Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, ναι. Αυτό γλυτώνω.

 

Ένα bug που έχω βρεί μετά το τελευταίο update είναι ότι, μερικές φορές, αν κλείσουμε το κινητό με το wifi ανοιχτό , όταν μετά ανοίξουμε πάλι τη συσκευή και απενεργοποιήσουμε το wifi , μερικές φορές δεν επανέρχεται η σύνδεση δεδομένων μέσω gprs/3g.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι, ναι. Αυτό γλυτώνω.

 

Ένα bug που έχω βρεί μετά το τελευταίο update είναι ότι, μερικές φορές, αν κλείσουμε το κινητό με το wifi ανοιχτό , όταν μετά ανοίξουμε πάλι τη συσκευή και απενεργοποιήσουμε το wifi , μερικές φορές δεν επανέρχεται η σύνδεση δεδομένων μέσω gprs/3g.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

 

Και μένα το κάνει αλλά επειδή χρησιμοποιώ το APNDroid το οποίο απενεργοποιεί το 3g και νόμιζα ότι έφταιγε αυτό. Επίσης τέτοια μου κάνει όταν χρησιμοποιώ το MarketEnabler πράγμα που είναι φυσιολογικό.

Με ένα restart φτιάχνει πάντως....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το κάνει αλλά επειδή χρησιμοποιώ το APNDroid το οποίο απενεργοποιεί το 3g και νόμιζα ότι έφταιγε αυτό. Επίσης τέτοια μου κάνει όταν χρησιμοποιώ το MarketEnabler πράγμα που είναι φυσιολογικό.

Με ένα restart φτιάχνει πάντως....

 

Όχι, δεν φταίει κάτι τέτοιο.

Μου το κάνει και αυτή τη στιγμή που το τηλέφωνο δεν είναι rooted.

Αυτό το update, μπορεί να διόρθωσε κάποια πράγματα, αλλά μας έκανε άνω κάτω + αυτό το bug....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα που με χαλάει πολύ στο milestone είναι το μεγάλο blur όταν κάνεις pinchzoom στις φωτογραφίες, σε αντίθεση με το hero που το zoom του στις photos ήταν πολύ καθαρό... Για τσέκαρε αν φτιάχτηκε αυτό με το Sense...

 

Μολις περασω φωτο θα σου πω...

Παντως υπαρχει λυση για το blur και λεγεται B&B Gallery.Το interface δεν ειναι βεβαια τοσο ομορφο οσο του 3d gallery αλλα το pinch&zoom ειναι αψογο.Κατεβασε το και δοκιμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασω φωτο θα σου πω...

Παντως υπαρχει λυση για το blur και λεγεται B&B Gallery.Το interface δεν ειναι βεβαια τοσο ομορφο οσο του 3d gallery αλλα το pinch&zoom ειναι αψογο.Κατεβασε το και δοκιμασε το.

 

Update...Το pinch & zoom δουλευει αψογα στο default gallery του sense.

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασω φωτο θα σου πω...

Παντως υπαρχει λυση για το blur και λεγεται B&B Gallery.Το interface δεν ειναι βεβαια τοσο ομορφο οσο του 3d gallery αλλα το pinch&zoom ειναι αψογο.Κατεβασε το και δοκιμασε το.

 

Την ξέρω την εφαρμογή αλλά σε ρώτησα για να σιγουρευτώ ότι η Motorola έχει κάνει την πατάτα με το pinchzoom και δε φταίει το τηλέφωνο... μια και η ίδια gallery3D παίζει άψογα στα HTC.

Είναι κρίμα σε ****το αυτοί που φτιάχνουν το τηλέφωνο να κάνουν τέτοιες πατάτες... και ενώ οι ίδιοι κατασκεύασαν ένα φοβερό τηλέφωνο, οι ίδιοι να το κάνουν να φαίνεται ότι υστερεί...

