Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το πρώτο όχι, γιατί πρέπει να έχεις πρόγραμμα ΒΒ έτσι κι αλλιώς.. Για το δεύτερο γίνεται με αναβάθμιση η οποία είναι εύκολη διαδικασία...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες καλησπερα,

 

αγόρασα κι εγω σήμερα ενα 9700 και άρχισα το παιχνίδι :) Αλλά έχω και ένα σημαντικό πρόβλημα με τον browser. 'Εχω κάνει όλες τις 'απαιτούμενες' ρυθμίσεις (font size: 9, column view, identification: BB Browser) αλλά δυστυχώς τα γράμματα στις σελίδες βγαίνουν μικρά (δείτε το mobile site της ναυτεμπορικής. Το ίδιο συμβαίνει σε όλες τις σελίδες). Έχω βάλει το 5.0.0.743 της Rogers αλλά και με το μαμίσιο το ίδιο πρόβλημα είχα...

 

Με ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις δεν είχα προβληματα στα 9500-8520 που είχα πριν. Ξέρει κανείς τι παίζει;

 

ευχαριστώ πολύ

Μιχάλης

22165330
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο τα βιντεο του you tube που δεν φορτωνουν μπορείτε να δειτε αλλα βιντεο on demand η να παρακολουθησετε καποιο προγραμμα live streaming?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

άλλος ένας χρήστης του ΒΒ 9700 προστέθηκε στην παρέα! Μόλις χθες το παρέλαβα και περιμένω αύριο το πρωί να πάω σε Γερμανό για να ζητήσω την υπηρεσία BIS της Cosmote (για τα 7 ευρώ).

Πως θα ξέρω ότι έχει ενεργοποιηθεί η (διμερής) υπηρεσία;

The best is yet to come.... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

άλλος ένας χρήστης του ΒΒ 9700 προστέθηκε στην παρέα! Μόλις χθες το παρέλαβα και περιμένω αύριο το πρωί να πάω σε Γερμανό για να ζητήσω την υπηρεσία BIS της Cosmote (για τα 7 ευρώ).

Πως θα ξέρω ότι έχει ενεργοποιηθεί η (διμερής) υπηρεσία;

 

Θα σου εμφανιστει το εικονοδιο των χαρτων και το μαιλ setup , επισης το gprs πανω διπλα στα τουβλακια του σηματος θα σου γινουν κεφαλαια γραμματα .

 

ψαξε και λιγο στο νημα και θα βρες πολλα ενδιαφεροντα πραγματα να μαθεις

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο τα βιντεο του you tube που δεν φορτωνουν μπορείτε να δειτε αλλα βιντεο on demand η να παρακολουθησετε καποιο προγραμμα live streaming?

 

Μπορείς να δεις κανονικά video στο youtube αρκεί στο σημείο που είσαι να έχεις κάλυψη 3G! Τώρα για την ερώτησή σου δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς! "On demand" είναι και το youtube και το κάνει η συσκευή stream την στιγμή που βλέπεις...

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

therock για το auto text πηγενε ρυθμισεις language and text input -> text input opions και απενεργοποιεις αυτο π λεει predictive κατι και φεβγει τελειως το τ9 κανονικα

 

το δικο μου μετα απο 3 μηνες κανει νερα στην οθονη οταν την πατας περιμετρικα οχι οταν την πατας στο πλαι(πχ κουμπια ηχου)

τα πληκτρα δεν εχουν κανενα προβλημα ουτε το trackpad μονο εναν πολυ ελαφρι τριγμο αν το πατας σε καποια ακρη ελαφρα π ακουγεται μονο σε απολυτη υσηχια κ το νιοθεις λιγο στο δαχτιλο

κ εμενα τα λικελακια εχουν αρχισει εδω κ 10 μερες να πσιλοτριζουν

 

northman οπα...! πως ενωεις οτι βλεπεις youtube με 3G? εχει αλαξει κατι με καποια καινουρια εκδοση v5? πια?

 

Aristeides Latou πως βρησκουμε το εργοστασιο κατασκευης?

 

m_i_x_a_l_i_s να σου πω την αληθεια στο δικο μου δεν κανει καμια αλλαγη οταν αλλαζω το font size.... δεν θα επρεπε να αλλαζει το μεγεθος της γραματοσειρας??

τεσπα γιαυτο π λες πατας το κουμπακι με τα μουρα και zoom in

αλλα πιστευω ειναι πιο βολικο να το εχεις σε page view και να κανεις zoom in κανοντας κλικ

το column view εμενα με βολευει μονο οταν διαβαζεις πολυ μεγαλο κατεβατο

 

Rookie1 ανοιγουν ολα τα streming αρκει να ειναι mobile version η σελιδα που ανοιγεις για να στα στελνει 3gp κ RTSP

τωρα εγω αυτο π δν μπορω να κτλβω ειναι γατι παει να τα ανοιξει μεσω wap... αφου την εχω απενεργοποιησει την επιλογη swiching too wap for streming???...

