Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν πεζει τοθελω αυτο για να μιλαω με ενα φιλω που εχει

skype στην αμερικη ευχαριστω παντος:)

 

το Nimbuzz το κατεβασα αλλα μου λεει μι εγκιρο ποιστοποιητικο

 

ισως να ειναι και βλακεια αυτο που θα πω

αλλα γιατι δεν κανεις sign στο Nimbuzz? ισως δουλεψει ετσι :shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με την αναβαθμιση παιζει κατι. με το μαμα λογισμικο ανοιγε το gkarmin μεσα σε 1-2 λεπτα. κατοπιν με την πρωτη αναβαθμιση εκανε 20+ και μου εσπαγε τα νευρα.

ομοιως και με την δευτερη πριν λιγο καιρο και για αυτο δοκιμασα το sygic στο οποιο ανοιγει στα 2 λεπτα περιπου.

 

Ευχαριστω θα το δοκιμασω

Κριμα ομως γιατι το garmin ειναι πολυ τελειο προγραμμα :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν πεζει τοθελω αυτο για να μιλαω με ενα φιλω που εχει

skype στην αμερικη ευχαριστω παντος:)

 

το Nimbuzz το κατεβασα αλλα μου λεει μι εγκιρο ποιστοποιητικο

 

Μπορείς να δοκιμάσεις και το fring που έχει ότι και το Ninbuzz σαν εναλλακτική...

Έχω πάντως την εντύπωση ότι ούτε το fring, ούτε το nimbuzz έχουν πρόβλημα πιστοποιητικών αλλά στην περίπτωση που είναι όντως έτσι γιατί δεν δοκιμάζεις να κάνεις sign (μπορεί να είναι και λιγο χαζό αυτό που είπα...)

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου θα ηθελα να δοκιμασω το κολπακι σου ...αν μπορεις να μου στειλεις τα αρχεια.....ευχαριστω

 

φιλε καταρχην σ ευχαριστω για τ αρχειακια που μου εστειλες το δοκιμασα αλλα δυστηχως δεν ειναι χακαρισμενο παντος οι εφαρμογουλες που εχεις μεσα φοβερες ευχαριστω πολυ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας,

 

διέθετα το κινήτο τηλέφωνο sony ericsson G900 και πριν κάνω αναβάθμιση κράτησα backup για να έχω τις επάφες . το αρχείο που μου δημιούργησε το pc suite είχε κατάληξη *.dbk

 

Εχθές αγόρασα το sony ericsson satio και χρησιμοποιώντας το αντιστοιχο pc suite ,δεν μπορω να φορτωσω το αρχειο που είχα παρει back-up και είχε κατάληξη *.dbk.

Από οτι καταλαβαίνω προφάνως το καινουργιο τηλεφωνο και το προγραμμα φτιάχνουν διαφορετικο αρχειο για το back-up.

 

Ήθελα λοιπον να ρωτήσω πως μπορω να μεταφέρω τις επαφές έχωντας στην διάθεση μου το παλαιο αρχείο back-up.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. πως μπορώ να απεγκαταστήσω το quickoffice που έχει μέσα; βρήκα ένα φάκελλο στο system, τον διέγραψα αλλά το πρόγραμμα παραμένει. από τη διαχείριση εφαρμογών δεν το βρίσκω. ξέρει κανένας;

ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

φιλε καταρχην σ ευχαριστω για τ αρχειακια που μου εστειλες το δοκιμασα αλλα δυστηχως δεν ειναι χακαρισμενο παντος οι εφαρμογουλες που εχεις μεσα φοβερες ευχαριστω πολυ....

 

τουλαχιστον παιζουν οι εφαρμογές που ήθελαν hacked phone:p

Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να δοκιμάσω το i-nigma που είχε προταθεί σε κάποια φάση (ομολογώ ότι δεν θυμάμαι αν προτάθηκε εδώ ή στο θέμα με τις εφαρμογές s60) και το τηλέφωνο κάνει reboot δευτερόλεπτα μετά την εγκατάσταση και την ενεργοποίηση του προγράμματος.. Το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος; Γιατί ομολογώ ότι είχα ενθουσιαστεί στην ιδέα της ανάγνωσης των barcodes...:worry:
Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

παει το κηνιτο χαζεψε....δεν στελνει μηνυματα!!!!!!!!!!!!!!!!

 

κι αλλα προβλήματα από το satio? :!:

 

τι σου λέει? και πως έγινε πάλι αυτό? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις και το fring που έχει ότι και το Ninbuzz σαν εναλλακτική...