 

Και κάτι ακόμα... Σαν εφαρμογή κάμερας χρησιμοποιεί την default εφαρμογή της Motorola;;; Δεν με νοιάζει στα πόσα MP δουλεύει, με νοιάζει αν είναι ίδια εφαρμογή με αυτή που έχουμε εμείς...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα... Σαν εφαρμογή κάμερας χρησιμοποιεί την default εφαρμογή της Motorola;;; Δεν με νοιάζει στα πόσα MP δουλεύει, με νοιάζει αν είναι ίδια εφαρμογή με αυτή που έχουμε εμείς...

 

Όχι είναι άλλη...του sense ui

 

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι άλλη...του sense ui

 

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

Μπορεί να παίρνει και καλύτερες photo από την εφαρμογή της Motorola... για τσέκαρε έστω και στα 3.2MP να μας πεις άμα λειτουργεί καλύτερα η κάμερα στις φωτογραφίες...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα που με χαλάει πολύ στο milestone είναι το μεγάλο blur όταν κάνεις pinchzoom στις φωτογραφίες, σε αντίθεση με το hero που το zoom του στις photos ήταν πολύ καθαρό... Για τσέκαρε αν φτιάχτηκε αυτό με το Sense...

 

Τωρα, εγω που δεν βλεπω κανενα blur, τι να πω??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να παίρνει και καλύτερες photo από την εφαρμογή της Motorola... για τσέκαρε έστω και στα 3.2MP να μας πεις άμα λειτουργεί καλύτερα η κάμερα στις φωτογραφίες...

 

Καλημερα...Δυο φωτο 3mp (οχι 3.2) χωρις ρυθμισεις και χωρις σταθερο χερι...

 

http://img827.imageshack.us/img827/7700/imag0002.jpg

http://img833.imageshack.us/img833/6847/imag0003.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τωρα, εγω που δεν βλεπω κανενα blur, τι να πω??

Μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι λέμε... και για να καταλάβεις για το blur του pinch-zoom (μιλάμε μόνο στις φωτογραφίες), πρέπει να πάρεις ένα HTC και το milestone και να κάνεις ζοομ στην ίδια φωτογραφία καλής ανάλυσης και στα δυο τηλέφωνα για να δεις τεράστια διαφορά στην καθαρότητα του ζοομ...

Για να καταλάβεις καλύτερα, κατέβασε το B&B Gallery και κάνε ζοομ σε μια φωτογραφία που έχεις στο τηλέφωνο και μετά κάνε την ίδια φωτογραφία ζοομ με την MediaGallery του Milestone...

 

Καλημερα...Δυο φωτο 3mp (οχι 3.2) χωρις ρυθμισεις και χωρις σταθερο χερι...

 

http://img827.imageshack.us/img827/7700/imag0002.jpg

http://img833.imageshack.us/img833/6847/imag0003.jpg

 

Δεν σου λέω εγώ??? Πολύ καλύτερες από τα 5ΜP που παίρνει με την εφαρμογή της Motorola.... Aν το παλικάρι που φτιάχνει το MotoSense καταφέρει να κάνει την κάμερα να δουλέψει στα 5MP μου φαίνεται ότι θα ρεζιλευτεί για μια ακόμα φορά η Motorola με τα χάλια applications που φιάχνει....

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες που βλέπω φαίνονται πολύ καλές για ανάλυση 3.2MP.

Είναι θέμα διαφορετικής εφαρμογής της κάμερας απ'ότι κατάλαβα?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες που βλέπω φαίνονται πολύ καλές για ανάλυση 3.2MP.

Είναι θέμα διαφορετικής εφαρμογής της κάμερας απ'ότι κατάλαβα?

 

Ακριβώς είναι η εφαρμογή που χρησιμοποιεί η HTC στις συσκευές της μάλλον...

Aν λάβεις υπόψην σου την κάμερα, το pinchzoom κλπ που δουλεύουν καλύτερα με το MotoSense που φτιάχνει το παλικάρι, μπορείς εύκολα να βγάλεις το συμπέρισμα ότι η Motorola έφτιαξε ένα φοβερό τηλέφωνο αλλά δεν έχει τις γνώσεις ή την θέληση να το υποστηρίξει όπως θα του αξίζει, μια και οι προγραμματιστές της είναι σίγουρα χειρότεροι από αυτούς της HTC....

