Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις τι παιζει με το δικαρτο?Απο οτι εχω ψαξει κυκλοφορει ήδη βραζιλια εχει αρχισει ή αναμενεται να κυκλοφορησει ινδια και σε καποιες επιλεγμενες χωρες της ευρωπης ανατολικες κυριως.Τιμη 210$ το 8αρι και 240$ το16αρι.Για να δουμε...

 

2καρτο επίσημα ΔΕΝ θα έρθει Ελλάδα.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου ρθε χτες, το πηρα απο amazon.de, 187€ τελικη τιμη με μεταφορικα.

 

Παω στα settings/about phone/system updates και παιρνω μηνυμα 'your device is up to date' :(

 

4.3 είναι... απ'οτι ξερω το 4.4 εχει βγει και στην Ευρωπη, ξερει κανεις τι παιζει;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα και οι 3 συσκευες που πηρα απο το Amazon.UK, πηραν 4.4 (και μαλιστα την 3η που την παρελαβα χθες, με το που συνδεθηκα στο wifi, εβγαλε αμεσως ειδοποιηση).

 

Λογικα θα σου ερθει και σενα συντομα:)

Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε χτες, το πηρα απο amazon.de, 187€ τελικη τιμη με μεταφορικα.

 

 

 

Παω στα settings/about phone/system updates και παιρνω μηνυμα 'your device is up to date' :(

 

 

 

4.3 είναι... απ'οτι ξερω το 4.4 εχει βγει και στην Ευρωπη, ξερει κανεις τι παιζει;

 

 

Πανε κανε εκκαθαριση το πλαισιο υπηρεσιων της google απ τα settings αν θες να 'εκβιασεις' το συστημα.

Αν και για τα Αγγλικα κομματια ξερω πηρανε την 4.4

Τα Γερμανικα περιμενουν.

Διορθωστε με αν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Πανε κανε εκκαθαριση το πλαισιο υπηρεσιων της google απ τα settings αν θες να 'εκβιασεις' το συστημα.

Γινε λιγο πιο σαφης... Επισης εχει ρισκα αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Γινε λιγο πιο σαφης... Επισης εχει ρισκα αυτο;

 

 

Οχι καθολου ρισκο.

 

Ρυθμισεις,εφαρμογες,δυο αριστερα swipe στο 'ολα', καπου σε ολες τις εφαρμογες εχει το 'πλαισιο υπηρεσιων google' κανε κλικ και μετα εκκαθαριση κατω δεξια.

 

Μετα πανε και τσεκαρε πολλες φορες τον 'ελεγχο' στην ενημερωση.

Ετσι μπορει να σου εμφανιστει η kitkat.

Αν οχι τοτε περιμενεις.

Link to comment
Share on other sites

Πανε κανε εκκαθαριση το πλαισιο υπηρεσιων της google απ τα settings αν θες να 'εκβιασεις' το συστημα.

Αν και για τα Αγγλικα κομματια ξερω πηρανε την 4.4

Τα Γερμανικα περιμενουν.

Διορθωστε με αν κανω λαθος.

 

Το ανάποδο, πρώτα πήραν τα Retail.DE, μετά τα Tesco UK και μετά τα Retail.UK

 

Θα έρθει, υπομονή.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς λύση για τα ελληνικά SMS?

Αν λες για τα μικρα "σ" που τα κοβει, εγω εβαλα το handcent sms και λυθηκε το προβλημα.

 

Επίσης άμα σε κάποιον δεν αρέσει το Handcent ή θέλει μια λύση όσο ποιο κοντά στην στοκ εφαρμογή του Moto G μία εναλλακτική επιλογή είναι το 8sms.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης άμα σε κάποιον δεν αρέσει το Handcent ή θέλει μια λύση όσο ποιο κοντά στην στοκ εφαρμογή του Moto G μία εναλλακτική επιλογή είναι το 8sms.

