Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά απο ένα format στο laptop μου to xap installer μου βγάζει το εξής error

δεν επιτρέπεται η προσβαση στο κλειδί μητρώου HKEY_CLASSES_ROOT\.XAP

 

Εντοπισμός σφαλμάτων JIT **************

Για να ενεργοποιήσετε τον εντοπισμό σφαλμάτων just-in-time (JIT), το αρχείο .config

για αυτή την εφαρμογή ή για τον υπολογιστή (machine.config)

πρέπει να έχει για το jitDebugging την τιμή που έχει οριστεί στην ενότητα system.windows.forms.

Η εφαρμογή πρέπει επίσης να μεταγλωττιστεί

με ενεργοποιημένο τον εντοπισμό σφαλμάτων.

 

Για παράδειγμα:

 

<configuration>

<system.windows.forms jitDebugging="true" />

</configuration>

 

Όταν είναι ενεργοποιημένος ο εντοπισμός σφαλμάτων JIT, οποιαδήποτε εξαίρεση

που δεν είναι δυνατό να αντιμετωπιστεί θα στέλνεται στο πρόγραμμα εντοπισμού σφαλμάτων JIT που είναι καταχωρημένο στον υπολογιστή

αντί να αντιμετωπίζεται μέσω αυτού του παραθύρου διαλόγου.

 

Ξέρει κανείς τι είναι αυτο;;;

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aυτο που εγραψα στην προηγουμενη σελιδα το ειδες ???

Καντο και κανε και restart το τηλεφωνο !!!

 

Τώρα να σου πω ότι δεν το βλέπω.

Εχω αγγλικό μενου αν λέει κάτι

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

γεια σασ ....οταν καποιοσ με καλει και το κινητο κουνηθει αυτοματα πεφτει η ενταση του ηχου και χανω κλησεισ.....υπαρχει κατι ου να μπορς να κανω για αυτο (εκτοσ απο το να εχω το νου μ )

καποια εφαρμογη ....κατι.....

για ελληνικο μενου δεν ρωταω....μαλλον τπτ ακομα.?

Edited by rouso21
Link to comment
Share on other sites

γεια σασ ....οταν καποιοσ με καλει και το κινητο κουνηθει αυτοματα πεφτει η ενταση του ηχου και χανω κλησεισ.....υπαρχει κατι ου να μπορς να κανω για αυτο (εκτοσ απο το να εχω το νου μ )

καποια εφαρμογη ....κατι.....

 

Είναι μία εφαρμογή της HTC με την οποία έχεις ενεργοποιήσει αυτή την λειτουργία. Δεν θυμάμαι το όνομά της στα αγγλικά. Στα ελληνικά λέγεται "Τηλέφωνο σε κατάσταση επαγρύπνησης". Θα το βρεις είτε στο μενού σου, είτε στις Ρυθμίσεις, αναλόγως του πως το έχεις κάνει install. Από κει μέσα θα βρεις τρόπο να το απενεργοποιήσεις.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Τώρα να σου πω ότι δεν το βλέπω.

Εχω αγγλικό μενου αν λέει κάτι

 

Αttentive Phone λεγεται και ειναι στα Settings

 

γεια σασ ....οταν καποιοσ με καλει και το κινητο κουνηθει αυτοματα πεφτει η ενταση του ηχου και χανω κλησεισ.....υπαρχει κατι ου να μπορς να κανω για αυτο (εκτοσ απο το να εχω το νου μ )

καποια εφαρμογη ....κατι.....

για ελληνικο μενου δεν ρωταω....μαλλον τπτ ακομα.?

 

Στην προηγουμενη σελιδα ειναι η απαντηση

 

Διορθωση : Τωρα το ειδα οτι σου απαντησε και ο stewe πιο πανω !!!

Link to comment
Share on other sites

HTC trophy και μαλλον δεν είναι ξεκλειδωτη....το πρόβλημα το γράφω πιο πάνω και είναι για την ενταση του τηλεφώνου οταν κουνιέται που χαμηλώνει. Αυτόματα....
Link to comment
Share on other sites

1) Κατέβασε το HTC Hub (αν δεν το έχεις).

2) Άνοιξε την εφαρμογή και κάνε 3 οθόνες δεξιά, και θα δεις τις εφαρμογές της HTC.

3) Πάτα "Λήψη Περισσότερων"

4) Και κάπου εκεί μέσα θα δεις την εφαρμαγή. Εγκατέστησέ την και λογικά θα την βρεις μετά περασμένη στο κινητό. Τρέξ' την και θα δεις τις επιλογές ώστε να μην χαμηλώνει ο ήχος όταν κουνάς το κινητό.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε παλικαρε είσαι θεοσ....το πρόβλημα έγινε.......ευχαριστω.....

Α..

ελληνικο μενού?παίζει τπτ?σε ένα άλλο θέμα με ελληνικο μενου ήθελε μια έκδοση ειδική και το τσέκαρα αλλά έχω άλλη....μπορω να κανω κάτι η κσποια στιγμη θα γίνει με μελλοντικό update?

