Jump to content

Nokia: Νέα και επικαιρότητα


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυνατή μπαταρία ακόμη και για ναυαρχίδα, το φετινό Νοκια 2!

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Δυνατή μπαταρία ακόμη και για ναυαρχίδα, το φετινό Νοκια 2!

Όταν το περσινό 2 είχε μπαταρία 4100mAh με οθόνη 5", το νέο έχει 4000mAh στις 5,5"!

https://www.gsmarena.com/nokia_2-8513.php

Αυτό το όσο μεγαλώνουν οι ίντσες να μικραίνουν τα mAh των μπαταριών αντί να συμβαδίζουν, δεν το καταλαβαίνω! :confused:

Το 7 plus πάλι με 6" έχει 3800mAh...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nokia-X7-to-be-released-internationally-as-the-Nokia-8.1-rather-than-Nokia-7.1-Plus.jpg

 

Διεθνώς το Nokia X7 θα κυκλοφορήσει ως Nokia 8.1 αντί για Nokia 7.1 Plus. :blink:

 

Ουκ ολίγοι είμαστε όσοι ξέρουμε πως η HMD Global νωρίτερα μέσα στην φετινή χρονιά ξεκίνησε το Nokia X6 ως μια αποκλειστικότητα για την αγορά της Κίνας. Μετά από πιέσεις από κάθε άλλη άκρη του πλανήτη, η εταιρεία ενέδωσε και είπε τελικά το ναι στην κυκλοφορία της συσκευής σε Global παραλλαγή γνωστή ως Nokia 6.1 Plus. Η διαδικασία αυτή επαναλήφθηκε με το Nokia X5 και φυσικά, μετά την αποκάλυψη του Nokia X7 την περασμένη εβδομάδα, η προσδοκία ήταν ότι θα συνέβαινε και πάλι αυτό.

 

Έτσι λοιπόν και αυτή τη φορά αρχικά θεωρήθηκε ότι το ίδιο θα συμβεί ως η πιο λογική κίνηση, καθώς φάνηκε ότι το Nokia X7 αρχικά είχε οριστεί να ξεκινήσει διεθνώς ως Nokia 7.1 Plus. Ωστόσο, μετά την εξέταση ορισμένων δεδομένων καταστάσεων, ο επικεφαλής προϊόντων της HMD Global, Juho Sarvikas, έκανε την καρδιά του πέτρα και από τότε αποφάσισε να κυκλοφορήσει το Nokia X7 ως Nokia 8.1 στις παγκόσμιες αγορές.

 

Ουσιαστικά, αυτό σημαίνει ότι η σειρά Nokia 8 θα μετατραπεί σε σειρά μεσαίων διαστάσεων, επιτρέποντας έτσι στην HMD Global να τοποθετήσει το επερχόμενο Nokia 9 PureView ως το κυρίαρχο μοντέλο μετά την ανακοίνωση του τον Φεβρουάριο. Επιπλέον, επειδή το Nokia 8.1 θα χρησιμοποιήσει το Snapdragon 710 και το Nokia 7.1 περιλαμβάνει το Snapdragon 636, η απόφαση αυτή ανοίγει το δρόμο για έναν πραγματικό διάδοχο του Nokia 7 Plus που τροφοδοτείται από το νεότερο chip Snapdragon 670.

 

Αναφορικά με το Nokia 8.1, πιθανότατα θα κάνει το ντεμπούτο του στα τέλη Νοεμβρίου ή στις αρχές Δεκεμβρίου, ακριβώς την περίοδο των διακοπών. Ωστόσο, όσοι περιμένουν το Nokia 7.1 Plus θα πρέπει να είναι πολύ πιο υπομονετικοί, καθώς αυτή η συσκευή δεν αναμένεται να γίνει επίσημη μέχρι το MWC 2019 τον Φεβρουάριο.

