Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

o μινι οπερα δεν υποστηριζει multitouch. Οποτε...

 

Οσον αφορα το mobile internet,εχεις κανει καμια συγκριση?Αν για το ιδιο σερφαρισμα ο ενας μου κατεβαζει λιγοτερα απο τον αλλο,το multitouch μπορει και να το περασω σε 2η μοιρα...Απο ταχυτητα εχεις εικονα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ορισμένα από αυτά είναι:

1) Όποτε μου στέλνουν mms (από οποιαδήποτε) εταιρεία, μου δείχνει ότι ήρθε μία ώρα νωρίτερα.

2) Όταν έχω το κινητό σε landscape και θέλω να χρησιμοποιήσω το virtual keyboard, πολλές φορές δεν γράφει.

3) Στο hardware keyboard δεν πιάνει πολλές φορές η αλλαγή γλώσσας με το alt+shift.

4) Μερικές φορές όταν απενεργοποιήσω το flight mode πρέπει να κάνω restart το κινητό για να μπορέσω να χρησιμοποιήσω το δίκτυο και όλες τις λειτουργίες της Sim.

5) Αρκετά συχνά την ώρα που γράφω sms το πληκτρολόγιο κλείνει από μόνο του.

 

mms δεν χρησιμοποιω πλεον καθολου μιας κ εχω το email. οποτε δεν εχω αποψη

αλλα οσο για το 2,3,5 τα εχω συναντησει αρκετες φορες και στην 2.0.1

Αν και δεν τα θεωρω bugs προσωπικα, παρατηρησα οτι συμβαινει μονο στα ελληνικα, οποτε το προβλημα δεν ειναι του Android αλλα της εφαρμογης Greek IME.

Εσενα σου συμβαινει κ στα αγγλικα? :worry:

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κυρίες κύριοι και μικρά παιδιά το έχω στα χέρια μου απο τις 20:00 και πριν καμιά ώρα το άνοιξα. Ειστε όλοι ψεύτες το κινητό δεν είναι καλό είναι.................................................................ΓΑ@..ΤΟ.

Το μόνο πρόβλημα ίναι ότι προέρχομαι από iphone 3g, mini 97 nokia (symbian ) omnia 2 (wm) και το λειτουργικό του μου φένεται Δ Υ Σ Κ Ο Λ Ο Π Α Ρ Α Π Ο Λ Υ.

 

Οπότε ετοιμαστείτε να φάτε καλά :food: από ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλημέρες σε όλους. Έχουμε και λέμε:lol:

 

Το έχω δίπλα δίπλα με:

iphone 3g

nokia n97 mini (χρώματος κοκκινοπούχάλκινου)

omnia1

omnia2

Εντυπώσεις: (πάντα προσωπικές)

1) Σε ομορφιά συγκρίνεται μόνο με το nokia τα αλλα ασχημότερα

2) Ταχύτητα σε γυρίσματα οθόνης και φόρτωμα εφαρμογών το γρηγορότερο μαζί

με το iphone

3) Οθόνη (αφή) αντίστοιχη του iphone τα άλλα τρία υποδιέστερα

4) Οθόνη (ως προς ανάλυση) αντίστοιχη iphone & omnia 2. Το τελευταίο έχει

θεματάκι όταν είναι στον ήλιο.

 

Και τώρα η μεγάλη επίθεση.

 

1) Εγκατέστησα τον apps installer.

2) Εγκατέστησα κάποια παιχνιδάκια

3) Εγκατέστησα το copilot live

 

Xixixixix

 

 

Τώρα οι ερωτήσεις.

 

1) Όταν τα εγκαθιστώ πως ξέρω άν πάνε στην κάρτα και όχι στο κινητό με

αποτέλεσμα να ελλατώνεται ο ελεύθερος χώρος του;

2) πως απεγκαθιστώ παιχνίδια ή applications;

3) Το copilot live είναι free navi program?

4) Υπάρχει πρόγραμμα καιρού που να μπαίνει στην αρχική επιφάνεια και να δείχνει

τον καιρό για πολλές πόλεις;

 

 

Καλά να πάθετε εσείς φταίτε που με πείσατε να το αγοράσω :p:p:lol::lol::w00t:

 

το εργαλείο είναι :superman::respect:

 

Από ομορφιά κορυφαίο και από ποιότητα κατασκευής το καλλίτερο από τα παραπάνω.

