Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι θέμα ανάλυσης του βίντεο, αλλά φορμά (η κατάληξη του βίντεο πχ .mp4 ή .avi κλπ). Ο ενσωματωμένος videoplayer υποστηρίζει λίγες καταλήξεις, κυρίως Mp4 και wmv αν δεν κάνω λάθος.

 

Δοκίμασε τον demoplayer , θα το βρείς στο μάρκετ.

 

ευχαριστώ...

η αλήθεια είναι ότι έχω δοκιμάσει μόνο wmv 720p και δεν παίζει. Ο demoplayer παίζει πολύ αργά και μετά από λίγο κολλάει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ...

η αλήθεια είναι ότι έχω δοκιμάσει μόνο wmv 720p και δεν παίζει. Ο demoplayer παίζει πολύ αργά και μετά από λίγο κολλάει.

Ναι. Δεν τα πάει καλά με βαριά βίντεο....

Δοκίμασε και τον yxplayer και κράτα όποιον σου αρέσει περισσότερο.

Γενικά, υπάρχει έλλειψη σε καλούς videoplayers στα android

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

προς το παρων,πακετο το ρουτ μετα την αναβαθμιση...οποτε καλαγας,δε μπορω να σου στειλω αυτο που ζητησες...

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, υπαρχει καμια διαφορα μεταξυ του milestone και του droid. Εσεις γενικα ειστε ευχαριστημενοι απο το milestone; Λετε να προχωρησω στην αγορα ή να περιμενω το καινουργιο (xt720) ή μου προτεινεται κατι αλλο; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, υπαρχει καμια διαφορα μεταξυ του milestone και του droid. Εσεις γενικα ειστε ευχαριστημενοι απο το milestone; Λετε να προχωρησω στην αγορα ή να περιμενω το καινουργιο (xt720) ή μου προτεινεται κατι αλλο; Ευχαριστω

 

το Droid είναι το ίδιο με το Milestone αλλά είναι για την Αμερικάνικη αγορά.

 

τώρα για τον αν αξίζει να περιμένεις....αυτό εξαρτάται από εσένα

 

τα τηλέφωνα έχουν πάνω κάτω τα ίδια specs όσον αφορά επεξεργαστή και ram αλλά το ένα έχει QWERTY και το άλλο έχει 8άρα κάμερα με xenon φλας

 

εσύ αποφασίζεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, υπαρχει καμια διαφορα μεταξυ του milestone και του droid. Εσεις γενικα ειστε ευχαριστημενοι απο το milestone; Λετε να προχωρησω στην αγορα ή να περιμενω το καινουργιο (xt720) ή μου προτεινεται κατι αλλο; Ευχαριστω

 

Εάν μπορεις να περιμένεις τότε θα πρότεινα:

 

motorola droid x

 

ή

 

htc evo 4g

Link to comment
Share on other sites

@ miltostammy2

 

Τo Motonav είναι μία από τις πιο άχρηστες εφαρμογές της Motorola γιατί υπάρχουν ένα σωρό καλύτερες και δωρεάν. Οπότε εσύ λογικά την έχεις σβήσει απο το syste/app και σου μένει να πας Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείρηση εφαρμογών - Ταξινόμηση κατά μέγεθος (με το κουμπί του μενού) και να πας κάτω κάτω να την κάνεις απεγκατάσταση από κει (θα την έχει 0 byte). Δοκιμάστε την Maps του Brut από XDA, είναι η Original της Google αλλά με ορισμένες τροποποιήσεις. Την περιλαμβάνουν και οι roms του kalagas.

 

@ tym

 

Αν δεν χρειαζόμουν το πληκτρολόγιο, την ποιότητα κατασκευής, το Dual LED-flash, και το Indicator flash του Milestone, θα επαίρνα το Nexus One σίγουρα. Από κει κι ύστερα θα σκεφτόμουν για το Droid X αν ερχόταν στην Ελλάδα.

