Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το αγόρασε κανείς από ελληνικό δίκτυο; αν ναι υπάρχουν τυπωμένοι οι ελληνικοί χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Το αγόρασε κανείς από ελληνικό δίκτυο; αν ναι υπάρχουν τυπωμένοι οι ελληνικοί χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο;

 

Ναι κανονικά!

:)

Link to comment
Share on other sites

παιδες γνωριζετε πως μπορουμε να φτιαξουμε τον bolt browser ωστε να βλεπει κανονικα ελληνικες σελιδες αφου για την ωρα βγαζει κινεζικα;
Link to comment
Share on other sites

πω δεν μαρεσουν καθολου οι ελληνικοί χαρακτήρες πάνω στο πληκτρολόγιο, φαντάζομαι στο μέλλον θα αλλάζει αν βγάλει κάποια άλλη εταιρία ανταλλακτικό
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
πω δεν μαρεσουν καθολου οι ελληνικοί χαρακτήρες πάνω στο πληκτρολόγιο, φαντάζομαι στο μέλλον θα αλλάζει αν βγάλει κάποια άλλη εταιρία ανταλλακτικό

 

Δεν νομίζω να είναι στάνταρ αυτό σε όλες τις συσκευές! Χθες είδα Bold απο την Vodafone και είχαν μόνο λατινικούς χαρακτήρες!

:)

Link to comment
Share on other sites

πω δεν μαρεσουν καθολου οι ελληνικοί χαρακτήρες πάνω στο πληκτρολόγιο, φαντάζομαι στο μέλλον θα αλλάζει αν βγάλει κάποια άλλη εταιρία ανταλλακτικό

Οι συσκευές της COSMOTE και της WIND, δεν ξέρω για την ελληνική VODAFONE, έχουν τυπωμένους και τους ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο. Εγώ προσωπικά το θεωρώ πολύ εύχρηστο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές της COSMOTE και της WIND, δεν ξέρω για την ελληνική VODAFONE, έχουν τυπωμένους και τους ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο. Εγώ προσωπικά το θεωρώ πολύ εύχρηστο.

 

Εγω νομιζω παντως οτι πολλοι τυπωμενοι χαρακτηρες πανω στ ιδιο πληκτρο μαλλον σου δημιουργουν συγχυση

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω παντως οτι πολλοι τυπωμενοι χαρακτηρες πανω στ ιδιο πληκτρο μαλλον σου δημιουργουν συγχυση

 

Και εγώ θα συμφωνήσω... Ποτέ δεν μου άρεσε να έχω Ελληνικούς και Λατινικούς χαρακτήρες σ' ένα πλήκτρο... Δεν έχω δυσκολία να θυμάμαι τον Ελληνικό χαρακτήρα που αντιστοιχεί σε κάθε πλήκτρο... Ειδικά στα ΒΒ είναι το ίδιο με το πληκτρολόγιο του υπολογιστή μας.

PIN:
Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερε και στο ΒΒΜ group τόσο του myphone όσο και του blackberry-experts.net η Jul, σήμερα έγινε το επίσημο release της .442 για το ΒΒ 9700.

 

Περισσότερα εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι στάνταρ αυτό σε όλες τις συσκευές! Χθες είδα Bold απο την Vodafone και είχαν μόνο λατινικούς χαρακτήρες!

:)

 

Γιατι δεν το παιρνεις απο το εξωτερικο πιο φθηνα και με ελληνικο μενου αλλα χωρις προτυπωμενους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο:

Link to comment
Share on other sites

παιδια γραψτε κανενα μινι review.. σε 15 μερες ερχεται η επιδοτηση και λεω να το παρω..
Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

παιδια γραψτε κανενα μινι review.. σε 15 μερες ερχεται η επιδοτηση και λεω να το παρω..

 

Υπάρχει ολοκληρωμένο review εδώ....

 

Άν χρειαστείς κάτι παραπάνω στείλε μου pm ή συνέχισε εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιό είναι το SAR της συσκευής;

Επίσης έχει δοκιμάσει κανείς συγχρονισμό με mac για να

δούμε αν λύθηκε το πρόβλημα με τα ελληνικα;

Έχει δει κανείς αν το τηλέφωνο της vodafone είναι customized

ή έχει πάνω το λογότυπο;

Edited by geram
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιό είναι το SAR της συσκευής;

 

http://docs.blackberry.com/en/smartphone_users/deliverables/11261/BlackBerry_Bold_9700_Smartphone-US.pdf

 

Στην σελίδα 23 θα βρείς τις πληροφορίες που χρειάζεσαι.

 

Έχει δει κανείς αν το τηλέφωνο της vodafone είναι customized

ή έχει πάνω το λογότυπο;

 

Για vodafone δεν γνωρίζω σίγουρα, πάντως το δικό μου έχει το λογότυπο της t-mobile και δεν βλέπω τον λόγο να μην το βάλει και η vodafone (βλέπε 9500).

