Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

 

Χθες αλλαξα το 8900 με το 9700. Εχω 2 θεματα

 

1)Στο 8900 αν κρατουσες πατημενο το Q σου αλλαζε το προφιλ σε <<δονηση>>. Αυτο τωρα δεν παιζει. Εχω βαλει την 442 εκδοση λογισμικου. Συμβαινει και σε αλλους αυτο?

 

2)Οταν εχω το τηλεφωνο σε mode 3g-2g, πολυ συχνα μου αλλαζει μονο του σε 2g ακομα και αν εκει που βρισκομαι εχω full 3g σημα. Οταν του λεω να παιζει μονο με 3g βρισκει μια χαρα σημα με 5 γραμμες σηματος. Πηρα τη Vodafone και μου ειπανε οτι πρωτη φορα το ακουνε αυτο.

Το ιδιο θεμα το διαβασα και σε ξενα blogs να συμβαινει σε αλλους και απλως τους προτεινουνε να αναβαθμισουνε σε νεα εκδοση λογισμικου.

H sim που εχω ειναι απο το 2002. Μηπως παιζει καπιο ρολο αυτο?

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1) Ισχύει και στο ΒΒ 9700 το κόλπο με το Q. Έχω την έκδοση v5.0.0.400 (Platform 5.1.0.110)

 

2) Δεν έχω προσέξει κάτι (είμαι Cosmote) και συνεπώς δεν μπορώ να σου απαντήσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο μενα.Θελω να ρωτησω κατι αλλο.Αν ειναι εκτος θεματος συγχωρεστε με.Ημουν κατοχος του 9000 αλλα μετα απο ενα ατυχημα που ειχα μου διαλυθηκε εντελως.Εκτοτε χρησιμοποιουσα ενα νοκια αναγκαστικως.Προκειται ομως να παρω το 9700 σε λιγο καιρο και υπαρχει περιπτωση να παρω και ενα λαπτοπ apple macbook.θελω να ρωτησω εαν μπορω να συγχρονιζω το μπερυ με το μακ οπως με τα γουιντοος αλλα και να κανω τα απντειτ με τον τροπο που εκανα και πριν.

Ευχαριστω πολυ και συγγνωμη για την λιγο ασχετη ερωτηση μου

Φιλικα,

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Παιδια καλησπερα και απο μενα.Θελω να ρωτησω κατι αλλο.Αν ειναι εκτος θεματος συγχωρεστε με.Ημουν κατοχος του 9000 αλλα μετα απο ενα ατυχημα που ειχα μου διαλυθηκε εντελως.Εκτοτε χρησιμοποιουσα ενα νοκια αναγκαστικως.Προκειται ομως να παρω το 9700 σε λιγο καιρο και υπαρχει περιπτωση να παρω και ενα λαπτοπ apple macbook.θελω να ρωτησω εαν μπορω να συγχρονιζω το μπερυ με το μακ οπως με τα γουιντοος αλλα και να κανω τα απντειτ με τον τροπο που εκανα και πριν.

Ευχαριστω πολυ και συγγνωμη για την λιγο ασχετη ερωτηση μου

Φιλικα,

Γιαννης

 

Για την ώρα με το mac μπορείς να κάνεις τα πάντα ΕΚΤΟΣ από αναβάθμιση λογισμικού.

Από ότι μας λένε όμως από την RIM το ετοιμάζουν και αυτό σύντομα!

:)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μπορείς να κάνεις αναβαθμίσεις στη συσκευή σου μέσω του desktop manager αλλά μόνο στα επίσημα λειτουργικά του παρόχου σου.

 

Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Νομίζω ότι μπορείς να κάνεις αναβαθμίσεις στη συσκευή σου μέσω του desktop manager αλλά μόνο στα επίσημα λειτουργικά του παρόχου σου.

 

Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

 

Στο mac δεν μπορείς ακόμη! Εκτός αν μπορείς σύντομα να κάνεις το update από την ίδια τη συσκευή εκτός desktop manager.

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.Απο οτι φαινεται και για να ειμαι σιγουρος εκτος απο το mac θα πρεπει να εχω και ενα λαπτοπ με windows για να μην εχω προβλημα με τις αναβαθμισεις.