Έχω πάντως την εντύπωση ότι ούτε το , ούτε το nimbuzz έχουν πρόβλημα πιστοποιητικών αλλά στην περίπτωση που είναι όντως έτσι γιατί δεν δοκιμάζεις να κάνεις sign (μπορεί να είναι και λιγο χαζό αυτό που είπα...)

εκατεστισα και το fring ετρεξε κανονικα το προγραμα εκανα log με τα στιχεια μου ιδε τους φιλους μου στο skype αλλα δεν ανιγει η καμερα ουτε εχω φωνη;)

κατι που να πεζει σιγουρα στο σατιο ?

Link to comment
Share on other sites

κι αλλα προβλήματα από το satio? :!:

 

τι σου λέει? και πως έγινε πάλι αυτό? :confused:

δεν ξερω απλλα δεν τα στελνει!!κατι με εβγαζε αλλα δεν θυμαμαι...εκανα update και τωρα ολα οκ!!!! (νομιζω)!!!!χαχαχαχαχα

και κατι αλλο....πας να μπω στο internet μεσω wifi και ενω συνδεεται κανονικα οταν παω να μπω μου βγαζει το εξης μηνυμα:''καμια αποκριση πυλης''

ξερει κανεις τιποτα γιαυτο?

Edited by kouf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα!εγω απο χθες αντιμετωπιζω ενα προβλημα!η μπαταρια πεφτει στις δυο κ στην μια γραμμη μεσα σε μια μερα χωρις να εχω χρησιμοποιησει καθολου το κινητο! τι μπορει να φταιει γι αυτο?

αν κ πιστευω οτι θα αγορασω αλλη υπαρχει περιπτωση περα απο το internet να βρω μια μεγαλυτερη κ πιο αποδοτικη?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα!εγω απο χθες αντιμετωπιζω ενα προβλημα!η μπαταρια πεφτει στις δυο κ στην μια γραμμη μεσα σε μια μερα χωρις να εχω χρησιμοποιησει καθολου το κινητο! τι μπορει να φταιει γι αυτο?

αν κ πιστευω οτι θα αγορασω αλλη υπαρχει περιπτωση περα απο το internet να βρω μια μεγαλυτερη κ πιο αποδοτικη?

 

Φιλε εκανες την τελευταια αναβαθμιση? Εμενα κραταει μια μερα μετα απο την αναβαθμιση:mad:,εχουν ακουστει στις πιο πισω σελιδες παραπονα γι'αυτο...

Απ'οτι ειδα παιδες, στο 5800 με τη νεα αναβαθμιση εχουν και kinetic scrolling! Εμεις ποτε θα εχουμε?:mad:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εκανες την τελευταια αναβαθμιση? Εμενα κραταει μια μερα μετα απο την αναβαθμιση:mad:,εχουν ακουστει στις πιο πισω σελιδες παραπονα γι'αυτο...

Απ'οτι ειδα παιδες, στο 5800 με τη νεα αναβαθμιση εχουν και kinetic scrolling! Εμεις ποτε θα εχουμε?:mad:

 

βγηκε κ αλλη αναβαθμιση προσφατα εκτος απο την R2K006 δλδ?μηπως φταιει που εχω βαλει το ξυπνητηρι καθημερινα να χτυπαει καποια συγκεκριμενη ωρα κ ειναι μονιμως ενεργο?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

βγηκε κ αλλη αναβαθμιση προσφατα εκτος απο την R2K006 δλδ?μηπως φταιει που εχω βαλει το ξυπνητηρι καθημερινα να χτυπαει καποια συγκεκριμενη ωρα κ ειναι μονιμως ενεργο?

Οχι,αυτη ειναι η τελευταια Βα'ι'ε. Μπααα, δεν νομιζω οτι οφειλεται στο ξυπνητηρι...Ποτε αρχισε η πτωση της αποδοσης της μπαταριας σου?

Link to comment
Share on other sites

Οχι,αυτη ειναι η τελευταια Βα'ι'ε. Μπααα, δεν νομιζω οτι οφειλεται στο ξυπνητηρι...Ποτε αρχισε η πτωση της αποδοσης της μπαταριας σου?