 

https://www.phonearena.com/news/Nokia-X7-global-launch-Nokia-8-1_id110216

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Τιμές που παίζουν;
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Τιμές που παίζουν;

Πριν από λίγες ημέρες και πριν την παραπάνω είδηση με την μη αναμενόμενη αλλαγή του ονόματος του Nokia X7 ή Nokia 7.1 Plus σε Nokia 8.1 είχαν αναφερθεί από το GSMArena οι παρακάτω τιμές και είχα αναδημοσιεύσει στα ελληνικά ολόκληρο το άρθρο εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7687834#post7687834

 

4/64GB CNY 1,700 - USD 245 - EUR 212

6/64GB CNY 2,000 - USD 290 - EUR 250

6/128GB CNY 2,500 - USD 360 - EUR 312

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε άλλα νέα:

Η HMD μπορεί να διέκοψε ήσυχα το Nokia 8 Sirocco. :blink:

https://www.gsmarena.com/hmd_may_have_quietly_discontinued_the_nokia_8_sirocco-news-33849.php

https://www.gizchina.com/2018/10/22/nokia-8-sirocco-price-slashed-in-various-regions-nokia-9-incoming/

 

gsmarena_002.jpg

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν έχω κανένα με ενδιαφέρουν και τα δύο... 7.1 Plus και 8.1!

Αλλά και το 9 όταν βγει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν έχω κανένα με ενδιαφέρουν και τα δύο... 7.1 Plus και 8.1!

Αλλά και το 9 όταν βγει.

 

Προσωπικά evris νομίζω πως στο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα που είμαστε τώρα δεν πρέπει σε καμιά περίπτωση να βιαστείς και ειδικά από την ώρα που κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου με το 950 XL. Περίμενε μέχρι να βγεί το Nokia 9. Από την άλλη αν θες οπωσδήποτε να προχωρήσεις άμεσα σε αγορά ρίξε μια ματιά στο διπλανό φόρουμ και θα βρείς πολλά μονόκαρτα και δίκαρτα Νokia 8 με 200€ και με λίγο παζάρι ίσως και πιο χαμηλά από τη στιγμή που στα 290€ το βρίσκεις καινούργιο στα σκρουτσομάγαζα. Το εκπληκτικό είναι όμως ότι σε καμιά περίπτωση δεν θα βρεις φθηνό 950 XL. ;)

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ετοιμάζεται κι ένα απλόφωνο, πιθανόν στη λογική του 8110.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά evris νομίζω πως στο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα που είμαστε τώρα δεν πρέπει σε καμιά περίπτωση να βιαστείς και ειδικά από την ώρα που κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου με το 950 XL. Περίμενε μέχρι να βγεί το Nokia 9. Από την άλλη αν θες οπωσδήποτε να προχωρήσεις άμεσα σε αγορά ρίξε μια ματιά στο διπλανό φόρουμ και θα βρείς πολλά μονόκαρτα και δίκαρτα Νokia 8 με 200€ και με λίγο παζάρι ίσως και πιο χαμηλά από τη στιγμή που στα 290€ το βρίσκεις καινούργιο στα σκρουτσομάγαζα. Το εκπληκτικό είναι όμως ότι σε καμιά περίπτωση δεν θα βρεις φθηνό 950 XL. ;)

Τη δουλειά μου την κάνω, δεν αμφιβάλλω. Αλλά με σβήνει τώρα τελευταία και νομίζω είναι απο την ιμιτασιόν μπαταρία. Δεν νομίζω να είναι από την πρόσφατη ενημέρωση του Οκτωβρίου. Αλλιώς θα το έλεγαν κι άλλοι στο αντίστοιχο νήμα!

Θέλω Nokia με Zeiss και το φθηνότερο το βλέπω στο 7.1 plus ή 8.1, ανάλογα πως θα ονομαστεί η συσκευή τελικά!

Όσο για το 9 δεν ξέρω αν θα προλάβει να έρθει έως τότε που θα αλλάξω κινητο και πόσο μάλλον να προλάβει να πέσει και η τιμή του!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ετοιμάζεται κι ένα απλόφωνο, πιθανόν στη λογική του 8110.

 

Ναι, Nokia 8110 4G. :)

 

Σύμφωνα με πρόσφατες δηλώσεις του VP της HMD Global στην Ινδία, η εταιρία ετοιμάζεται να «αναβιώσει» και άλλα θρυλικά κινητά Nokia feature phones.

