Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ποιο είναι το καλυτερο site κατά τη γνώμη σας για την αγορά του κινητού; Κοίταξα και στο handtec και βλέπω διάφορα από την τιμή του Αμαζον, έχει κάποια διαφορά; Επίσης, αξίζει να σκεφτεί κανείς την αγορά του από Tesco και τη μεταφορά του με forward to me; Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά θέλω να βρω το πιο αξιόπιστο τρόπο αγοράς. Ευχαριστώ για τις απαντησεις.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ποιο είναι το καλυτερο site κατά τη γνώμη σας για την αγορά του κινητού; Κοίταξα και στο handtec και βλέπω διάφορα από την τιμή του Αμαζον, έχει κάποια διαφορά; Επίσης, αξίζει να σκεφτεί κανείς την αγορά του από Tesco και τη μεταφορά του με forward to me; Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά θέλω να βρω το πιο αξιόπιστο τρόπο αγοράς. Ευχαριστώ για τις απαντησεις.

Εγώ προτίμησα το amazon που το γνωρίζω πάνω κάτω.Δε θα έδινα 200 ευρώ σε site που δεν έχω τσεκάρει.

Βέβαια όλα είναι σχετικά...

:lol:

Τ50, ΜΑΧ100, EL250, XL650V, XT660Z

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μου αρέσει να επαναλαμβάνομαι συνέχεια μόνο και μόνο επειδή ο κόσμος βαριέται να δει μερικές σελίδες παραπίσω..

 

Το handtec είναι όσο αξιόπιστο είναι το clove και το expansys.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τον υψηλο (εως πολυ υψηλο) δεικτη SAR που εχει μαλλον μονο με hands free θα το χρησιμοποιησω ...

 

0.79 W/kg δεν είναι κάτι υπερβολικό για να χρησιμοποιείς μόνο hands free !Tι να πουν και αυτοί που έχουν iphone...

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

Κακό αυτό. Όχι τίποτα άλλο είναι ένα μείον και σε σημαντικό σημείο ενός κινητού.

 

Ας μιλησουμε λιγο τη γλωσσα της αληθειας (κατι που σπανιζει πλεον σε φορα).

Υπαρχει σε όλα τα moto g. Ξερεις γιατι δεν το εχει επιβεβαιωσει κανεις? Για τον ιδιο λογο που ποτε κανεις κατοχος htc sensation, desire hd (αν ψαξω κι άλλο στη μνημη μου θα θυμηθώ κι αλλα κινητα με σκουπίδια ακουστικα και τριπλασια τιμη αποκτησης) δεν επιβεβαιωσε ποτε ότι υπηρχε αυτό το θεμα, ενώ υπηρχε σε ΟΛΑ!

Μιλαμε για ένα crackling noise, που ακούγεται σε όλα τα επίπεδα εντασης από τη μεση και πανω, όχι όμως σε ολες τις συνομιλιες (προφανως εχει να κανει με την ευαισθησια του μικροφωνου του συνομιλητή μας, ακομα ακομα και την ενταση και τη χροια της φωνης του - αν είναι μπασο, αν εχει πολλα πριμα κλπ) και που ο περισσοτερος κοσμος δεν το αντιλαμβάνεται καν (άλλος ενας λογος που θα δεις τους περισσοτερους εδώ να γραφουν "δεν εχει κανενα πρόβλημα το δικο μου", "όλα αψογα στο δικο μου" κλπ κλπ).

Οποτε η κατασταση είναι take it or leave it.

Αποψη μου: Take it. Το τηλεφωνο είναι φανταστικο, μπραβο, μπραβο και ξανα μπραβο στη Μοτορολα. Ξεβρακωσε τον ανταγωνισμο που πουλαει φυκια (κινητα της πλακας) για μεταξωτες κορδελες (αξιας 300+ ευρω).

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Επισης για το Σ αν θελετε την default εφαρμογη πατηστε παρατεταμενα το shift που γινεται caps lock και γραφετε το μηνυμα κανονικα χωρις προβλημα.
Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επισης για το Σ αν θελετε την default εφαρμογη πατηστε παρατεταμενα το shift που γινεται caps lock και γραφετε το μηνυμα κανονικα χωρις προβλημα.

 

Μία μικρή επισήμανση, λίγο άσχετη.Τα μηνύματα κοστίζουν πάρα πολύ περισσότερο από το να πάρεις τηλέφωνο το πρόσωπο που θέλεις για να μιλήσεις.