Μα είναι δυνατόν η εφαρμογή της κάμερας από την HTC να εκμεταλεύεται καλύτερα της δυνατότητες της κάμερας του Milestone από την εφαρμογή της ίδιας της Mototrola???? Έλεος.... Ίσως για αυτό δεν ελευθευρώνουν και τον bootloader... για να μην τους κάνουν τελείως ρεζίλι οι developers...

 

@satpanos

Αφού περάσεις το MotoSense δοκίμασες άμα με το OpenRecovery μπορείς με το Nandroid Restore να γυρίσεις στην κανονική ROM που είχες πριν???

A και κάτι άλλο... μπορείς να ανεβάσεις κάπου την Gallery που χρησιμοποιεί το Μotosense καθώς και την εφαρμογή της κάμερας???

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

@satpanos

Αφού περάσεις το MotoSense δοκίμασες άμα με το OpenRecovery μπορείς με το Nandroid Restore να γυρίσεις στην κανονική ROM που είχες πριν???

 

Ναι ,κανονικα...Το εχω κανει καμμια δεκαρια φορες τις τελευταιες 15 ημερες δοκιμαζοντας τα updates του motosense...Βεβαια για να ειμαι σιγουρος χρησιμοποιω αλλη sd...

Παντως σε περιπτωση που θελεις να κανεις δοκιμη , αφου εγκαταστησεις το nandroid restore του motosense v0.3 κανεις ολες τις ρυθμισεις (λογαρισμος,συγχρονισμος..κλπ) δοκιμαζεις καποια εφαρμογη απο μαρκετ για να σιγουρευτεις οτι κανει σωστα εγκατασταση και μετα το σεταρισμα , κανεις μονο το v0.41 update μεσα απο το open recovery.

Το μονο σοβαρο προβλημα ειναι οτι δεν μπορει να δει μεσα απο το μενου του sense , sd και wifi ταυτοχρονα..Βεβαια μετα το update το προβλημα "λυνεται" με την χρησιμοποιηση static ip για τα γνωστα δικτυα....Αλλα σε δημοσια υπαρχει προβλημα...

Εγω παντως με αυτη τη λυση βολευτηκα αρκετα....Γενικα δε με βλεπω να γυρναω πισω,θα μεινω με το sense προς το παρον...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι λέμε... και για να καταλάβεις για το blur του pinch-zoom (μιλάμε μόνο στις φωτογραφίες), πρέπει να πάρεις ένα HTC και το milestone και να κάνεις ζοομ στην ίδια φωτογραφία καλής ανάλυσης και στα δυο τηλέφωνα για να δεις τεράστια διαφορά στην καθαρότητα του ζοομ...

Για να καταλάβεις καλύτερα, κατέβασε το B&B Gallery και κάνε ζοομ σε μια φωτογραφία που έχεις στο τηλέφωνο και μετά κάνε την ίδια φωτογραφία ζοομ με την MediaGallery του Milestone...

 

Θα το συγκρίνω, αν και χωρίς σύγκριση δεν βλέπω κάτι που να με ενοχλεί.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,κανονικα...Το εχω κανει καμμια δεκαρια φορες τις τελευταιες 15 ημερες δοκιμαζοντας τα updates του motosense...Βεβαια για να ειμαι σιγουρος χρησιμοποιω αλλη sd...

Παντως σε περιπτωση που θελεις να κανεις δοκιμη , αφου εγκαταστησεις το nandroid restore του motosense v0.3 κανεις ολες τις ρυθμισεις (λογαρισμος,συγχρονισμος..κλπ) δοκιμαζεις καποια εφαρμογη απο μαρκετ για να σιγουρευτεις οτι κανει σωστα εγκατασταση και μετα το σεταρισμα , κανεις μονο το v0.41 update μεσα απο το open recovery.

Το μονο σοβαρο προβλημα ειναι οτι δεν μπορει να δει μεσα απο το μενου του sense , sd και wifi ταυτοχρονα..Βεβαια μετα το update το προβλημα "λυνεται" με την χρησιμοποιηση static ip για τα γνωστα δικτυα....Αλλα σε δημοσια υπαρχει προβλημα...