 

κοιτα εχθες το βραδυ την φορτησα κ σμερα αυτην την στιγμη που μιλαμε την ειδα ξαφνικα πεσμενη στις δυο γραμμες!κ προχθες το ιδιο,δλδ ουσιαστικα την φορτιζω καθε μερα!τις δυο τελευταιες ημερες εν ολιγεις!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος να βαλω καποια φωτογραφια φοντο οχι ομως full screen? Γιατι με περιοριζει αρκετα στις φωτογραφιες που μπορω να επιλεξω επειδη μου κρυβει αρκετο μερος με το zoom που κανει..
Link to comment
Share on other sites

βρηκα κ αυτην την μπαταρια η οποια γραφει πως ειναι 1200αρα αλλα πανω στην μπαταρια γραφει 1150mah κ επισης δειχνει πως ειναι συμβατη με αλλα κινητα τηλεφωνα εκτος απο το δικο μας αν κ εχω την εντυπωση πως κανει κ για μας! επισης ας μας πει καποιος αν εχει δοκιμασει μια 1300αρα που ειχε βρει στο ebay αν δεν κανω λαθος κ ειχε κ link σε προηγουμενες σελιδες!http://technoshop.gr/product_info.php?products_id=8772 Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μετα την αναβαθμιση 1 μερα κραταει και εχω αλλαξει 3 μπαταριες... δεν ειναι τυχαιο.... και με την bst 40 που εχω βαλει που ειναι πιο πολλα mah κραταει χωρις χρηση 1,5 μερα....
Link to comment
Share on other sites

σημερα η μπαταρια ειναι μια χαρα δλδ με ελαχιστη χρηση ακομα κραταει κ δεν εχει πεσει ουτε στα μισα!πριν δυο μερες επεφτε χωρις χρηση στην μια μπαρα!ανεξηγητο φαινομενο! ufo μας εδωσαν?για καινουρια αναβαθμιση ακουστηκε κατι?αντε να δουμε αν θα μας βαλουν κ το τοσο δυσκολο kinetic!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας ρωτησω κατι θελω, επειδη σκεφτομαι παρα πολυ να το παρω αυτο το κινητο.

Ειστε ευχαριστημενοι απο αυτο το κινητο?

Σας εχει βγαλει προβληματα? Αν ναι ποια και τι?

Το λογισμικο του εινε ενταξει η κολλαει?

Περιμενω απαντησεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας ρωτησω κατι θελω, επειδη σκεφτομαι παρα πολυ να το παρω αυτο το κινητο.

Ειστε ευχαριστημενοι απο αυτο το κινητο?

Σας εχει βγαλει προβληματα? Αν ναι ποια και τι?

Το λογισμικο του εινε ενταξει η κολλαει?

Περιμενω απαντησεις...

 

ισως να ειμαι λιγο off topic

αλλα θα ηθελα να σου απαντησω

για το satio εχουν ακουστει πολλα κατα καιρους

τη μια με το θεμα μπαταριας την αλλη με κολληματα

ειναι αρκετα ενδιαφερον κινητο.. και εγω το ζαχαρωνα αρκετο καιρο πριν αλλα κατεληξα στο vivaz γιατι πιστευω πως δεν διαφερουν και πολυ εκτος αν εξαιρεσουμε την καμερα αν και δεν νομιζω να εχει και τοοοοσο τραγικη διαφορα

 

Κατα την γνωμη μου η εποχη του satio εχει τελειωσει και τωρα ολοι επιλεγουν το HD και τα νεα τεχνολογικα σταδια.Το satio εχει μονο καλη καμερα. Γενικα μονο για μια καμερα 12mp και τιποτα αλλο δεν αξιζουν τοσα χρηματα ενω τωρα τουλαχιστον το Symbian εχει δοκιμαστει και σε αλλα μοντελα και νομιζω οτι πρεπει να το παρει καποιος το vivaz εστω και για λιγο καιρο(αν εχει καλη μεταχειριση).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας ρωτησω κατι θελω, επειδη σκεφτομαι παρα πολυ να το παρω αυτο το κινητο.

Ειστε ευχαριστημενοι απο αυτο το κινητο?

Σας εχει βγαλει προβληματα? Αν ναι ποια και τι?

Το λογισμικο του εινε ενταξει η κολλαει?

Περιμενω απαντησεις...

Πιασε το thread απο την αρχη για να δεις τα πλην και τα συν του...θα βγαλεις πιστευω συμπερασμα.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα, είμαι κι εγώ κάτοχος του Satio εδώ και λίγες μέρες και είμαι υπερευχαριστημένος με την επιλογή μου. Έχω διαβάσει τα περισσότερα threads για να ενημερωθώ και μου φάνηκαν πολύ χρήσιμα. Μια ερώτηση μόνο θέλω να κάνω όσον αφορά τους χάρτες Ovi maps από το site της Nokia, ξέρετε αν μπορούμε να τους εγκαταστήσουμε στο Satio μιας και είναι για λογισμικό Symbian? (sorry αν είναι χαζή η ερώτησή μου αλλά δεν κατέχω πολλά ακόμα για αυτά)

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...