Jump to content

Next Top Model (Ant1)


pagia
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουτε ωραιο σωμα εχει, τα ποδια της ειναι στραβα.

 

αυτο δεν το προσεξα γιατι ολα τα μοντελα εχουν πολυ λεπτα ποδια, σχεδον στραβα.

το προσωπο ομως κανει μπαμ απο μακρια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 131
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη εσεις ξεφυλλισατε κατι περιοδικα και ειδατε τηλεοραση ξερετε απο μοδα και ομορφια.

 

Δεν το'ξερα οτι αν δεν εισαι σχεδιαστης μοδας δεν μπορεις να πεις αν κατι ειναι ομορφο ή οχι...

 

 

Εγω δεν απορώ γιατι δεν εχει φυγει η Μονικα απ'το Top Model. Απορω κυριως γιατι μπηκε! Πραγματικα δεν μπορω να το καταλαβω. Οχι απλα δεν εχει κατι που παραπεμπει σε top model, αλλα δεν την λες καν ωραια. Αν την εβλεπες στο δρομο ουτε που θα γυριζες να την κοιταξεις. Και τωρα διεκδικει τον τιτλο της επομενης Ελληνιδας top model! :lol:

Ειναι για γελια το παιχνιδι. Εχουν φυγει η Αθηνα και η Δημητρα και εμεινε ο Γιατσεκ Γκμοχ με ξανθια περουκα!

 

Ειναι ολοφανερο οτι ολο αυτο γινεται για το νταβαντουρι, για να συζητιεται η εκπομπη. Το ηλιθιο ειναι οτι θελουν να συζιτιεται αρνητικα η εκπομπη για τα ξεκατινιασματα και την αθλια επιλογη των κοριτσιων και οχι θετικα για τις κουκλες κ τα πραγματικα top models π θα μπορουσε να βγαλει.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και ήταν λογικό να κερδίσει η Μόνικα στις δοκιμασίες του Λονδίνου. Πήγαν τις κοπέλες στους πιο εκκεντρικούς σχεδιαστές μόδας και φωτογράφους που ψάχνανε για εκκεντρικά μοντέλα!!! Ποιά άλλη θα κέρδιζε;;; Ο ένας σχεδιαστής μόδας ήθελε να προβάλει ρούχα προχωρημένα, εκκεντρικά.... άρα ταίριαζε περισσότερο μια κοπέλα σαν τη Μόνικα και όχι μια κοπέλα με κλασική ομορφιά όπως η Σεράινα. Και ο άλλος ο τρελός φωτογράφος έψαχνε για μια drama κοπέλα...έβαζε τις δικές μας να ανοίγουν το στόμα τους...να ουρλιάζουν....και πάλι εδώ η Μόνικα υπερτερεί με το σαγόνι που έχει!!! Για μένα δε κέρδισε τίποτα σπουδαίο η Μόνικα... ήταν σα να σχεδίασε η παραγωγή όλες τις δοκιμασίες να ταιριάζουν στη Μόνικα!

 

Όταν όμως βρέθηκαν σε ένα σοβαρό περιοδικό μόδας όπως το ΙnStyle, όπου εκεί ψάχνουν για πραγματικά μοντέλα είδατε ότι Μόνικα απορρίφθηκε αμέσως, με αρνητικά μάλιστα σχόλια για το πρόσωπο της και επιλέχτηκε η Σεράινα.

 

Δεν είναι τυχαίο ότι σε όλα τα catwalks και τις σοβαρές επιδείξεις μόδας όπως Pierre Cardin επιλέχτηκαν Σεράινα, Ιωάννα και Μαρία. Επίσης όταν πήγαν στο Madame Figgaro η Μόνικα έφαγε Χ.

 

Για υψηλή ραπτική, catwalk γενικότερα, editorials σοβαρών γυναικείων περιοδικών η Μόνικα ΔΕΝ κάνει! Οι μόνες που έχουν τα προσόντα να γίνουν πραγματικά Τop Models αν ασχοληθούν είναι η Σεράινα και η Μαρία. Διαθέτουν πρόσωπο, σωματάρες, ομορφιά... τα πάντα!!!

 

Απ' την αλλη η Ιωάννα είναι επίσης καλή για φωτομοντέλο αλλά όχι παραπάνω. Θα κάνει και πασαρέλα, αλλά δε διαθέτει όσα πρέπει να έχει ένα top model. Και αυτό φάνηκε γιατί και στο Λονδίνο δε κέρδισε πουθενά. Ακόμα και από το InStyle έφαγε Χ.

 

Σεράινα - Μαρία αξίζουν και στο παιχνίδι προωθούν Ιωάννα - Μόνικα...απορώ πραγματικά!