Παντως μου εχει λειψει παρα πολυ το Μπερυ!!!-)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.Απο οτι φαινεται και για να ειμαι σιγουρος εκτος απο το mac θα πρεπει να εχω και ενα λαπτοπ με windows για να μην εχω προβλημα με τις αναβαθμισεις.

Παντως μου εχει λειψει παρα πολυ το Μπερυ!!!-)

 

Καλά δεν χρειάζεται να έχεις 2 laptops! Μπορείς απλά στο mac με το boot camp να έχεις εγκατεστημένη παράλληλα και μια έκδοση των Windows!

:)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εικόνα για το stock που υπάρχει στην αγορά αυτή τη στιγμή;

Έχω παραγγείλει το 9700 στη Vodafone από την προηγούμενη Πέμπτη και μου είπαν ότι δεν υπήρχε σε κανένα κατάστημα εντός Αθηνών. Από τη Δευτέρα η απάντηση είναι "σήμερα- αύριο θα το έχετε" αλλά ακόμα δεν...

(Ξέρω ότι πιο γρήγορα θα το είχα αν το έπαιρνα απ' έξω, αλλά η επιδότηση είναι εταιρική κα υπάρχει συγκεκριμένη διαδικασία)

Link to comment
Share on other sites

νεκρα επεσε με αυτο το κινητο ρε παιδια? :) πειτε τιποτα.. το παραγγειλα κ εγω κ το περιμενω!
Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

Αισίως 2 βδομάδες αναμονή σήμερα και τίποτα ακόμα. Πάντως αν περιμένουν να συγκεντρώσουν συγκεκριμένο αριθμό πραγγελιών, μάλλον θα περιμένω για πολύ ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.δεν βρήκα, η δεν πρόσεξα κάτι σχετικά με το θέμα, και θέλω την βοήθεια σας.

λοιπόν, εχω το 8520 με υπηρεσίες BIS από την Vod. Θα μου δώσουν ενα Bold 9700 αγορασμένο από την cosmote,

Θα έχω πρόβλημα με την λειτουργία του τηλεφώνου και με την υπηρεσία BIS αν βάλω την Κάρτα Sim τις Vod στο 9700;

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Η μοναδική διαφορά ανάμεσα στο 8900 και στο 9700 είναι το trackpad που είναι touch αντι για το trackball? Γιατί όσο κι αν προσπαθώ δεν μπορώ να ανακαλύψω άλλες διαφορές ούτε κάν στο μέγεθος ανάμεσα στις δύο συσκευές... Πάσα πληροφορία καλοδεχούμενη....

 

Πριν 2 μερες το πηρα και εγω. Το καλυτερο ΒΒ που εχει περασει απο τα χερια μου.

Εκτος απο τις προαναφερθείσες διαφορες, εχει και αλλη μια πολυ βασικη για εμενα.

 

9700

3G (HSDPA) compatible

UMTS: 2100/1900/850/800 MHz (Bands 1,2,5/6), 2100/1700/900 MHz (Bands 1,4,8)

GSM: 1900/1800/900/850 MHz

--------------------------------------------------

8900

North America: 850 MHz GSM®/GPRS networks

North America: 1900MHz GSM/GPRS networks

Europe/Asia Pacific: 1800MHz GSM/GPRS networks

Europe/Asia Pacific: 900MHz GSM/GPRS networks

EDGE networks

Quad-band support: GSM 850; GSM

 

To 9700 "πιανει¨στα δυκτια Ιαπωνιας και Κορεας (UMTS), το 8900 δεν....

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μερες το πηρα και εγω. Το καλυτερο ΒΒ που εχει περασει απο τα χερια μου.

Εκτος απο τις προαναφερθείσες διαφορες, εχει και αλλη μια πολυ βασικη για εμενα.