 

sorry για το μεγάλο post αλλά φταίει το milestone xaxaxaxa

 

Ευχαριστώ για την βοήθειά σας εκ των προτέρων καθώς και την ' κοινότητά σας ' όπου διαβάζοντας αρκετές εώς πολλές σελίδες άφτασα στην απόφαση να το προτιμήσω από το htc desire & to xperia 10

 

Υ.Γ. Περιμένω να δω στην πορεία αν θα μου βγάλει τα bugs που αναφέρετε θα δούμε έχουμε και συνέχεια ...............

Edited by miltostammy2
Link to comment
Share on other sites

Τώρα οι ερωτήσεις.

 

1) Όταν τα εγκαθιστώ πως ξέρω άν πάνε στην κάρτα και όχι στο κινητό με

αποτέλεσμα να ελλατώνεται ο ελεύθερος χώρος του;

2) πως απεγκαθιστώ παιχνίδια ή applications;

3) Το copilot live είναι free navi program?

4) Υπάρχει πρόγραμμα καιρού που να μπαίνει στην αρχική επιφάνεια και να δείχνει

τον καιρό για πολλές πόλεις;

 

 

Καλά να πάθετε εσείς φταίτε που με πείσατε να το αγοράσω

 

το εργαλείο είναι :superman::respect:

 

Από ομορφιά κορυφαίο και από ποιότητα κατασκευής το καλλίτερο από τα παραπάνω.

 

sorry για το μεγάλο post αλλά φταίει το milestone xaxaxaxa

 

Ευχαριστώ για την βοήθειά σας εκ των προτέρων καθώς και την ' κοινότητά σας ' όπου διαβάζοντας αρκετές εώς πολλές σελίδες άφτασα στην απόφαση να το προτιμήσω από το htc desire & to xperia 10

 

Λοιπόν, πάω κατευθείαν στις απαντήσεις των ερωτήσεων:

Μόνο στην μνήμη του τηλεφώνου εγκαθίστανται οι εφαρμογές. Πρέπει να κάνεις root (που δεν μπορείς να κάνεις προς το παρόν) για για μπορείς να κάνεις εγκατάσταση στην κάρτα μνήμης. Οπότε, μην ανησυχείς για το πού εγκαθίστανται οι εφαρμογές, όλες πάνε στη μνήμη τουτηλεφώνου.

 

Για απεγκατάσταση πας ρυθμίσεις>εφαρμογές>διαχείριση εφαρμογών , διαλέγεις ποιά θέλεις και πατάς απεγκατάσταση.

 

Τα άλλα 2 δεν τα ξέρω....:O

Καλορίζικο και καλό παιχνίδι.

Ψάξε στο μάρκετ για το astro file manager.

Είναι βασικό, δεν έχει προεγκατεστημένο κάποιον file manager.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πάω κατευθείαν στις απαντήσεις των ερωτήσεων:

Μόνο στην μνήμη του τηλεφώνου εγκαθίστανται οι εφαρμογές. Πρέπει να κάνεις root (που δεν μπορείς να κάνεις προς το παρόν) για για μπορείς να κάνεις εγκατάσταση στην κάρτα μνήμης. Οπότε, μην ανησυχείς για το πού εγκαθίστανται οι εφαρμογές, όλες πάνε στη μνήμη τουτηλεφώνου.

 

Για απεγκατάσταση πας ρυθμίσεις>εφαρμογές>διαχείριση εφαρμογών , διαλέγεις ποιά θέλεις και πατάς απεγκατάσταση.

 

Τα άλλα 2 δεν τα ξέρω....:O

Καλορίζικο και καλό παιχνίδι.

Ψάξε στο μάρκετ για το astro file manager.

Είναι βασικό, δεν έχει προεγκατεστημένο κάποιον file manager.:)

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμμεση απάντησή σου φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμμεση απάντησή σου φίλε μου

Να ναι καλα το milestone:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κουκλες ανηκω και εγω επισημως στη παρεα σας!

