Jump to content

LG Pop (GD510)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια εχω ενα προβλημα με το POP μου. Οταν συνδεομαι στο ιντερνετ και προσπαθω να κατεβασω εφορμογες μου δεν με αφηνει και γραφει "το μεγεθος του αρχειου δεν ταιριαζει" εχει κανεις καμια ιδεα περι τινος προκειται και πως μπορω να το λυσω??????????????

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 128
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγνοουσα οτι υπαρχει συμβατοτητα ακομα και σε τυπο αρχειου mp4..

Ολα ok τωρα.

Ευχαριστω πλ για την βοηθεια σου ipred..

 

:)

Edited by herculito
Link to comment
Share on other sites

αγορασα και εγω το gd510..αλλα zoum δεν κανει ουτε στα 3,ουτε στα 2 ουτε στο 1megapixel παρολο που ειναι τοσο καινουργιο κινητο

 

μονο σε εικονες 640*480 εχει ζουμ

Edited by Asdf_7
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=67F3uVh5CwA]YouTube- Lg Pop Unbox - Greek[/ame]

 

Unbox από εμένα , συγνώμη για τον φωτισμό.

Edited by Spidey
ΟΧΙ GREEKLISH, απαγορεύεται

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ δυστυχώς unbox γίνεται να γίνει μόνο 1 φορά αλλιώς θα το ξανατραβούσα :P

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.καταρχην ευχαριστω πολυ ολους οσους γραφετε τις διαφορες συμβουλες και εμπειρειες σας γτ τις διαβαζω παντα πριν κανω μια αγορα κινητου τηλεφωνου και βοηθαν πραγματικα πολυ. ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις καποιο λεξικο που να μπορω να βαλω στο GD510.
Link to comment
Share on other sites

βοηθεια...

 

εχω φορτισει απο τωτε που εχω το g510 4-5 φωρες και παρατηρω οτι σε 1μιση ημερα εξαντλειτε η μπαταρια και καποιες φωρες "παιζει" (δηλαδη δειχνει full και μετα απο λιγο λεει αδεια μπαταρια) η δειχνει αδειο και γεμιζει λιγο :rolleyes:

 

και κατι ακομη οταν φορτωνει φορτιει σχετικα γρηγορα και λεει γεματη μπαταρια...ε και το βγαζω...

 

ξερει κανεις τι παιζει? ευχαριστω!!!

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις αρκετή χρήση η μπαταρία δεν κρατάει πολύ. Και έχω παρατηρήσει κι εγώ ότι αν φύγει η τρίτη γραμμούλα τότε πάει στο μηδέν πολύ γρήγορα και αρχίζει συνεχως να "φωνάζει"ότι θέλει φόρτιση (και να ξοδεύει ακόμη πιο γρήγορα την τελειωμένη μπαταρία του). Είναι σπαστικό να φεύγεις το πρωί με full μπαταρία και το μεσημέρι να έχεις μείνει.

 

Μήπως το φορτίζεις από υπολογιστή; Λογικά αν το φορτίσεις από πρίζα που δουλεύει σωστά δεν πρέπει να το κάνει αυτό. Εκτός αν έχει κάποιο προβλημα η συσκευή ή ο φορτιστής.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις αρκετή χρήση η μπαταρία δεν κρατάει πολύ. Και έχω παρατηρήσει κι εγώ ότι αν φύγει η τρίτη γραμμούλα τότε πάει στο μηδέν πολύ γρήγορα και αρχίζει συνεχως να "φωνάζει"ότι θέλει φόρτιση (και να ξοδεύει ακόμη πιο γρήγορα την τελειωμένη μπαταρία του). Είναι σπαστικό να φεύγεις το πρωί με full μπαταρία και το μεσημέρι να έχεις μείνει.

 

Μήπως το φορτίζεις από υπολογιστή; Λογικά αν το φορτίσεις από πρίζα που δουλεύει σωστά δεν πρέπει να το κάνει αυτό. Εκτός αν έχει κάποιο προβλημα η συσκευή ή ο φορτιστής.

 

βασικα ο φορτιστης ειναι ενα καλωδιο usb που μπαινει στον φορτιστη αρα απο την μπριζα το φορτιζω :P με το ιδιο καλωδιο ειναι και για να το συνδεω με το pc. δεν μπορουσαν να δωσουν ακομα εναν κανονικο φορτιστη εκει στην lg? :blink:

 

η μπαταρια αδειαζει αρκετα ευκολα και ειναι καινουργια η συσκευη....

 

εκτος απο αυτο "φωνάζει" συνεχεια οτι θελει φορτιση και κανει συνεχως κανει τον σπαστικο ηχο οτι δεν εχει μπαταρια!!!