Link to comment
Share on other sites

Αφού ήπια τις μπυρίτσες μου επέστρεψα. Λοιπόν... τα πρώτης γενιάς κινητά, σαν το Trophy, μπορεί να παίρνουν όλα τα Updates μέχρι τώρα, όμως δεν έχουν περαστεί τα ελληνικά. Αν αγοράσεις καινούριο κινητό τώρα, θα έχει μέσα κανονικά ελληνικά. Το γιατί μη το ρωτάς. Είναι θέμα της Vodafone. Αν θες ελληνικά θα πρέπει να πας σε λύση του τύπου Custom ROM ή ξεκλειδώματος. Η διαδικασία είναι πολύ εύκολη, αρκεί να ακολουθήσεις τα βήματα ένα-ένα. Για οδηγίες βρές κάποιο post του Colossus όπου στο κάτω μέρος του θα δεις link με τους οδηγούς. Μια απόφαση είναι, και για ότι θες εδώ είμαστε. Προσωπικά, θα πρότεινα τις Custom ROM επειδή είναι μία διαδικασία που τελειώνει σε 15-20 λεπτά κάνοντας στην κυριολεξία μόνο 2 πραγματάκια. Και αυτά τα 20 λεπτά τα περνάς απλά περιμένοντας να γίνει το καινούριο installation. Εσύ δεν κάνεις τίποτα.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

.δωσε ένα λινκ από τον οδηγό εγκατάστασης...να ξες δεν είναι ξεκλειδωτο κιν και έχω από οταν τοΠηρα το τελευταίο update mango.....και είχα διαβάσει ότι κλείνω κιν πατάω το volume pros ta Kate και ελέγχω ποιο κωδικό εζω γιατί αν δεν ςιναι αυτος που ρέπει θα κολλησειτο κιν....και σε μένα που το τσέκαρα δεν είναι αυτό που πρέπει.....υπαρχει ελπίδα?
Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός για Custom ROM είναι εδώ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316887

 

Από αυτές περνάς είτε την "Update v4..... " ή την "Dynamics7 v1.0 ROM PORT" οι οποίες είναι η ίδια έκδοση του Mango που έχεις και τώρα, δηλαδή η τελευταία.

 

Από και και πέρα, αν κατάλαβα καλά από αυτά που μου λες, μάλλον πρέπει να γυρίσεις πρώτα στην έκδοση 7004 (είναι η αρχική έκδοση όταν πρωτο-κυκλοφόρησαν τα WΡ7) επειδή όταν πατάς "PowerOn + Volume Down" το SPL σου είναι 4.x.xxxx.xx. Αν ισχύει αυτό, τότε θα πρέπει να μιλήσεις με τον Colossus που γνωρίζει όλες τις τεχνικές και μπορεί να σε βοηθήσει. Εγώ δυστυχώς αυτό δεν το κατέχω πολύ και δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου και χαλάσεις το κινητό σου. Ελπίζω να σε βοήθησα έστω και ελάχιστα, αλλά μέχρι εδώ φτάνουν οι γνώσεις μου. Μπορώ να σου πω για τις Custom ROM επειδή τις έχω περάσει όλες, αλλά λεπτομέριες ειδικότερα όταν υπάρχουν προβλήματα στο πως να τις περάσεις δεν κατέχω και δεν θέλω να πάρω και κάποιον στον λαιμό μου. Ευτυχώς (ή δυστυχώς) μέχρι τώρα δεν έχω χαλάσει κάποιο κινητό, και έτσι δεν έχω κάποια εμπειρία στο τι να αποφύγεις να κάνεις :lol: . Μίλα με Colossus, θα σε βοηθήσει. Καλό βράδυ...

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν έχω την ελλινική γλώσσα ως γλάσσα εμφάνισης μπορω να χρησιμοποιώ την αναγνώρηση ομιλίας
Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς.. ρε stewe υπάρχει περίπτωση custom rom να κλειδώσει?? και τι κάνουμε εάν γίνεται ;;;έχω την τελευταία του ansar και δεν μπορώ να περάσω κανένα xap αρχείο μου λέει ότι είναι κλειδωμένο του installer..

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς.. ρε stewe υπάρχει περίπτωση custom rom να κλειδώσει?? και τι κάνουμε εάν γίνεται ;;;έχω την τελευταία του ansar και δεν μπορώ να περάσω κανένα xap αρχείο μου λέει ότι είναι κλειδωμένο του installer..

 

Και αλλους ακουσα να εχεουν προβλημα με την ΡΟΜ του Ανσαρ..Κανονικα δεν πρπει να κλειδωνει

 

Κανε την διαδικασια που καναμε να ξεκλιεδωσουμε πριν τις custom ..me to provisional xml

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εκανα ολικη απεγκατασταση του ZUNE (Μεσω Revo Uninstaller Pro για να φυγουν τα παντα) και μετα κατεβασα εκ νεου το installer αλλα δεν προχωραει η εγκατασταση διοτι το βρισκει λεει ηδη εγκατεστημενο στο συστημα.... ξερει κανεις τι μπορω να κανω??!?