Διαφορετική περίπτωση είναι βέβαια τα emails.

:lol:

Τ50, ΜΑΧ100, EL250, XL650V, XT660Z

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μου αρέσει να επαναλαμβάνομαι συνέχεια μόνο και μόνο επειδή ο κόσμος βαριέται να δει μερικές σελίδες παραπίσω..

 

Το handtec είναι όσο αξιόπιστο είναι το clove και το expansys.

 

Συγνωμη αλλα δεν βαριεμαι να διαβασω μερικες σελιδες πισω. Το θεμα το διαβαζω απο την δημιουργια του και εχω παρακολουθησει παρομοιες συζητησεις. Το ποστ το εκανα περισσοτερο για να ρωτησω για το θεμα της Tesco και αν συμφερει. Παντως δεν υποχρεωνεται κανενας να απανταει...

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Για να λεμε τα πραγματα απλα, δεν υπαρχουν συνθετες λυσεις πιστευω :p

Στο θεμα των κλησεων, ο θορυβος που ακουγεται υπηρχε στην 4.3 ? Αν οχι, τοτε στην 4.4 κατι αλλαξε και θα ξαναλλαξει αν ειναι θεμα software.Αν το προβλημα υπηρχε και παραμενει, μπορει καποιος να ρωτησει το μερος που το προμηθευτηκε ωστε να του δωσουν απαντησεις (αν ειναι θεμα hardware δηλαδη) ωστε να εχει το κεφαλι του ησυχο. Φυσιολογικα εχει ευρωπαϊκη εγγυηση το κινητο αφου πωλειται επισημα στη Αγγλια, οποτε δεν υπαρχει λογος ανησυχιας. :)

LG L3 E400 - Huawei u8800pro - Sony Xperia P - LG Nexus 4 E960
Link to comment
Share on other sites

Για να λεμε τα πραγματα απλα, δεν υπαρχουν συνθετες λυσεις πιστευω :p

Στο θεμα των κλησεων, ο θορυβος που ακουγεται υπηρχε στην 4.3 ? Αν οχι, τοτε στην 4.4 κατι αλλαξε και θα ξαναλλαξει αν ειναι θεμα software.Αν το προβλημα υπηρχε και παραμενει, μπορει καποιος να ρωτησει το μερος που το προμηθευτηκε ωστε να του δωσουν απαντησεις (αν ειναι θεμα hardware δηλαδη) ωστε να εχει το κεφαλι του ησυχο. Φυσιολογικα εχει ευρωπαϊκη εγγυηση το κινητο αφου πωλειται επισημα στη Αγγλια, οποτε δεν υπαρχει λογος ανησυχιας. :)

 

Απλα τα εγραψα, αλλα μαλλον δεν με καταλαβες.

Δεν είναι θεμα software, δεν είναι θεμα ελαττωματικης παρτιδας.

Όλα τα moto g είναι ετσι, τους περισσοτερους δεν τους ενοχλεί (οι περισσοτεροι βασικα δε θα καταλαβουν καν τι συζητάμε), οποτε... case closed...

Link to comment
Share on other sites

Απλα τα εγραψα, αλλα μαλλον δεν με καταλαβες.

Δεν είναι θεμα software, δεν είναι θεμα ελαττωματικης παρτιδας.

Όλα τα moto g είναι ετσι, τους περισσοτερους δεν τους ενοχλεί (οι περισσοτεροι βασικα δε θα καταλαβουν καν τι συζητάμε), οποτε... case closed...

 

Καταλαβα τι εγραψες και δεν διαφωνω. Τα οσα εγραψα παραπανω ηταν για να φυγουν οι ανησυχιες που εχουν καποιοι φιλοι και να μην σκεφτονται αν ειναι φυσιολογικο ή καποιο προβλημα ή ξερω και γω τι ! :)

Για το θεμα software κραταω επιφυλαξεις, γιατι με ενα παλιο κινητο αλλης εταιρειας που εχω ακομα, η τελευταια εκδοση μου εκανε περιπου τα ιδια με αυτα που ανεφερες και απλα περασα παλαιοτερη.Ακουγα τον συνομιλητη μου καποιες φορες και νομιζα οτι επικοινωνουσα με μοντεμ ! :p

Εξαλλου το προβλημα αυτο μπορει και να οφειλεται στην αλλη πλευρα, δηλαδη στο ατομο με το οποιο μιλαμε

Edited by jjonny
LG L3 E400 - Huawei u8800pro - Sony Xperia P - LG Nexus 4 E960
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τον υψηλο (εως πολυ υψηλο) δεικτη SAR που εχει μαλλον μονο με hands free θα το χρησιμοποιησω ...

