Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω πως χρειάζεται greenify το moto g. Τα κλείνει όλα από μόνο του.

Νταξει δεν κάνει και κακό πάντως

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Να φανταστώ ότι το xposed και το gravity box είναι τα ίδια σε όλα τα τύπου Nexus κινητά.

Ναι φίλε για όλες τις aosp συσκευές ίδια εφαρμογή είναι

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε για όλες τις aosp συσκευές ίδια εφαρμογή είναι

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Και κάτι τελευταίο γιατί ένα ένα τα θυμάμαι. Αν γίνει ρουτ η συσκευή και μετά θέλουμε να την επαναφέρουμε σε στοκ, φαίνεται πουθενά ότι έχει γίνει ρουτ;

:D
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Και κάτι τελευταίο γιατί ένα ένα τα θυμάμαι. Αν γίνει ρουτ η συσκευή και μετά θέλουμε να την επαναφέρουμε σε στοκ, φαίνεται πουθενά ότι έχει γίνει ρουτ;

 

Δεν μου χει χρειαστει να την επαναφερω αλλα πιστευω οτι φαινεται μιας και τον κωδικο για το ξεκλειδωμα του bootloader τον παιρνουμε απ το σαιτ της μοτορολα και δινουμε αριθμο ιμει αρα λογικα θα φαινεται σε τυχον σερβις αν το πας οτι στο ιμει της συσκευης σου ξεκλειδωσε ο bootloader.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και μια ερωτηση κι εγω. στην στοκ ρομ δεν γινεται ν αλλαξουμε το lcd density, ξερει κανεις? δοκιμαζω ν αλλαξω λιγο την τιμη και δεν γινεται η αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Σημερα παρατηρησα στο κινητο 2 μικρες γρατζουνιες οι οποιες φαινονται(και παλι με πολυ προσπαθεια) μονο εαν βαλεις την συσκευη κοντα στο φως της λαμπας xDD.Οταν το εχω κανονικα στα χερια μου δεν φαινονται καθολου(Τωρα γιατι δεν ξερω).Οποτε ηρθε η ωρα να παρω θηκη πριν γινει το κακο και κλαιω.Σκεφτομαι για την flip shell.Ειναι καλη?Την εχει κανενας?
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα τα bugs της νεας εκδοσης τελικα... Δεν αντιμετωπιζα ΤΙΠΟΤΑ απο τα bugs που αναφερονταν πριν την αναβαθμιση και τωρα τα εχω συναντησει ολα μια φορα τουλαχιστον(ακυρο restart, κολλημα της οθονης με το rotation, ενα μικροπροβληματακι στον ηχο κατα τις κλησεις, κα)... Ας ελπισουμε να παρουμε την L μπας και αλλαξουν λιγο τα πραγματα.

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Σημερα παρατηρησα στο κινητο 2 μικρες γρατζουνιες οι οποιες φαινονται(και παλι με πολυ προσπαθεια) μονο εαν βαλεις την συσκευη κοντα στο φως της λαμπας xDD.Οταν το εχω κανονικα στα χερια μου δεν φαινονται καθολου(Τωρα γιατι δεν ξερω).Οποτε ηρθε η ωρα να παρω θηκη πριν γινει το κακο και κλαιω.Σκεφτομαι για την flip shell.Ειναι καλη?Την εχει κανενας?

 

εγώ πήρα αυτη και είμαι ευχαριστημένος. Είναι μια πιο οικονομική θήκη από την original και πιστεύω ότι προστατεύει περισσότερο το κινητό. Και ο αισθητήρας λειτουργεί μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Σημερα παρατηρησα στο κινητο 2 μικρες γρατζουνιες οι οποιες φαινονται(και παλι με πολυ προσπαθεια) μονο εαν βαλεις την συσκευη κοντα στο φως της λαμπας xDD.Οταν το εχω κανονικα στα χερια μου δεν φαινονται καθολου(Τωρα γιατι δεν ξερω).Οποτε ηρθε η ωρα να παρω θηκη πριν γινει το κακο και κλαιω.Σκεφτομαι για την flip shell.Ειναι καλη?Την εχει κανενας?

