Jump to content

Eortes /EortesLite


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το μόνο μειονέκτημα που έχει κατα τη γνώμη μου ειναι όταν μου βγάζει σαν pop up τους εορτάζοντες,και αφού εγώ το κάνω slide και με πάει στη σελίδα της εφαρμογής,και έπειτα επιστρέψω στο menu,μετά απο λιγο θα μου ξαναεμφανίσει το pop up

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Popup εννοείς το badge με τον αριθμό των εορταζόντων της επιλεγμένης ημέρας?

iPhone Developer

Eortes, EortesLite (δωρεάν), Atakes

Νομοθεσία, ΝομοθεσίαLite (δωρεάν), Δομική Νομοθεσία

Link to comment
Share on other sites

εννοώ στη κεντρική οθόνη αναμονής που ανα διαστήματα βγάζει την ειδοποίηση με όσους γιορτάζουν.κάνω slide to unlock,με βγάζει στο μενού της εφαμμογής,αλλά αφού βγω απο εκεί,μετά απο λίγο,θα μου ξαναεμφανίσει την μπλέ ειδοποίηση

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα Eortes δεν εμφανίζει κάτι στην οθόνη αναμονής, ούτε υπάρχει κάτι σε μπλε. Μήπως αναφέρεσαι σε άλλο πρόγραμμα?

iPhone Developer

Eortes, EortesLite (δωρεάν), Atakes

Νομοθεσία, ΝομοθεσίαLite (δωρεάν), Δομική Νομοθεσία

Link to comment
Share on other sites

το μόνο μειονέκτημα που έχει κατα τη γνώμη μου ειναι όταν μου βγάζει σαν pop up τους εορτάζοντες,και αφού εγώ το κάνω slide και με πάει στη σελίδα της εφαρμογής,και έπειτα επιστρέψω στο menu,μετά απο λιγο θα μου ξαναεμφανίσει το pop up

 

Για να βγει αυτό το pop-up πρέπει προηγουμένως να έχεις τρέξει το app (μετά το άναμμα του κινητού) ή βγαίνει έτσι κι αλλιώς (ακόμα κι αν δεν έχεις τρέξει το app);

 

Στις κριτικές πάντως του app στο AppStore, διάβασα και μία σχετικά με την αισθητική του. Ότι, λέει, θυμίζει αισθητικά περισσότερο Windows Mobile εφαρμογή και όχι τις εφαρμογές που κυκλοφορούν συνήθως στο AppStore.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Η ειδοποίηση είναι διακριτική και είναι συνδυασμός ηχητικής και οπτικής αναφοράς.

Όσον αφορά την αισθητική, μόνο σε μία από όλες τις κριτικές υπάρχει αναφορά.

Νομίζω ότι μπορούμε να συμφωνήσουμε ότι δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα και τις ίδιες προτιμήσεις. Ένα στατικό design (και αναφέρομαι σε όλα τα προϊόντα και τις εφαρμογές) δεν μπορεί να τους ευχαριστήσει όλους.

Για το Eortes ειδικά, θα γίνει κάτι προς αυτή την κατεύθυνση.

Και κάτι ακόμα:

Όσον αφορά τη λειτουργικότητά του ή την ταχύτητά δεν έχω ακούσει κανένα παράπονο, διότι αυτά έχουν υλοποιηθεί με κριτήριο την ευκολία του χρήστη, σύφωνα με τα Apple User Inteface Guidelines. Και με τον ίδιο τρόπο θα υλοποιηθούν και οι επόμενες λειτουργίες που ετοιμάζονται.

Καλά Χριστούγεννα σε όλους,

Νίκος Μπιτούλας

developer του Eortes

iPhone Developer

Eortes, EortesLite (δωρεάν), Atakes

Νομοθεσία, ΝομοθεσίαLite (δωρεάν), Δομική Νομοθεσία

Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρξει η δυνατότητα για υποστήριξη push notifications σε επόμενη έκδοση?