 

Μολις το εβαλα να φορτιζει και το ψιλοσκαλιζω.

 

Μου εχουν δημιουργηθει μερικα ερωτηματα :

 

1) Πρωτη φορα ποσο να το αφησω να φορτισει? (πηρα απο το eshop και μεσα δεν ειχε manual απλα ενα μικρο guide στα Ελληνικα κιολας :blink:)

2) Θα το αφησω μαμα για λιγο καιρο μιας και ειναι πρωτη επαφη με ανδροειδη αλλα θα ηθελα καποιος να μου προτεινει τις must free εφαρμογες απο το market

3) Ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος να περασω contacts? Απ'οτι ειδα στο add δεν εχει επιλογη για nickname. :<

4) Μπορω να κλεισω τα προγραμματα απο background με τον built in taskman?

5) c/p text δεν εχει?

 

Questions in this post occure in real time

http://czechmatediary.com/wp-content/uploads/2009/01/pf_1677572_1032_20074210342224-jack-bauer-posters.jpg

Edited by bo8ran8rwpos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κουκλες ανηκω και εγω επισημως στη παρεα σας!

 

Μολις το εβαλα να φορτιζει και το ψιλοσκαλιζω.

 

Μου εχουν δημιουργηθει μερικα ερωτηματα :

 

1) Πρωτη φορα ποσο να το αφησω να φορτισει? (πηρα απο το eshop και μεσα δεν ειχε manual απλα ενα μικρο guide στα Ελληνικα κιολας :blink:)

2) Θα το αφησω μαμα για λιγο καιρο μιας και ειναι πρωτη επαφη με ανδροειδη αλλα θα ηθελα καποιος να μου προτεινει τις must free εφαρμογες απο το market

3) Ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος να περασω contacts? Απ'οτι ειδα στο add δεν εχει επιλογη για nickname. :<

4) Μπορω να κλεισω τα προγραμματα απο background με τον built in taskman?

5) c/p text δεν εχει?

 

Questions in this post occure in real time

http://czechmatediary.com/wp-content/uploads/2009/01/pf_1677572_1032_20074210342224-jack-bauer-posters.jpg

 

 

1) Πλεον δε απαιτειται παραπανω απο οσο χρειαζεται να φορτισει πληρως (περιπου 2 ωρες δηλαδη), αλλα ιδανικο ειναι να το αφησεις 4ωρες στο φορτιστη (μην το σκαλιζεις ομως, αστο να φορτισει χωρις να το χρησιμοποιεις).

2) Astro file manager, advanced task killer, imusic, sygic mobile maps 10, dolphin browser, mobisle notes, netcounter, shazam, weatherbug (αυτα εχω εγω)

3) Με WiFi μεσω google (gmail account, αν δεν εχεις φτιαξε ενα και κανε import τις επαφες απο outlook. Γενικα χωρις τις υπηρεσιες της google χανεις ενα μεγαλο κομματι απο τα θετικα της πλατφορμας).

4) Βαλε το advanced task killer.

 

Καλοριζικο!

Link to comment
Share on other sites

εχω 3 απορίες παρακαλώ βοηθήστε λίγο! 1. έχω δει πάρα πολλά προβλήματα που λέτε σχετικά με το milsestone(διακοπή συνομιλίας,ξυπνητήρι,κάτι για το keyboard,flight mode) θα φτιαχτούν στο μέλλον με update?) 2.Ποιά η διαδικασία ωστε να κατεβασω applications?(site και αν θέλει κάτι αντiστοιχο σαν το jailbreak του ιphone για να μπορώ να κατεβάσω από οπουδήποτε?) 3.Tα 254 ram δέν είναι λίγα?Κολλάει καθόλου? Ευχαριστώ:D

bravo pvt4 s-off

hboot:0.93.0001

radio:5.17.05.23

rom:oxygen V 2.3.2

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το κινητο δεν εχει τιποτα. Λυπαμαι αν εσυ διαβασες 100 σελιδες κ καταλαβες οτι εχει παρα πολλα προβληματα. -same on you guys, τι εντυπωση δινετε στον κοσμο-

Προσωπικα εγω δεν αντιμετωπισα κανενα απολυτως προβλημα τους 5 μηνες που το εχω. Ψιλο-κολληματα κτλ, νομιζω τα εχουν σχεδον ολα τα προιοντα τεχνολογιας. Εχω εναν φιλο που εχει iDont και του χει κολλησει 2-3 φορες μεσα σε 6 μηνες. Αυτο σημαινει οτι εχει προβληματα το κινητο?