 

Που το είδες το υψηλό SAR; Άλλα ακριβότερα μοντέλα έχουν πάνω από άσσο και θεωρείς υψηλό το 0,79; :lol:

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα τι εγραψες και δεν διαφωνω. Τα οσα εγραψα παραπανω ηταν για να φυγουν οι ανησυχιες που εχουν καποιοι φιλοι και να μην σκεφτονται αν ειναι φυσιολογικο ή καποιο προβλημα ή ξερω και γω τι ! :)

Για το θεμα software κραταω επιφυλαξεις, γιατι με ενα παλιο κινητο αλλης εταιρειας που εχω ακομα, η τελευταια εκδοση μου εκανε περιπου τα ιδια με αυτα που ανεφερες και απλα περασα παλαιοτερη.Ακουγα τον συνομιλητη μου καποιες φορες και νομιζα οτι επικοινωνουσα με μοντεμ ! :p

Εξαλλου το προβλημα αυτο μπορει και να οφειλεται στην αλλη πλευρα, δηλαδη στο ατομο με το οποιο μιλαμε

 

Οκ, θα το κανω ακομα πιο λιανο. Το πρόβλημα οφείλεται αποκλειστικα και μονο στα φτηνα ηχεια που εβαλαν στη θεση του ακουστικου οι μηχανικοι της Motorola. Μην ψάχνετε αλλου παιδια. Ετσι θα είναι το τηλεφωνο μεχρι τη στιγμη που θα παψει να παραγεται. Τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο.

Για να κλεισουμε το θεμα οριστικα (τουλάχιστον από την πλευρα μου), ξαναλεω. Γενικα δεν ενοχλεί, το 95% των κατοχων δεν θα το αντιληφθεί καν, ουτε είναι λογος αποτροπης από την αγορα της συσκευης. Over and out...

Link to comment
Share on other sites

Κακό αυτό. Όχι τίποτα άλλο είναι ένα μείον και σε σημαντικό σημείο ενός κινητού.

Εγώ δεν έχω κανένα τέτοιο θέμα για την ώρα.. και σίγουρα δεν θα είχα καποιο λόγο να μην το αναφέρω αν το τηλέφωνο που αγόρασα είχε πρόβλημα παραμόρφωσης ήχου η οποιοδήποτε άλλο κατα την συνομιλία...

Για την ώρα δεν έχω αντιμετωπίση το παραμικρό,και κάτι που συμπερένω μέρα με την μέρα το τηλέφωνο έχει πολύ καλή μπαταρία (συγκρίνοντας βέβαια με το xperia mini pro που ήταν άθλια)..

Αγορασμένο απο Amazon uk. Δεν μου έχει έρθει ακόμη η 4.4

 

Και συμπληρώνω πως όλοι έχουμε αλλάξει πάραααα πολλά τηλέφωνα με διαφορετικά ηχεία το καθένα, και όλοι έχουμε την εμπειρία απο τηλεφωνική συνομιλία για αμέτρητες ώρες..Το moto g που εγώ έχω στα χέρια μου δεν έχει κανένα θέμα κατα την συνομιλία ακόμη και με την ένταση στο τέρμα.. Επίσεις μεσα απ τις ρυθμίσεις ήχου ο ισοσταθμιστής είναι στο on καθώς και διάφορα άλλα, ο ποιοσδήποτε θέλει μπορεί να παίξει με αυτό και να φέρει τον ήχο εκεί που θέλει ο ίδιος..Μιλάω πάντα για το τηλέφωνο που έχω εγώ στα χέρια μου...

Edited by satmaniac
συμπληρωματικο
Link to comment
Share on other sites

To δεικτη SAR από που το είδες?Διάβασες καθόλου το pdf στο αμερικάνικο site για τη συσκευή αυτή?

 

Εχει 4πλασιο δεικτη SAR απο το Galaxy S3 και πανω απο την διπλασια απο το LG Optimus G.

Edited by mobil1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα τέτοιο θέμα για την ώρα.. και σίγουρα δεν θα είχα καποιο λόγο να μην το αναφέρω αν το τηλέφωνο που αγόρασα είχε πρόβλημα παραμόρφωσης ήχου η οποιοδήποτε άλλο κατα την συνομιλία...

