Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέχνα το HERO...

Κατέβασε την εφαρμογή (B&B Gallery) που σου είπα από το market και σύγκρινε το zoom στην φωτογραφία που έδωσα στο link με την default MediaGallery και με το B&B Gallery, για να καταλάβεις τι λέμε...

 

Είναι στο μάρκετ?

Γιατί με αυτό το όνομα στην αναζήτηση μου βγάζει 39 εφαρμογές, αλλά καμία με ακριβώς αυτό το όνομα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι και 3g και apn ok

 

Και έχει και την εφαρμογή SmartDial που χρησιμοποιεί η HTC???

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Και το smart dial , ναι.

 

Μπορείς να μας ανεβάσεις και το build.prop από το /system ???

 

Είναι στο μάρκετ?

Γιατί με αυτό το όνομα στην αναζήτηση μου βγάζει 39 εφαρμογές, αλλά καμία με ακριβώς αυτό το όνομα.

multi-touch gallery ψάξε...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα εχει κανει πολυ καλη δουλεια το παληκαρι...Μεχρι και bootanimation με ηχο εχει βαλει , κατι που δεν μπορει να γινει (με ηχο) στις roms που εχουμε...
Link to comment
Share on other sites

Γενικα εχει κανει πολυ καλη δουλεια το παληκαρι...Μεχρι και bootanimation με ηχο εχει βαλει , κατι που δεν μπορει να γινει (με ηχο) στις roms που εχουμε...

Ουσιαστικά το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να λειτουργήσει ταυτόχρονα η κάρτα μνήμης με το wifi όταν δεν είσαι σε static ip και ότι η κάμερα δουλεύει στα 3MP και πρέπει να απενεργοποιήσεις το shutter sound effect....

Φαντάζομαι ότι παίζει και flash στον browser αφού χρησιμοποιεί τις εφαρμογές της HTC???

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να εισαι static , απλως την οριζεις ετσι , μεσα απο το μενου του wireless , η χρησιμοποιεις το wifi static που ειναι free..

Τωρα για flash , μολις ειδα οτι τα περισσοτερα flash banners , στο novasports.gr π.χ. παιζουν κανονικα...Εχεις καποιο αλλο σαιτ να δοκιμασω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να εισαι static , απλως την οριζεις ετσι , μεσα απο το μενου του wireless , η χρησιμοποιεις το wifi static που ειναι free..

Τωρα για flash , μολις ειδα οτι τα περισσοτερα flash banners , στο novasports.gr π.χ. παιζουν κανονικα...Εχεις καποιο αλλο σαιτ να δοκιμασω?

Το δικό μου στην υπογραφή μου που δεν παιζει στο Milestone.... Άμα δεις το menou και το logo πάνω αριστερά τότε παίζει flash κανονικά στο browser...

Φαντάζομαι ότι δεν χρησιμοποιεί το flash 10.1 αλλά αυτό που έχει και το HERO... να τον ρωτήσουμε στο ModMyMoto....

 

Και κάτι άλλο... Γιατί χρησιμοποιείς άλλη sdcard με το MotoSense??? Σου έχει βγάλει κανένα error με την κάρτα μνήμης ποτέ και να χρειαστείς να κάνεις format στην κάρτα για να ξανά δουλέψει???

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,το FoodSafe παιζει κανονικα αν και λιγο αργο στο animation μου φαινεται...Μαλλον επειδη λειτουργει με flashlight και οχι flash 10.1...Παντως flash video μεσα απο τον browser δεν αναπαραγει..Προσπαθει αλλα βγαζει μαυρη οθονη με artifacts...
Link to comment
Share on other sites

Ναι,το FoodSafe παιζει κανονικα αν και λιγο αργο στο animation μου φαινεται...Μαλλον επειδη λειτουργει με flashlight και οχι flash 10.1...Παντως flash video μεσα απο τον browser δεν αναπαραγει..Προσπαθει αλλα βγαζει μαυρη οθονη με artifacts...

 

Καλά το ότι είναι αργό μπορεί να φταίει και το site μου και όχι το flash version που έχει το MotoSense...

Αυτό με τα videos είναι λίγο αλλόκοτο γιατί στο HERO παίζουν μια χαρά....

Για δοκίμασε να ανοίξεις videos από 2-3 site μήπως φταίει το site που δοκίμασες...

 

Λοιπόν για να μη σε πρίζω συνέχεια, αν μπορείς ανέβασε κάπου όλα τα .apk από το /system/app και τα framework-res.apk - services.jar από το /system/framework... να παίξω λίγο....

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας ανεβάσεις και το build.prop από το /system ???

 

 

multi-touch gallery ψάξε...