Τις εφαρμογες τις κατεβαζεις απο το Android Market, μεσα απο το κινητο σου. Υπαρχουν βεβαια και αλλες πολλες εφαρμογες που μπορεις να βρεις στο Internet, οι οποιες στην πλειονοτητα τους δεν θελουν root (jailbreak για να μιλησω την γλωσσα σου) για να τις περασεις.

Το συγκεκριμενο κινητο, απλα πεταει...

Με τα 256 ram, Arm Cortex A8 στα 550 MhZ (ιδιος επεξεργαστης με του iDont) και το ξεχωριστο GPU χρονισμενο στα 400 κατι MhZ, δεν βρεις τροπο που να το ζορισεις...

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον παραπανω φιλο και να προσθεσω οτι οποιος το σκεφτεται για αγορα,να σταματησει να το σκεφτεται και να προβει αμεσα...Απλα δεν υπαρχει!!!Ταχυστο ακομα και με την μαμα rom,οθοναρα(μεγεθος-απεικονιση-αποκρυση-ακριβεια)για να ζηλευουν οι υπολοιποι,στιβαρο σαν βραχος,βολικο λογω παχους και χορταστικο λογω των υπολοιπων διαστασεων,ανετο qwerty(για μεσαια και μικρα δακτυλα),απεικονιση 3d?...αψογη!,εντυπωσιακη πλοηγηση στο net,τεραστιο market...ορεξη να'χεις και αλλα πολλα.

Αντιμετωπιζω και γω το bug με το flight mode αλλα δεν με απασχολει ιδιαιτερα.Γιατι απλα δεν μειωνει την εμπειρια που μου προσφερει η συσκευη ουτε στο ελαχιστο και σιγουρα θα επιλυθει με επερχομενο update.

Edited by nekisia1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον παραπανω φιλο και να προσθεσω οτι οποιος το σκεφτεται για αγορα,να σταματησει να το σκεφτεται και να προβει αμεσα...Απλα δεν υπαρχει!!!Ταχυστο ακομα και με την μαμα rom,οθοναρα(μεγεθος-απεικονιση-αποκρυση-ακριβεια)για να ζηλευουν οι υπολοιποι,στιβαρο σαν βραχος,βολικο λογω παχους και χορταστικο λογω των υπολοιπων διαστασεων,ανετο qwerty(για μεσαια και μικρα δακτυλα),απεικονιση 3d?...αψογη!,εντυπωσιακη πλοηγηση στο net,τεραστιο market...ορεξη να'χεις και αλλα πολλα.

Αντιμετωπιζω και γω το bug με το flight mode αλλα δεν με απασχολει ιδιαιτερα.Γιατι απλα δεν μειωνει την εμπειρια που μου προσφερει η συσκευη ουτε στο ελαχιστο και σιγουρα θα επιλυθει με επερχομενο update.

Το δοκίμασα πολλές φορές σε flight mode και επιστροφή σε κανονικές ρυθμήσεις δεν μου το έκανε ποτέ.

Το copilot live που είχα εγκαταστήσει μόλις το ενεργοποιούσα άσπριζε η οθόνη και έμεναν μόνο κάτι πολύχρομες γραμμές από οθόνη πάπαλα. Το δοκίμασα τρεις φορές (επανέρχονταν με restart του κινητού) και μετά έφαγε σούτ.

 

Τώρα προσπαθώ να βάλω το sygic mobile 10 από το γνωστό μαγαζάκι αλλά μου φαίνεται ότι για navigation θα έχω το ομνια 2 και το iphone.

 

Κατά τα άλλα έβαλα και tube downloader plus & astro & weatherbug & shazam & mobisle notes & advancedtask killer & dolphin browser

εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε ................ αρκετά για 24 ώρες συνήπαρξης με το ΤΕΡΑΣ.