Εγω παντως με αυτη τη λυση βολευτηκα αρκετα....Γενικα δε με βλεπω να γυρναω πισω,θα μεινω με το sense προς το παρον...

Ναι το διαβασα αυτό με το wifi και την sdcard.....

Mου φαίνεται ότι θα περιμένω λίγο ακόμα μήπως και βγάλει κανένα άλλο update που να φτιάχνει την κάμερα στα 5MP και αυτό με το wifi και μετά θα αρχίσω το themeing και στο MotoSense....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Θα το συγκρίνω, αν και χωρίς σύγκριση δεν βλέπω κάτι που να με ενοχλεί.

 

Εντάξει σε όλους μας αρέσει το τηλέφωνο μας αλλά αυτό δεν πρέπει να μας κάνει να γινόμαστε και "στραβοί" ως προς τις αδυναμίες του. Το συγκεκριμένο προβλημα κανει μπαμ και το παρατηρείς αμεσως μολις "παιξεις" με φωτογραφιες.

Μαζί με την αδυναμία εγκαταστασης σε SD αποτελουν ισως τα 2 σημαντικότερα προβληματα του Milestone απο τη στιγμη της κυκλοφοριας του και δεν αναφερομαι σε προχωρημενες χρησεις του κινητου.

Ολα καλα με το root, τo nandroid, τα adb tools, τις GOT αλλά εδώ μιλάμε οτι παει κάποιος να δει καλυτερα μια φωτογραφια σου στο τηλεφωνο και του αρχιζεις τα "εεε... ναι ξερεις, εχει ενα προβλημα το με το ζουμ...." Θεματα λυμενα ακομα και σε ενα ταπεινο w760 της SE.

Για μενα, ειναι απο τα βασικοτερα προβληματα του το οποιο ελπιζω να διορθωθει με τη 2.2 αλλα δυστυχως δε ειδα να αναφερεται πουθενα στα fixes.

 

> kalagas: Η εφαρμογη καμερας και η gallery του φιλου θα δουλευουν σε εμας αν τα βγαλει και τα δωσει? Εννοω μηπως υπαρχει καποια εξαρτηση με το Motosense.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

 

> kalagas: Η εφαρμογη καμερας και η gallery του φιλου θα δουλευουν σε εμας αν τα βγαλει και τα δωσει? Εννοω μηπως υπαρχει καποια εξαρτηση με το Motosense.

 

Για αυτό ακριβώς τις ζήτησα... Για να δοκιμάσω αν δουλεύουν ώς έχουν στις ROM που έχουμε τώρα....

Φαντάζομαι όποτε μπορέσει ο satpanos θα ανεβάσει τα .apk της κάμερας και του Gallery κάπου να τα δοκιμάσουμε...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σε όλους μας αρέσει το τηλέφωνο μας αλλά αυτό δεν πρέπει να μας κάνει να γινόμαστε και "στραβοί" ως προς τις αδυναμίες του. Το συγκεκριμένο προβλημα κανει μπαμ και το παρατηρείς αμεσως μολις "παιξεις" με φωτογραφιες.

Μαζί με την αδυναμία εγκαταστασης σε SD αποτελουν ισως τα 2 σημαντικότερα προβληματα του Milestone απο τη στιγμη της κυκλοφοριας του και δεν αναφερομαι σε προχωρημενες χρησεις του κινητου.

Ολα καλα με το root, τo nandroid, τα adb tools, τις GOT αλλά εδώ μιλάμε οτι παει κάποιος να δει καλυτερα μια φωτογραφια σου στο τηλεφωνο και του αρχιζεις τα "εεε... ναι ξερεις, εχει ενα προβλημα το με το ζουμ...." Θεματα λυμενα ακομα και σε ενα ταπεινο w760 της SE.

Για μενα, ειναι απο τα βασικοτερα προβληματα του το οποιο ελπιζω να διορθωθει με τη 2.2 αλλα δυστυχως δε ειδα να αναφερεται πουθενα στα fixes.

