Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μολισ κατεβασα ενα και ειναι full screen

 

Πώς και δεν το εντόπησα;;;:confused: Περίεργο:lol:

Αν ενδιαφέρει αρκετούς...μάζεψα αρκετα Wallpaper σε 640χ800 (για εμάς) ας μηλήσει..να τα κάνω upload σε Rapishare:happy:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι τέτοιο όταν τραβούσε κάμερα σε HD τι νύχτα?

 

Ωχχχχ!!:wacko:

Οχι....αν και εχω τραβίξει αρκετες φορές νύχτα (και πάντα HD)

αλλο κι αυτο???:mad::blink:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά θέλω να περασω νεο firmware στο Μ1 και κατεβασα ενα εργαλειο που λέγεται i6410. Μέσω του update θα βγεί απο μέσα ο δαίμονας της vodafone(debrand) και θα είναι κανονικά τα μενού? H αποκλείεται?
Link to comment
Share on other sites

επιτέλους συνδέθηκε το Pc studio και έκανε αναβάθμιση. Δυστυχώς όμως από ότι βλέπω παραμένει το πρόβλημα που κολλάει το κινητό όταν είνσι ενεργή η αναφορά παράδοσης και στέλνεις μήνυμα.

Ωραία προσθήκη το wallpaper. Για τα άλλα βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα χθες τι νύχτα όταν προσπαθούσα να τραβήξω. έκανα μετά restart και ξεκόλλησε...

 

Ενοείς...προσπαθούσες να τραβήξεις, εξω π.χ? (αστερια, φεγγάρι,κάτι μακριά..) χωρίς φλας? (δεν θα βοηθούσε ετσι κι αλλιώς!!)... δεν καταλαβένω....:wacko: Bug? απο τι όμως?

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους συνδέθηκε το Pc studio και έκανε αναβάθμιση. Δυστυχώς όμως από ότι βλέπω παραμένει το πρόβλημα που κολλάει το κινητό όταν είνσι ενεργή η αναφορά παράδοσης και στέλνεις μήνυμα.

Ωραία προσθήκη το wallpaper. Για τα άλλα βλέπουμε.

 

Είπαν απο τη Vodafone φίλε μου όταν τους πήρα τηλέφωνο οτι εντόπισαν ξανά το πρόβλημα με τα μυνήματα και θα βγάλουν νέα αναβάθμιση άμεσα... Αν και εμένα μου είπαν να το πάω και στο Service να το δούν. Δεν το έχω αποφασίσει ακόμα να το πάω... Δε ξέρω αν έχει και νόημα...

Link to comment
Share on other sites

Καλη αρχή!!! και να προχωράμε σιγα-σιγά!!!

 

Κατέβασα απο κάπου 30 παιχνίδια TouchScreen, και πριν λίγο κατάφερα να κάνω το 1ο (640χ800) για τις οθόνες μας!!:D θα δωκιμάσω και τα υπόλιπα...και θα ποστάρω για να κατεβάσου όσοι απο εμας θέλουν!!!!

 

Μετέτρεψα το TowerBloxx NY!! ελπύζω να τα καταφέρω και στα άλλα....και εχω κι άλλα 468!!:lol::lol::p

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...είμαι και νέο μέλος :P

Γίνεται να πείτε λίγο το test mode για το Μ1 ( εννοώ το Pda,etc) για να δω ποια ακριβώς έκδοση έχω; αρχικά αυτό έχω κάποιες ερωτησούλες για μετά αλλα και κάποιες απαντησούλες ωστόσο προηγείται η εργασία της παρουσίασης διαφημιστικής εκστρατείας για την σχολή αλλά έχω και άγχος για το κινητό μου χαχαχα

Πάντως εμένα το phone λέει i6410BUIJC

Edited by SsteliosS88
Link to comment
Share on other sites

Ενοείς...προσπαθούσες να τραβήξεις, εξω π.χ? (αστερια, φεγγάρι,κάτι μακριά..) χωρίς φλας? (δεν θα βοηθούσε ετσι κι αλλιώς!!)... δεν καταλαβένω....:wacko: Bug? απο τι όμως?

 

εκεί που ήμουν ξαπλωμένος στο κρεβάτι, είπα να δω πως τραβά τη νύχτα με φλας, πατάω να τραβήξει και έβγαλε αυτό το πρόβλημα...