Φωτογραφίες και video πολύ καλά αν και ποτέ δεν διάλεξα κινητό με αυτά τα δύο κριτήρια.

 

Θα ήθελα να πω τα εξής:

 

iphone 3g μετά από 2 jailbreak έχει αρκετά κολλήματα

samsung omnia 1.---> Ενός χρόνου χριάζονταν αρκετά reset (φταίνε και τα προγράμματα που βάζουμε βέβαια). Μετά από αναβάθμηση εδώ και 1 μήνα

ποτέ ξανά reset. ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΑΛΛΑ ΔΠΟΥΛΕΥΕΙ ΡΟΛΟΪ

samsung omnia 2.---> 2 μηνών περίπου δεν κολλάει αλλά έχει φάει 3 hard reset από κολλήματα λόγω εγκαταστήσεων προγραμμάτων

nokia n97 mini. -----> 3΄-4 μηνών περίπου αρκετά κολλήματα με σπασμένα προγράμματα (αλλά signed). Τελευταία είναι με εργοστασιακές ρυθμήσεις

αλλά δυστυχώς έχει κάνει κανα τριάρι restart μόνο του μετά από τελείωμα κλήσεων.

 

Τα είπα μόνο και μόνο για να δείξω ότι όλα κολλάνε χωρίς υποχρεωτικά να φταίνε οι συσκευές. Αλήθεια πόσα χρόνια υπάρχουν Η/Υ υπάρχει έστω και ένας που μετά από 2-3 μήνες ασχολίας με τον Η/Υ του δεν έκανε restart από κόλλημα;;;

Φανταστήτε λοιπόν τα κινητά και πάλι καλά να λέτε γιατί κάνουν πολλά με σχετικά λίγα προβλήματα.

Edited by miltostammy2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει αγοράσει κανείς το:

 

Motorola MILESTONE Multimedia Station

 

Αν ναι απο που και πόσο;;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

 

Τελικά κανείς;;;:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

και εγω το αγορασα απο το eshop (μην το ματιασω) κανενα απο τα προβληματα που αναφερθηκαν..?!?!?!?!

αν θελετε καποια εφαρμογη απο το μαρκετ που ειναι πληρωμενη την αγοραζετε με ενα e-mail που στελνεται στον δημιουργο του..???! και τον πληρωνετε μεσω paypal..!!

 

-------->το δανείστηκα από το forum desire...το δοκίμασε κάποιος ???? h**p://www.navimania.gr/showthread.php?t=22356

Edited by cyberbop
LG G4
Link to comment
Share on other sites

Μια στιγμουλα, γιατι δημιουργουνται λαθος εντυπωσεις.

Αφου υπαρχει ξεχωριστο θεμα για το αντροιντ , ξεχωριστο θεμα για τις εφαρμογες και τα παιχνιδια, τι μενει τελικα σε αυτο το θεμα για συζητηση?

Προφανως μονο τα ταχον προβληματα της συσκευης.

Λοιπον, τα προβληματα που αναφερονται πιο πανω και κυριως το προβλημα επαναφορας μετα απο filght mode και η εξαφανιση των εικονιδιων, οταν το κινητο καθως ειναι σε υπνο ανοιξει καποιος το πληκτρολογιο και το ξυπνηντηρι ειναι προβληματα υπαρκτα. (αυτο με τις κλησεις το διερευνησα και κατεληξα οτι ειναι θεμα δικτυου. Ναι συμβαινει αλλα μονο λογω κακου σηματος, επομενος ειναι λογικο να συμβαινει).

Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι τα παραπανω γινοται συνεχεια. Μου εχουν τυχει απο μια-δυο φορες το καθενα. Ε, και ποιο τηλεφωνο δεν εχει καποια bugs?

 

(αυτο με την επαναφορα απο κατασταση πτησης, γινεται μονο σε περιοχες με πολυ δυσκολο σημα. Αν το σημα ειναι καλο, δεν θα στο κανει ποτε).

 

Επισης, κατι αλλο, σχετικα με την αναφορα μηνυματων. Οταν αγορασα το τηλεφωνο, η αναφορα δεν δουλευε οπως λετε. Δηλαδη, κατω απο το καθε μηνυμα, εκει που λεει "ημερομηνια αποστολης" , το κειμενο αυτο αλλαζε και εγραφε "ημερομηνια παραδοσης".

