Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια θελω να αποθηκευσο ενα κειμενο προσωρινα πως μπορω να το κανω?

Το προχειρο που ακριβος βρσκεται ακριβως ψαχνω και δεν το βρησκω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ανοιξε το txt πάτα παρατεταμένα πάνω στο κείμενο, θα σου βγάλει ένα μενού, διάλεξε αντιγραφή, μετά πήγαινε στα μηνύματα και στο κουτάκι που γράφεις πάτα πάλι παρατεταμένα και από το μενού που θα εμφανιστεί πάτα επικόλληση

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εδώ παιδιά!

 

Ένας ακόμα ευχαριστημένος χρήστης του Mile , ζητά βοήθεια για την εφαρμογή e-mail που έχει το κινητό απο μαμά.

Είναι για το ανδρικό μόριο ή είναι η ιδέα μου ρε παιδιά ;

 

Έχω και hotmail account και θα με βόλευε αφάνταστα να μπορώ να βλέπω τα mail μου απο εκεί μιας και είναι το κύριο mail μου ενώ το gmail όχι.

Αφού έχω βάλει τα στοιχεία σύνδεσης μου βγάζει μεν τα mail , αλλά όλα ως ''μη αναγνωσμένα'' και μου σπάει τα νευρα στις ειδοποιήσεις χωρίς να ξέρω αν είναι νέο mail ή απο τα παλιά μέχρι να μπω να δώ!

 

Όντας υπομονετικός τα μάρκαρα ένα ένα (καμιά 100αρα) και τα έβαλα mark as read , ε και ο διάλος πάλι μου βγάζει κάποια σαν unread και τα καινούρια που έρχονται αν τύχει και τα διαβάσω στον υπολογιστή μου τα βγάζει πάλι unread!

Με έχει παιδέψει αρκετά δεν το κρύβω.

Μπορείτε να με βοηθήσετε; Ξέρετε κάποια εφαρμογή απο το market για hotmail ;

 

Ευχαριστώ! :)

Η εφαρμογή email είναι για το "ανδρικό μόριο" γιατί το κινητό είναι ανδροειδές!:p

 

Προτείνω την εφαρμογή Κ-9 που θα βρείς στο μάρκετ. Δεν θα έχεις τέτοια προβλήματα, αν και κατ΄ ουσίαν για τα προβλήματά σου δεν φταίει η ενσωματωμένη εφαρμογή email αλλά ο pop3 του hotmail κατά τη γνώμη μου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και δεν γεμίζει έτσι πολύ η μνήμη του κινητού????

Και αν πας απο τις ρυθμίσεις εφαρμογών και κάνεις μετά clear cache στο gmail δεν σβήνονται όλα τα email σου???

 

 

 

Οχι ποτε δεν ειχα προβλημα με την μνημη οσο για το clear cache ναι σβηνονται τα μαιλ αλλα κανοντας μετα παλι sync με το google account σου επανερχονται.Απλως το clear cache

μου ελυσε το προβλημα που ειχα οταν δεν μου ερχοντουσαν αυτοματα τα μαιλ μου στο κινητο και επρεπε να παταω refresh

Link to comment
Share on other sites

Οχι ποτε δεν ειχα προβλημα με την μνημη οσο για το clear cache ναι σβηνονται τα μαιλ αλλα κανοντας μετα παλι sync με το google account σου επανερχονται.Απλως το clear cache

μου ελυσε το προβλημα που ειχα οταν δεν μου ερχοντουσαν αυτοματα τα μαιλ μου στο κινητο και επρεπε να παταω refresh

 

Το καλύτερο θα ήταν να υπάρχει μια εφαρμογή email που να περάσεις όλους τους λογαριασμούς σου μέσα και να αποθηκεύει τα mail στην κάρτα μνήμης....

Εγώ πάντως τα mail τα βλέπω από τον dolphin. Ειδικά η mobile έκδοση του gmail για τους browsers είναι πολύ βολική...