Link to comment
Share on other sites

Η COSMOTE δεν βάζει πάνω στη συσκευή το logo της, νομίζω ούτε η WIND.

Η COSMOTE θα το φέρει την επόμενη εβδομάδα (στο σύστημα λέει από 25-30 του μήνα) στην τιμή των 499 ευρώ με Φ.Π.Α.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η voda έχει ένα θεματάκι με το logo της, το βάζει όπου βρεί!

Είναι σαν να λέει 'ΔΟΞΑΣΤΕ ΜΕ'...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πρώτη φορά στο forum και πρώτη φορά επίδοξη κάτοχος Blackberry - λέω να ξεκινήσω με το 9700.

Ευχαριστώ για τις απορίες που μου έχετε λύσει, στις οποίες (δυστυχώς) αδυνατούσαν συνήθως να απαντήσουν οι υπεύθυνοι των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας.

Έχω 2 ερωτήσεις ακόμα όμως:

 

Το 9700 μου φαίνεται πιο πλήρες από τα προηγούμενα μοντέλα. Για κάποιον μη εξοικειωμένο με την τεχνολογία blackberry, θα προτείνατε να ξεκινήσει με κάποιο παλιότερο τηλέφωνο;

 

Σε περίπτωση που μετακομίσω στο εξωτερικό, θα μπορώ να χρησιμοποιώ το Blackberry μου μέσω κάποιου τοπικού provider; (στην Ελλάδα θα το πάρω από τη Vodafone).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πρώτη φορά στο forum και πρώτη φορά επίδοξη κάτοχος Blackberry - λέω να ξεκινήσω με το 9700.

Ευχαριστώ για τις απορίες που μου έχετε λύσει, στις οποίες (δυστυχώς) αδυνατούσαν συνήθως να απαντήσουν οι υπεύθυνοι των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας.

Έχω 2 ερωτήσεις ακόμα όμως:

 

Το 9700 μου φαίνεται πιο πλήρες από τα προηγούμενα μοντέλα. Για κάποιον μη εξοικειωμένο με την τεχνολογία blackberry, θα προτείνατε να ξεκινήσει με κάποιο παλιότερο τηλέφωνο;

 

Σε περίπτωση που μετακομίσω στο εξωτερικό, θα μπορώ να χρησιμοποιώ το Blackberry μου μέσω κάποιου τοπικού provider; (στην Ελλάδα θα το πάρω από τη Vodafone).

Καλώς ήλθες στην παρέα μας.

Το 9700 είναι, αυτή τη στιγμή, η κορυφή της BlackBerry.

Φυσικά και θα μπορείς, αλλά θα κάνεις περιαγωγή με ότι αυτό συνεπάγεται στο κόστος χρήσης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Σχετικά με το δεύτερο σκέλος, ίσως δε διατύπωσα σωστά την ερώτησή μου.

Εάν διακόψω τη σύνδεση μου με τη Vodafone Ελλάδας και πάω για 1 χρόνο στο εξωτερικό (και κάνω συμβόλαιο με την T-Mobile για παράδειγμα), θα δεσμεύομαι με χρεώσεις περιαγωγής για τις υπηρεσίες της Blackberry; Αν όχι, το τηλέφωνο θα δουλεύει κανονικά με την καινούρια εταιρεία ή υπάρχει κάποιο είδος "κλειδώματος";

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Σχετικά με το δεύτερο σκέλος, ίσως δε διατύπωσα σωστά την ερώτησή μου.

Εάν διακόψω τη σύνδεση μου με τη Vodafone Ελλάδας και πάω για 1 χρόνο στο εξωτερικό (και κάνω συμβόλαιο με την T-Mobile για παράδειγμα), θα δεσμεύομαι με χρεώσεις περιαγωγής για τις υπηρεσίες της Blackberry; Αν όχι, το τηλέφωνο θα δουλεύει κανονικά με την καινούρια εταιρεία ή υπάρχει κάποιο είδος "κλειδώματος";

Εάν διακόψεις τη σύνδεση θα αποδεσμευτεί και το pin από τη RIM και θα μπορείς κανονικά να κάνεις σύνδεση σε όποιο άλλο δίκτυο θέλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω ζητω απο την Κοσμοτε την διακοπη της συνδεσης ΒΙΣ εδω και δυο εβδομαδες αλλα δεν ανταποκρινονται !!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω ζητω απο την Κοσμοτε την διακοπη της συνδεσης ΒΙΣ εδω και δυο εβδομαδες αλλα δεν ανταποκρινονται !!!

 

περίεργο για Cosmote, συνήθως είναι αμέσοτατο το τμήμα εξυπηρετησης :P

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...