Ομως, οταν εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (για λογους που δεν αφορουσαν τη λειτουργια του κινητου, μια χαρα δουλευε) η αναφορα αρχισε να λειτουεγει οπως και εσεις περιγραφετε, δηλαδη πατας παρατεταμενα και διαλεγεις "προβολη αναφορας". Περιεργο????

 

Λοιπον, συνολικα το κινητο τα σπαει. Η ραμ που εχει ειναι υπεραρκετη και ο επεξεργαστης πολυ δυνατος (αν δεν ηταν , η μοτορολα δεν θα το υποχρονιζε, γιατι η πραγματικη ταχυτητα του ειναι στα 600).

Τα προβληματα θα λυθουν σε επομενες αναβαθμισεις, θα εμφανιστουν καινουρια (ετσι δεν γινεται παντα?) και εμεις θα συνεχισουμε να κραταμε τον κοσμο στα χερια μας, με αυτον τον εξαιρετικο σε ολα του υπολογιστη χειρος.

Την καλημερα μου.... :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

Τώρα προσπαθώ να βάλω το sygic mobile 10 από το γνωστό μαγαζάκι αλλά μου φαίνεται ότι για navigation θα έχω το ομνια 2 και το iphone.

 

Βαλε το sygic mobile 10 και δε νομιζω οτι θα κρατησεις το iphone/omnia για πλοηγηση, γιατι η ευαισθησια και ταχυτητα κλειδωματος του δεκτη στο milestone ειναι παροιμιωδης. Κλειδωνει μεσα στο σπιτι (συγκεκριμενα σε ενα σημειο του σπιτι που εχω για benchmark για τα gps) σε λιγοτερο απο 3 δευτερα (χωρις καμια υπερβολη)...

Υ.Γ. Χθες εβαλα και το navigon και τωρα το δοκιμαζω. Φαινεται να ειναι και στο android μια πολυ καλη εναλλακτικη...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το είδα στην wind από κοντά και το ερωτεύτηκα!πολύ στιβαρό κινητό και μετά από τα comments σας θα το πάρω σίγουρα...Και κάτι άλλο!Αφού υποτίθεται είναι open source γτ να χρειαστεί root?Eiμαι αρχάριος συγχωρέστε με αλλά αν δε ρωτάμε πως θα μαθαίνουμε:D

bravo pvt4 s-off

hboot:0.93.0001

radio:5.17.05.23

rom:oxygen V 2.3.2

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα πολλές φορές σε flight mode και επιστροφή σε κανονικές ρυθμήσεις δεν μου το έκανε ποτέ.

 

Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι τα παραπανω γινοται συνεχεια. Μου εχουν τυχει απο μια-δυο φορες το καθενα. Ε, και ποιο τηλεφωνο δεν εχει καποια bugs?

 

(αυτο με την επαναφορα απο κατασταση πτησης, γινεται μονο σε περιοχες με πολυ δυσκολο σημα. Αν το σημα ειναι καλο, δεν θα στο κανει ποτε).

 

Στην 1η μου αναφορα στο θεμα flight mode,τονισα οτι μου το παρουσιαζει μονο οταν ο χωρος ΔΕΝ εχει καλυψη δικτυου οχι απλα ασχημο σημα.Η προσωρινη λυση ειναι να το γυριζω σε κανονικη λειτουργια μονο οταν βρεθω σε χωρο με σημα.

Link to comment
Share on other sites

Στην 1η μου αναφορα στο θεμα flight mode,τονισα οτι μου το παρουσιαζει μονο οταν ο χωρος ΔΕΝ εχει καλυψη δικτυου οχι απλα ασχημο σημα.Η προσωρινη λυση ειναι να το γυριζω σε κανονικη λειτουργια μονο οταν βρεθω σε χωρο με σημα.

Οταν ο χωρος δεν εχει καθολου σημα, τοτε ειναι λογικο να μην βρισκει σημα.