Για την ώρα δεν έχω αντιμετωπίση το παραμικρό,και κάτι που συμπερένω μέρα με την μέρα το τηλέφωνο έχει πολύ καλή μπαταρία (συγκρίνοντας βέβαια με το xperia mini pro που ήταν άθλια)..

Αγορασμένο απο Amazon uk. Δεν μου έχει έρθει ακόμη η 4.4

 

Και συμπληρώνω πως όλοι έχουμε αλλάξει πάραααα πολλά τηλέφωνα με διαφορετικά ηχεία το καθένα, και όλοι έχουμε την εμπειρία απο τηλεφωνική συνομιλία για αμέτρητες ώρες..Το moto g που εγώ έχω στα χέρια μου δεν έχει κανένα θέμα κατα την συνομιλία ακόμη και με την ένταση στο τέρμα.. Επίσεις μεσα απ τις ρυθμίσεις ήχου ο ισοσταθμιστής είναι στο on καθώς και διάφορα άλλα, ο ποιοσδήποτε θέλει μπορεί να παίξει με αυτό και να φέρει τον ήχο εκεί που θέλει ο ίδιος..Μιλάω πάντα για το τηλέφωνο που έχω εγώ στα χέρια μου...

 

Θεωρω πως απλα ανηκεις στο 95% το οποιο ανεφερα παραπανω. Εχω ηδη δει 4 διαφορετικα moto g, από διαφορετικες παρτιδες. Είναι δεδομενο πως υπαρχει ένα θεμα, δυσκολα αντιληπτο από τους περισσοτερους. Μπορω να ανασυρω διαλογους 3-4 ετων από άλλες συσκευες που ειχαν παρομοια θεματα...

ΥΓ Τι εννοεις ισοσταθμιστη? Αυτές οι ρυθμισεις αφορουν αποκλειστικα και μονο το εξωτερικο ηχειο και όχι το ακουστικο κατά τη διαρκεια των κλησεων.

Link to comment
Share on other sites

Εχει 4πλασιο δεικτη SAR απο το Galaxy S3 και πανω απο την διπλασια απο το LG Optimus G.

 

Τα Samsung και ειδικά οι ναυαρχίδες τους έχουν παραδοσιακά από τις χαμηλότερες SAR values ενώ της Motorola κυμαίνονται αρκετά ψηλά, όχι βέβαια ψηλά όπως η Αpple ή η Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Εχει 4πλασιο δεικτη SAR απο το Galaxy S3 και πανω απο την διπλασια απο το LG Optimus G.

Αφού σε απασχολεί τόσο το θέμα SAR πάρε galaxy s3 και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω πως απλα ανηκεις στο 95% το οποιο ανεφερα παραπανω. Εχω ηδη δει 4 διαφορετικα moto g, από διαφορετικες παρτιδες. Είναι δεδομενο πως υπαρχει ένα θεμα, δυσκολα αντιληπτο από τους περισσοτερους. Μπορω να ανασυρω διαλογους 3-4 ετων από άλλες συσκευες που ειχαν παρομοια θεματα...

ΥΓ Τι εννοεις ισοσταθμιστη? Αυτές οι ρυθμισεις αφορουν αποκλειστικα και μονο το εξωτερικο ηχειο και όχι το ακουστικο κατά τη διαρκεια των κλησεων.

Αγαπητέ φίλε...Έγραψα:

Το moto g που εγώ έχω στα χέρια μου δεν έχει κανένα θέμα κατα την συνομιλία ακόμη και με την ένταση στο τέρμα..

Και νομίζω πως είναι κατανο'ιτο σε τι αναφέρομαι,και συπμλήρωσα : Επίσεις μεσα απ τις ρυθμίσεις ήχου ο ισοσταθμιστής είναι στο on καθώς και διάφορα άλλα, ο ποιοσδήποτε θέλει μπορεί να παίξει με αυτό και να φέρει τον ήχο εκεί που θέλει ο ίδιος..

Με το παραπάνω αναφέρομαι και στο κομάτι του ηχείου..

Όσο για το 95% που αναφέρεις (έχεις κάνει κάποια έρευνα για το ποσοστό αντίληψης σωστού ήχου?)Χωρίς καμοιά διάθεση για αντιπαράθεση σε παρακαλώ οι εκτιμίσεις σου να περιορίζονται σε πράγματα που εσύ έχεις δεί και νομίζεις ότι έτσι είναι..