 

Λοιπόν, οκ. Το ΒΒ gallery κάνει καταρχήν λιγότερο ζούμ στις φωτογραφίες από ότι η εφαρμογή του μίλε. Το συνέκρινα σε πολλές φώτο.

Είναι λίγο πιο καθαρή η εικόνα, λόγω του μικρότερου επιπέδου ζούμ. (και πάλι όμως έχει πιξέλιασμα).

 

Πιστεύω ότι είναι θέμα του ζούμ και δεν φταίει το τηλέφωνο σε αυτό, αλλά όποιος έχει αντίθετη άποψη, μπορεί να χρησιμοποιεί το πρόγραμμα αυτό.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλά το ότι είναι αργό μπορεί να φταίει και το site μου και όχι το flash version που έχει το MotoSense...

Αυτό με τα videos είναι λίγο αλλόκοτο γιατί στο HERO παίζουν μια χαρά....

Για δοκίμασε να ανοίξεις videos από 2-3 site μήπως φταίει το site που δοκίμασες...

 

Τα embedded video του espn παιζουν, οχι του nytimes...Τωρα , το youtube.com μονο κανει αυτες τις χαζομαρες αν επιλεξεις να ανοιξεις το βιντεο απο τον browser...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, οκ. Το ΒΒ gallery κάνει καταρχήν λιγότερο ζούμ στις φωτογραφίες από ότι η εφαρμογή του μίλε. Το συνέκρινα σε πολλές φώτο.

Είναι λίγο πιο καθαρή η εικόνα, λόγω του μικρότερου επιπέδου ζούμ. (και πάλι όμως έχει πιξέλιασμα).

 

Πιστεύω ότι είναι θέμα του ζούμ και δεν φταίει το τηλέφωνο σε αυτό, αλλά όποιος έχει αντίθετη άποψη, μπορεί να χρησιμοποιεί το πρόγραμμα αυτό.:)

 

Σε τι phοτο το σύγκρινες? Σε αυτές που έχεις τραβήξει με το Milestone?

Και κάνεις λάθος με το μικρότερο zoom του B&B Gallery. Και το B&B Gallery έχει το ίδιο zoom με την default εφαρμογή...

Η διαφορά είναι τεράστια, και όχι λίγη...

Δοκίμασε στην photo που έστειλα πιο πάνω και φέρε και στις 2 εφαρμογές τα γράμματα στην κορυφή του κτηρίου όσο πιο κοντά μπορείς...

Απορώ πως δεν βλέπεις την τρομερά λάθος λειτουργία του pinchzoom (πολύ blur) στην default MediaGallery...

Kαι επαναλαμβάνω... πρέπει να δοκιμάσεις με photos που έχουν υψηλή ανάλυση από compact μηχανές και όχι από τη κάμερα του Milestone...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Σε τι phοτο το σύγκρινες? Σε αυτές που έχεις τραβήξει με το Milestone?

Και κάνεις λάθος με το μικρότερο zoom του B&B Gallery. Και το B&B Gallery έχει το ίδιο zoom με την default εφαρμογή...

Η διαφορά είναι τεράστια, και όχι λίγη...

Δοκίμασε στην photo που έστειλα πιο πάνω και φέρε και στις 2 εφαρμογές τα γράμματα στην κορυφή του κτηρίου όσο πιο κοντά μπορείς...

Απορώ πως δεν βλέπεις την τρομερά λάθος λειτουργία του pinchzoom (πολύ blur) στην default MediaGallery...

Kαι επαναλαμβάνω... πρέπει να δοκιμάσεις με photos που έχουν υψηλή ανάλυση από compact μηχανές και όχι από τη κάμερα του Milestone...

 

Όχι, με φωτογραφίες που έχω στο κινητό από τη φωτογραφική μου. 8,1 mpxls.

Τεσπά, όπως είπα, είμαι δουλειά και θα τα δώ το απόγευμα πιο αναλυτικά.

 

EDIT:

 

Kalagas, όντως διαπίστωσα αυτό που λες.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως δεν νομίζω το βίντεο να είναι ποιότητα dvd (D1)

Άσχετο με αυτό που λέμε τόση ώρα είναι αυτό που λές.

Δε μίλησε κανείς για το video που τραβάει το Milestone. Άλλο πράγμα λέμε...

Αλλά το video έχει τρομερή ποιότητα....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με αυτό που λέμε τόση ώρα είναι αυτό που λές.

Δε μίλησε κανείς για το video που τραβάει το Milestone. Άλλο πράγμα λέμε...

Αλλά το video έχει τρομερή ποιότητα....

 

ναι ξέρω,

απλά όταν μετέφερα το video στον υπολογιστή δεν φαίνονταν καλά.

Link to comment
Share on other sites

ναι ξέρω,

απλά όταν μετέφερα το video στον υπολογιστή δεν φαίνονταν καλά.

