Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] Sebring vs Motosport


ThAnAsIS777
 Κοινοποίηση

Poia einai kalyterh gia ena 50ari?  

42 members have voted

  1. 1. Poia einai kalyterh gia ena 50ari?



Recommended Posts

Πως καταλαβαινεις το παραπανω νευρο σε ενα 50αρι μηχανακι και μαλιστα 4χρονο?

Το ιδιο ειναι ολες.

νομιζα επειδη οι πιο πολλοι ειχαν:p:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 89
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκεινο το "γκρι πλαστρικο" κατω απο την κεφαλη ειναι η καρηνα την εχουν εκει για προστατευετε κατα καποιο τροπο η κεφαλη απο τυχον πετρες και διαφορα αλλα. Εγω οταν προσπαθουσα να βαλω την μοτορσπορτ δεν εμπενε λογο της καρηνας , και ετσι για να μην την αφερεσω τελιως την εκοψα κανοντας μια μικρη καμπυλη στο σημειο που δεν καθοταν η εξατμιση και μετα εκατσαν ολα "κουτι" ;)
Link to comment
Share on other sites

Εκεινο το "γκρι πλαστρικο" κατω απο την κεφαλη ειναι η καρηνα την εχουν εκει για προστατευετε κατα καποιο τροπο η κεφαλη απο τυχον πετρες και διαφορα αλλα. Εγω οταν προσπαθουσα να βαλω την μοτορσπορτ δεν εμπενε λογο της καρηνας , και ετσι για να μην την αφερεσω τελιως την εκοψα κανοντας μια μικρη καμπυλη στο σημειο που δεν καθοταν η εξατμιση και μετα εκατσαν ολα "κουτι" ;)

 

το ιδιο ισχυει και για προτεχ γιατι.... δες λιγο

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαινετε καλα αν το εχει κοψει στην φωτογραφια, αλλα θα το δεις και εσυ οταν παρεις την εξατμιση , μπορει και να μπαινει κουτι και να μην χρειαζετε να το κοψεις , αλλα και να χρειαζετε να το κοψεις δεν ειναι κατι δυσκολο..Εχεις σπουντεκ ή τροχο? πως λεγετε τελως παντων, ξεβειδωνεις το πλαστικο και το κανεις μια ελαφρια καμπυλη,να μην ακουμπαει ομως η εξατμιση πανω στο πλαστικο γιατι αν ακουμπαει θα εχεις κραδασμους..μπορει να χρειαστει να βαλεις και καμια "λαμα" για να κρατησει την εξατμιση , γιατι δεν νομιζω να τεριαζουν οι βασεις..
Link to comment
Share on other sites

κανείς δεν ξερει ποσο κανει μια γνισια προτεχ ???? :dizzy::dizzy::w00t::w00t::w00t::w00t::w00t::w00t:

 

80 με 85..........

Link to comment
Share on other sites

:!::!:κατι τελευταιο ... ποσο κανει η sebring?(γνισια παντα:p:p) χρειαζεται και σ' αυτην να κανω βασεις και διαφορες τετοιες μ...............
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω μαλλον protech θα βαλω :p

 

Αμα εχεις λεφτα βαλε Sebring!!!! Και πιο καλη ποιοτικα και σε αποδοση! Εμενα η Protech ναι μεν καλη...αλλα δεν την βλεπω να αντεχει πολυ!!

 

Και προσεχε γιατι υπαρχουν απομιμιση Protech!! Αμα δεν εχει το αυτοκολητο το κιτρινο τουλαχιστον μη τυχον την παρεις!