 

9700

3G (HSDPA) compatible

UMTS: 2100/1900/850/800 MHz (Bands 1,2,5/6), 2100/1700/900 MHz (Bands 1,4,8)

GSM: 1900/1800/900/850 MHz

--------------------------------------------------

8900

North America: 850 MHz GSM®/GPRS networks

North America: 1900MHz GSM/GPRS networks

Europe/Asia Pacific: 1800MHz GSM/GPRS networks

Europe/Asia Pacific: 900MHz GSM/GPRS networks

EDGE networks

Quad-band support: GSM 850; GSM

 

To 9700 "πιανει¨στα δυκτια Ιαπωνιας και Κορεας (UMTS), το 8900 δεν....

 

 

Έχω μια απορία, το ότι πιάνει τα δίκτυα Ιαπωνιας και Κορέας θα μας χρησιμεύσει σε κάτι....!!!!!!:confused:

Χαμογέλα κάνε τους άλλος να ανησυχούν.....

 

PIN: 21E2E9D2

 

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.δεν βρήκα, η δεν πρόσεξα κάτι σχετικά με το θέμα, και θέλω την βοήθεια σας.

λοιπόν, εχω το 8520 με υπηρεσίες BIS από την Vod. Θα μου δώσουν ενα Bold 9700 αγορασμένο από την cosmote,

Θα έχω πρόβλημα με την λειτουργία του τηλεφώνου και με την υπηρεσία BIS αν βάλω την Κάρτα Sim τις Vod στο 9700;

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό δεν έχει ξαναγίνει. Μπαίνω στο site της cosmote και βλέπω το 9700 να έχει μόνο 10€ διαφορά από το 9000.

Ποτέ ξανά δεν έγινε το "παλιό" και προς απόσυρση να έχει την ίδια τιμή με το "καινούριο" και πολλά υποσχόμενο...

 

Αυτό αποδεικνύει πόσο καλή συσκευή είναι το 9000 !!!!

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.δεν βρήκα, η δεν πρόσεξα κάτι σχετικά με το θέμα, και θέλω την βοήθεια σας.

λοιπόν, εχω το 8520 με υπηρεσίες BIS από την Vod. Θα μου δώσουν ενα Bold 9700 αγορασμένο από την cosmote,

Θα έχω πρόβλημα με την λειτουργία του τηλεφώνου και με την υπηρεσία BIS αν βάλω την Κάρτα Sim τις Vod στο 9700;

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Όχι, κανένα πρόβλημα!

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία έχω... Γίνεται να δουλέψει ένα 9700 μόνο με wifi? Είναι υποχρεωτικό να έχεις BIS?
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία, το ότι πιάνει τα δίκτυα Ιαπωνιας και Κορέας θα μας χρησιμεύσει σε κάτι....!!!!!!:confused:

 

Η απορια νομιζω οτι σου λυθηκε με την απαντηση του thief.

Aλλωστε το ειχα αναφερει: "....διαφορα-πολυ βασικη για μενα..."

 

Καλησπέρα παιδιά.δεν βρήκα, η δεν πρόσεξα κάτι σχετικά με το θέμα, και θέλω την βοήθεια σας.

λοιπόν, εχω το 8520 με υπηρεσίες BIS από την Vod. Θα μου δώσουν ενα Bold 9700 αγορασμένο από την cosmote,

Θα έχω πρόβλημα με την λειτουργία του τηλεφώνου και με την υπηρεσία BIS αν βάλω την Κάρτα Sim τις Vod στο 9700;

Σας ευχαριστώ πολύ.

Εμ δεν ειναι και τοσο καλο, πιστεψε με......

Τα τοσα "συν" του τα μηδενιζει η διαρκεια της μπαταριας που κραταει ουτε το μισο απο το 9700, και το τρακμπολ. Δεν ξερω τι συμβαινει σε αλλους, αλλα εγω καθε ενα 6μηνο πρεπει να το αλλασω. Στο 8310 δεν ειχα τετοιο προβλημα.

Edited by hellsangel81
Συνεχόμενα μηνύματα, χρησιμοποίησε την πολλαπλή παράθεση μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εμ δεν ειναι και τοσο καλο, πιστεψε με......

Τα τοσα "συν" του τα μηδενιζει η διαρκεια της μπαταριας που κραταει ουτε το μισο απο το 9700, και το τρακμπολ. Δεν ξερω τι συμβαινει σε αλλους, αλλα εγω καθε ενα 6μηνο πρεπει να το αλλασω. Στο 8310 δεν ειχα τετοιο προβλημα.