Άσε να έχω την δική μου άποψη για το τηλέφωνο που εγώ έχω στα χέρια μου.. και που μπορώ να κρίνω νομίζω αρκετά καλά μιας και έχει άμεση σχέση(ό ήχος) επαγγελματικά για εμένα..

Link to comment
Share on other sites

Μας δίνανε γάιδαρο και τον κοιτάγαμε στα δόντια.. Αθάνατη Ελληνική ξυνίλα! Παιδιά, το τηλ έχει πολύ ψηλό σαρ καθώς και χαλασμένο ηχείο, ΜΗΝ το πάρετε..:lol:, ανταυτού ας τρολάρουμε ακόμα ένα θέμα με ψύλου πηδήματα και ας μην συγκεντρωθούμε σε modding, εντυπώσεις ουσίας , κτλ!
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Εχει 4πλασιο δεικτη SAR απο το Galaxy S3 και πανω απο την διπλασια απο το LG Optimus G.

 

Πιο πολύ είναι πως οι συσκευές που διάλεξες έχουν πολύ χαμηλότερο SAR από το μέσο όρο και γι αυτό σου κακοφαίνεται το 0,76. Eν μέρη φταίει και το μέγεθος της συσκευής μιας και οι κατασκευαστές τώρα πια τοποθετούν τις κεραίες πιο κοντά στη μέση ή στο κάτω τμήμα μιας συσκευής και όπως καταλαβαίνεις, όσο πιο μεγάλη είναι τόσο πιο μακριά θα βρίσκεται από το κεφάλι του χρήστη.

Ενδεικτικά για να δώσουμε και μια οπτική γωνία: το δικό μου Xperia Neo V έχει 1,10 ενώ τα Iphones κυμαίνονται γύρω από το 1.

Οπότε το Moto G με το 0,76 είναι κάπου στη μέση μαζί με άλλα κινητά όπως Lumia 920 κτλ.

Συμφωνώ πάντως πως στη προκειμένη περίπτωση πρέπει να ζητάμε το ελάχιστο δυνατό.

 

Θεωρω πως απλα ανηκεις στο 95% το οποιο ανεφερα παραπανω. Εχω ηδη δει 4 διαφορετικα moto g, από διαφορετικες παρτιδες. Είναι δεδομενο πως υπαρχει ένα θεμα, δυσκολα αντιληπτο από τους περισσοτερους. Μπορω να ανασυρω διαλογους 3-4 ετων από άλλες συσκευες που ειχαν παρομοια θεματα...

ΥΓ Τι εννοεις ισοσταθμιστη? Αυτές οι ρυθμισεις αφορουν αποκλειστικα και μονο το εξωτερικο ηχειο και όχι το ακουστικο κατά τη διαρκεια των κλησεων.

 

Εμένα παρεπιπτόντως κυρίως (μόνο; ) αν είχε πρόβλημα με το ακουστικό κατά τις συνομιλίες με ένοιαζε. Το θέμα με το εξωτερικό ηχείο για εμένα είναι σχεδόν σαν να μην υπάρχει πρόβλημα. :p

Πάντως οκ για να λέτε όλοι ότι είναι μια χαρά, ε έτσι θα είναι. Αφού το λέει και ο Βαγγέλης που έχουν περάσει σχεδόν όλα τα κινητά από τα χέρια του, είμαστε κομπλέ :p

 

Μας δίνανε γάιδαρο και τον κοιτάγαμε στα δόντια.. Αθάνατη Ελληνική ξυνίλα! Παιδιά, το τηλ έχει πολύ ψηλό σαρ καθώς και χαλασμένο ηχείο, ΜΗΝ το πάρετε..:lol:, ανταυτού ας τρολάρουμε ακόμα ένα θέμα με ψύλου πηδήματα και ας μην συγκεντρωθούμε σε modding, εντυπώσεις ουσίας , κτλ!

 

Υπερβολικός. Αν τίθεται κάποιο θέμα και ποια η έκταση του συζητάμε. Απολύτως λογικό για οποιαδήποτε συσκευή σε οποιοδήποτε thread.

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Αγαπητέ φίλε...Έγραψα:

Το moto g που εγώ έχω στα χέρια μου δεν έχει κανένα θέμα κατα την συνομιλία ακόμη και με την ένταση στο τέρμα..