 

ακομα και σε αθορυβη λειτουργεια υπαρχει ηχος αυτος..ημαρτον!

 

δεν ξαναειχα κινητο lg και μεχρι στιγμης δεν ειμαι ευχαριστημενος

 

κατι ασχετο: οταν γυρναω οριζοντια την συσκευη γυρναει και η οθονη οριζοντια δεν εχει επιλογη να βγαλω τους αισθητηρες οπως σε κινητα sony,nokia κλπ κλπ

και αναγκαζομαι καποιες φορες που σκαλωνει να μην τα βλεπω ισια

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους κατόχους του κινητού!

Πρόσφατα αγόρασα το εν λόγω κινητό και είναι αρκετά καλό για τα χρήματά του. Ένα πρόβλημα που έχω, όμως, συναντήσει είναι ότι δεν αποστέλλονται τα εξερχόμενα μηνύματα... :( Κλήσεις, δέχομαι και πραγματοποιώ κανονικά. Μηνύματα δέχομαι κανονικά. Τα μηνύματα που στέλνω όμως παραμένουν στον φάκελο των εξερχομένων και δεν ολοκληρώνεται η αποστολή.... Το κέντρο μηνυμάτων έχει καταχωρηθεί σωστά. Τί άλλο μπορεί να φταίει;;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

βασικα ο φορτιστης ειναι ενα καλωδιο usb που μπαινει στον φορτιστη αρα απο την μπριζα το φορτιζω :P με το ιδιο καλωδιο ειναι και για να το συνδεω με το pc. δεν μπορουσαν να δωσουν ακομα εναν κανονικο φορτιστη εκει στην lg? :blink:

 

Εντάξει, αυτό εμένα με βολεύει γιατί με το ίδιο καλώδιο μπορω να το φορτίσω το αυτοκίνητο (από τον φορτιστή του PDA), να το φορτίω σε υπολογιστή κ.ο.κ. απλά καμιά φορά οι USB δεν δίνουν αρκετό ρεύμα και δεν φορτίζουν καλά, γι'αυτό ρώτησα.

 

Το πήρα με επιδότηση για δεύτερο κι εγώ δεν είμαι πολύ ενθουσιαμένος για τους ίδιους λόγους...

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποσο κραταει η μπαταρια στο δικο σας? :mad:

θα χρειαστω μαλλον τον ηλιακο φορτιστη της lg για το gd510 :lol::lol:

παιζει πουθενα ελλαδα το καπακι αυτο?

 

υπαρχει η δυνατοτητα να μην το ακουω να "φωναζει" για μπαταρια..να βγαλω τον ηχο δηλαδη...

 

ΥΓ: στο κινητο εχει μεσα menu της cosmote κλπ...σαν browser εχει το myview..

 

μπορει να βγει αυτο? :blink:

Edited by Asdf_7
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Έχω και εγώ αυτό το κινητό και θα ήθελα να σας ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος κανένα site για να κατεβάσω καμιά εφαρμογή...
Link to comment
Share on other sites

οπως εχω γραψει και σε προηγουμενα ποστ μονο προβληματα εχω με αυτο το κινητο..

 

εχω το εξης προβλημα...η οθονη δεν ανταποκρινετε (γενικα δεν νιωθει η αριστερη της γωνια) με αποτελεσμα να μην μπορω να πατησω αριθμους 1-4-7 οπως ειναι σε κατακορυφα..και οταν παταω εκει παταω τους διπλανους αριθμους) ειναι σαν να εχει νεκρωσει η μια γωνια της οθονης ενα πραγμα...

 

εκανα και calibration και συγκεκριμενα δεν ειναι δυνατο να κανω αφου οταν ξεκιναει to calibration απο το κεντρο για να συμαδεψω εκει παταω πολυ πιο αριστερα..) και οταν βγαζει να κανω calibration στα αριστερα...δεν μπορω να πατησω τιποτα για να συνεχισω το calibration αφου...ειναι σαν να μην υπαρχει στην οθονη..η κουκιδα..

 

ξερει κανει τι παιζει?

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς κανένα site για να κατεβάσω κανένα παιχνιδάκι? το πηρα τώρα αυτο το κινητο κ θέλω να του βαλω μερικα!!!:!:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το κινητάκι

το πήρα δώρο στη γυναίκα μου σε ροζ χρώμα

και έχει πάθει πλάκα, της αρέσει πολύ

 

εγώ που το έχω δουλέψει, είναι πολύ γρήγορο, απλό και όμορφο

 

με το πλαϊνό πλήκτρο της κάμερας αν το πατήσεις για λίγο σου ανοίγει τις αγαπημένες εφαρμογές

 

πολύ καλό και εύχρηστο κινητό, για τα λεφτά του το συνιστώ!

