Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αποκλείεται να μην γράφει κάπου τι περιέχει η συσκευασία. Το moto g σε κάποιες χώρες περιείχε και αυτό ακουστικά και φορτιστή, άρα μην κρίνεις μόνο από τα ριβιού.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε περιμένω στο νήμα μας (moto Χ)

Τώρα που έπεσε και η τιμή, σκέψου το ;)

Άντε, τα ίδια θα λέμε;;;:lol:

Θα το σκεφτω αλλα δεν ξερω για που θα παω! Θα δουμε ακομα δεν θελω να το αφησω! Ισως το στειλω service!

Link to comment
Share on other sites

ρο μόνο προβλημα που υπάρχει ακόμα είναι το bug με το GPS στο οποίο εάν άνοιξει το GPS μετά δε ξανακλείνει άσχετα εάν το απενεργοποιησεις από τις ρυθμίσεις και τελειώνει πιο γρήγορα η μπαταρία.

Για όποιον δε γνωρίζει το θέμα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2654180

 

Πραγματι το προβλημα με το battery drain GPS υπαρχει ακομη :(

Link to comment
Share on other sites

ναι πηγα εχει κατι αθλιες puro δεν μου αρεσαν καθολου...

 

Ειναι απο αυτες που εχει προσφορα με 1€ η ακριβοτερες των 5 και 10€;

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες το κινητο εχει φαει κολλημα και δεν μπορει να πιασει H+ σε μερος που αποδεδειγμενα εχει δυνατο σημα με 4 γραμμες (οποιοδηποτε αλλο smartphone ακριβο ή φθηνο πιανει συνεχως H+, παντα με τον ιδιο παροχο). Επανεκκινηση και on off στην λειτουργια πτησης δεν κανουν τιποτα ουτε και η αλλαγη στις ρυθμισεις για τον προτιμωμενο τυπο δικτυου. Μεχρι προχθες ολα ηταν καλα. Και σε ασφαλη λειτουργια, μηπως το επηρεαζε καποια τριτη εφαρμογη,τιποτα δεν εγινε. Καμια ιδεα;;;

Πληκτρολόγησε *#*#4636#*#*, πήγαινε πληροφορίες τηλεφώνου-->ορισμός προτιμώμενου τύπου δικτύου. Σε μένα από προεπιλογή είναι στο gsm auto αλλά το έχω βάλει και στα wcdma preferred και wcdma only όταν ήθελα καλύτερο 3g.

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγησε *#*#4636#*#*, πήγαινε πληροφορίες τηλεφώνου-->ορισμός προτιμώμενου τύπου δικτύου. Σε μένα από προεπιλογή είναι στο gsm auto αλλά το έχω βάλει και στα wcdma preferred και wcdma only όταν ήθελα καλύτερο 3g.

 

Ωραιος! Θα το δοκιμασω. Γενικα δεν εχει καλο modem το moto g νομιζω. Στο auto δεν δουλευει καλα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι το προβλημα με το battery drain GPS υπαρχει ακομη :(

 

Όντως ισχύει, μετά την αναβάθμιση σε 4.4.4, δεν βγάζω ούτε μέρα ενώ προηγούμενως με τη χρήση που έκανα η μπαταρία άντεχε χαλαρά 2 μέρες.

 

Επίσης τραβάει reboot από μόνο τους χωρίς να έχω εγκαταστήσει κάποια καινούρια εφαρμογή (το έκανε και πιο παλιά αλλά είχε καιρό να εμφανίσει το πρόβλημα). Τις περισσότερες φορές μένει κολλημένο στην αρχική οθόνη με το σήμα της Μοτορόλα. Έχω κάνει wipe cache partition, διέγραψα και μερικές εφαρμογές και περιμένω να δω αν θα το επαναλάβει.

 

Τελευταία λύση το factory reset...απελπισία...4 μηνών συσκευή. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά καλή εφαρμογή για την κάμερα? αυτή που έχει είναι λίγο περίεργη στο θέμα της εστίασης η εγώ δεν ξέρω να το κάνω καλά....
Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά καλή εφαρμογή για την κάμερα? αυτή που έχει είναι λίγο περίεργη στο θέμα της εστίασης η εγώ δεν ξέρω να το κάνω καλά....

Δοκιμασε την google camera!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά καλή εφαρμογή για την κάμερα? αυτή που έχει είναι λίγο περίεργη στο θέμα της εστίασης η εγώ δεν ξέρω να το κάνω καλά....

Αυτόματα κάνει εστίαση τι θέμα έχεις εσυ; δοκίμασε και την snap camera εκτός απ την google που είπε ο φίλος από πάνω :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτόματα κάνει εστίαση τι θέμα έχεις εσυ; δοκίμασε και την snap camera εκτός απ την google που είπε ο φίλος από πάνω :)

Φιλε πανο η στοκ καμερα ειναι χειροτερη ever!! Τραγικη για μενα! Ας πουμε η google camera αλλα και η snap ειναι καλυτερες μονο και μονο λογο σωστου focus!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα συνδέω τον φορτιστή μου και μια αναβοσβήνει ο κεραυνός και η οθόνη μένει ανοιχτή γιατί να το κάνει αυτό;

 

Μηπως ενεργοποιησες την ρυθμιση να μη σβηνει η οθονη κατα την φορτιση απο τις "επιλογες για προγραμματιστες;"

Link to comment
Share on other sites

εχω σκασει δεν μπορω να βρω τι φταιει

 

στην καρτελα μπαταρια εχει πρωτο πρωτο το "Υπηρεσιες Google" και εχει στα αριστερα το εικονιδιο ιδιο με της επαφες , με εχει ξεζουμισει την μπαταρια , τι να κανω?