 

Και ένα άλλο έχω παρατηρήσει, όταν συνδέεις το κινητό στο PC για mass storage, και μεταφέρεις κάτι μέσα, έστω μια εικόνα. όταν το βγάλεις το καλώδιο και πας να μπεις στο φάκελο, δεν μπορείς. Λέει Unable start application. ελέγχει τα αρχεία που έχεις βάλει και τα ταξινομεί. Προάλλες έβαλα μια ταινία, και έκανε κάτι ώρες για να ανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη λεω να παρω το Η1 να ρωτησω 2-3 πραγματα?

Φωτο και βιντεο ειναι ικανοποιητικα? Διαβαζω για 5 mp φωτο και hd βιντεο αλλα ειναι ικανοποιητικα γιατι και αλλα εχουν 5αρες καμερες αλλα τραβανε ψιλο χαλια.Εχει και φλας για εγγραφη βιντεο?

Απο μπαταρια πως τα παει? Στο Η1 κολλανε τα sms αν ειναι ενεργη η αναφορα παραδοσης ή στο Μ1? Αρα οσοι εχετε το προβλημα στελνετε sms χωρις αναφορα ή υπαρχει καποιος αλλος τροπος για αναφορα?

Link to comment
Share on other sites

εκεί που ήμουν ξαπλωμένος στο κρεβάτι, είπα να δω πως τραβά τη νύχτα με φλας, πατάω να τραβήξει και έβγαλε αυτό το πρόβλημα...

 

Και ένα άλλο έχω παρατηρήσει, όταν συνδέεις το κινητό στο PC για mass storage, και μεταφέρεις κάτι μέσα, έστω μια εικόνα. όταν το βγάλεις το καλώδιο και πας να μπεις στο φάκελο, δεν μπορείς. Λέει Unable start application. ελέγχει τα αρχεία που έχεις βάλει και τα ταξινομεί. Προάλλες έβαλα μια ταινία, και έκανε κάτι ώρες για να ανοίξει.

 

Υποπτέβωμε πως! Λόγο του οτι η κάμερα του κάνει αρκετά πράγματα, π.χ AutoFocus κ.α (λογικά έχει εσθυτήρα που τα επεξεργάζετε) οπότε (εγώ) αποδύδω εκεί το σφάλμα αυτό...Blackout του εθυτήρα:blink: πιστέβω πως ΠΟΛΥ σπάνια θα ξανα συμβεί!

 

Όσον αφορά το Check στην λίστα αυτών που κάνουμε Upload στο τηλ. (λογικά διμηουργή μια λίστα εξ αρχής για να τα χηρήζετε πιο γρήγορα μετέπιτα, πράγμα που δέν συμβένει στα Windows Mobile! αυτό πηστέβω είναι θέμα συμπεριφοράς λογισμικού...Έτσι δουλέβει το Limo! (και σε εμένα το ίδιο κάνει):shifty:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να δοκιμάσει κάποιος να μπει στα παρακάτω σαιτ και να μου πει αν κρασαρει το Η1 τού?

http://www.cosmo.gr

http://www.contra.gr

Link to comment
Share on other sites

*#1234# για να δεις τι έκδοση έχεις ;)

 

Ναι φίλε ξέρω τι πατάω για να δω σ'ευχαριστώ απλά έχω γράψει πιο πάνω ποια έκδοση έχω ωστόσο δεν ξέρω αν έχω την τελευταία έκδοση...Πάντως το Μ1 είχε κάποια προβληματάκια με τα μνμτα τα οποία έχουν λυθεί αλλά σε καμιά περίπτωση δεν αντιμετωπίζει όσα το Η1 κατά την γνώμη μου. Πάντως εγώ έχω και mobile internet 500 mb έχω βρει την υγειά μου. Μονό αυτό με καίει...αν έχω την τελευταία έκδοση και αν όχι πως να βάλω γτ το Npc δεν την παλεύει

Link to comment
Share on other sites

Υποπτέβωμε πως! Λόγο του οτι η κάμερα του κάνει αρκετά πράγματα, π.χ AutoFocus κ.α (λογικά έχει εσθυτήρα που τα επεξεργάζετε) οπότε (εγώ) αποδύδω εκεί το σφάλμα αυτό...Blackout του εθυτήρα:blink: πιστέβω πως ΠΟΛΥ σπάνια θα ξανα συμβεί!