 

Προσωπικά μου αρέσει πολύ περισσότερο το Handcent απο το default app για τα μηνύματα. Ένα βασικό συν είναι ότι τα συννεφάκια της συνομιλίας έχουν διαφορετικό χρώμα για σένα και αυτόν που σου στέλνει. Στο stock ήταν και τα δύο ίδια και μπέρδευε λίγο. Εκτός αν υπάρχει ρύθμιση που δεν πήρε το μάτι μου.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μου αρέσει πολύ περισσότερο το Handcent απο το default app για τα μηνύματα. Ένα βασικό συν είναι ότι τα συννεφάκια της συνομιλίας έχουν διαφορετικό χρώμα για σένα και αυτόν που σου στέλνει. Στο stock ήταν και τα δύο ίδια και μπέρδευε λίγο. Εκτός αν υπάρχει ρύθμιση που δεν πήρε το μάτι μου.

 

Οχι δεν υπαρχει στο στοκ ετσι ειναι! Αλλα ειναι ωραιο

Link to comment
Share on other sites

1) αγγλικά

2) το φέρνει κούριερ οπότε αν δε σε βρουν παίρνουν τηλ

3) νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα εφόσον έχεις ταυτότητα μαζί σου

 

φαντάζομαι αναφέρεσαι για παραγγελία απο αμαζον....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

κανονικά ελληνική, όμως παίρνει microsim όπως το iphone4.

Πας σε καταστημα και στην κόβουν.

 

 

Ευχαριστώ πολύ Kinezos 69!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ειστε κιτ κατ εχετρ αλλαξει απο dalvik σε αrt? Ειναι καλυτερο? Τρεχει καλυτερα το κινητο?

 

Το αλλαξα και δεν ειδα διαφορα. Το αντιθετο, το παιχνιδι kingdom rush δεν παιζει σε αρτ. Θελει μονο νταλβικ.

Ισως και αλλες εφαρμογες να εχουν προβλημα.

Ετσι το γυρισα σε νταλβικ και ησυχασα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ψαξτε λίγο στο θέμα,στις τελευταίες σελίδες έχουμε γράψει οτι ρωτάτε

Μέχρι και πόσες μέρες κάνει για Χίο... :p:lol:

:lol:

Τ50, ΜΑΧ100, EL250, XL650V, XT660Z

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ειστε κιτ κατ εχετρ αλλαξει απο dalvik σε αrt? Ειναι καλυτερο? Τρεχει καλυτερα το κινητο?

 

Mόλις το έκανα και μετά την επανεκκίνηση μου βγάζει το μήνυμα "το android αναβαθμίζεται". Αν δω κάποια ουσιαστική διαφορά θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Mόλις το έκανα και μετά την επανεκκίνηση μου βγάζει το μήνυμα "το android αναβαθμίζεται". Αν δω κάποια ουσιαστική διαφορά θα σας πω.

 

Περιμενω φιλε beowulf*

 

 

 

 

 

Το αλλαξα και δεν ειδα διαφορα. Το αντιθετο, το παιχνιδι kingdom rush δεν παιζει σε αρτ. Θελει μονο νταλβικ.

Ισως και αλλες εφαρμογες να εχουν προβλημα.

Ετσι το γυρισα σε νταλβικ και ησυχασα.

 