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κλείσει 5 μήνες τώρα με το κινητό και μου έχει κολλήσει μόνο 1 φορά. :)

Πολύ αξιόπιστο αποδεικνύεται. :)

 

Τώρα αν σε κάποιον πέσει ελαττωματικό ( όπως στον φίλο Αsdf_7) να ξέρει ότι σε όλες τις παρτίδες θα υπάρχει και κάποιο με πρόβλημα.Φίλε μου πήγαινέ το για αλλαγή. :) Δεν έχει κανένα πρόβλημα με την οθόνη το κινητό.Απλά ήσουν γκαντέμης :p

 

Όπως είχα πει και όταν το είχα πρωτοπάρει αυτό το κινητό είναι ότι πρέπει για τα λεφτά του και για ιδίως γι αυτούς που δεν θέλουν γκουμούτσες κινητά.

 

Το μόνο αρνητικό του για τα λεφτά του είναι και θα είναι η μικρή μπαταρία του.

 

Για ένα παιδί που ρώτησε για εφαρμογές υπάρχει το site getjar.Πάντως δεν μου φαίνεται και καμία χρήσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κλείσει 5 μήνες τώρα με το κινητό και μου έχει κολλήσει μόνο 1 φορά. :)

Πολύ αξιόπιστο αποδεικνύεται. :)

 

Τώρα αν σε κάποιον πέσει ελαττωματικό ( όπως στον φίλο Αsdf_7) να ξέρει ότι σε όλες τις παρτίδες θα υπάρχει και κάποιο με πρόβλημα.Φίλε μου πήγαινέ το για αλλαγή. :) Δεν έχει κανένα πρόβλημα με την οθόνη το κινητό.Απλά ήσουν γκαντέμης :p

 

Όπως είχα πει και όταν το είχα πρωτοπάρει αυτό το κινητό είναι ότι πρέπει για τα λεφτά του και για ιδίως γι αυτούς που δεν θέλουν γκουμούτσες κινητά.

 

Το μόνο αρνητικό του για τα λεφτά του είναι και θα είναι η μικρή μπαταρία του.

 

Για ένα παιδί που ρώτησε για εφαρμογές υπάρχει το site getjar.Πάντως δεν μου φαίνεται και καμία χρήσιμη.

 

τωρα εχω ενα ασπρομαυρο κινητο να κανω τη δουλεια μου(ντρεπομαι να το βγαζω εξω)

το κινητο (gd510) το εχω κλειστο στο κουτι χαλασμενο..εδω και μερες

δεν εχω χρονο να το παω στο service της lg..ισως απο την αλλη εβδομαδα...

μπορουσα να το πηγενα πισω και απο εκει που το αγορασα..αλλα θα κανει μερες να παει στο service (βασικα θα ειχε παει τοσες μερες.. :lol: )

 

στην αρχη ειχα καλες εντυπωσεις..αλλα....

 

και γνωστοι μου που το εχουν δεν εχει παθει τιποτα...

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

το κινητο (gd510) το εχω κλειστο στο κουτι χαλασμενο..εδω και μερες

δεν εχω χρονο να το παω στο service της lg..ισως απο την αλλη εβδομαδα...

μπορουσα να το πηγενα πισω και απο εκει που το αγορασα..αλλα θα κανει μερες να παει στο service

 

αν εισαι ακομα εντος εγγύησης (2 χρόνια) θα ερθουν να το παρουν με κουριερ. Γιατι δεν τους χτυπας ενα τηλεφωνο να το κανονήσεις;

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν ειχα παρει τηλ..μου ειπαν να το παω απο εκει..δεν ειπαν για κουριερ

μαλιστα ειπα θα μου δωσετε αλλη συσκευη? μου λενε service ειμαστε..δεν δινουμε

 

να δω ποτε θα το παω

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

μαλλον είχες καλεσει σε λαθος τηλέφωνο. το επισημο κεντρο ειναι 80111200900. οσο πιο νωρις τοσο πιο γρηγορα θα σε εξυπηρετήσουν κ μόνο αυτοί ξέρουν τα επίσημα τηλέφωνα από τα σερβις τους. εκτός αν είσαι εκτός εγγύησης οπότε κ δεν δικαιούσε το κουριερ.
Link to comment
Share on other sites

μαλλον είχες καλεσει σε λαθος τηλέφωνο. το επισημο κεντρο ειναι 80111200900. οσο πιο νωρις τοσο πιο γρηγορα θα σε εξυπηρετήσουν κ μόνο αυτοί ξέρουν τα επίσημα τηλέφωνα από τα σερβις τους. εκτός αν είσαι εκτός εγγύησης οπότε κ δεν δικαιούσε το κουριερ.

 

ναι εκει ειχα παρει και μου δωσανε το τηλ για service...

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...