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά,

σε μια τέτοια εφαρμογή είναι απαραίτητο.

Ήδη έχουν γίνει δοκιμές, για να αξιολογηθεί και το θέμα του server που απαιτείται για αυτή την περίπτωση.

iPhone Developer

Eortes, EortesLite (δωρεάν), Atakes

Νομοθεσία, ΝομοθεσίαLite (δωρεάν), Δομική Νομοθεσία

Link to comment
Share on other sites

Μετά από προτάσεις των χρηστών της εφαρμογής Eortes, υπεβλήθη για έγκριση στην Apple η έκδοση 1.1.2 με τις παρακάτω προσθήκες:

1) Ενισχυμένη βάση greeklish ονομάτων (27000+ ονόματα).

2) Αγγλικά ονόματα για τα δημοφιλή Ελληνικά (150+ ονόματα) π.χ. George, John, Jim, Paul, κλπ.

3) Υποστήριξη διπλών ονομάτων. Για κάθε όνομα γίνεται αυτόνομη έρευνα στο εορτολόγιο.

Σε αναμονή λοιπόν...

iPhone Developer

Eortes, EortesLite (δωρεάν), Atakes

Νομοθεσία, ΝομοθεσίαLite (δωρεάν), Δομική Νομοθεσία

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Eortes βρίσκεται στην κορυφή των εφαρμογών του Ελληνικού AppStore.

Ευχαριστώ θερμά όλους τους χρήστες της εφαρμογής για την εμπιστοσύνη τους.

Σύντομα η εφαρμογή θα διαθέτει και Facebook και Push Notifications (ειδοποίηση για εορτές χωρίς άνοιγμα της εφαρμογής).

 

Εύχομαι καλή χρονιά σε όλους,

Μπιτούλας Νίκος

 

http://img198.imageshack.us/img198/9841/20091231112409.png

iPhone Developer

Eortes, EortesLite (δωρεάν), Atakes

Νομοθεσία, ΝομοθεσίαLite (δωρεάν), Δομική Νομοθεσία

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την κατάταξη :)

 

Όταν οι εφαρμογές προσφέρονται σε λογική τιμή όπως τώρα το Eortes (0.79€) είναι λογικό να βρίσκονται πάντα στην κορυφή ;)

 

Φιλικά

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Η γιορτινή προσφορά του Eortes λήγει σήμερα 2 Ιανουαρίου στις 24.00 ώρα Ελλάδος.

Μετά τη λήξη η τιμή της εφαρμογής θα είναι 1.59 euros.

Καλή χρονιά σε όλους. :)

iPhone Developer

Eortes, EortesLite (δωρεάν), Atakes

Νομοθεσία, ΝομοθεσίαLite (δωρεάν), Δομική Νομοθεσία

Link to comment
Share on other sites

Push Notifications (ειδοποίηση για εορτές χωρίς άνοιγμα της εφαρμογής).

 

Αγόρασα κι εγώ χθες την εφαρμογή και ομολογώ ότι με εντυπωσίασε η πληρότητά της. Έχω δύο μικρές ενστάσεις:

1) Τα περί "windows" και όχι "iPhone" αισθητικής στο σχεδιασμό (το έχουμε ξαναπεί, αλλά είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό).

2) Δεν ξέρω αν δεν το βρίσκω σωστά, αλλά νομίζω ότι δεν μπορεί να μεταβεί απευθείας σε συγκεκριμένη ημερομηνία μορφής "χαρτάκι ημερολογίου". Πρέπει να βάλεις στην αναζήτηση την ημερομηνία σε τετραψήφια μορφή, κατόπιν να σου δείξει ποια ονόματα γιορτάζουν εκείνη τη μέρα, και με tap να πάει τελικά στη μορφή "χαρτάκι ημερολογίου". Μπορεί να προβλεφθεί ώστε να πηγαίνει απευθείας στη μορφή αυτή;

 

Τέλος, ως προς το απόσπασμα που μνημονεύω παραπάνω, ελπίζω το Push Notification να ενεργοποιείται/απενεργοποιείται κατά βούληση, αν κάποιος δεν το θέλει πάντα.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή γίνεται δουλειά σε όλα τα επίπεδα.

