θα υπάρχει.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

tomxapinstaller για εμένα είναι το καλύτερο αλλά όποιο και να χρησιμοποιήσεις πάντα πρέπει να τρέχει και το zune.

Mια εφαρμογή που θα χρειαστείς για να δοκιμάζεις οτιδήποτε κυκλοφορεί στο marketplace είναι το private marketplace θα το βρεις στο xda

 

Υ.Γ Η rom που πέρασες κάνει εγκατάσταση xap απ τον internet explorer, οπότε βρες το private marketplace στο xda και κάνε εγκατάσταση απο εκεί οτι θες, χωρίς να χρειάζεσαι το pc

Edited by mustanggre
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

tomxapinstaller για εμένα είναι το καλύτερο αλλά όποιο και να χρησιμοποιήσεις πάντα πρέπει να τρέχει και το zune.

Mια εφαρμογή που θα χρειαστείς για να δοκιμάζεις οτιδήποτε κυκλοφορεί στο marketplace είναι το private marketplace θα το βρεις στο xda

 

Υ.Γ Η rom που πέρασες κάνει εγκατάσταση xap απ τον internet explorer, οπότε βρες το private marketplace στο xda και κάνε εγκατάσταση απο εκεί οτι θες, χωρίς να χρειάζεσαι το pc

ανεβασε το καπου γιατι δεν υπαρχει πια στο XDA

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για full unlocked roms-Δοκιμάζουμε και αγοράζουμε

http://www.crocko.com/86E0F1850E1B4580AEE16B3B0E8C712B/PrivateMarketPlace_v_13330.xap

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το Private Marketplace υποθέτω είναι μόνο για κινητά που μπορούν να κάνουν εγκατάσταση xap μέσω ie?

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το Private Marketplace υποθέτω είναι μόνο για κινητά που μπορούν να κάνουν εγκατάσταση xap μέσω ie?

 

Με developer/interop ξεκλείδωμα δεν δουλεύει, το full ξεκλείδωμα που έχουν κάποιες rom(DFT) δίνουν μεγαλύτερη ελευθερία για εγκατάσταση προγραμάτων. Oι ξεκλείδωτες roms έχουν και την επιλογή για εγκατάσταση xap απ το κινητό

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oπως δε "λέει" iphone χωρις jb,android χωρίς root(αν και εδώ μπορείς να φορτώνεις εφαρμογές από παντού,χωρίς πείραγμα) έτσι δε "λέει" και wp7 χωρίς να ειναι ξεκλείδωτο
Link to comment
Share on other sites

Oπως δε "λέει" iphone χωρις jb,android χωρίς root(αν και εδώ μπορείς να φορτώνεις εφαρμογές από παντού,χωρίς πείραγμα) έτσι δε "λέει" και wp7 χωρίς να ειναι ξεκλείδωτο

 

To interop unlock ειναι αρκετο για τον μεσο χρηση,. Το full unlock χρειζεται μονο αν θες να τρέχεις εφαρμογες που εχουν low level access ή τρεχουν native code πχ opera browser

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια ειναι ότι δεν έχω καταλάβει ποια η διαφορά των κλειδωμάτων που λες.Εγώ βάζω στο hd2 τις wp7 ρομ από xda που γράφουν στον τίτλο "full unlock"
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να δω αν εχω unlock συσκευη?

υπαρχει καποιος οδηγος για το πως να το κανω unlock?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να δω αν εχω unlock συσκευη?

υπαρχει καποιος οδηγος για το πως να το κανω unlock?

 

Αν μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές απ τον υπολογιστή, είσαι ξεκλείδωτος. Ποια συσκευή έχεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές απ τον υπολογιστή, είσαι ξεκλείδωτος. Ποια συσκευή έχεις?

 

για lumia 800 δοκιμασα μια που υποθηκε παραπανω τον Τom xap αλλα δεν εγκατασταθηκε

λεει να τσεκαρω αν εχω unlock ή αν δεν ειναι συνδεδεμενη με το zune

 

* το unlock των wp εχει σχεση με το unlock της καρτας sim? γιατι το δικο μου ειναι unlock ως προς την καρτα

Edited by PARASwrite
Link to comment
Share on other sites

για lumia 800 δοκιμασα μια που υποθηκε παραπανω τον Τom xap αλλα δεν εγκατασταθηκε

λεει να τσεκαρω αν εχω unlock ή αν δεν ειναι συνδεδεμενη με το zune

 

* το unlock των wp εχει σχεση με το unlock της καρτας sim? γιατι το δικο μου ειναι unlock ως προς την καρτα

Είναι διαφορετικά πράγματα. Το unlock που αφορά τις εφαρμογές, είναι το developer unlock. Αυτό αγοράζεις απο chevron labs, και είναι για να περνάς τις εφαρμογές απο το pc, όπως χρειάζεται ένας developer όταν φτιάχνει τις εφαρμογές του.