Έτσι δε χρησιμοποιώ την default εφαρμογή του gmail για να μη γεμίζω και την cache του κινητού....

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Το cache δεν ειναι προβλημα.Ειχα να το καθαρισω κανα μηνα και ηταν μονο1.5 μβ.Μαλλον αποθηκευει τα τελευταια μονο μαιλ και οταν χρειαζεσαι καποιο παλιοτερο το κατεβαζει εκεινη την στιγμη

 

Sent from my Milestone

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για τα συνεχή update στην τελευταία Μixed ROM αλλά έκανα πάλι κάτι αλλαγές και την ξανά ανέβασα. Όσοι την έχουν κατεβάσει, να την ξανά κατεβάσουν...

Επίσης όσοι την έχουν περάσει ήδη, να τσεκάρουν στο /system/app AN υπάρχει ΦΑΚΕΛΟΣ (προσοχή φάκελος, οχι apk) με το όνομα GreekIME και αν υπαρχει να τον σβήσουν... και βέβαια να ξανά κατεβάσουν και εκείνοι την updated έκδοση...

Όλα είναι ΕΔΩ...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Kalagas, οτι windows fonts ειναι ttf μας κανουν??? Ρωταω γιατι εβαλα αλλο font και μερικοι χαρακτηρες δεν φαινονται σωστς. Το αλφα, το σιγμα τελικο κτλ. Μπορω να το διωρθωσω καπως???

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Kalagas, οτι windows fonts ειναι ttf μας κανουν??? Ρωταω γιατι εβαλα αλλο font και μερικοι χαρακτηρες δεν φαινονται σωστς. Το αλφα, το σιγμα τελικο κτλ. Μπορω να το διωρθωσω καπως???

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

Όχι δεν κάνουν όλα τα ttf. Μακάρι να ήξερα πως διορθώνονται τα fonts.

Εγώ πάλι με τα comics, ενώ όλοι οι χαρακτήρες φαίνονται κανονικά, μερικές φορές όταν το όνομα είναι μεγάλο μου βγάζει τετραγωνάκια. Αυτό με τα τετραγωνάκια διορθώνεται αλλά δεν ξέρω πως. Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κάνουν όλα τα ttf. Μακάρι να ήξερα πως διορθώνονται τα fonts.

Εγώ πάλι με τα comics, ενώ όλοι οι χαρακτήρες φαίνονται κανονικά, μερικές φορές όταν το όνομα είναι μεγάλο μου βγάζει τετραγωνάκια. Αυτό με τα τετραγωνάκια διορθώνεται αλλά δεν ξέρω πως. Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει....

Ρε συ Kalagas, για να βάλουμε την τελευταία σου ρομ, δίνεις τη got recovery 1.04 ?

Γιατί όχι την 1.03? Δεν είναι με το update η ρομ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Kalagas, για να βάλουμε την τελευταία σου ρομ, δίνεις τη got recovery 1.04 ?

Γιατί όχι την 1.03? Δεν είναι με το update η ρομ?

 

Δίνω την 1.04a γιατί είναι το τελευταίο got OpenRecovery. Και το Got 1.03 κάνει. Περιγράφω με λεπτομέρειες πως γίνεται...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε βρε παιδια, μεχρι χθες στο skroutz τρια μαγαζια ειχαν το milestone κατω απο 400€ (μαλιστα ενα το ειχε 360) και σημερα η χαμηλοτερη τιμη ειναι 420€.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στην 2.36 rom των got στην εφαρμογή facebook δεν υπάρχει επιλογή για συγχρονισμό των επαφών. Σωστά?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στην 2.36 rom των got στην εφαρμογή facebook δεν υπάρχει επιλογή για συγχρονισμό των επαφών. Σωστά?