 

Το D1 είναι μέγεθος και όχι ποιότητα. Αυτά που λένε για ποιότητα DVD είναι τρίχες κατσαρές.

Το τηλέφωνο, όπως και τα περισσότερα android δεν είναι φωτοκινητά. Παρόλα αυτά, νομίζω ότι το βίντεο είναι αξιοπρεπέστατο.

Οι δε φωτογραφίες είναι και αυτές καλές, αλλά έχουν κάνει τη μ@λακί@ με τους αλγόρυθμους συμπίεσης και βγαίνουν πάρα πολύ πάλ, σαν να τους έχεις κάνει ήδη επεξεργασία για αφαίρεση του θορύβου.:wacko:

Προσωπικά, δεν με ενδιαφέρουν αυτά τα χαρακτηριστικά στα κινητά τηλέφωνα και δεν ασχολούμαι επομένως. Και τέλεια φωτογραφική να είχε, εγώ με την ψηφιακή μου θα τράβαγα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Επεσε το ματι μου στο εν λογω αρθρο. Βασικα λεει πως το droid X θα εχει τεχνολογια (eFuse) που κλειδωνει το τηλεφωνο αν του βαλεις custom rom.

 

Δεν ξερω πρακτικα ποσο "σκληρο" κλειδωμα θα αποδειχτει να ειναι αλλα η νοοτροπια κλειδωματος της moto παει απο το κακο στο χειροτερο. Πιστευω πως σιγουρα δεν θα δουμε ξεκλειδωτο bootloader ακομα και οταν σταματηση η moto το επισημο support του milestone.

 

Δυστυχως ξενερωνω. Πολυ ομορφο το κινητο, πολυ ωραιο το qwerty του αλλα το support της moto τα πινει σαν κοπελα σε video του peter north.

 

Δεν μπορω να καταλαβω και τη λογικη σε τετοιες κινησεις. Θεωρητικα το κινητο δε μπορει να brickαρει μονο του οποτε ας εβαζε μια ρητρα οτι δεν καλυπτει bricks η εγγυηση και τελος. Οσο αφορα τους παροχους ετσι και αλλιως μπορει καποιος να αγορασει μια αλλη συσκευη (π.χ. το nexus) απο το εμποριο και να εχει την ελευθερια να κανει οτι θελει. Δεν παιρνει, ας πουμε, ποσοστα η verizon απο καθε πωληση nexus για να καλυψει τυχον ζημιες που θα εχει απο χρηση του κινητου στο δικτυο της.

Η δε google θα πρεπει να αλλαξει το license του android ωστε να πρεπει να κραταει καποια πρωτυπα "ανοιχτοτητας" ο κατασκευαστης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Επεσε το ματι μου στο εν λογω αρθρο. Βασικα λεει πως το droid X θα εχει τεχνολογια (eFuse) που κλειδωνει το τηλεφωνο αν του βαλεις custom rom.

 

Δεν ξερω πρακτικα ποσο "σκληρο" κλειδωμα θα αποδειχτει να ειναι αλλα η νοοτροπια κλειδωματος της moto παει απο το κακο στο χειροτερο. Πιστευω πως σιγουρα δεν θα δουμε ξεκλειδωτο bootloader ακομα και οταν σταματηση η moto το επισημο support του milestone.

 

Δυστυχως ξενερωνω. Πολυ ομορφο το κινητο, πολυ ωραιο το qwerty του αλλα το support της moto τα πινει σαν κοπελα σε video του peter north.

 

Δεν μπορω να καταλαβω και τη λογικη σε τετοιες κινησεις. Θεωρητικα το κινητο δε μπορει να brickαρει μονο του οποτε ας εβαζε μια ρητρα οτι δεν καλυπτει bricks η εγγυηση και τελος. Οσο αφορα τους παροχους ετσι και αλλιως μπορει καποιος να αγορασει μια αλλη συσκευη (π.χ. το nexus) απο το εμποριο και να εχει την ελευθερια να κανει οτι θελει. Δεν παιρνει, ας πουμε, ποσοστα η verizon απο καθε πωληση nexus για να καλυψει τυχον ζημιες που θα εχει απο χρηση του κινητου στο δικτυο της.

Η δε google θα πρεπει να αλλαξει το license του android ωστε να πρεπει να κραταει καποια πρωτυπα "ανοιχτοτητας" ο κατασκευαστης.

