Jump to content

[Επίσημο] Νokia 3650


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον bbbb

 

Εχεις περάσει στο κινητό το πρόγραμμα magent.sis?Υπάρχει στο cd της ma με τις υπέρυθρες.Αφού λοιπόν περάσεις το πρόγραμμα το ενεργοποιείς από το κινητό και αφού συνδεθεί με το pc ανοίγεις το πρόγραμμα.Και εγώ έψαχνα να βρω γιατί δεν συνδέεται και κατάλαβα ότι μερικές φορές είναι ανάγκη να διαβάζουμε αυτή την ριμαδόβοηθεια των προγραμμάτων. :p

 

 

Παρολαυτα δεν κανει τιποτα !!!

Στο κινητο λεει "Waiting for connection" και ενω ειναι ανοιχτη και η εφαρμογη στο P.c παλι αποσυνδεεται μονο του... :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι ενταξει...

 

Λοιπον, συνοπτικα...

 

Για να συνδεσει καποιος το κινητο του με την εφαρμογη "Handset Manager" της MobileAction πρεπει να:

 

-Εχει εγκατεστημενο στο κινητο του τηλεφωνο το magent.sis

 

-Κλειστες τις υπερυθρες (ανοιγοντας το mAgent απο το κινητο προσπαθει να συνδεθει ανοιγοντας τις υπερυθρες μονο του )

 

-Μολις γραψει στο κινητο "Waiting for connection" ανοιξτε την εφαρμογη της MobileAction και στο P.c σας

 

 

Καλη διαχειρηση του τηλεφωνου σας ( αν δεν υπηρχε και ο "bbbb" τι θα καναμε; !!!!!!!!! :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mitsos

 

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Mporeis na mas peis akrivws pou einai to magent.sis sto cd???

 

 

Κανε "explore" το CD και θα δεις εναν φακελο με ονομα "maagent", εκει βρησκεται και το .sis αρχειο...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας αν/πως μπορεί να γίνουν sync τα outlook notes με τα Notes του 3650? Calendar/Contacts/Tasks είναι μια χαρά με χρήση του PC Suite, αλλά για Notes δεν έχει επιλογή και ούτε βλέπω να γίνεται κάτι.

 

Ευχαριστώ,

 

Αλέξανδρος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mitsos

 

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Ta katafera kai ola ok twra.Ena megalo "euxaristw" stous bbbb kai sadiagraxa!!!

 

Εδώ είμαστε για να βοηθάει ο ένας τον άλλο. :cool: Πάντως το πρόγραμμα είναι κορυφαίο.Σωστά ελληνικά στα μηνύματα λίγα προγράμματα έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexandros

 

Ξέρει κανένας αν/πως μπορεί να γίνουν sync τα outlook notes με τα Notes του 3650? Calendar/Contacts/Tasks είναι μια χαρά με χρήση του PC Suite, αλλά για Notes δεν έχει επιλογή και ούτε βλέπω να γίνεται κάτι.

 

Ευχαριστώ,

 

Αλέξανδρος

 

 

Το παραπανω προγραμμα πρεπει να κανει αυτο που ζητας (απο τη χαρα μου που το συνεδεσα επιτελους, δεν ειδα ολες τις δυνατοτητες του προγραμματος ! ) Αν δεν εχεις το συγκεκριμενο μοντελο υπερυθρων τοτε μπορεις να κατεβασεις "σκετο" το προγραμμα απο www.mobileaction.com

 

Λεγεται Handset Manager for MA620 και ειναι περιπου 6.5Mb...

 

EDIT: Επειδη το link ειναι "πεθαμενο" γραψτε το απλα στον browser σας και θα σας παει...

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι "πεθαινει" μολις το κανω link !!! :confused: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bbbb

 

Εδώ είμαστε για να βοηθάει ο ένας τον άλλο. :cool: Πάντως το πρόγραμμα είναι κορυφαίο.Σωστά ελληνικά στα μηνύματα λίγα προγράμματα έχουν.

 

 

Αυτο ακριβως παιδες... Ενας για ολους και ολοι για εναν ! (ποποοο, γραφικος γινομαι !!! :alien: )

Χαιρομαι που βρηκαμε τη λυση για το προγραμμα... :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία, έχω δουλέψει στο παρελθόν το handset manager της mobile action για διάφορα τηλέφωνα και με διάφορα καλώδια. Έχω την εντύπωση ίμως ότι δεν κάνει σύνδεση με το τηλέφωνο αν δεν είναι συνδεδεμένο καλώδιο ή ο infrared adaptor της εταιρείας. Το έχει δοκιμάσει κανείς σκέτο?

 

Αλέξανδρος

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν το γνωριζα αυτο... Ελπιζω να δουλευει ομως γιατι ειναι αξιολογο προγραμματακι !
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexandros

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία, έχω δουλέψει στο παρελθόν το handset manager της mobile action για διάφορα τηλέφωνα και με διάφορα καλώδια. Έχω την εντύπωση ίμως ότι δεν κάνει σύνδεση με το τηλέφωνο αν δεν είναι συνδεδεμένο καλώδιο ή ο infrared adaptor της εταιρείας. Το έχει δοκιμάσει κανείς σκέτο?