Link to comment
Share on other sites

μουαχαχαχα,με κανετε και γελαω,σιγουρα αυτο που χρειαζεται η ελληνικη,παγκοσμια μοδα και ενα καρο σχεδιαστες ειναι να ακουσουν να λετε οτι η Μονικα δεν ειναι καλη γιατι εχει περιεργη φατσα..:rolleyes: Επειδη εσεις ξεφυλλισατε κατι περιοδικα και ειδατε τηλεοραση ξερετε απο μοδα και ομορφια.Βαρεθηκα να ακουω ''μα πως ειναι ετσι'' τυφλοι ειστε??Κανει την καλυτερη δουλεια..να κανω και κακα δηλαδη για να καταλαβετε?

 

Μα ΔΕΝ κάνει την καλύτερη δουλειά. Άλλο ό,τι το προσπαθεί, το παλεύει γιατί το θέλει πολύ, κι άλλο ότι το καταφέρνει.

 

Τις τελευταίες βδομάδες ήταν αρκετές φορές υποψήφια για αποχώρηση. Δεν είχε την καλύτερη φωτογραφία πολλές φορές. Πασαρέλα δε μπορεί να κάνει, υψηλή ραπτική δε μπορεί να κάνει, φωτογραφήσεις για editorials δε μπορεί να κάνει.... στις μόνες φωτογραφίες που παίρνει καλά σχόλια είναι σε αυτές που έχει ανοιχτό στόμα. Εκεί έχει το προβάδισμα...έχει το πηγούνι που κάνει τη φωτογραφία τέλεια, όπως ήταν η φωτογραφία με τα χρώματα στον Χριστόπουλο. Όταν έχει κλειστό στόμα είναι άστα να πάνε!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι για γελια το παιχνιδι. Εχουν φυγει η Αθηνα και η Δημητρα και εμεινε ο Γιατσεκ Γκμοχ με ξανθια περουκα!

τι ειπες τωρα????με πεθανες στα γελια!!!:lol::lol::lol::lol:

λοιπον απο εδω και περα ''το σαγονι'' μετονομάζετε σε ''Γκμοχ''...:rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Ρε ειστε κουραστικοι..πρεπει να σας εξηγησω εγω οτι η ομορφια ειναι κατι το υποκειμενικο?Ο μονος λογος στο να μην ειναι κατι ομορφο ειναι να μην ειναι υγειες..Αυτη δεν εχει λεπρα,μεγαλο σαγονι εχει,πραγμα εννοειται ασυνηθιστο αλλα καλυτερο απο συνηθισμενα αστεια οτι μοιαζει με γκμοχ και τον κερκ νταγκλας.Δηλαδη οι βρετανοι ειναι μ**κες γενικα,οι εκεντρικοι σχεδιαστες ειναι εκτος μοδας και το instyle ειναι καλο που προσλαμβανει μια με προβλημα στο δερμα και οχι μια (ιωαννα) επειδη εχει μεγαλο στηθος???..Ολα ειναι υποκειμενικα στο χωρο της μοδας,το μονο αντικειμενικο ειναι το αποτελεσμα,η εικονα,το μπουκ.Εσεις βλεπετε και το ριαλιτι και τη συγκριση με αλλες,εγω βλεπω οτι μοντελα ειναι η μονικα,η σεραινα και η μαρια,η ιωαννα ειναι για το maxim και η δημητρα για κοριτσι του θεμου βαρια.Τωρα δε πα να λετε οτι θελετε..ομως αναρωτιεμαι δεν εχετε βαρεθει να ειστε τοσο mainstream τυποι συνεχεια?Ανοιξτε λιγο τους οριζοντες σας,δειτε λιγο παραπερα,αμφισβητηστε τα παντα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε ειστε κουραστικοι..πρεπει να σας εξηγησω εγω οτι η ομορφια ειναι κατι το υποκειμενικο?Ο μονος λογος στο να μην ειναι κατι ομορφο ειναι να μην ειναι υγειες..Αυτη δεν εχει λεπρα,μεγαλο σαγονι εχει,πραγμα εννοειται ασυνηθιστο αλλα καλυτερο απο συνηθισμενα αστεια οτι μοιαζει με γκμοχ και τον κερκ νταγκλας.Δηλαδη οι βρετανοι ειναι μ**κες γενικα,οι εκεντρικοι σχεδιαστες ειναι εκτος μοδας και το instyle ειναι καλο που προσλαμβανει μια με προβλημα στο δερμα και οχι μια (ιωαννα) επειδη εχει μεγαλο στηθος???..Ολα ειναι υποκειμενικα στο χωρο της μοδας,το μονο αντικειμενικο ειναι το αποτελεσμα,η εικονα,το μπουκ.Εσεις βλεπετε και το ριαλιτι και τη συγκριση με αλλες,εγω βλεπω οτι μοντελα ειναι η μονικα,η σεραινα και η μαρια,η ιωαννα ειναι για το maxim και η δημητρα για κοριτσι του θεμου βαρια.Τωρα δε πα να λετε οτι θελετε..ομως αναρωτιεμαι δεν εχετε βαρεθει να ειστε τοσο mainstream τυποι συνεχεια?Ανοιξτε λιγο τους οριζοντες σας,δειτε λιγο παραπερα,αμφισβητηστε τα παντα...

