Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες μια διευκρινηση γτ μπερδευτηκα τα προ mango κινητα πχ HD7 που δεν εχουν ελληνικα με την αναβαθμιση σε mango ταπαίρνουν αυτοματα ??

αν οχι τι πρεπει να γινει ?

κ οταν λεμε ελληνικα εχουν πληρη κ στα μενου ή μονο μηνυματα ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θελουνε πατεντα πριν την αναβαθμιση σε mango για να εχεις και ελληνικο μενου,αλλιως εχεις μονο ελληνικο πληκτρολογιο μονο με το mango

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μπλοκαρίστηκε;

Πρέπει να κάνεις reset για να αλλάξει ο πρώτος λογαριασμός, απο τις πληροφορίες τηλεφώνου κάνεις επαναφορά-reset.

Χάνονται οι εφαρμογές, γενικά όλα τα δεδομένα χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, απλώς τώρα ενώ μπαίνει κανονικά στο marketplace όταν πάει να κατεβάσει την εφαρμογή μου βγάζει error λέγοντας cannot access the server. Make sure you're connected..... Μήπως φταίει που το δήλωσα windowslive λογαριασμό και όχι messenger;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και αύριο.

Επίσης δοκίμασε και απο το http://www.windowsphone.com/marketplace να κάνεις login.

Δεν έχω wp7 τώρα για να τσεκάρω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μου συμβαίνει το εξής περίεργο.

Αποθήκευσα μια επαφή με τηλεφωνικό αριθμό. Μετά από το FB βρίσκω το προφίλ του και τον κάνω "add friend".

Το πρόβλημα είναι ότι στις επαφές δεν μου βγάζει αυτή του facebook, για να την συνδέσω με τον τηλεφωνικό αριθμό. Για να σας προλάβω, από τις ρυθμίσεις επαφών, φιλτράρισμα έχω βάλει να φαίνονται και οι επαφές facebook.

 

Τι γίνεται ρε παιδιά? Αυτό μου συμβαίνει από χθες και όχι για 1 επαφή αλλά για 3.

Το περίεργο είναι ότι η 1 υπάρχει στη λίστα φίλων μέσω της εφαρμογής facebook αλλά δεν υπάρχουν οι άλλες 2. Ενώ αν κάνω αναζήτηση(πάλι μέσω εφαρμογής facebook) υφίστανται ως φίλοι μου κανονικά... :wacko:

 

Bug της εφαρμογής?

Link to comment
Share on other sites

έχεις κάνει συνχρονισμό του facebook;
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Σύγχρονα το Facebook.πως θα γίνει να δυτικούς η κάτι ώστε στην αναβάθμιση του να έχουμε επίσημα ελληνικά και όχι με κόλπα.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το βρήκα. Αλλά να ρωτήσω, πως κάνεις συγχρονισμό? Δεν γίνεται αυτόματα?

 

κάνει και μόνο, αλλά κάνε και εσύ για να είσαι σίγουρος

:lol::lol:

 

Πας στα settings=>accounts=> παρατεταμένο klik στο facebook και sync

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

κάνει και μόνο, αλλά κάνε και εσύ για να είσαι σίγουρος

:lol::lol:

 

Πας στα settings=>accounts=> παρατεταμένο klik στο facebook και sync

 

:D

Έτσι έκανα και εγώ τελικά. Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει τρόπος να πάρουμε το .xap αρχείο μιας εφαρμογής που κατεβάσαμε από το μάρκετ;
Link to comment
Share on other sites

Όχι με κάποιον νόμιμο τρόπο. Αν φοβάσαι μήπως χρειαστείς να κάνεις κάποιο reset και επαναφέρεις την συσκευή στην αρχική μορφή, μπορείς μέσα από εδώ να ξαναπεράσεις όλες τις εφαρμογές που έχεις κατεβάσει.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Ok τα wp7 τα τρεχω στο hd2 και ρεσετ κανω αρκετα συχνα μιας και μετακινουμαι μεταξυ nand android και wp7 αναλογα τα κεφια μου.θα ψαξω λοιπον να βρω αν υπαρχει καποιος αλλος τροπος για backup.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ενεργοποιήσει το twitter στο κινητό; Όχι με την εφαρμογή, αλλά το ενσωματωμένο.

