Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά ρε παίδες τι έγινε με την ελληνική έκδοση mango για τα windows mobile 7 σαν το htc trophy 7?

 

Μπορούμε να του περάσουμε το επίσημο ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο ή όχι και θα πρέπει να κάνουμε το κλασικό ανεπίσημο τρόπο?

 

Επί την ευκαιρία κάνα λινκ που να έχει ΜΟΝΟ τον ανεπίσημο τρόπο ώστε να περάσω στο htc trophy 7 ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Watson was asked just a few minutes ago “what about those running leaked RTM versions of Mango?”. His response, “It’s unsupported and I don’t want to make any claims/statements about what will happen.”

 

- ... Πίκρα!! ... Όπως το φανταζόμουν!!!

 

καλά πες του που ζει? αν δεν το υποστηρίξουν αυτοί θα το φτιάξουν οι developers να παίζει, α ρε παιδιά ορισμένοι τρώνε κουτόχορτο και νομίζουν ότι θα το φάμε και εμείς , και να μην πω ότι θα το έχουμε από έξω νωρίτερα από ότι θα το δώσει η μικρομάλακη

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα στα ελληνικά το δείχνει ύστερα από την αλλαγή που έκανα στον xBox λογαριασμό μου και τον μετέφερα στην "Ελλάδα". Και τα ελληνικά είναι και στο Marketplace στο Zune στον υπολογιστή, και στο Marketplace στο κινητό. Από την άλλη, με χαλάει που όλες μα όλες οι εφαρμογές δεν έχουν καμία βαθμολογία, προφανώς γιατί λαμβάνει υπόψιν μόνο "έλληνες" και έως τώρα κανείς δεν έχει ψηφίσει τίποτα.

Επίσης έχω και δύο απορίες...

1) Στο Marketplace στο Zune στον υπολογιστή αλλά και στο κινητό η μουσική δεν είναι διαθέσιμη.

2) Οι HTC εφαρμογές εξαφανίστηκαν από το Marketplace.

3) ΑΥΤΆ ΤΑ ΚΑΤΑΡΑΜΈΝΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΊΑ ΜΕ ΤΌΝΟΥς ΚΑΙ ΜΙΚΡΌ ΣΊΓΜΑ ΤΕΛΙΚΌ ΠΌΤΕ ΕΠΙΤΈΛΟΥς ΘΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΏΣΟΥΝ;;;;;

 

τα ιδια και σε μενα, και το bug μετα κεφαλαια το ειχα γραψει πολυ παλια σε forum της MS αλλα μαλλον δεν το πηραν στα σοβαρα!

παντος πολλα ερωτηματικα.. τα htc apps γιατι χαθηκαν? μηπως θελει νεο firm για να τα αναγνωριζει?

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω κι εγώ με το φτωχό μου το μυαλό δηλαδή περιμένουμε και θα βγει ΕΠΙΣΗΜΑ ελληνικό μενού και ελληνικό πληκτρολόγιο για τα κινητά με windows 7 όπως είναι το htc trophy 7 που έχει ένας φίλος μου?

 

Και για να έχουμε καλό ρώτημα πότε περίπου περιμένουμε να βγει αυτή η νέα έκδοση λογισμικού mango που λέτε ότι θα έχει ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο θα είναι ένα από τα πολλά νέα χαρακτηριστικά του update.

 

Το πότε θα βγει είναι άγνωστο. Μπορεί να βγει σήμερα, μπορεί σε ένα μήνα. Και μην παραξενευτείτε, αλλά υπάρχουν εταιρείες που έχουν δηλώσει επίσημα ότι θα δώσουν το Mango στο τέλος Οκτώβρη. Μάλιστα στην Ισπανία ένας πάροχος δεν έχει δώσει ακόμα το NoDo και θα πάει κατευθείαν στο Mango (άμα πάει...).

 

Θεωρώ ότι η MS έχει κάνει φάουλ στον όλο χειρισμό της. Δεν θα έπρεπε να μπλέξει τους παρόχους και να δημιουργήσουν αυτό το μπάχαλο, αλλά να λειτουργήσει σαν την Apple. Ή άμα ήθελε να βάλει στο παιχνίδι και τις εταιρείες κινητής, να τους βάλει ένα deadline και όχι ένα "όποτε το έχετε έτοιμο". Μην καταντήσει και το WP7 σαν το Android, να μην ξέρουμε πότε και να θα πάρουμε κάποιο update.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο καλό είναι ότι άνηκουμε στο Vodafone Group... Και πιστέυω ότι θα μας έρθει αρκετά γρήγορα ...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμουν σε mango rtm και πηγα σημερα στην εκδοση 7004.Αλλα δεν μπορω να κανω update ουτε σε 7008 ουτε σε nodo.Μηπωσ ξερει κανεις κατι????
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμουν σε mango rtm και πηγα σημερα στην εκδοση 7004.Αλλα δεν μπορω να κανω update ουτε σε 7008 ουτε σε nodo.Μηπωσ ξερει κανεις κατι????