Δεν πρόκειται να είναι απο μόνο του, μανίσιο δηλαδή, developer unlocked, ποτέ. Είναι όπως το jailbreak του iphone, εδώ γίνεται και με νόμιμο τρόπο απλά, πληρώνοντας κάποιο ποσό.

 

Το sim unlock είναι για να δουλεύει σε όλα τα δίκτυα, και συνήθως είναι sim unlocked.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία πως μπορώ να κάνω να ανοίγει ο πλοηγός που εγώ έχω όταν πατώ την διεύθυνση σε μια από της επαφές που έχω καταχωρίσει και να μην ανοίγει ο προϋπάρχων χάρτης του τηλεφώνου
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως γίνεται, δεν έχω βρει σχετική ρύθμιση, Το Νavigon έχει επιλογή να ψάχνει στις επαφές σου και να εισάγει αυτές με διεύθυνση
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φένεται οτι στα windows phone 8 (apollo) θα έχουμε περισσότερες αναλύσεις οθόνης, υποστήριξη περισσότερων πυρήνων ανά επεξεργαστή και υποστήριξη κάρτας μνήμης

http://www.wpcentral.com/windows-phone-8-details-allegedly-revealed-nokia-partner-video

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!!τι προβλεψη κανετε με τα windows phone 8?θα τα παρουν τα κινητα πρωτης και δευτερης γενιας με windows phone που ηδη υπαρχουν?

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!!τι προβλεψη κανετε με τα windows phone 8?θα τα παρουν τα κινητα πρωτης και δευτερης γενιας με windows phone που ηδη υπαρχουν?

 

Τα 8άρια αργούνε ακόμα το τελευταίο 3μηνο του 2012 θα βγούνε, αλλά δεν βλέπω κανένα λόγο/περιορισμό για να μην τα πάρουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι πως εφόσον τα 8άρια θα φέρουν τόσα σημαντικά features, γιατί να πάει κάποιος να πάρει συσκευή WP7 τώρα και να μην περιμένει μέχρι τότε για να έχει από NFC και MMC μέχρι HD Amoled στο κινητό του;

 

:mad:

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να συνδεσω την καρτα μου στο zune για να μπορω να κανω αγορες και δε γινεται τιποτα... η καρτα ειναι mastercard (προπληρωμενη webuy απο την πειραιως). το windows live ID μου ειναι ελληνικο. δεν ξερω τι φταιει. μου βγαζει μηνυμα οτι βαζω λαθος τα στοιχεια της καρτας αλλα δε συμβαινει κατι τετοιο. εχει συμβει μηπως και σε καποιον αλλο??? θελω να αγορασω εφαρμογες και δεν μπορω!!!

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να συνδεσω την καρτα μου στο zune για να μπορω να κανω αγορες και δε γινεται τιποτα... η καρτα ειναι mastercard (προπληρωμενη webuy απο την πειραιως). το windows live ID μου ειναι ελληνικο. δεν ξερω τι φταιει. μου βγαζει μηνυμα οτι βαζω λαθος τα στοιχεια της καρτας αλλα δε συμβαινει κατι τετοιο. εχει συμβει μηπως και σε καποιον αλλο??? θελω να αγορασω εφαρμογες και δεν μπορω!!!

 

 

Zune Support:

"We accept credit cards and debit cards with a Credit logo. The cards have to have billing info connected to them however"

Link to comment
Share on other sites

το ελυσα το προβλημα. δεχεται κανονικα προπληρωμενες . Εβαλα 10 ευρω απο το λογαριασμο μου και τη συνδεσα κανονικα. μπορειτε να το κλεισετε το thread

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση.....οταν προσθέτω στις επαφές του msn έναν αριθμό τηλεφώνου(ή αλλάζω το όνομα) η επαφή θα το καταλάβη?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...