 

δοκιμασα να εγκαταστησω και την χ64 εκδοση του zune αλλα μου βγαζει αυτο το σφαλμα:

http://i1114.photobucket.com/albums/k522/arlinkolljiov/Clipboard01-33.jpg

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να σβήσεις και τον φάκελο από της εφαρμογές και δες μήπως υπάρχει και στην λίστα για απεγκατασταση

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω αν μια συσκευή είναι ξεκλείδωτη;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να σβήσεις και τον φάκελο από της εφαρμογές και δες μήπως υπάρχει και στην λίστα για απεγκατασταση

 

Και σβησε οτι αρχεια εχεις στο temp folder σου !!!! Εμεινε στην μεση γιαυτο το κανει

 

Πως μπορώ να δω αν μια συσκευή είναι ξεκλείδωτη;

 

Αν μπορεις να εγκαταστησεις ενα προγραμμα (xap) απο το pc σου τοτε εισαι ξεκλειδωτος

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις να εγκαταστησεις ενα προγραμμα (xap) απο το pc σου τοτε εισαι ξεκλειδωτος

 

Αν έχεις να μου δώσεις κάποιο link για το πως μπορώ να περάσω ένα πρόγραμμα, βασικά θέλω ένα file explorer και αν υπάρχει κάποιος τρόπος να στέλνω αρχεία μέσω bluetooth. Ευχαριστώ:)

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Για να στέλνεις αρχεία μέσω bluetooth χρειάζεται το dft bt file transfer http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1513650 αλλά χρειάζεται full unlock rom και ο καλύτερος file browser κατά την γνώμη μου ειναι αυτός http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23569940&postcount=4 αλλά και πάλι νομίζω ότι θέλει full unlock rom

Eγώ θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα mp3

Εχω βάλει στο hd2 μια full unlock rom.Με τον file browser που έδωσα λινκ,μπορώ να βλέπω και όλη την κάρτα sd.Την μισή sd την έχω σε fat32 και εκεί έχω και mp3.Μέσω του συγκεκριμένου file browser μπορώ να πατήσω πάνω σε ένα mp3 αρχείο και το παίζει κανονικά. Θέλω να ρωτήσω σε ποιο σημείο της εσωτερικής μνήμης των wp7 πρέπει να βάλω τα mp3 για να τα βλέπει ο player των wp7 και να παίζουν σε playlist.Αντέγραψα στο /my documents ένα φάκελο mp3 με μερικά τραγούδια αλλά δεν τον βλέπει το zune ούτε και άλλος wp7 music player.

Υπάρχει λύση;

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Για να στέλνεις αρχεία μέσω bluetooth χρειάζεται το dft bt file transfer http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1513650 αλλά χρειάζεται full unlock rom και ο καλύτερος file browser κατά την γνώμη μου ειναι αυτός http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23569940&postcount=4 αλλά και πάλι νομίζω ότι θέλει full unlock rom

Eγώ θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα mp3

Εχω βάλει στο hd2 μια full unlock rom.Με τον file browser που έδωσα λινκ,μπορώ να βλέπω και όλη την κάρτα sd.Την μισή sd την έχω σε fat32 και εκεί έχω και mp3.Μέσω του συγκεκριμένου file browser μπορώ να πατήσω πάνω σε ένα mp3 αρχείο και το παίζει κανονικά. Θέλω να ρωτήσω σε ποιο σημείο της εσωτερικής μνήμης των wp7 πρέπει να βάλω τα mp3 για να τα βλέπει ο player των wp7 και να παίζουν σε playlist.Αντέγραψα στο /my documents ένα φάκελο mp3 με μερικά τραγούδια αλλά δεν τον βλέπει το zune ούτε και άλλος wp7 music player.

Υπάρχει λύση;

 

Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος γιατi παντα ανεβαζω την μουσικη απο το Zune .....Νομιζω οτι μονο μεσω του Zune μπορεις να βαλεις μουσικη Γιατι το zune δεν μεταφερει απλα τα αρχεια ..

Τους αλλαζει και ονοματα, βγαζει τα εξωφυλλα και κατεβαζει και background artist images

 

Ριξε μια ματια στον καταλογο Zune στο My Documents ..γινεται χαμος εκει !!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχεις δίκιο.Το zune δίνει δικά του ονόματα.Τα χύμα όμως mp3 που ειναι από πολλούς καλλιτέχνες σε κάποιο φάκελο π.χ. diafora ksena 2012 κτλ πως τα περνάς μέσω zune;

κάποιες συλλογές από ellinadiko μου τις περνάει κανονικά το zune.Αυτά όμως που έχω χύμα σε διάφορους φακέλους,δεν τα περνάει.Μου ζητάει zune pass που ειναι επί πληρωμή... Εσύ έχεις πληρώσει;

Kάτι τέτοιες βλακείες έκανε η ms και τους πρώην χρήστες wm μας ώθησε στο android.Μπορεί το λειτουργικό να ειναι αεράτο αλλά άμα δεν μπορείς να κάνεις απλές συνηθισμένες,καθημερινές λειτουργίες τι να πω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...