Παρόλα αυτά έχουν τεθεί κάποιες προτεραιότητες που αφορούν στη λειτουργία της εφαρμογής.

Πολύ σύντομα θα υπάρχουν νεώτερα.

Καλή χρονιά,

Μπιτούλας Νίκος

developer του Eortes

iPhone Developer

Eortes, EortesLite (δωρεάν), Atakes

Νομοθεσία, ΝομοθεσίαLite (δωρεάν), Δομική Νομοθεσία

Link to comment
Share on other sites

Η γιορτινή προσφορά του Eortes λήγει σήμερα 2 Ιανουαρίου στις 24.00 ώρα Ελλάδος.

Μετά τη λήξη η τιμή της εφαρμογής θα είναι 1.59 euros.

Καλή χρονιά σε όλους. :)

 

Η εφαρμογή εξακολουθεί να "τρέχει" με $.99 , μήπως είναι λάθος αυτή η ανακοίνωση ή κάτι άλλο δεν πάει σωστά; :confused:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή εξακολουθεί να "τρέχει" με $.99 , μήπως είναι λάθος αυτή η ανακοίνωση ή κάτι άλλο δεν πάει σωστά; :confused:

 

Ναι cormos έχεις δίκιο,

έχω επεκτείνει την προσφορά μέχρι τις 6 Ιανουαρίου διότι πολλοί δεν έχουν επιστρέψει ακόμη από τις διακοπές τους.

iPhone Developer

Eortes, EortesLite (δωρεάν), Atakes

Νομοθεσία, ΝομοθεσίαLite (δωρεάν), Δομική Νομοθεσία

Link to comment
Share on other sites

Ναι cormos έχεις δίκιο,

έχω επεκτείνει την προσφορά μέχρι τις 6 Ιανουαρίου διότι πολλοί δεν έχουν επιστρέψει ακόμη από τις διακοπές τους.

 

Μόλις πριν λίγο έκανα και την αναβάθμιση που βγήκε αλλά ήθελα να σε ρωτήσω κάτι :confused:

Έχω και την εφαρμογή iGiortes και το Eortes. Με την πρώτη εφαρμογή κάθε φορά που υπάρχει μια εορτή όπως σήμερα πχ χωρίς να ανοίξω / τρέξω την εφαρμογή η πρώτη με ενημερώνει ότι υπάρχει κάποια εορτή σήμερα ενώ η δεύτερη όχι το Eortes δηλαδή.Είναι κάτι που κάνω εγώ λάθος;Δεν υπάρχει καν αυτή η δυνατότητα;Υπάρχει στα σχέδια να γίνει;

Είναι αρκετά εξυπηρετικό ξέρεις :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι στα σχέδια να γίνει.

 

Θενξ :)

 

Καλή δουλειά λοιπόν

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 1.1.2 του Eortes και του EortesLite είναι διαθέσιμη στο App Store.

Οι δυνατότητες και βελτιώσεις της έκδοσης αυτής είναι:

1) Ενισχυμένη βάση greeklish ονομάτων (27000+ ονόματα). Προστέθηκαν νέοι κανόνες δημιουργία greeklish.

2) Αγγλικά ονόματα για τα δημοφιλή Ελληνικά (150+ ονόματα) π.χ. George, John, Jim, Paul, κλπ.

3) Υποστήριξη διπλών ονομάτων. Για κάθε όνομα γίνεται αυτόνομη έρευνα στο εορτολόγιο. Με αυτό τον τρόπο το όνομα "Jan (Γιάννης)" θα εμφανιστεί σωστά στις 7 Ιανουαρίου.