 

Το 8520 έχει και αυτό trackpad και η μπαταρία του είναι λίγο καλύτερη από το 9700 λόγω της χαμηλής ανάλυσης οθόνης του.

 

Καλησπέρα παιδιά.δεν βρήκα, η δεν πρόσεξα κάτι σχετικά με το θέμα, και θέλω την βοήθεια σας.

λοιπόν, εχω το 8520 με υπηρεσίες BIS από την Vod. Θα μου δώσουν ενα Bold 9700 αγορασμένο από την cosmote,

Θα έχω πρόβλημα με την λειτουργία του τηλεφώνου και με την υπηρεσία BIS αν βάλω την Κάρτα Sim τις Vod στο 9700;

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

 

Εννοείται πως συμφέρει να κάνεις την αλλαγή παρόλα αυτά μιάς και το 9700 είναι σε πολλούς τομείς καλύτερο από το 8520.

 

Όσο για το αν θα έχεις πρόβλημα, όπως είπε και ο thief, δεν θα έχεις κανένα. Οι συσκυλες δεν είναι sim locked πράγμα που σημαίνει οτι μπορείς να βάλεις όποια θέλεις.

 

Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να μπείς στο email setup της συσκευής σου και θα τα κάνει όλα αυτή. Θα αναγνωρίσει ότι έχεις άλλη συσκευή και θα σου συγχρονίσει και τους λογαριασμους email σου αυτόματα!

Link to comment
Share on other sites

Το 8520 έχει και αυτό trackpad και η μπαταρία του είναι λίγο καλύτερη από το 9700 λόγω της χαμηλής ανάλυσης οθόνης του.

 

 

 

 

Εννοείται πως συμφέρει να κάνεις την αλλαγή παρόλα αυτά μιάς και το 9700 είναι σε πολλούς τομείς καλύτερο από το 8520.

 

Όσο για το αν θα έχεις πρόβλημα, όπως είπε και ο thief, δεν θα έχεις κανένα. Οι συσκυλες δεν είναι sim locked πράγμα που σημαίνει οτι μπορείς να βάλεις όποια θέλεις.

 

Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να μπείς στο email setup της συσκευής σου και θα τα κάνει όλα αυτή. Θα αναγνωρίσει ότι έχεις άλλη συσκευή και θα σου συγχρονίσει και τους λογαριασμους email σου αυτόματα!

 

και μια ακομα ερωτηση, μεχρι ποσα GB καρτα μνημης μπορω να βαλω στο 9700;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το πήρα και εγώ, πιο πολύ για να δοκιμάσω και τα Blackberry. Έχω το ακόλουθο πρόβλημα: Θέλω να σετάρω τους τρεις λογαριασμούς e-mail που έχω και ενώ πάω στα e-mail settings υπάρχει μονο μια επιλογή (BES), η οποία δε με ενδιαφέρει (δε θα το χρησιμοποιώ ως βασικό τηλέφωνο, θέλω μόνο να δω τις δυνατότητές του). Τί πρέπει να κάνω για να ρυθμίσω τους λογαριασμούς μου, όπως κάνω με όλες τις άλλες συσκευές μου;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια απορία στα γρήγορα... Έχω διαβάσει αρκετές σελίδες στο θέμα και δεν είδα να αναφέρετε πουθενά ότι το Blackberry Bold 9700 έχει αρκετά υψηλό δείκτη SAR (μπορεί και να μην το πρόσεξα βέβαια). Απ'ότι είδα με λίγο ψάξιμο τα μοντέλα του Bold που κυκλοφορούν έχουν SAR από 1.18 εως 1.55 W/kg. Και απ'ότι ξέρω πάνω από 1 θεωρείται αρκετά ψηλό. Ή κάνω λάθος; Δεν ενοχλεί κανέναν αυτό; Προσωπικά μου κάνει μεγάλη εντύπωση και είναι ανασταλτικός παράγοντας να πάρω αυτό το κινητό. Edited by sentinel
All you have to decide is what to do with the time that is given to you...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...