 

@ All

 

Το Milestone μπορεί να παίζει χωρίς κανένα πρόβλημα με τον default video player h.264 kai mpeg4 με ήχο AAC. Οι καλύτεροι players για μένα είναι ο mVideoPlayer (δωρεάν από το market) και ο Yxplayer ο οποίος παίζει και avi και wmv χωρίς πρόβλημα.

Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

προς το παρων,πακετο το ρουτ μετα την αναβαθμιση...οποτε καλαγας,δε μπορω να σου στειλω αυτο που ζητησες...

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

Δοκίμασες να περάσεις το παλιό recovery vulnerable_recovery_only_RAMDLD90_78.sbf και να προσπαθήσεις να κάνεις root?

 

Edit: Εντώ μεταξύ παιδιά έχω την εντύπωση ότι το update που βγάλανε για Ελλάδα (αυτό που κατεβάσατε όλοι σας) πρέπει να έχει τις ίδιες διορθώσεις με αυτές τις rom που κυκλοφορούν στο GOT's Blog.

To λέω γιατί αν δείτε τις περιγραφές του GOT's Blog πχ. για την G.O.T. SHOLS_U2_36.0 released for UK and Central Europe είναι ίδιες με αυτές που μετέφερα σε προηγούμενες σελίδες από το facebook της Motorola...

Άρα μπορείτε να περάσετε μια rom από εκεί ώστε να μπορείτε να την κάνετε και root όσοι ενδιαφέρεστε...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε maxairo ο yxplayer θελει register key από market χιχιχι

καμια ιδέα;;;

 

Χρησιμοποίησε την demo έκδοση. Εμένα μου λειτουργεί κανονικά μέχρι τώρα.

 

Ερώτηση: Όταν ενεργοποιείται τη λειτουργία πτήσης, το bt και το wifi απενεργοποιούνται αυτόματα?

Εμένα όχι!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε την demo έκδοση. Εμένα μου λειτουργεί κανονικά μέχρι τώρα.

 

Ερώτηση: Όταν ενεργοποιείται τη λειτουργία πτήσης, το bt και το wifi απενεργοποιούνται αυτόματα?

Εμένα όχι!!!

 

Οχι μόνο η sim απενεργοποιείται....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Οχι μόνο η sim απενεργοποιείται....

 

Εντάξει, ησύχασα:heat:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να περάσεις το παλιό recovery vulnerable_recovery_only_RAMDLD90_78.sbf και να προσπαθήσεις να κάνεις root?

 

Edit: Εντώ μεταξύ παιδιά έχω την εντύπωση ότι το update που βγάλανε για Ελλάδα (αυτό που κατεβάσατε όλοι σας) πρέπει να έχει τις ίδιες διορθώσεις με αυτές τις rom που κυκλοφορούν στο GOT's Blog.

To λέω γιατί αν δείτε τις περιγραφές του GOT's Blog πχ. για την G.O.T. SHOLS_U2_36.0 released for UK and Central Europe είναι ίδιες με αυτές που μετέφερα σε προηγούμενες σελίδες από το facebook της Motorola...

Άρα μπορείτε να περάσετε μια rom από εκεί ώστε να μπορείτε να την κάνετε και root όσοι ενδιαφέρεστε...

Δε λύνονται τα προβλήματα με τις εκδόσεις της GOT. Παθαίνω που και που ασταμάτητα restart.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν,

έχω μια έκδοση του kalagas και έχω μερικές απορίες.

η μπαταρία τελειώνει αρκετά γρήγορα, καμία λύση?

και ακόμα έβαλα μια ταινία .mp4 για να την δω (μέσω συγχρονισμού)

αλλά δεν έχει κάποιον player για να την δω. τι κάνω?

είμαι νέος στο αντικείμενο.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν,

έχω μια έκδοση του kalagas και έχω μερικές απορίες.

η μπαταρία τελειώνει αρκετά γρήγορα, καμία λύση?

και ακόμα έβαλα μια ταινία .mp4 για να την δω (μέσω συγχρονισμού)

αλλά δεν έχει κάποιον player για να την δω. τι κάνω?

είμαι νέος στο αντικείμενο.