 

Την έβαλες τελικά την τελευταία που ήθελες;

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλες τελικά την τελευταία που ήθελες;

 

Όχι ακόμα. Κάνω πειράματα:lol:

Δοκίμασα τη got 2.36 με τη got recovery 1.04a

Δεν έκανα ρούτ, έκανα όμως overclock, αφού μπορώ να το κάνω μέσω της recovery και χωρίς ρούτ.

Όμως, η ρομ των got δεν μου επιτρέπει να συγχρονίσω τις επαφές μου με τις επαφές του facebook.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...Λοιπον...Το MotoSense (HTC Sense ui port for milestone) μετα το τελευταιο update v0.41 δουλευει κανονικα...Τα μονα προβληματα ειναι οτι , πρεπει να ειναι απενεργοποιημενο το pin της sim και η καμερα , η οποια λειτουργει μονο στα 3.2mp...Κατα τα αλλα ειναι αρκετα γρηγορο και λειτουργικο .
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα. Κάνω πειράματα:lol:

Δοκίμασα τη got 2.36 με τη got recovery 1.04a

Δεν έκανα ρούτ, έκανα όμως overclock, αφού μπορώ να το κάνω μέσω της recovery και χωρίς ρούτ.

Όμως, η ρομ των got δεν μου επιτρέπει να συγχρονίσω τις επαφές μου με τις επαφές του facebook.

 

Μέσα από το μενού του got έχει κάτι με το build.prop. Αν το κανείς θα σου φτιάξει το συγχρονισμό με το Facebook...

Καλημερα...Λοιπον...Το MotoSense (HTC Sense ui port for milestone) μετα το τελευταιο update v0.41 δουλευει κανονικα...Τα μονα προβληματα ειναι οτι , πρεπει να ειναι απενεργοποιημενο το pin της sim και η καμερα , η οποια λειτουργει μονο στα 3.2mp...Κατα τα αλλα ειναι αρκετα γρηγορο και λειτουργικο .

 

Το έχεις δοκιμάσει; το έχεις δουλέψει και αν ναι πόσες μέρες;

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το μενού του got έχει κάτι με το build.prop. Αν το κανείς θα σου φτιάξει το συγχρονισμό με το Facebook...

 

Αν δεν ήσουν και εσύ....:):)

 

Γενικά παρατηρώ ότι η 2.36 των got δεν έχει απολύτως καμία διαφορά με την official rom (εκτός από το συγχρονισμό του fb , που μου το εξήγησες).

Οπότε, ποιός ο λόγος χρήσης της? για να μπορώ να μπώ σε recovery χωρίς προβλήματα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ετσι νομιζω.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει; το έχεις δουλέψει και αν ναι πόσες μέρες;

 

Το πρωί το έβαλα.Τεσταρω και θα γράψω περεταίρω εντυπωσεις.Πάντως μέχρι στιγμής ειμαι αρκετά ικανοποιημενος....

 

Sent from my Milestone

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ήσουν και εσύ....:):)

 

Γενικά παρατηρώ ότι η 2.36 των got δεν έχει απολύτως καμία διαφορά με την official rom (εκτός από το συγχρονισμό του fb , που μου το εξήγησες).

Οπότε, ποιός ο λόγος χρήσης της? για να μπορώ να μπώ σε recovery χωρίς προβλήματα?

 

Με το official update για να έμπαινες σε OpenRecovery θα έπρεπε να κάνεις κάθε φορά όλη τη διαδικασία με vulnerable κλπ.... Ενώ με την G.O.T Rom γλιτώνεις πολλά...

Το πρωί το έβαλα.Τεσταρω και θα γράψω περεταίρω εντυπωσεις.Πάντως μέχρι στιγμής ειμαι αρκετά ικανοποιημενος....

 

Sent from my Milestone

 

Ένα πράγμα που με χαλάει πολύ στο milestone είναι το μεγάλο blur όταν κάνεις pinchzoom στις φωτογραφίες, σε αντίθεση με το hero που το zoom του στις photos ήταν πολύ καθαρό... Για τσέκαρε αν φτιάχτηκε αυτό με το Sense...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...