 

> kalagas: Η εφαρμογη καμερας και η gallery του φιλου θα δουλευουν σε εμας αν τα βγαλει και τα δωσει? Εννοω μηπως υπαρχει καποια εξαρτηση με το Motosense.

 

Εμμμμ, όχι δεν με κατάλαβες.

Δεν είναι ότι αγαπάω το τηλέφωνο και αυτό με "στραβώνει". Απλά δεν βλέπω κάτι. Και δεν είναι και το πρώτο μου τηλέφωνο, ούτε είναι άπειρο το μάτι μου.

 

Τι να κάνω, να ανεβάσω βιντεάκι???

 

Όσο για την αδυναμία εγκατάστασης στην sd δεν είναι πρόβλημα του Milestone.

Δεν είναι καν "πρόβλημα". Είναι τεχνικό χαρακτηριστικό του android μέχρι και τη 2.1.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμμμμ, όχι δεν με κατάλαβες.

Δεν είναι ότι αγαπάω το τηλέφωνο και αυτό με "στραβώνει". Απλά δεν βλέπω κάτι. Και δεν είναι και το πρώτο μου τηλέφωνο, ούτε είναι άπειρο το μάτι μου.

 

Τι να κάνω, να ανεβάσω βιντεάκι???

 

Όσο για την αδυναμία εγκατάστασης στην sd δεν είναι πρόβλημα του Milestone.

Δεν είναι καν "πρόβλημα". Είναι τεχνικό χαρακτηριστικό του android μέχρι και τη 2.1.

Αποκλείεται στο δικό σου Milestone να μην έχεις πρόβλημα στο zoom των φωτογραφιών...

Εννοώ ότι στο Hero πχ άμα κάνεις τέρμα zoom σε μια φωτογραφία, μετά από 1-2 δευτερόλεπτα καθαρίζει πλήρως η φωτογραφία, ενώ στο milestone οταν κάνεις τέρμα zoom θολώνει η φωτογραφία και δεν καθαρίζει ποτέ με αποτέλεσμα να μην φαίνονται καλά οι λεπτομέρειες..

Κατέβασες την εφαρμογή που σου είπα για να συγκρίνεις το zoom με την default Gallery του Milestone??? Και διοκίμασε σε μια φωτογραφία με καλή ανάλυση που έχεις τραβήξει με μια compact φωτογραφική και όχι με τις φωτο που έχεις τραβήξει με το Milestone. Το λέω αυτό γιατί οι φώτο που τραβάει το Milestone είναι έτσι και αλλιώς blur οπότε και το B&B Gallery δεν μπορεί να κάνει τίποτα...

Για να πειστείς κατέβασε αυτήν την photo και βάλτην στο κινητό σου και κάνε και με το B&B Gallery και με το MediaGallery ζοομ στα γράμματα στην πάνω μεριά του κτηρίου να δεις τεράστια διαφορά. Με το B&B Gallery (περίμενε 1-2 sec μετά που θα κάνεις το zoom) διαβάζονται πεντακάθαρα, ενώ με την Media Gallery ίσα που ξεκαθαρίζονται....

 

Δεν ξερω αν ειναι τα σωστα...Αρχειο με οναμα gallery δεν ειδα...

 

http://rapidshare.com/files/407758863/camera_album.rar

Αυτές είναι αλλά δυστυχώς ΔΕΝ δουλεύουν στις δικές μας ROM...

 

Ερώτηση: Το 3G δουλεύει κανονικά έτσι??? Και επίσης αναγνωρίζει κατά την εκκίνηση τα APNs της κάρτας αυτόματα???

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται στο δικό σου Milestone να μην έχεις πρόβλημα στο zoom των φωτογραφιών...

Εννοώ ότι στο Hero πχ άμα κάνεις τέρμα zoom σε μια φωτογραφία, μετά από 1-2 δευτερόλεπτα καθαρίζει πλήρως η φωτογραφία, ενώ στο milestone οταν κάνεις τέρμα zoom θολώνει η φωτογραφία και δεν καθαρίζει ποτέ με αποτέλεσμα να μην φαίνονται καλά οι λεπτομέρειες..