 

ΕΓΩ την βρισκω Α Σ Χ Η Μ Η πως να το κανουμε δηλαδη?? ειτε δω παραπερα

ειτε οχι την βρισκω ασχημη και εχει πιο στραβα ποδια και απο τον καραγκουνη...

δεν ειμαι σχεδιαστης ουτε κατι αλλο που εχει σχεση με τον χωρο...αυτο που

βλεπω σχολιαζω και αυτο που βλεπω δεν μου αρεσει...και δεν με νειαζει τι κανουν οι αγγλοι....οτι και να μου πεις τωρα

εσυ εγω παλι ασχημη θα την βλεπω....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ασχημη τη βρισκω, ειδικα οταν χαμογελαει ειναι αστα να πανε....

 

Τσατσο ποιος σου ειπε οτι μιλαμε αντικειμενικα; Ο καθενας τη γνωμη του εκφραζει, μιλαει υποκειμενικα, αρα δεν χρειαζεται να μας εξηγησεις κατι, γνωριζουμε τις εννοιες. :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα, πάντως, η Μόνικα μου αρέσει.

Πιστεύω αυτή θα κερδίσει στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

o gkmox που λένε και στο ράδιο αρβύλα ?:lol::p

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Εμένα, πάντως, η Μόνικα μου αρέσει.

Πιστεύω αυτή θα κερδίσει στο τέλος.

Να σε πληροφορήσω ότι νικήτρια έχει ήδη βγει η Ιωάννα. Στο λέω για να πάψεις να έχεις άλλες ελπίδες :p

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Να σε πληροφορήσω ότι νικήτρια έχει ήδη βγει η Ιωάννα. Στο λέω για να πάψεις να έχεις άλλες ελπίδες :p

 

Ο τελικός του παιχνιδιού έγινε μόλις πριν από λίγη ώρα. Σήμερα το απόγευμα ήταν το γύρισμα για να γυριστεί η στιγμή της ανακοίνωσης της νικήτριας. Είχε γυριστεί όλο το υπόλοιπο επεισόδιο και το μόνο που έμενε ήταν η τελική ανακοίνωση. Από την παραγωγή αποφασίστηκε αυτό να γίνει σήμερα ώστε να μην διαρρεύσει το αποτέλεσμα (όχι ότι δεν διέρρευσε ήδη δηλαδή:p)... Αυτό που θέλω να πω είναι ότι ακόμα κι αν είναι η Ιωάννα νικήτρια όπως λες, αυτό ανακοινώθηκε πριν λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Στον alpha πριν από λίγο είπαν πως νικήτρια είναι η Σεράινα...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

2η η Μόνικα ? Έλεος! Οι κριτές δεν έχουν καθόλου γούστο. Έπρεπε η Μόνικα να'χε φύγει από νωρίς και στη θέση της να ήταν η Δήμητρα. ;)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

"Σεράινα" είπατε; Αυτό τι όνομα είναι, αρχαιοελληνικό; Μιλάμε για ελληνικό ριάλιτι έτσι; Μήπως έχασα επεισόδια; :D
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να πω και γω κάτι.Αν και δεν έχω παρακολουθήσει ποτέ το εν λόγω reality,από τις λίγες φορές που το πέτυχα σε ζάπινγκ και διαφημίσεις προσπαθώ να καταλάβω πώς στο καλό έφτασε μέχρι το τέλος αυτή η ξανθιά(δεν ξέρω όνομα).Δεν είναι ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ???:blink:
Link to comment
Share on other sites

Και μένα εντύπωση μου έκανε το γεγονός ότι έφτασε στην τελική δυάδα η Μόνικα! Πάλι καλά που δεν κέρδισε κιόλας! Το θέμα δεν είναι μόνο το πρόσωπο αλλά και το πως περπάταγε στην πασαρέλα.... Έκανε δηλαδή για μοντέλο;;; Μέχρι και οι κριτές παραδέχονταν ότι οι κοπέλες δεν κάνανε για μοντέλα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς , αλλά εγώ θα προτιμούσα την Δήμητρα Αλεξανδράκη πρώτη!

ΚΑΜΙΑ από τις τελευταίες δεν βλέπετε με τίποτα... Πραγματικά, ούτε να τις κοιτάξεις στον δρόμο!!!

Θα συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ με τον δάσκαλο Γεωργίου που και αυτός είναι φαν !!!!