 

Ευχάριστα είναι τα νέα που έρχονται από την HMD Global και τους εκπροσώπους της για τους λάτρεις των feature phones, αφού σύμφωνα με σημερινά δημοσιεύματα, η εταιρία είναι πολύ ικανοποιημένη από τις πωλήσεις των «θρυλικών» Nokia 3310 και Nokia 8110 Banana, που ετοιμάζεται να αναβιώσει και άλλες θρυλικές συσκευές στο άμεσο μέλλον.

 

Η αγορά (ειδικά αυτή στην Ινδία και στην Ευρώπη), έχει αποδεχθεί με… διθυραμβικά σχόλια τα συγκεκριμένα μοντέλα, με το Nokia 8110 4G ειδικά (που είναι και το νεότερο) να έχει γίνει best seller στην Ινδία – κάτι που επιβεβαιώνεται και από τον Αντιπρόεδρο της HMD Global στην χώρα, Ajey Mehta. Σύμφωνα με δηλώσεις του σε πρόσφατη συνέντευξη, το 8110 Banana θα δει πιθανώς διάδοχο, ενώ αρκετά από τα παλαιότερα μοντέλα της Φινλανδικής εταιρίας (Nokia 6510, 8890, 8210) θα επανασχεδιαστούν για να λανσαριστούν στην αγορά!

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Ναι, Nokia 8110 4G. :)

 

Σύμφωνα με πρόσφατες δηλώσεις του VP της HMD Global στην Ινδία, η εταιρία ετοιμάζεται να «αναβιώσει» και άλλα θρυλικά κινητά Nokia feature phones.

 

Ευχάριστα είναι τα νέα που έρχονται από την HMD Global και τους εκπροσώπους της για τους λάτρεις των feature phones, αφού σύμφωνα με σημερινά δημοσιεύματα, η εταιρία είναι πολύ ικανοποιημένη από τις πωλήσεις των «θρυλικών» Nokia 3310 και Nokia 8110 Banana, που ετοιμάζεται να αναβιώσει και άλλες θρυλικές συσκευές στο άμεσο μέλλον.

 

Η αγορά (ειδικά αυτή στην Ινδία και στην Ευρώπη), έχει αποδεχθεί με… διθυραμβικά σχόλια τα συγκεκριμένα μοντέλα, με το Nokia 8110 4G ειδικά (που είναι και το νεότερο) να έχει γίνει best seller στην Ινδία – κάτι που επιβεβαιώνεται και από τον Αντιπρόεδρο της HMD Global στην χώρα, Ajey Mehta. Σύμφωνα με δηλώσεις του σε πρόσφατη συνέντευξη, το 8110 Banana θα δει πιθανώς διάδοχο, ενώ αρκετά από τα παλαιότερα μοντέλα της Φινλανδικής εταιρίας (Nokia 6510, 8890, 8210) θα επανασχεδιαστούν για να λανσαριστούν στην αγορά!

Ειδικά το 8210 θέλει να το δει και κάποιος φίλος νοσταλγικός, απ' ότι είδα! Δεν θυμάμαι nickname....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τη δουλειά μου την κάνω, δεν αμφιβάλλω. Αλλά με σβήνει τώρα τελευταία και νομίζω είναι απο την ιμιτασιόν μπαταρία. Δεν νομίζω να είναι από την πρόσφατη ενημέρωση του Οκτωβρίου. Αλλιώς θα το έλεγαν κι άλλοι στο αντίστοιχο νήμα!

Θέλω Nokia με Zeiss και το φθηνότερο το βλέπω στο 7.1 plus ή 8.1, ανάλογα πως θα ονομαστεί η συσκευή τελικά!

Όσο για το 9 δεν ξέρω αν θα προλάβει να έρθει έως τότε που θα αλλάξω κινητο και πόσο μάλλον να προλάβει να πέσει και η τιμή του!

 

Αν και μέχρι τώρα στα 2 950 XL μου δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα με τις μπαταρίες τους και γενικά με επανεκκινήσεις ή σβήσιμο όπως γράφεται εδώ από κάποια παιδιά, παρόλα αυτά νομίζω ότι θα πρέπει να βρεθεί κάποιο κατάστημα με γνήσιες μπαταρίες εδώ στην Ελλάδα και κατά προτίμηση για εμάς εδώ στην Θεσσαλονίκη, ώστε σε περίπτωση αστοχίας να μπορούμε να την αντικαταστήσουμε χωρίς ταλαιπωρία και πρόσθετα έξοδα. Σε αυτό στον Eύοσμο στην Καραολή και Δημητρίου που μου είχες πει παλιότερα ότι τους ξέρεις, εννοώ το Vodafone πρώην Nokia Care ρώτησες? ή στο άλλο (αν υπάρχει ακόμα) το επίσης παλιό Nokia Care στην Ίωνος Δραγούμη?