 

Θέλω να ευχαριστήσω θερμά τους χρήστες της εφαρμογής για τις εύστοχες παρατηρήσεις και προτάσεις τους.

 

Παράλληλα θα ήθελα να ανακοινώσω ότι η έκδοση 1.2 είναι ήδη έτοιμη και μόλις ολοκληρωθεί η δοκιμαστική φάση θα αποσταλεί στην Apple για έγκριση.

Στην έκδοση αυτή περιλαμβάνεται η εμφάνιση πληροφοριών ("Σαν Σήμερα") για κάθε ημέρα του έτους, καθώς και κάποιες ακόμη προσθήκες ονομάτων που πρότειναν οι χρήστες της εφαρμογής.

 

Και κάτι ακόμα: η προσφορά του προγράμματος στα 0,79 euro θα ισχύσει μέχρι και τις 6 Ιανουαρίου.

iPhone Developer

Eortes, EortesLite (δωρεάν), Atakes

Νομοθεσία, ΝομοθεσίαLite (δωρεάν), Δομική Νομοθεσία

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ Νίκο ... όσο πάει το τελειοποιείς το πρόγραμμά σου!!!;)

Αυτή η επικοινωνία που έχεις με όλους μας και φυσικά οι γνώμες/προτάσεις μας που ενσωματώνεις στο Eortes είναι σίγουρο ότι θα το κάνουν ΑΚΟΜΑ καλύτερο!!!

Αναμένουμε τις επόμενες αναβαθμίσεις!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 1.2 έχει αποσταλεί στην Apple για έγκριση.

Μερικές εικόνες:

http://img706.imageshack.us/img706/4572/eortesmain4picts.png http://img218.imageshack.us/img218/9606/screenshot2010010612122.png

http://img704.imageshack.us/img704/7175/eortes2.png

iPhone Developer

Eortes, EortesLite (δωρεάν), Atakes

Νομοθεσία, ΝομοθεσίαLite (δωρεάν), Δομική Νομοθεσία

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

 

Μόλις πέρασα την αναβάθμιση , πολύ έξυπνο το εικονίδιο για τις πληροφορίες του "Σαν Σήμερα"

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΔΙΑΘΕΣΗ ΕΣΟΔΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ EORTES

ΣΤΗΝ ΟΡΓΑΝΩΣΗ «ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ» ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΪΤΗ

 

Μετά τον καταστροφικό σεισμό στην Αϊτή και ως αρωγή προς τους κατοίκους της που δοκιμάζονται τις ημέρες αυτές, αποφασίσαμε να διαθέσουμε το σύνολο των εσόδων της εφαρμογής Eortes για το διάστημα 26 Ιανουαρίου έως και 2 Φεβρουαρίου 2010, στην οργάνωση «Γιατροί του Κόσμου».

 

Η κατάθεση θα γίνει στον ειδικό λογαριασμό που έχει ανοιχτεί για το σκοπό αυτό στην Εθνική Τράπεζα αρ. λογ. 141/29611217

 

Παρακαλούμε τους συναδέλφους προγραμματιστές καθώς και τα μέλη του forum να ευαισθητοποιηθούν στο θέμα αυτό και να πράξουν ανάλογα.

iPhone Developer

Eortes, EortesLite (δωρεάν), Atakes

Νομοθεσία, ΝομοθεσίαLite (δωρεάν), Δομική Νομοθεσία

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Η νέα έκδοση 1.2.3 έχει σταλεί στην Apple για έγκριση.

Η έκδοση αυτή περιλαμβάνει:

1) Δυνατότητα περιήγησης σε προηγούμενη/επόμενη ημέρα στο 'Σαν σήμερα"

2) Καλύτερο χειρισμό διπλών ονομάτων

3) Βελτιώσεις στην ταχύτητα

iPhone Developer

Eortes, EortesLite (δωρεάν), Atakes

Νομοθεσία, ΝομοθεσίαLite (δωρεάν), Δομική Νομοθεσία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...