 

Απ'οσο ξερω οι servers της Microsoft εχουν σταματησει να μοιραζουν updates ολων των ειδων λογο της αναβαθμησης των τηλεφωνων σε mango!!

Μολις ειναι διαθεσιμο το mango τοτε θα μπορεσεις να κανεις ολες τις αναβαθμησεις που πρεπει!

 

Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος:)

Link to comment
Share on other sites

Μου φενεται καπως περιεργο απλος γιατι μπορω να κανω ενα update τισ htc που μου βγαζει αλλα απο κει και περα τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε λίγο, λογικά θα στο βγάλει μόλις μπει το νερό στ' αυλάκι. :)

Νομίζω με τους mango drivers θα έχουμε καλύτερη μπαταρία. Θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο καλό είναι ότι άνηκουμε στο Vodafone Group... Και πιστέυω ότι θα μας έρθει αρκετά γρήγορα ...

 

για μας που το πηρανε απο τη βονταφον αλλα σαν συσκευη, χωρις να ειναι συνδρομητες, τι ισχυει;

Link to comment
Share on other sites

για μας που το πηρανε απο τη βονταφον αλλα σαν συσκευη, χωρις να ειναι συνδρομητες, τι ισχυει;

Και εγώ έτσι το πήρα, τα ίδια ισχύουν...

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη το κινητο μου (htc trophy) εχει λογισμικο 7.0.7392.0...μολις δωσουν το mango θα το παρω κανονικα η πρεπει να κανω κατι αλλο για να το παρω?
Link to comment
Share on other sites

πως θα το μαθω αυτο,,,εγω ειχα κανει τη διαδικασια http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=310256 και εφτασα μεχρι την 7712 γιατι η διαδικασια για την 7720 καπου κολλαγε και βαρεθηκα,,,και σημερα εκανα επαναφορα και μ βγηκε η 7392,,,τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

πως θα το μαθω αυτο,,,εγω ειχα κανει τη διαδικασια http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=310256 και εφτασα μεχρι την 7712 γιατι η διαδικασια για την 7720 καπου κολλαγε και βαρεθηκα,,,και σημερα εκανα επαναφορα και μ βγηκε η 7392,,,τι κανω?

Ενταξει εισαι θα παρεις κανονικα το update

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πέρασα νέα ROM (δεν ξέρω αν αυτή λέγεται custom) επειδή είχε ξανακλειδώσει και δεν μπορύσα να το κάνω restore μέσω zune.

Είχα περάσει τη γνωστή ROM για το trophy (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=310256)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εχεις καπιο προβλημα γιατι δεν ειναι costume αλλα official απο οτι ξερω {αν κανω λαθος ασ με διωρθωσει καπιος}
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι custom, είναι απλά η leaked.

Custom rom είναι η dft που έχει ενσωματωμένο το ξεκλείδωμα. Η dft rom δεν αναβαθμίζεται δυστυχώς. Για την leaked rtm 7720 ή για την beta mango 7712 θα βρεθεί τρόπος για αναβάθμιση μέσω zune, κρατώντας και το unlock αν είχες κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Μηπωσ ξερετε ποτε περιπου προκειτε να βγει τελικα το mango???

 

Σήμερα. Αύριο. Μεθαύριο. Σε μερικές εβδομάδες. Σε έναν μήνα.

Αυτές είναι επίσημες ανακοινώσεις από διάφορους παρόχους ανά τον κόσμο. Δυο λαλούν και τρεις χορεύουν δηλαδη.

Εγώ δεν έχω καταλάβει τι ρόλο βαράνε οι πάροχοι. Εγώ που έχω Γερμανικό Vodafone με Cosmote η οποία δεν είναι καν στην λίστα των update πότε θα ανβαθμιστώ; Με τους Γερμανούς της Vodafone; Με τους Έλληνες της Vodafone. Ποτέ επειδή έχω Cosmote;

Αχ ρε MS. Γιατί τα έκανες σκατά τώρα στα τελειώματα. Αντί να δώσει μόνη της το update σε όλους τους κατόχους όπως η Apple, κάθεται και μπλέκει με την αμπαλίαση της κάθε εταιρείας.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...