 

Η μπαταρία σε όλες τις Rom μου κρατάει πιο πολύ από τις γνήσιες rom, τουλάχιστον έτσι έχω καταλάβει εγώ.... και ο λόγος είναι ότι εχω αφαιρέσει πολλές default εφαρμορμογές και είναι πιο ελαφριές από τις γνήσιες rom... (άλλαξε την φωτεινότητα, το χρόνο κλειδώματος του κινητού κλπ για να αυξήσεις την διάρκεια της μπαταρίας)

Άμα διαβάσεις 1-2 σελίδες πιο πίσω θα δεις ότι πολλοί χρήστες προτείνουν διάφορους media players....

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σε όλες τις Rom μου κρατάει πιο πολύ από τις γνήσιες rom, τουλάχιστον έτσι έχω καταλάβει εγώ.... και ο λόγος είναι ότι εχω αφαιρέσει πολλές default εφαρμορμογές και είναι πιο ελαφριές από τις γνήσιες rom... (άλλαξε την φωτεινότητα, το χρόνο κλειδώματος του κινητού κλπ για να αυξήσεις την διάρκεια της μπαταρίας)

Άμα διαβάσεις 1-2 σελίδες πιο πίσω θα δεις ότι πολλοί χρήστες προτείνουν διάφορους media players....

 

οκ φίλε μου,

κάτι ακόμα, ο τρόπος που περνάω τις ταινίες είναι σωστός?

πρέπει να τις μετατρέπω σε .mp4 και μετά με συγχρονισμό ή

να τις ρίχνω στην κάρτα όπως είναι (είτε .avi είτε .mp4) ανάλογα με τον player?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να περάσεις το παλιό recovery vulnerable_recovery_only_RAMDLD90_78.sbf και να προσπαθήσεις να κάνεις root?

 

[COLO.

ναι,ετσι πήγα νΑ το κανω ,φλασαρα τη vulneruble,και μετα αντεγραψα στην καρτα την τελευταια οπεν ρικαβερυ που τα κανει ολα απο το τηλεφωνο,αλλα μου εβγαλε το ερρορ που βγαζει σε ολους οταν πηγα να κανω αpply το update.zip...

Υποψιαζομαι οτι αυτο ηταν iphonισιο update,για να κλεισει τπτ πορτουλες...δεν τα παραταω βεβαια...κατι θα γινει,με τις συμβουλες εδω του καλαγας και την ξεροκεφαλη επιμονη μου δε θα ησυχασω μεχρι να περασει το δικο μου ...ειναι να μη φαω το σκαλωμα...

Χαχαχ

 

Εμενα κλεινει το wifi οταν μπαινω σε airoplane,αλλα παιζει να ειναι λειτουργια του widget αν θυμαμαι καλα (switch pro,arketa kalo)γιατι παντα αυτο χρησιμοποιω επειδη ειναι ιδιο με το default...

 

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

@paraswrite. απλα τις πετας μεσα τις ταινίες,αφου τις εχεις κανει mp4,avi δεν πολυπροτεινεται προς το παρων,αν βγει κανας καλυτερος player βλεπουμε...

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

@paraswrite. απλα τις πετας μεσα τις ταινίες,αφου τις εχεις κανει mp4,avi δεν πολυπροτεινεται προς το παρων,αν βγει κανας καλυτερος player βλεπουμε...

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

οκ :) !

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κυριοι, μολις εκανα root στο milestone στο τελευταιο update Shols_U2.36.0, κανουμε κανονικα update απο τα κινητα μας και μετα περναμε το vulnerable recovery file με το RSD lite, απλα απο την στιγμη που θα πατησετε το "Start" στο RSD lite θα κρατησετε πατημενω το πληκτρο UP στο hardware keyboard, ωστε να μην αφησετε το κινητο να κανει reboot και να ολοκληρωθει κανονικα η διαδικασια. Οταν εμφανιστει στο RSD lite το σημα Finished/ Pass ειστε ετοιμοι να συνεχισετε με τον κλασσικο τροπο που εξηγει και ο kalagas sto how to.