Link to comment
Share on other sites

Αυτες που εχουν το αυτοκολλητο δεν ειναι οι μουφα?Εγω νομιζω πως οι γνισιες ειναι αυτες με την ταμπελα..
Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω πως αυτη ειναι η μουφα

 

http://i46.tinypic.com/fefg21.jpg

 

Οι γνησιες νομιζω πως το "Protech" το εχουν γραμμενο σαν αναγλυφο (παντα κατα την δικη μου αποψη)

Link to comment
Share on other sites

γνησιες ξερω πως ειναι οι σκαλιστες ΚΑΙ αυτες με το ταμπελακι που λεει PROTECH

 

μουφα ειναι αυτες που γραφουν PROTECHT

Link to comment
Share on other sites

παντως στο δικο μου εχει προτεκ με το κιτρινο ταμπελακι,οχι προτεκτ,την φοραω απο τις 13.000 χλμ και τωρα εχω 35.200... σε 22.000 χλμ δεν εχει τπτ ουτε σκουρια ιχνος (αλουμινιο) και το τελικο δεν κουναει στο μαρσαρισμα,ειναι σταθεροτατη δλδ,επισης το υλικο μεσα δεν εχει χαλασει,που κανει σαν να χτυπανε πιατα..κανει τον μπασο τον ωραιο ηχο:)

 

 

 

http://img10.imageshack.us/img10/3179/dsc00798eu.jpg

Link to comment
Share on other sites

παντως στο δικο μου εχει προτεκ με το κιτρινο ταμπελακι,οχι προτεκτ,την φοραω απο τις 13.000 χλμ και τωρα εχω 35.200... σε 22.000 χλμ δεν εχει τπτ ουτε σκουρια ιχνος (αλουμινιο) και το τελικο δεν κουναει στο μαρσαρισμα,ειναι σταθεροτατη δλδ,επισης το υλικο μεσα δεν εχει χαλασει,που κανει σαν να χτυπανε πιατα..κανει τον μπασο τον ωραιο ηχο:)

 

 

 

http://img10.imageshack.us/img10/3179/dsc00798eu.jpg

 

Ποσο σου βγηκε το yoshiμουρι? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: πλαστες εξατμισεις :p Λεω και εγω αφου δεν υπαρχει τετοια yioshi αν ειναι δυνατον :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: πλαστες εξατμισεις :p Λεω και εγω αφου δεν υπαρχει τετοια yioshi αν ειναι δυνατον :lol: :lol:

 

και γω ψαρωσα τρελα! :lol:

 

Παντος η δικια μου η Protech θελει ρεκτιφιε! και γενικα εκτος απο τον πρωτο καιρο που το εσπαγα το μηχανακι...τωρα το πιγαινα χαλαρα....σε βροχες δε το εβγαζα...και γενικα κατω απο στεγη το εχω...αλλα στα 2 χρονια που ειναι τωρα...δεν την βλεπω να αντεχει...

 

Κατα ταάλλα νομιζω οτι ειναι καλη εξατμιση σε σχεση με τα λεφτα της! ;)

Link to comment
Share on other sites

protech ειναι,80e,ταμπελακι yoshimura 10e,και γυαλισμα 20ε=110:)

 

Δεν ξέρω ρε φίλε άμα αξίζει όμως,γιατί με λίγα λευτά παραπάνω παίρνεις μούφα yoshimura:rolleyes:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε φίλε άμα αξίζει όμως,γιατί με λίγα λευτά παραπάνω παίρνεις μούφα yoshimura:rolleyes:

 

εχω crypton r 115,δεν νομιζω να μπαινει κουτι η yoshimura μουφα,που δεν ξερω κ δεν πιστευω να χει μεγαλυτερη αποδοση η μουφα απ την προτεκ:)

Link to comment
Share on other sites

εχω crypton r 115,δεν νομιζω να μπαινει κουτι η yoshimura μουφα,που δεν ξερω κ δεν πιστευω να χει μεγαλυτερη αποδοση η μουφα απ την προτεκ:)

 

Ναι ίσως στην απόδοση να μην έχει διαφορά,αλλά έχεις μια yoshimura μούφα όχι μια portech που έχει γίνει yoshimura μούφα........ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ:O:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...