Δείτε το βίντεο να καταλάβετε!!!...:lol:

Γεια σου ρε Δήμητρα... :shifty::D

http://www.apogevmatini.gr/press/show_image_NewsSP.php?filename=/2009/05/nk1_9164.jpg&cat=1&pid=25481&cache=true

Link to comment
Share on other sites

Xθές είδα λιγάκι τον τελικό.Πραγματικά πιστεύουν ότι αυτές που έφτασαν μέχρι το τέλος είναι άξιες για μοντέλα;Δεν το νομίζω.Αυτή η Δήμητρα που δείχνεις στην φωτό φίλε hasiotis_john, είναι πραγματικά πανέμορφη κοπέλα,όχι όπως αυτές που βλέπαμε χθές,μαύρο χάλι.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να πω και γω κάτι.Αν και δεν έχω παρακολουθήσει ποτέ το εν λόγω reality,από τις λίγες φορές που το πέτυχα σε ζάπινγκ και διαφημίσεις προσπαθώ να καταλάβω πώς στο καλό έφτασε μέχρι το τέλος αυτή η ξανθιά(δεν ξέρω όνομα).Δεν είναι ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ???:blink:

 

Για τη Μόνικα λες είμαι σίγουρος. Την ίδια απορία μαζί σου έχει όλος ο ελληνικός πληθυσμός που παρακολουθούσε το «Next Top Model». Απορώ πως έφτασε στη δεύτερη θέση. Μάλιστα η Καγιά της είπε με ένα πλάγιο τρόπο ότι είναι άσχημη για το «Next Top Model» λέγοντάς της το εξής: «Πολλοί στο δρόμο μας συναντούσαν και μας έλεγαν πως είναι δυνατόν η Μόνικα να είναι στην τελική ευθεία». Όμως άφησε πολλά ερωτηματικά το εξής που είπε: «Μπορεί αυτοί που μας ρώτησαν να μην έχουν καταλάβει τι έχεις, αλλά εμείς έχουμε και γι’ αυτό είσαι σήμερα εδώ». Δηλαδή τι έχει η Μόνικα και την κρατάτε ? Τέλειο πρόσωπο με γωνίες που έχουν 2 στις 10 ? Καλή κίνηση πάνω στην πασαρέλα ? Δεν ξέρω απ’ αυτά, αλλά περιμένω από κάποιον να μου πει τι το καλό έχει η Μόνικα. Τέλος, να πω ότι η χθεσινή φωτογραφία της Ιωάννας ήταν Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Η. Ενώ όλο το σκηνικό της φωτογραφίας έδενε και έφτιαχνε ένα ωραίο αποτέλεσμα το πρόσωπο της Ιωάννας χάλαγε το σκηνικό. Είδατε στο πλάι που είχε πεταχτεί το κόκκαλο έξω ? Σαν να την είχαν τσιμπήσεις σφίγγες ήταν. :p

 

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς , αλλά εγώ θα προτιμούσα την Δήμητρα Αλεξανδράκη πρώτη!

ΚΑΜΙΑ από τις τελευταίες δεν βλέπετε με τίποτα... Πραγματικά, ούτε να τις κοιτάξεις στον δρόμο!!!

Θα συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ με τον δάσκαλο Γεωργίου που και αυτός είναι φαν !!!!

Δείτε το βίντεο να καταλάβετε!!!...:lol:

Γεια σου ρε Δήμητρα... :shifty::D

http://www.apogevmatini.gr/press/show_image_NewsSP.php?filename=/2009/05/nk1_9164.jpg&cat=1&pid=25481&cache=true

 

Πες τα φίλε hasioti. Δεν μπορώ να καταλάβω πως έδιωξαν ένα πλάσμα σαν Δήμητρα και κράτησαν άλλες σαν την Σεράϊνα, τη Μόνικα, την Ιωάννα και τη Μάρια. Η Δήμητρα έχει και ωραίο πρόσωπο που μόνο στην Ιωάννα το αναγνώριζαν και ωραίο περπάτημα. Κρίμα. Γι’ αυτό δεν έχουν πέραση οι ελληνικές εκπομπές. :p

 

Υ.Γ: Ναι, κύριοι, ο ANT1 έδειχνε κ@λους και τον ευχαριστούμε θερμά γι’ αυτό. :D

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Αθηνα βρε Αθηνα κ πασης Αθηνας, μας εφαγαν τα κυκλωματα της πασαρελας αλλα δε μασαμε.

Αφου δε βρεθηκε κανενα τοπ μοντελ, παραμενει στο τιτλο η κατοχος Βικυ Καγια.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
θα δείς όταν δεν θα έχει καθόλου νούμερα το next top model πώς θα αρχίσουν σιγά σιγά τα πιπινάκια να φέρονται λίγο πιο σεξουλιάρικα...!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...