 

Edit: Επειδη ειχα δοκιμασει το update Shols_U2.36.0 απο το G.O.T. συγκεκριμένα το Central European, θελω να πω οτι ειναι ακριβος το ιδιο με αυτο που εχουμε τωρα στα κινητα μας. Απλα σε περιπτωση που το περασουμε χανουμε οτι ειχαμε.

Edited by jerico
Link to comment
Share on other sites

Eελα ρε τσακαλι...λες?το βραδυ θα το δοκιμασω!

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κυριοι, μολις εκανα root στο milestone στο τελευταιο update Shols_U2.36.0, κανουμε κανονικα update απο τα κινητα μας και μετα περναμε το vulnerable recovery file με το RSD lite, απλα απο την στιγμη που θα πατησετε το "Start" στο RSD lite θα κρατησετε πατημενω το πληκτρο UP στο hardware keyboard, ωστε να μην αφησετε το κινητο να κανει reboot και να ολοκληρωθει κανονικα η διαδικασια. Οταν εμφανιστει στο RSD lite το σημα Finished/ Pass ειστε ετοιμοι να συνεχισετε με τον κλασσικο τροπο που εξηγει και ο kalagas sto how to.

 

Edit: Επειδη ειχα δοκιμασει το update Shols_U2.36.0 απο το G.O.T. συγκεκριμένα το Central European, θελω να πω οτι ειναι ακριβος το ιδιο με αυτο που εχουμε τωρα στα κινητα μας. Απλα σε περιπτωση που το περασουμε χανουμε οτι ειχαμε.

 

Με λίγα λόγια έκανες root με το απλό OpenRecovery και όχι με το GOT Recovery;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κυριοι, μολις εκανα root στο milestone στο τελευταιο update Shols_U2.36.0, κανουμε κανονικα update απο τα κινητα μας και μετα περναμε το vulnerable recovery file με το RSD lite, απλα απο την στιγμη που θα πατησετε το "Start" στο RSD lite θα κρατησετε πατημενω το πληκτρο UP στο hardware keyboard, ωστε να μην αφησετε το κινητο να κανει reboot και να ολοκληρωθει κανονικα η διαδικασια. Οταν εμφανιστει στο RSD lite το σημα Finished/ Pass ειστε ετοιμοι να συνεχισετε με τον κλασσικο τροπο που εξηγει και ο kalagas sto how to.

 

Edit: Επειδη ειχα δοκιμασει το update Shols_U2.36.0 απο το G.O.T. συγκεκριμένα το Central European, θελω να πω οτι ειναι ακριβος το ιδιο με αυτο που εχουμε τωρα στα κινητα μας. Απλα σε περιπτωση που το περασουμε χανουμε οτι ειχαμε.

Τώρα που έχετε περάσει το καινουργιο update, αν πάτε να περάσετε καμιά από τις Rom μου να ξέρετε ότι θα γυρίσετε σε προηγούμενες εκδόσεις των εφαρμογών γιατί εγώ τις έφτιαξα με παλιότερες SHOLS.

Για αυτό αν θέλεις jerico εσύ που έχεις rooted το κινητό σου με την καινούργια επίσημη rom, τράβα όλα τα .apk από το system/app καθώς και τα framework-res.apk και services.jar από το system/framework και ζιπαρε τα και ανέβασε τα κάπου για να ξαναφτιάξω τουλάχιστον την τελευταία Blue.

Kαι αν μπορείς σε παρακαλώ ανέβασε εδώ το αρχειο build.pro από το /system.

 

Με λίγα λόγια έκανες root με το απλό OpenRecovery και όχι με το GOT Recovery;

Μάλλον εννοεί με το παλιό update.zip που περιγράφω στο HOW TO.

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Προς Kalagas... μηπως μπορεις να ανεβασεις καπου το apk για την 3D Gallery (και αν χρειαζεται κατι αλλο) γιατι περασα την τελευταια GOT (εκανα κ root) και εχει την original gallery :-/

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...