αληθεια δεν θα μπορουσαν να φτιαξουν browser να υποστηρηζει flash??? γτ δεν το κανουν? υπαρχει κατι παρομιο σε αλλο κινιτο win mobile η adroid? σε simbian αποσο ξερω δεν υπαρχει κ σε aple!

 

verbo θα δεις στο σημα 3G με κεφαλαιο κ διπλα το σιματακι του ββ + πας μενου ρυθμισεις δικτου services status και θα εχει στο bb internet service : mobile network αλλιως εχει Not conected (γιαυτο το δευτερο δν ειμαι κ τοσο σηγουρος)

Link to comment
Share on other sites

Το αutotext πως το απενεργοποιεις τελειως? Στα ελληνικα ειναι πολυ κουραστικο και πραγματικα ακυρο. Βαριεμαι καθε φορα που μου βγαζει κατι ακυρο να τρεχω στις επιλογες και να το σβησω.

 

Στο 8920 ελεγε πως στα sms options μπορεις να το απενεργοποιησεις. Αν δεν υπαρχει λυση θα κατσω να σβησω οτι προταση εχει για εληνικα.

 

 

Για το πρόβλημα αυτό δες εδώ.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις κανονικά video στο youtube αρκεί στο σημείο που είσαι να έχεις κάλυψη 3G! Τώρα για την ερώτησή σου δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς! "On demand" είναι και το youtube και το κάνει η συσκευή stream την στιγμή που βλέπεις...

 

Λυπάμαι αλλά δεν ισχύει στην περίπτωση μου οτι αν έχεις κάλυψη 3G μπορείς να δείς βίντεο στο youtube. Έχω σύνδεση και data plan στην wind. Μόνο όταν βρίσκομαι σε σημείο κάλυψης wifi και είμαι συνδεδεμένος αναπαράγει βίντεο του youtube. Μήπως κάνω κάτι λάθος εγω;;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα μια βοήθεια.Μπορεί κάποιος να μού πει πως μπορώ να αποδέσμευσω το PIN μιας συσκευής ώστε να το πουλήσω???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Δεν είναι πολύ σημαντικό το μήνυμά μου, όποιος δεν βαριέται πολύ απαντάει! Είμαι κάτοχος ενός ΝΟΚΙΑ Ε72 αλλά μου αρέσει πολύ το blackberry 9700 όπως και το 9650 που δεν εχει ερθει ακόμα Ελλάδα.Αφελής ίσως ερώτηση αλλά όσον αφορά τα emails,ποια είναι η διαφορά των BLACKBERRY από τα ΝΟΚΙΑ? Και στο δικό μου κινητό πατώντας ένα κουμπί εμφανίζει τα emals.Tα BLACKBERRY το ίδιο δεν κάνουν? Συγχρονίζουν και εμφανίζουν τα emails που λαμβάνεις.Γιατί τόσο ντόρος για αυτο το θέμα με τα blackberry? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα μια βοήθεια.Μπορεί κάποιος να μού πει πως μπορώ να αποδέσμευσω το PIN μιας συσκευής ώστε να το πουλήσω???

 

Πρέπει να επικοινωνήσεις με τον πάροχό σου ώστε να σου πουν τι να κάνεις. Συνήθως χρειάζεται να στείλεις ένα φαξ.

 

 

Καλησπέρα.Δεν είναι πολύ σημαντικό το μήνυμά μου, όποιος δεν βαριέται πολύ απαντάει! Είμαι κάτοχος ενός ΝΟΚΙΑ Ε72 αλλά μου αρέσει πολύ το blackberry 9700 όπως και το 9650 που δεν εχει ερθει ακόμα Ελλάδα.Αφελής ίσως ερώτηση αλλά όσον αφορά τα emails,ποια είναι η διαφορά των BLACKBERRY από τα ΝΟΚΙΑ? Και στο δικό μου κινητό πατώντας ένα κουμπί εμφανίζει τα emals.Tα BLACKBERRY το ίδιο δεν κάνουν? Συγχρονίζουν και εμφανίζουν τα emails που λαμβάνεις.Γιατί τόσο ντόρος για αυτο το θέμα με τα blackberry? Ευχαριστώ

 

Τα Blackberry δεν κάνουν αυτό που λες. Δε συγχρονίζουν. Έχουν push email, που σημαίνει ότι η συσκευή δεν κάνει περιοδικούς ελέγχους για νέα μηνύματα (σπαταλώντας μπαταρία, όγκο - έστω και λίγο, αλλά σκέψου να είσαι εξωτερικό για παράδειγμα - δεδομένων κλπ). Ο server της RIM ενημερώνεται αυτόματα για νέο μήνυμα στο mailbox σου και το προωθεί αυτόματα στη συσκευή. Επιπλέον, έχουν εντυπωσιακή συμπίεση σ'αυτού του τύπου τα δεδομένα, που φτάνει και το 80%.