Προβλημα χαρακτηριζεται οταν υπαρχει μεν σημα (αδυνατο ομως) αλλα δεν συνδεεται στο δικτυο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το sygic mobile 10 και δε νομιζω οτι θα κρατησεις το iphone/omnia για πλοηγηση, γιατι η ευαισθησια και ταχυτητα κλειδωματος του δεκτη στο milestone ειναι παροιμιωδης. Κλειδωνει μεσα στο σπιτι (συγκεκριμενα σε ενα σημειο του σπιτι που εχω για benchmark για τα gps) σε λιγοτερο απο 3 δευτερα (χωρις καμια υπερβολη)...

Υ.Γ. Χθες εβαλα και το navigon και τωρα το δοκιμαζω. Φαινεται να ειναι και στο android μια πολυ καλη εναλλακτικη...

 

το sygic mobile 10 που το βρισκουμε ?

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Οταν ο χωρος δεν εχει καθολου σημα, τοτε ειναι λογικο να μην βρισκει σημα.

Προβλημα χαρακτηριζεται οταν υπαρχει μεν σημα (αδυνατο ομως) αλλα δεν συνδεεται στο δικτυο.

 

Για να μην γινονται παρερμηνειες,λεω παλι πως οταν ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΩ το flight mode και ο χωρος που ειμαι ΔΕΝ εχει καλυψη δικτυου,τοτε εαν παω καπου που εχει καλυψη,το κινητο θα εξακολουθησει να δειχνει τον "ερυθρο σταυρο" και δεν θα πιασει σημα μονο εαν του κανεις restart.

~

Στο system updates(χειροκινητο),μου βγαζει unable to connect.Ετσι ειναι η φυσιολογικη λειτουργια του οταν δεν εχει διαθεσιμες ενημερωσεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλα παιδες το κινητο συνουσιαζει.

 

Αντε να ανοιξουν και το paid market στο Ελλαδισταν.

 

Ενα προβλημα μονο : πως αλλαζω γλωσσα εισαγωγης απο αγγλικα σε ελληνικα? Εχω ενεργοποιησει το ελληνικο πληκτρολογιο στα settings αλλα οταν γραφω βγαζει το αγγλικο και alt+shift κτλ δεν πιανουν. (προβλεπω embarrassing απαντηση)

Link to comment
Share on other sites

Καλα παιδες το κινητο συνουσιαζει.

 

Αντε να ανοιξουν και το paid market στο Ελλαδισταν.

 

Ενα προβλημα μονο : πως αλλαζω γλωσσα εισαγωγης απο αγγλικα σε ελληνικα? Εχω ενεργοποιησει το ελληνικο πληκτρολογιο στα settings αλλα οταν γραφω βγαζει το αγγλικο και alt+shift κτλ δεν πιανουν. (προβλεπω embarrassing απαντηση)

 

πατάς alt+πάνω βέλος;

 

Εάν και πάλι έχεις πρόβλημα δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το πληκτρολόγιο motorola (εκεί που ενεργοποίησες το ελληνικό ) και πες τι έγινε.

 

Εμένα τα ελληνικά τα γράφει μόνο κεφαλαία χαχαχα

Edited by miltostammy2
Link to comment
Share on other sites

Καλα παιδες το κινητο συνουσιαζει.

 

Αντε να ανοιξουν και το paid market στο Ελλαδισταν.

 

Ενα προβλημα μονο : πως αλλαζω γλωσσα εισαγωγης απο αγγλικα σε ελληνικα? Εχω ενεργοποιησει το ελληνικο πληκτρολογιο στα settings αλλα οταν γραφω βγαζει το αγγλικο και alt+shift κτλ δεν πιανουν. (προβλεπω embarrassing απαντηση)

Πατάς παρατεταμένα στο πλαίσιο όπου πρόκειται να γράψεις, επιλέγεις Μέθοδος Εισαγωγής και επιλέγεις ελληνικό πληκτρολόγιο. Σου βγάζει αριστερά από το εικονικό πλήκτρο με το κενό ένα πλήκτρο με το οποίο κάνεις εναλλαγή EN και ΕΛ. Απ' το hardware πληκτρολόγιο η αλλαγή γλώσσας στη 2.1 γίνεται με Shift+Alt αλλά πολλές φορές η γλώσσα δεν αλλάζει. Είναι ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω κι εγώ.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...