 

Είναι ένα από τα γνωστά bug του Android γενικότερα και όχι της συσκευής.. Εγώ το αντιμετωπίζω και στο ταμπλετ και στο κινητό.. Και όντως ρουφάει την μπαταρία σαν τρελό.. Δοκίμασε να κάνεις ένα restart το κινητό για αρχή. Αν πάλι δεν διορθωθεί δοκίμασε να κλείσεις το συγχρονισμό του Google λογαριασμού σου.. Αν και είναι παροδικό το πρόβλημα.. Έρχεται και φεύγει

Link to comment
Share on other sites

Moto G τέλος, τα 'παιξε. Για να δούμε τι θα μας απαντήσει το κέντρο επιδιόρθωσης...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Moto G τέλος, τα 'παιξε. Για να δούμε τι θα μας απαντήσει το κέντρο επιδιόρθωσης...:wacko:

 

Για δωσε λεπτομερειες. Τι επαθε;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πανο η στοκ καμερα ειναι χειροτερη ever!! Τραγικη για μενα! Ας πουμε η google camera αλλα και η snap ειναι καλυτερες μονο και μονο λογο σωστου focus!

Έχω παρατηρήσει ότι η στοκ εφαρμογή μας οταν είναι βράδυ με φλας κάνει πολύ καλή εστίαση. Αλλα μέρα δε βλέπεται νταξει :Ρ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση.οπου εχετε σήμα H+ το σήμα μένει μόνιμα κλειδωμένο εκεί ή γυρίζει σε 3g οταν δεν χρησιμοποιεί data το τηλέφωνο;το ρωτάω αυτο γιατι εδω και 2 μέρες εχει κολλήσει σε H+ και δεν ξερω αν ειναι θεμα της κοσμοτε η του κινητού γιατί μεχρι προχθές γύριζε και σε 3g όποτε δεν τραβαγε δεδομένα το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση.οπου εχετε σήμα H+ το σήμα μένει μόνιμα κλειδωμένο εκεί ή γυρίζει σε 3g οταν δεν χρησιμοποιεί data το τηλέφωνο;το ρωτάω αυτο γιατι εδω και 2 μέρες εχει κολλήσει σε H+ και δεν ξερω αν ειναι θεμα της κοσμοτε η του κινητού γιατί μεχρι προχθές γύριζε και σε 3g όποτε δεν τραβαγε δεδομένα το κινητό.

 

Είσαι κάπου τώρα αλλού πχ διακοπές σε ένα μέρος η είσαι στο ίδιο μέρος που επιάνες και 3g?

Link to comment
Share on other sites

Είσαι κάπου τώρα αλλού πχ διακοπές σε ένα μέρος η είσαι στο ίδιο μέρος που επιάνες και 3g?

στο ιδιο μερος ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω με την μπαταρια ειμαι πολυ ευχαριστημενος και δεν εχω δει διαφορα με την 4.4.4

δειτε και screenshots... το μονο θεμα που εχω ειναι με τον dialer αφου την πρωτη φορα που παταω μου ανοιγει μια κενη οθονη χωρις αριθμους... βγαινω-ξαναμπαινω και εμφανιζοντε οι αριθμοι... εχει βρει κανενασ λυση σε αυτο???

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω με την μπαταρια ειμαι πολυ ευχαριστημενος και δεν εχω δει διαφορα με την 4.4.4

δειτε και screenshots... το μονο θεμα που εχω ειναι με τον dialer αφου την πρωτη φορα που παταω μου ανοιγει μια κενη οθονη χωρις αριθμους... βγαινω-ξαναμπαινω και εμφανιζοντε οι αριθμοι... εχει βρει κανενασ λυση σε αυτο???

Νομίζω ότι έχει αναφερθεί ξανά παλιότερα και η λύση ήταν να πας στα developers options και να αλλάξεις το animation scale στο 0,5 ή στο off για δοκίμασέ το να δεις αν διορθωθεί γιατί δεν είμαι 100% σίγουρος

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Για δωσε λεπτομερειες. Τι επαθε;

 

Συνεχόμενες επανεκκινήσεις, κολλημένο στην αρχική οθόνη με το σήμα της μοτορόλα. Παρατεταμένο το power button δεν ανταποκρινόταν. Όταν μετά από αρκετή ώρα έμπαινε στο λειτουργικο, μπορεί να δούλευε μερικά λεπτά ή ώρες ή να τραβούσε επανεκκίνηση αμέσως. Επίσης φόρτιζε όταν ήθελε (μάλλον δεν έκανε καλή επαφή το καλώδιο φόρτισης με την είσοδο). Το τηλέφωνο ήταν στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και ουδέποτε έγινε root. Μιλώντα με το motorola care support πριν λίγες μέρες μου είπαν ότι το τηλέφωνο αντικατασταθεί με καινούριο. Όταν τους είπα ότι δεν μένω Αμερική αλλά Κύπρο, δεν έβρισκαν ποια εταιρεία υποστηρίζει τα μοτορόλα. :X

Είπαν ότι θα μου έστελναν email με το πιο κοντινό κέντρο εξυπηρέτησης αλλά τίποτα. :cry:

 

Έτσι και γω το έστειλα σήμερα στο κέντρο εξηπυρέτησης της εταιρείας απ'όπου το αγόρασα και αναμένω την απάντηση τους...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...