 

Και γω το διάβασα και μάλιστα διάβασα ότι όχι μόνο το DroidX αλλά και όλα τα επόμενα Motorola θα έχουν efuse κάτι που με έπεισε να ΜΗΝ ξαναπάρω Motorola. Δεν είναι δυνατόν όλοι να δίνουν το bootloader και μόνο η Motorola να κάνει μαγκές.... Αισχρή και απερίγραπτη συμπεριφορά...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Επεσε το ματι μου στο εν λογω αρθρο. Βασικα λεει πως το droid X θα εχει τεχνολογια (eFuse) που κλειδωνει το τηλεφωνο αν του βαλεις custom rom.

 

Δεν ξερω πρακτικα ποσο "σκληρο" κλειδωμα θα αποδειχτει να ειναι αλλα η νοοτροπια κλειδωματος της moto παει απο το κακο στο χειροτερο. Πιστευω πως σιγουρα δεν θα δουμε ξεκλειδωτο bootloader ακομα και οταν σταματηση η moto το επισημο support του milestone.

 

Δυστυχως ξενερωνω. Πολυ ομορφο το κινητο, πολυ ωραιο το qwerty του αλλα το support της moto τα πινει σαν κοπελα σε video του peter north.

 

Δεν μπορω να καταλαβω και τη λογικη σε τετοιες κινησεις. Θεωρητικα το κινητο δε μπορει να brickαρει μονο του οποτε ας εβαζε μια ρητρα οτι δεν καλυπτει bricks η εγγυηση και τελος. Οσο αφορα τους παροχους ετσι και αλλιως μπορει καποιος να αγορασει μια αλλη συσκευη (π.χ. το nexus) απο το εμποριο και να εχει την ελευθερια να κανει οτι θελει. Δεν παιρνει, ας πουμε, ποσοστα η verizon απο καθε πωληση nexus για να καλυψει τυχον ζημιες που θα εχει απο χρηση του κινητου στο δικτυο της.

Η δε google θα πρεπει να αλλαξει το license του android ωστε να πρεπει να κραταει καποια πρωτυπα "ανοιχτοτητας" ο κατασκευαστης.

 

Και γω το διάβασα και μάλιστα διάβασα ότι όχι μόνο το DroidX αλλά και όλα τα επόμενα Motorola θα έχουν efuse κάτι που με έπεισε να ΜΗΝ ξαναπάρω Motorola. Δεν είναι δυνατόν όλοι να δίνουν το bootloader και μόνο η Motorola να κάνει μαγκές.... Αισχρή και απερίγραπτη συμπεριφορά...

Και πόσο μάλλον όταν δεν είναι ικανοί να φτιάξουν εφαρμογές που να εκμεταλλεύονται το hardware του κινητού, μια και όπως απέδειξε ο satpanos η εφαρμογή της HTC για τη κάμερα παίρνει καλύτερες photos δουλεύοντας μόλις στα 3MP...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Άντε παίδια σταματήστε γιατί με κάνετε να ξενερώνω τώρα. Πάντα να λέμε ότι το κινητό ΜΑΣ είναι το καλύτερο για να μην μετανιώσουμε την αγορά του ούτε δευτερόλεπτο. Υπάρχουν και χειρότερα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Άντε παίδια σταματήστε γιατί με κάνετε να ξενερώνω τώρα. Πάντα να λέμε ότι το κινητό ΜΑΣ είναι το καλύτερο για να μην μετανιώσουμε την αγορά του ούτε δευτερόλεπτο. Υπάρχουν και χειρότερα.

Μα αυτά που συζητάν, δεν αναφέρονται στο δικό μας τηλέφωνο:):D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Άντε παίδια σταματήστε γιατί με κάνετε να ξενερώνω τώρα. Πάντα να λέμε ότι το κινητό ΜΑΣ είναι το καλύτερο για να μην μετανιώσουμε την αγορά του ούτε δευτερόλεπτο. Υπάρχουν και χειρότερα.

Κοίταξε όταν δίνουμετόσα λεφτά για κάτι πρέπει και αυτοί που το πουλάνε να σέβονται 5 πράγματα. Το κινητό είναι πολύ καλό αλλά η εταιρεία που το βγάζει παίζει λάθος παιχνίδια. Και θα ξαναβρεθεί μάλλον εκεί που ήταν πριν το milestone...

Και είναι καλό να λέγονται κάποιες αλήθειες για να μάθουν και οι εταιρείες να συμπεριφέρονται όπως πρέπει...

Και είναι κρίμα γιατί η Motorola επανήλθε με το milestone στο προσκήνιο, αλλά δυστυχώς με τα μυαλά που κουβαλάνε θα τα βρούνε μπροστά τους. Πάνε να μιμηθούν την Apple σε συμπεριφορά και γίνονται ακόμα χειρότεροι...

Με αυτά που διαβάζω στο net εχω απογοητευτεί... γιατί στα καινούργια της μοντέλα ακολουθεί ακόμα χειρότερη τακτική με αυτή του milestone...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...