 

Αλέξανδρος

 

 

Etsi akrivws opos ta le einai doulevi MONO me ton 620 kai me kanena allon adaptora

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες! :alien:

 

μπραβο σας για το φορουμ... ειναι πολυ ενημερωτικο.

 

ειμαι κι εγω ενας χαρουμενος κατοχος 3650 :o

εδω και 1 μηνα

και μεχρι τωρα μου λυσατε πολλες αποριες μεσα απο τα θεματα τα οποια προλαβα να διαβασω.

 

βρηκα και παρα πολλα προγραμματακια για να κατεβασω για το κινητο...

 

:happy:

 

αλλα οπως λενε και οι ξενοι ... first things first!!!

 

πρωτα απ'ολα λοιπον πρεπει να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη, και θελω να μου πειτε ποιον προτεινετε ως τον καλυτερο τροπο, υπερυθρες, μπλε δοντακι ή καλωδιό; :confused:

βρηκα ενα καλωδιο, ήδη, με 25ε , αλλα δισταζω να το παραγγειλω χωρις να ξερω για ποια δουλια ειναι.

 

keep up the good work... και θα τα λεμε συχνα!!! :D :D :D :D

Όταν κουραστείς να κάθεσαι, σήκω.

Όταν κουραστείς να στέκεσαι, τρέξε.

Όταν κουραστείς να τρέχεις, σταμάτα...... στο κάτω-κάτω, σκάσε και κολύμπα

Link to comment
Share on other sites

καλωδιο data για 3650 δεν νομιζω να υπαρχει..τα περισοτερα που κυκλοφορουν στην αγορα ειναι μονο για flash και unlock.

Δεν ξερω αν ειδες το καλωδιο αλλα πανω λεει εναν κωδικο με αυτον μπορεις να βρεις την χρηση του καλωδιο.

Σε αρκετα σιτε λεει πχ data cable 3650 και ειναι το ΝΚΙ 3650 οπου ειναι σαν και αυτα που προ ανεφερα flash/unlock.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχεις δικιο platona, το καλωδιο δεν το εχω δει, και μου ειπαν οτι κανει για ξεκλειδωμα και flashing οποτε θα ειναι αυτο που ανεφερες, αν και το παρουσιασε ως data cable.

Όταν κουραστείς να κάθεσαι, σήκω.

Όταν κουραστείς να στέκεσαι, τρέξε.

Όταν κουραστείς να τρέχεις, σταμάτα...... στο κάτω-κάτω, σκάσε και κολύμπα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον stelar

 

γεια σας παιδες! :alien:

 

μπραβο σας για το φορουμ... ειναι πολυ ενημερωτικο.

 

ειμαι κι εγω ενας χαρουμενος κατοχος 3650 :o

εδω και 1 μηνα

και μεχρι τωρα μου λυσατε πολλες αποριες μεσα απο τα θεματα τα οποια προλαβα να διαβασω.

 

βρηκα και παρα πολλα προγραμματακια για να κατεβασω για το κινητο...

 

:happy:

 

αλλα οπως λενε και οι ξενοι ... first things first!!!

 

πρωτα απ'ολα λοιπον πρεπει να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη, και θελω να μου πειτε ποιον προτεινετε ως τον καλυτερο τροπο, υπερυθρες, μπλε δοντακι ή καλωδιό; :confused:

βρηκα ενα καλωδιο, ήδη, με 25ε , αλλα δισταζω να το παραγγειλω χωρις να ξερω για ποια δουλια ειναι.

 

keep up the good work... και θα τα λεμε συχνα!!! :D :D :D :D

 

 

Egw tha sou proteina thn dokimasmenh lisi tou MA - 620 IRDA adaptor ton opoio ton vriskeis sto plaisio me 30 Euro peripou.. Den sou lew gia Bluetooth giati den to exw dokimasei akoma alla apo oti akouw orismena programmata(OPM) den sinergazontai mazi tou...

 

H lisi tou Cable kalaifthike apo ton prohgoumeno filo..

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια....Κατεβασα το ringtone studio αλλα μολις κανω αλλαγες στο κομματι που θελω και παω να το αποθηκευσω μου λεει"this option is only available on the full version"....Λοιπον?Τι να κανω?Θελω βοηθεια !!!!Γιατι τα ringtones μου ακουγονται σιγα...Αν εχει καποιος τη full ας μου τη στειλει σας παρακαλω!!! Το e-mail μου ειναι dimitrispissakis@yahoo.gr
Link to comment
Share on other sites

Φιλε "peugeot" να ξερεις οτι στο κινητο σου μπορεις να βαλεις και .wav ηχους που ειναι πιο καλοι... (σκεψου οτι βαζεις το ρεφρεν ενος τραγουδιου που σου αρεσει ετσι ακριβως οπως ειναι !!! ) Οσο για το Ringtone studio, σου ερχεται email ;)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την συμβουλη σου Minotavrs.

Πραγματι απο οτι εχω διαβασει στο φορουμ ολοι ειναι πολυ ευχαριστημενοι απο ΜΑ - 620, οποτε ειναι πρωτη επιλογη μου στις υπερυθρες.