 

Γενικά υπάρχουν κι άλλες διαφορές, εγώ απλά σου παρέθεσα τη βασική διαφορά σύμφωνα μ'αυτό που ρώτησες. Μπορείς να δεις και στο FAQ που έχουμε για περισσότερες πληροφορίες.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είχα ψηθεί να πάρω κι εγώ το 9700, αλλά έχω διαβάσει διάφορα στο thread (για την οθόνη, τριξήματα στα νίκελ κτλ) και με έχουν προβληματίσει... Έχει όντως θέματα με την ποιότητα κατασκευής? Γιατί όταν το είχα πιάσει στο χέρι μου στο Public Συντάγματος με είχε εντυπωσιάσει κυρίως η αίσθηση πολυτέλειας και πολύ καλών υλικών που έδινε!

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι αλλά δεν ισχύει στην περίπτωση μου οτι αν έχεις κάλυψη 3G μπορείς να δείς βίντεο στο youtube. Έχω σύνδεση και data plan στην wind. Μόνο όταν βρίσκομαι σε σημείο κάλυψης wifi και είμαι συνδεδεμένος αναπαράγει βίντεο του youtube. Μήπως κάνω κάτι λάθος εγω;;;;;

 

Μπορεί να μην στο επιτρέπει η Wind! Εγώ ξέρω πως μπαίνω στο YouTube, επιλέγω βίντεο και μετά περιμένω να ξεκινήσει... 7-8 δεύτερα αναμονή και watch it!!!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα κατασκευής είναι αρκετά πάνω από το μέσο όρο.Το δικό μού θα έλεγα ότι παίρνει 8 με άριστα το 10!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα κατασκευής είναι αρκετά πάνω από το μέσο όρο.Το δικό μού θα έλεγα ότι παίρνει 8 με άριστα το 10!!!

 

και λίγα λες!

Link to comment
Share on other sites

Ε... υπάρχει ένα προβληματάκι με το touchpad για να είμαστε ολοι ειλικρινείς......Μετά από αρκετή χρήση αρχίζει και τρίζει σαν να έχουν μείνει μέσα κομάτια από σπασμένο γυαλί....

και είναι αρκετά σπαστικό για τηλέφωνο 500 ευρώ....

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ακριβώς; Αφού έχει κανονικά αυτή τη δυνατότητα. Όταν στείλεις μήνυμα, αν τις έχεις ενεργοποιήσει από τα options, εμφανίζεται ένα D αριστερά από το σταλθέν μήνυμα όταν παραδοθεί, πάνω στο "τικ" επιβεβαίωσης αποστολής.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ακριβώς; Αφού έχει κανονικά αυτή τη δυνατότητα. Όταν στείλεις μήνυμα, αν τις έχεις ενεργοποιήσει από τα options, εμφανίζεται ένα D αριστερά από το σταλθέν μήνυμα όταν παραδοθεί, πάνω στο "τικ" επιβεβαίωσης αποστολής.

 

Εμένα δεν υπάρχουν καν διαθέσιμες επιλογές στα options για αναφορές παράδοσης στα SMS. Έχω cosmote, δεν ξέρω αν αυτό έχει κάποια σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Στα options -> sms text δε σου έχει delivery reports? Μιλάω για τα γενικά options, όχι αυτά που επιλέγεις μέσα από τα μηνύματα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Στα options -> sms text δε σου έχει delivery reports? Μιλάω για τα γενικά options, όχι αυτά που επιλέγεις μέσα από τα μηνύματα.

 

Οι διαθέσιμες επιλογές στα options είναι: Conversation style, show names, display name, press enter key to send και data coding, service centre, disable autotext, Leave messages on sim card, network to send over, retries.. Επιλογή για αναφορές παράδοσης δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Παρε τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων της εταιρειας που ειχες το blackberry και θα σου πουνε

 

Ισως χρειαστει να στειλεις ενα φαξ, ισως σου το κανουνε και απο το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω το ΒΒ9700 από Cosmote με v5.0.0.586.

 

Όταν με καλούνε (π.χ. προφίλ normal) το κινητό μου αρχικά δονείται 2 φορές χωρίς κάποιο κουδούνισμα (μου κάνει διότι θέλω πρώτα να δονείται) και μετά κουδουνίζει 1 φορά, όσην ώρα και αν με καλούνε (Ringer_ClassicPhone).

 

Μήπως κάποιος ξέρει με ποιόν τρόπο μπορώ να ορίσω στο κινητό μου να κουδουνίζει συνέχεια για όλη την ώρα που με καλούνε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...