 

Αν θυμάμαι καλά νομίζω έχεις και εσύ δύο 950 XL επειδή είχες πει ότι αγόρασες ακόμα ένα όταν το είχες χάσει και πριν το ξαναβρείς. Το θέμα με την μπαταρία το αντιμετωπίζεις και με τα δύο εξ'ίσου? Προσπάθησες να τα τα ξαναδουλέψεις με τις πρώτες-γνήσιες που έβγαλες πριν πάρεις τις ιμιτασιόν μήπως τώρα έχουν καλύτερη συμπεριφορά από αυτές?

 

Edit: Πάντως λίγο στα γρήγορα που είδα στο Skroutz έχει σε αρκετά καταστήματα και όλοι γράφουν ότι είναι γνήσιες.

https://www.skroutz.gr/s/9843459/Microsoft-BV-T4D-Lumia-950-XL.html

Edited by Katsaras_John
Σκρουτζ Μακ Ντακ :)

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Αν και λίγο εκτός και το 6.1 έχει zeiss.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

@Katsaras_John το έχω δώσει εδώ και καιρό το ένα. Από πρώην Nokia Care της Τούμπας πήρα την μπαταρία. Αλλά με είπε ότι θα είναι ιμιτασιόν. Δεν υπάρχει γνήσια!

Θα το κρατήσω όσο πάει και θα δω ως τότε τι θα κάνω.

Υ.Γ. Το OR που γράφουν εννοούν original; Όταν παραγγείλω θα σε πω!

 

@nikosxeng3 έχει Zeiss το 6.1 αλλά έχει μέχρι cat4. Ένα 4g+ θα ήθελα να έχει τουλάχιστον. Εδώ κοντεύουμε στο 5g σε λίγο καιρό. Πιο κοντά σ' αυτό είναι το 7.1 plus! Αν έχει και γύρω απο την τιμή που γράφουν, θα είναι τέλεια. Κι αργότερα μπορεί να πάρουμε και κανένα Nokia 9 ή 10 ανάλογα το budget!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

@Katsaras_John0 πολύ καλό νέο η αναβίωση των Nokia 6510, 8890, 8210.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι σε μοντέλο μετά το 8110 4G:

TA-1114

https://www.nashvillechatterclass.com/nokia-ta-1114-feature-phone-and-mysterious-ta-1139-spotted-on-eec/40432/

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Τι παραπάνω από το 8110 4G έχουν αυτά;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό θα το δούμε όταν κυκλοφορήσουν. Σίγουρα διαφορετικό design λογικα θα είναι όπως το 3310, ελπίζω με KaiOS.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργικό αυτόνομο είναι.

Μπαίνει σε διάφορα κινητά, δεν είναι της HMD.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη όμως δεν ξέρουμε ποιοι TA κωδικοί αντιστοιχούν στο 9άρι... Κάποια πρωτότυπα είδαμε, αλλά πότε θα βγει, άγνωστο ακόμη... Αργεί πολύ... Μου θυμίζει την ιστορία με το McLaren και δεν μου αρέσει... Κι εκεί έλεγαν να βλέπουμε πρωτότυπα, να RM-1052 ένα από τα product name του 1030, άντε θα βγει μισό χρόνο αργότερα και τελικά τίποτα... Ελπίζω η Nokia να μην επαναλάβει τις χαζομάρες της Microsoft, αλλά ούτε και παλιές δικές της (καθυστερήσεις π.χ. στην κυκλοφορία του Ν8 κλπ).

 

Υπάρχει ανταγωνισμός και από τότε που πρωτοακούστηκε η 5πλή κάμερα έχει ήδη εμφανιστεί τριπλή, πλέον 4πλή και τελικά μέχρι να βγάλει κάτι αξιόλογο η Νόκια θα τις κατοστήσουμε! :lol:

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...