 

To flip shell το έχω από το Μάρτιο, μπορώ να το συστήσω ανεπιφύλακτα, καθώς δεν προσθέτει καθόλου όγκο στο κινητό. Να ξέρεις πως επηρεάζει το μαγνητόμετρο του κινητού και κατά συνέπεια την πυξίδα, όχι βέβαια πως είναι και ιδιαίτερα σοβαρό ζήτημα αυτό.

 

Θα σου πρότεινα να επιλέξεις το μαύρο χρώμα πάντως, γιατί το εσωτερικό του "καπακιού" λερώνει εύκολα από τον ιδρώτα των δακτύλων, τουλάχιστον στο δικό μου (μπλέ) έχει κάνει ένα σημάδι (όχι τόσο εμφανές).

 

Πάντως όσον αφορά στην αισθητική νομίζω είναι ότι καλύτερο μπορείς να βάλεις για να προστατεύσεις τη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Και γω θα σου πρότεινα να πάρεις την flip shell είναι πολύ ωραία αισθητικά, έχει ωραία υφή στο κράτημα, ο μαγνήτης βολεύει γιατί ανοίγει την οθόνη και δεν προσθέτει όγκο στο κινητό!
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Επειδη θελω να παρω και εγω την flip shell.Αυτο που λετε οτι επηρεαζει το μαγνητομετρο,εαν βγαλω την θηκη φευγει το προβλημα,ετσι δεν ειναι?Η παραμενει? Edited by nikos1001
Link to comment
Share on other sites

Επειδη θελω να παρω και εγω την flip shell.Αυτο που λετε οτι επηρεαζει το μαγνητομετρο,εαν βγαλω την θηκη φευγει το προβλημα,ετσι δεν ειναι?Η παραμενει?

 

Nαι εννοείται δεν υπάρχει θέμα αν βγάλεις τη θήκη. Απλά ο μαγνήτης της θήκης επηρεάζει τον αισθητήρα γι αυτό και σε εφαρμογές navigation μπορεί να σου δείχνει λάθος προσανατολισμό, όταν κινείσαι όμως δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση στα παιδιά που έχουν κάνει ρουτ και έχουν gravity box. Στην επιλογή να δείχνει τα βελάκια στο wifi και στο data όταν κατεβάζω κάτι για παράδειγμα, σας δουλεύει; Γιατί σε μένα δεν τα δείχνει.
:D
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση στα παιδιά που έχουν κάνει ρουτ και έχουν gravity box. Στην επιλογή να δείχνει τα βελάκια στο wifi και στο data όταν κατεβάζω κάτι για παράδειγμα, σας δουλεύει; Γιατί σε μένα δεν τα δείχνει.

Δεν νομίζω να έχει τέτοια επιλογή. Για στείλε ενα σκρινσοτ που το βρήκες..

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα τα bugs της νεας εκδοσης τελικα... Δεν αντιμετωπιζα ΤΙΠΟΤΑ απο τα bugs που αναφερονταν πριν την αναβαθμιση και τωρα τα εχω συναντησει ολα μια φορα τουλαχιστον(ακυρο restart, κολλημα της οθονης με το rotation, ενα μικροπροβληματακι στον ηχο κατα τις κλησεις, κα)... Ας ελπισουμε να παρουμε την L μπας και αλλαξουν λιγο τα πραγματα.

Με την 4.4.4 σου βγηκαν αυτα εε? Γ@@@@α! Το χειροτερο ολων ειναι το προβλημα στον ηχο πιστευω! Γιατι ειναι βασικη λειτουργια(ελεος)!

Link to comment
Share on other sites

Με την 4.4.4 σου βγηκαν αυτα εε? Γ@@@@α! Το χειροτερο ολων ειναι το προβλημα στον ηχο πιστευω! Γιατι ειναι βασικη λειτουργια(ελεος)!

 

Ακόμη να το στείλεις σέρβις; :p

Link to comment
Share on other sites

Με την 4.4.4 σου βγηκαν αυτα εε?

 

Ναι, μετα την 4.4.4 ρε ****το...!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...