Ναι εε? Λεω να το δοκιμασω να δω μπας και!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ ένα 16αρι από Amazon uk, ακριβώς την ημέρα που είχαν προκαθορίσει. Το κουτάκι δεν ήταν ούτε εμένα σφραγισμένο, ήταν απλά μέσα σε ένα σακουλάκι και αυτό μέσα σε ένα μεγαλύτερο χαρτόκουτο της Amazon και είχε μέσα τσαλακωμένο χαρτόνι για τους κραδασμούς. Σε μια γωνία ήταν στραπατσαρισμένο και αγχώθηκα αλλά ήταν κομπλέ μέσα. Κάρτα σιμ δεν έβαλα ακόμα γιατί δεν πρόλαβα τα καταστήματα ανοιχτά για να την κόψω, από αύριο όπως και περισσότερο σκάλισμα. Πάντως μόλις το άνοιξα ήρθε αμέσως ειδοποίηση για αναβάθμιση αλλά δεν την έκανα ακόμα. Σαν πρώτες εντυπώσεις πολύ στιβαρή κατασκευή και όμορφο. Τα κουμπάκια power και ήχου στο πλάι κουνιούνται λίγο αλλά όχι κάτι τραγικό και φαίνονται ότι θα αντέξουν, το πίσω ηχείο πολύ δυνατό και η οθόνη HD πολύ όμορφη και ωραιά χρώματα. Βέβαια ίσως έχει ελάχιστα χαμηλότερη φωτεινότητα από την super amοled του Galaxy S μου και το μαύρο της καμία σχέση με την super amoled. Που θα πάει όμως, θα συνηθίσω!! :lol: Αυτά για αρχή!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ ένα 16αρι από Amazon uk, ακριβώς την ημέρα που είχαν προκαθορίσει. Το κουτάκι δεν ήταν ούτε εμένα σφραγισμένο, ήταν απλά μέσα σε ένα σακουλάκι και αυτό μέσα σε ένα μεγαλύτερο χαρτόκουτο της Amazon και είχε μέσα τσαλακωμένο χαρτόνι για τους κραδασμούς. Σε μια γωνία ήταν στραπατσαρισμένο και αγχώθηκα αλλά ήταν κομπλέ μέσα. Κάρτα σιμ δεν έβαλα ακόμα γιατί δεν πρόλαβα τα καταστήματα ανοιχτά για να την κόψω, από αύριο όπως και περισσότερο σκάλισμα. Πάντως μόλις το άνοιξα ήρθε αμέσως ειδοποίηση για αναβάθμιση αλλά δεν την έκανα ακόμα. Σαν πρώτες εντυπώσεις πολύ στιβαρή κατασκευή και όμορφο. Τα κουμπάκια power και ήχου στο πλάι κουνιούνται λίγο αλλά όχι κάτι τραγικό και φαίνονται ότι θα αντέξουν, το πίσω ηχείο πολύ δυνατό και η οθόνη HD πολύ όμορφη και ωραιά χρώματα. Βέβαια ίσως έχει ελάχιστα χαμηλότερη φωτεινότητα από την super amοled του Galaxy S μου και το μαύρο της καμία σχέση με την super amoled. Που θα πάει όμως, θα συνηθίσω!! :lol: Αυτά για αρχή!

 

Αντε καλοδουλευτο φιλε! Για την αναβαθμιση μην αγχωνεσαι θα σου ρθει σιγουρα αλλα κατα την αποψη μου με 4.3 ειναι πολυ καλυτερο!!

Link to comment
Share on other sites

από που βγαίνει πιο οικονομικά μαζί με τα μεταφορικά, από Γερμανικό ή Αγγλικό Αμαζον;:)

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι στις τελευταίες 30 σελίδες αυτού του thread δεν έχουν θιχτεί τα παρακάτω, οπότε ας τα θίξω εγώ:

>>>Με το Handycent SMS λύνεται όντως το θέμα με το Σ και τους 160 χαρακτήρες. Εξακολουθώ όμως να μην έχω ορθογραφικό έλεγχο (τον γνωστό κορρέκτορα). Έχει βρει κανείς καμιά καλή λύση; Εγκατέστησα το SlideIT σε trial έκδοση, δουλεύει μια χαρά, αλλά μετά μου ζητούσε 3.99 ευρώ. Αν υπάρχει κάτι σε τζαμπέ, θα με βόλευε.

>>>Το USB OTG δουλεύει, που σημαίνει ότι με ένα καλωδιάκι των 2 ευρώ και ένα στικάκι 32GB έχω λύσει το πρόβλημα του περιορισμένου αποθηκευτικού χώρου (έχω το 8άρι, όταν το ψώνισα δεν κυκλοφορούσε πουθενά το 16άρι...). ΑΛΛΑ διαβάζω ότι:

  • στην 4.3 το εξωτερικό USB είναι read-only. Θέλει root access για να μπορέσεις να γράψεις.
  • στην 4.4 δεν το διαβάζει καν. Χρειάζεται να εγκαταστήσεις το OTG Disk Explorer ή το Nexus Media Importer. Μόνον έτσι παίζει (read / write χωρίς root αυτή τη φορά)

 

και να επιβεβαιώσω με τη σειρά μου ότι κι εγώ από γερμανικό άμαζον δεν έχω λάβει ακόμη την 4.4.

Link to comment
Share on other sites

για δοκίμασε το πληκτρολόγιο TouchPal για να έχεις και ορθογραφικό έλεγχο.

Δουλεύει μια χαρά :thanks:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...