Αν κι εσυ συμφωνεις με τον platona σχετικα με το καλωδιο, κι αν δεν υπαρξει κανενα νεοτερο, τοτε ειμαι αναμεσα σε υπερυθρες και μπλε δοντι.

Βρηκα ηδη στο Multirama μπλε δοντι με 40 ε , αλλα για αυτο το προβλημα που ανεφερες δεν ηξερα.

 

Τι λες???

να ρισκαρω να δω αν θα επιβεβαιωθει η φημη αυτη με το bt, ή να παρω την δοκιμασμενη λυση MA 620??

;)

Μαλλον για το δευτερο το βλεπω φιλε μου :) :happy:

Όταν κουραστείς να κάθεσαι, σήκω.

Όταν κουραστείς να στέκεσαι, τρέξε.

Όταν κουραστείς να τρέχεις, σταμάτα...... στο κάτω-κάτω, σκάσε και κολύμπα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

 

Φιλε "peugeot" να ξερεις οτι στο κινητο σου μπορεις να βαλεις και .wav ηχους που ειναι πιο καλοι... (σκεψου οτι βαζεις το ρεφρεν ενος τραγουδιου που σου αρεσει ετσι ακριβως οπως ειναι !!! ) Οσο για το Ringtone studio, σου ερχεται email ;)

 

Σ'ευχαριστω πολυ για την αμμεση απαντηση!Ειχαμε ξαναμιλησει θυμαμαι στο unwired.....Ειχα ψευδωνυμο dim2ugr...Kαι αν θυμασαι μου ειχες στειλει wallpapers με Αννα Βισση!!!!Ακομα σε ....ευγνομονω!!!! :D :D Να σε ρωτησω κατι αλλο....Ψαχνω για καινουρια ελληνικα .wav η .mid files...Μπαινω σε briefcases στον pathfinder αλλα μολις παταω πανω στο τραγουδι για να κατεβει μου λεει"unknown briefcase"...σε ολους μου το λεει αυτο.Α!ειμαι μελος στον pathfinder,υπ'οψιν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον peugeot__106

 

Σ'ευχαριστω πολυ για την αμμεση απαντηση!Ειχαμε ξαναμιλησει θυμαμαι στο unwired.....Ειχα ψευδωνυμο dim2ugr...Kαι αν θυμασαι μου ειχες στειλει wallpapers με Αννα Βισση!!!!Ακομα σε ....ευγνομονω!!!! :D :D Να σε ρωτησω κατι αλλο....Ψαχνω για καινουρια ελληνικα .wav η .mid files...Μπαινω σε briefcases στον pathfinder αλλα μολις παταω πανω στο τραγουδι για να κατεβει μου λεει"unknown briefcase"...σε ολους μου το λεει αυτο.Α!ειμαι μελος στον pathfinder,υπ'οψιν...

 

 

Καλα θυμηθηκα κι εγω :) Κατι μου ελεγε το email αλλα δεν ημουν σιγουρος !

Για το briefcases δεν ξερω τι γινετε, ουτε καν εχω μπει να δω ! Οσο για τα .wav αν θελεις μπορεις να φτιαξεις με πολλα προγραμματα οπως Goldwave , Nero Wav Editor και αλλα... Απλα "κοβεις" το σημειο του τραγουδιου που θελεις, το κανεις convert σε χαμηλοτερη ποιοτητα και αυτοματα μειωνεται το μεγεθος του...

Link to comment
Share on other sites

Για wav αρχεία στο μέγεθος ενός mp3 αρχείου μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τον converter που δίνει η νόκια για τα communicator.Εννοείτε πως η ποιότητα δεν είναι εφάμμιλη του mp3 αλλά δεν χρειάζετε να ψάχνεστε με διάφορα προγράμματα για την μείωση του μεγέθους του αρχείου.

h**p://www.geocities.com/bikedriver2001/converter.zip

Έχω φτιάξει και ένα wap site με μερικά ελληνικά πολυφωνικά midi.

h**p://www.geocities.com/bikedriver2001/grmidi.wml

Mόλις βρω χρόνο θα ανεβάσω περισσότερους ήχους. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον peugeot__106

 

Σ'ευχαριστω πολυ για την αμμεση απαντηση!Ειχαμε ξαναμιλησει θυμαμαι στο unwired.....Ειχα ψευδωνυμο dim2ugr...Kαι αν θυμασαι μου ειχες στειλει wallpapers με Αννα Βισση!!!!Ακομα σε ....ευγνομονω!!!! :D :D Να σε ρωτησω κατι αλλο....Ψαχνω για καινουρια ελληνικα .wav η .mid files...Μπαινω σε briefcases στον pathfinder αλλα μολις παταω πανω στο τραγουδι για να κατεβει μου λεει"unknown briefcase"...σε ολους μου το λεει αυτο.Α!ειμαι μελος στον pathfinder,υπ'οψιν...

 

 

Για μετατροπή σε .wav το καλύτερο πρόγραμμα είναι το cool edit pro! :)

 

Δες και εδώ για περισσότερες πληροφορίες! ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...