 

Προσπαθώ δύο μέρες τώρα και έχω πρόβλημα. Ξεκινάω την διαδικασία, και στο τέλος μου μένει κολλημένο το μήνυμα ότι κάνει τις απαραιτητες ρυθμίσεις με τον λογαριασμό μου. Το θέμα είναι ότι μένει κολλημένο εκει και ρουφάει όλη τη μπαταρία και δεν μου εμφανίζει τις twitter επαφές στον κατάλογο. Από την άλλη, στις επαφές μπορώ να δω τα "νέα" από το twitter. Μήπως είναι πρόβλημα της TouchIT που του έχω περασμένη ή το έχουν και άλλοι το ίδιο θεματάκι;

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ενεργοποιήσει το twitter στο κινητό; Όχι με την εφαρμογή, αλλά το ενσωματωμένο.

 

Προσπαθώ δύο μέρες τώρα και έχω πρόβλημα. Ξεκινάω την διαδικασία, και στο τέλος μου μένει κολλημένο το μήνυμα ότι κάνει τις απαραιτητες ρυθμίσεις με τον λογαριασμό μου. Το θέμα είναι ότι μένει κολλημένο εκει και ρουφάει όλη τη μπαταρία και δεν μου εμφανίζει τις twitter επαφές στον κατάλογο. Από την άλλη, στις επαφές μπορώ να δω τα "νέα" από το twitter. Μήπως είναι πρόβλημα της TouchIT που του έχω περασμένη ή το έχουν και άλλοι το ίδιο θεματάκι;

 

οχι δεν εχει προβλημα, θα πρεπει να περιμενεις να τελειωσει το sync

Link to comment
Share on other sites

Το άφησά όλο το βράδυ και δεν τελείωσε ποτέ. Πόση ώρα παίρνει συνήθως
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ενεργοποιήσει το twitter στο κινητό; Όχι με την εφαρμογή, αλλά το ενσωματωμένο.

 

Προσπαθώ δύο μέρες τώρα και έχω πρόβλημα. Ξεκινάω την διαδικασία, και στο τέλος μου μένει κολλημένο το μήνυμα ότι κάνει τις απαραιτητες ρυθμίσεις με τον λογαριασμό μου. Το θέμα είναι ότι μένει κολλημένο εκει και ρουφάει όλη τη μπαταρία και δεν μου εμφανίζει τις twitter επαφές στον κατάλογο. Από την άλλη, στις επαφές μπορώ να δω τα "νέα" από το twitter. Μήπως είναι πρόβλημα της TouchIT που του έχω περασμένη ή το έχουν και άλλοι το ίδιο θεματάκι;

 

πρωτη φορα ακουω τετοιο προβλημα

λογικα ειναι προβλημα της rom που εχεις βαλει

πριν μια βδομαδα υπηρχε ενα θεμα με τα notifications (παλι κατι αλλαξε στο API του το twitter) αλλα αυτο εφτιαξε

ισως με την ρομ που εχεις να εχει θεμα τωρα

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο πιστεύω και γω. Επίσης αυτή την περίοδο με έχει ψήσει να περάσω άλλη πιο καινούρια ΡΟΜ ή να ακολουθήσω τον παραδοσιακό τρόπο σπασίματος, αλλά έχω ξεχάσει όλη τη διαδικασία και έχω χάσει και επεισόδια, και δεν ξέρω τι να κάνω. Βαριέμαι να ξαναδιαβάζω. Γεράσαμε...
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Έτσι και αλλιώς της τελευταίες αναβάθμισης δεν της περνάει. Στην touch it βγάζει σφάλμα. Τι λες να βάλεις?

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λεω... έχω σκουριάσει... :lol:

 

Κοιτούσα την τελευταία DFT που έχει μέχρι και το τελευταίο update, αλλά πρέπει νά έχει μικροπροβλήματα. Από την άλλη σκέφτομαι τον μακρύ δρόμο του σπασίματος με 7004 και Chevron, αλλά ποιος τα κάνει τώρα αυτά; Άσε που θυμάμαι ότι μου είχε φύγει η πίστη μέχρι να βρω την κατάλληλη SPARK.

 

Έσυ έχεις κάτι υπόψιν σου;

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Kai γω είχα βολευτεί, αλλά δεν ξέρω γιατί, αλλά τελευταία μου πετάει το πρόβλημα με το πληκτρολόγιο που εξαφανίζεται και θέλω να την αλλάξω. Μάλλον εγώ θα γίνω το πειραματόζωο :lol:
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Kai γω είχα βολευτεί, αλλά δεν ξέρω γιατί, αλλά τελευταία μου πετάει το πρόβλημα με το πληκτρολόγιο που εξαφανίζεται και θέλω να την αλλάξω. Μάλλον εγώ θα γίνω το πειραματόζωο :lol:
Και εγώ μια από τα ίδια έχω μεινει με την Touch it rom και περιμένω μπας βγει καμία Rom της προκοπης... Αυτό με το πληκτρολόγιο μου έχει σπάσει τα νευρα και μένα !:mad:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...