Και νομίζω πως είναι κατανο'ιτο σε τι αναφέρομαι,και συπμλήρωσα : Επίσεις μεσα απ τις ρυθμίσεις ήχου ο ισοσταθμιστής είναι στο on καθώς και διάφορα άλλα, ο ποιοσδήποτε θέλει μπορεί να παίξει με αυτό και να φέρει τον ήχο εκεί που θέλει ο ίδιος..

Με το παραπάνω αναφέρομαι και στο κομάτι του ηχείου..

Όσο για το 95% που αναφέρεις (έχεις κάνει κάποια έρευνα για το ποσοστό αντίληψης σωστού ήχου?)Χωρίς καμοιά διάθεση για αντιπαράθεση σε παρακαλώ οι εκτιμίσεις σου να περιορίζονται σε πράγματα που εσύ έχεις δεί και νομίζεις ότι έτσι είναι..

Άσε να έχω την δική μου άποψη για το τηλέφωνο που εγώ έχω στα χέρια μου.. και που μπορώ να κρίνω νομίζω αρκετά καλά μιας και έχει άμεση σχέση(ό ήχος) επαγγελματικά για εμένα..

 

Επειδή βιωνω Deja Vu καταστασεις (αν μπορεσω να ανασυρω κουβέντες πριν από μερικα χρονια για τα κινητα που παρεθεσα παραπανω), οπου οι κάτοχοι αρνουνταν πεισματικα ότι υπηρχε οποιοδήποτε θεμα (μεχρι που με 2 εξ'αυτων βρεθήκαμε σε μια συναντηση του myphone και αποδειχτηκε το αντιθετο), δεν θα συνεχισω.

Αφου φαινονται όλα τελεια στο κομματι που εχεις, δε μου πεφτει λογος. Παρεθεσα τις εμπειριες μου από 4 διαφορετικες συσκευες (2 από amazon, 1 από ebay, 1 από expansys), σεβομαι την αποψη σου και κλεινω εδώ το θεμα.

Στα υπολοιπα του τηλεφωνου:

Η οθονη είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ.

Ισως από τις καλυτερες 1280Χ800 οθονες που εχω δει ποτε μου. Εκπληκτικο λευκο και αποδοση των χρωματων (εδώ να παρατηρησω και κατι άλλο. Όπως σε -σχεδόν- ολες τις συσκευες, η αποδοση του λευκου διαφερει. Ειδα, λοιπον, μικρες αποκλισεις στο λευκο σε 3 moto g που ειδαμε με φιλους διπλα διπλα, με το πιο εντονο λευκο να παρουσιάζεται στο δικο μου).

Το τηλεφωνο συνεχιζει να με εντυπωσιαζει με την αυτονομια του, τηρουμενων των αναλογιων μεγέθους της συσκευης...

 

@ASDF

Προχωρα κανονικα, δεν υπαρχει κανενα θεμα ουσιαστικο.

Το εξωτερικο ηχειο είναι αρκετα δυνατο (όχι κατι ιδιαιτερο, αλλα κανει μια χαρα τη δουλεια του και με εντυπωσιασε με την ενταση του σε ανοικτη ακροαση).

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικός. Αν τίθεται κάποιο θέμα και ποια η έκταση του συζητάμε. Απολύτως λογικό για οποιαδήποτε συσκευή σε οποιοδήποτε thread.

 

Το ότι το σαρ είναι τάδε δεν είναι πρόβλημα, είναι απλώς φακτ. Το ότι κάποιος σε ένα μπλογκ, και μόνο ένα, παρατήρησε κάτι, το οποίο με την σειρά του το παρατήρησε ένας μεμονομένος χρήστης σε ένα φορουμ, το οποίο σχόλιο προκαλεί αλυσιδωτή λαίλαπα τρολαρίσματος είναι απλώς waste of φαιάς ουσίας.:X

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Παρεθεσα τις εμπειριες μου από 4 διαφορετικες συσκευες (2 από amazon, 1 από ebay, 1 από expansys), σεβομαι την αποψη σου και κλεινω εδώ το θεμα.

.

Και εγώ σέβομαι την δική σου άποψη,και σε κάθε περίπτωση την υπολογίζω,όπως και να χει συμφωνούμε πως κάναμε μια καλή αγορά vfm..

Άντε και αν ανέβω αθήνα θα σου διαθέσω και το δικό μου να δω αν θα καταφέρεις να μου αλάξεις γνώμη.. ;)

Όμως γιατί δεν μου έχει έρθει ακόμη η 4.4 εμένα? Σε πηγάδι κατούρησα εγώ? Και εγω απο amazon uk. αγορασα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...