Κατέβασες την εφαρμογή που σου είπα για να συγκρίνεις το zoom με την default Gallery του Milestone??? Και διοκίμασε σε μια φωτογραφία με καλή ανάλυση που έχεις τραβήξει με μια compact φωτογραφική και όχι με τις φωτο που έχεις τραβήξει με το Milestone. Το λέω αυτό γιατί οι φώτο που τραβάει το Milestone είναι έτσι και αλλιώς blur οπότε και το B&B Gallery δεν μπορεί να κάνει τίποτα...

Για να πειστείς κατέβασε αυτήν την photo και βάλτην στο κινητό σου και κάνε και με το B&B Gallery και με το MediaGallery ζοομ στα γράμματα στην πάνω μεριά του κτηρίου να δεις τεράστια διαφορά. Με το B&B Gallery (περίμενε 1-2 sec μετά που θα κάνεις το zoom) διαβάζονται πεντακάθαρα, ενώ με την Media Gallery ίσα που ξεκαθαρίζονται....

 

 

Αυτές είναι αλλά δυστυχώς ΔΕΝ δουλεύουν στις δικές μας ROM...

Kalagas, είμαι στη δουλειά μου τώρα και δεν μπορώ να κάνω τέτοια πράγματα:O.

Όμως πραγματικά μέχρι τώρα δεν έχω διαπιστώσει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Σε τέρμα ζούμ δεν θυμάμαι να σου πώ, όμως σκέφτομαι ότι όταν μια φωτογραφία την ανοίγεις στον υπολογιστή σε ζουμ 300% και εκεί θολή είναι. Μήπως αυτό που αναφέρεις οφείλεται στη διαφορά ανάλυσης μεταξύ της οθόνης του hero και του μιλε?

Γιατί σε φούλ ζούμ στην οθόνη του hero η φωτογραφία μπορεί να ανοίγει πχ στο 150% της. Ενώ στο μιλεστονε, λόγω και της πολύ μεγαλύτερης ανάλυσης, μπορεί να ανοίγει στο 500% , οποτε θα είναι θολή η φωτογραφία λόγω μεγέθους του ζούμ (όπως και στον υπολογιστή), όχι λόγω τηλεφώνου.

 

Θα τα κοιτάξω όμως πιο λεπτομερειακά και θα επανέλθω:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Kalagas, είμαι στη δουλειά μου τώρα και δεν μπορώ να κάνω τέτοια πράγματα:O.

Όμως πραγματικά μέχρι τώρα δεν έχω διαπιστώσει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Σε τέρμα ζούμ δεν θυμάμαι να σου πώ, όμως σκέφτομαι ότι όταν μια φωτογραφία την ανοίγεις στον υπολογιστή σε ζουμ 300% και εκεί θολή είναι. Μήπως αυτό που αναφέρεις οφείλεται στη διαφορά ανάλυσης μεταξύ της οθόνης του hero και του μιλε?

Γιατί σε φούλ ζούμ στην οθόνη του hero η φωτογραφία μπορεί να ανοίγει πχ στο 150% της. Ενώ στο μιλεστονε, λόγω και της πολύ μεγαλύτερης ανάλυσης, μπορεί να ανοίγει στο 500% , οποτε θα είναι θολή η φωτογραφία λόγω μεγέθους του ζούμ (όπως και στον υπολογιστή), όχι λόγω τηλεφώνου.

 

Θα τα κοιτάξω όμως πιο λεπτομερειακά και θα επανέλθω:)

Ξέχνα το HERO...

Κατέβασε την εφαρμογή (B&B Gallery) που σου είπα από το market και σύγκρινε το zoom στην φωτογραφία που έδωσα στο link με την default MediaGallery και με το B&B Gallery, για να καταλάβεις τι λέμε...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Το 3G δουλεύει κανονικά έτσι??? Και επίσης αναγνωρίζει κατά την εκκίνηση τα APNs της κάρτας αυτόματα???

 

Ναι και 3g και apn ok

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...