 

Όσον αφορά το Check στην λίστα αυτών που κάνουμε Upload στο τηλ. (λογικά διμηουργή μια λίστα εξ αρχής για να τα χηρήζετε πιο γρήγορα μετέπιτα, πράγμα που δέν συμβένει στα Windows Mobile! αυτό πηστέβω είναι θέμα συμπεριφοράς λογισμικού...Έτσι δουλέβει το Limo! (και σε εμένα το ίδιο κάνει):shifty:

 

Ελπίζω να είναι για το καλό αυτό :)

Και στην μεταφορά δεδομένον, και σε σένα αργεί? ίσα ίσα χτυπά τα 1mb/s

Link to comment
Share on other sites

Επειδη λεω να παρω το Η1 να ρωτησω 2-3 πραγματα?

Φωτο και βιντεο ειναι ικανοποιητικα? Διαβαζω για 5 mp φωτο και hd βιντεο αλλα ειναι ικανοποιητικα γιατι και αλλα εχουν 5αρες καμερες αλλα τραβανε ψιλο χαλια.Εχει και φλας για εγγραφη βιντεο?

Απο μπαταρια πως τα παει? Στο Η1 κολλανε τα sms αν ειναι ενεργη η αναφορα παραδοσης ή στο Μ1? Αρα οσοι εχετε το προβλημα στελνετε sms χωρις αναφορα ή υπαρχει καποιος αλλος τροπος για αναφορα?

 

Φίλε μου, Οι φότο (μέχρι τώρα) ειναι αρκετά καλές για κινητό τέτοιου ίδους, σε PDA (windows mobile) θα έπρεπε να δώσεις ανω των 600 γιούρο για να έχεις τέτοια κάμερα!! και μόνο τα τελευτέας γενιάς!!

Το HD video, Είναι απο τα πιό καλά που έχω δει!!! χωρίς καρέ στο φακό (σε καλο φωτισμό) και δουλέβει και το φλάς στο video αν θές. (αν θυμάμε καλα:confused:)

Η μπαταρία του είναι και αυτή απο της καλήτερες σε αντοχή, απο τα κινητά με αυτές τις δυνατότητες!!

Όσον αφορά τα sms....Το ψάχνουμε όλοι εδω!! και περιμένουμε:rolleyes:

 

Ελπίζω να είναι για το καλό αυτό :)

Και στην μεταφορά δεδομένον, και σε σένα αργεί? ίσα ίσα χτυπά τα 1mb/s

 

NAI, και σε εμένα!!:( έτσι δουλέβει το Limo....τρόπος σκέψεις (επιδή έχω ασχοληθεί και με προγραματισμό το λέω) ελπίζω να το αλάξουν:happy: (χαζός τρόπος) ΛΕΩ ΕΓΩ.

Edited by nervous
Μάθε να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση και την Πολλαπλή Παράθεση!

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να δοκιμάσει κάποιος να μπει στα παρακάτω σαιτ και να μου πει αν κρασαρει το Η1 τού?

http://www.cosmo.gr

http://www.contra.gr

 

Μπήκα τώρα και δεν μου κώλυσε, και μάλιστα άνοιξα και τις δυο σελίδες μαζί.

 

NAI, και σε εμένα!!:( έτσι δουλέβει το Limo....τρόπος σκέψεις (επιδή έχω ασχοληθεί και με προγραματισμό το λέω) ελπίζω να το αλάξουν:happy: (χαζός τρόπος) ΛΕΩ ΕΓΩ.

 

Όταν μεταφέρω πράγματα στην εξωτερική μνήμη τα πα καλά. με 7mb/s...

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα .Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά θέλω να περασω νεο firmware στο Μ1 και κατεβασα ενα εργαλειο που λέγεται i6410. Μέσω του update θα βγεί απο μέσα ο δαίμονας της vodafone(debrand) και θα είναι κανονικά τα μενού? H αποκλείεται?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη λεω να παρω το Η1 να ρωτησω 2-3 πραγματα?

Φωτο και βιντεο ειναι ικανοποιητικα? Διαβαζω για 5 mp φωτο και hd βιντεο αλλα ειναι ικανοποιητικα γιατι και αλλα εχουν 5αρες καμερες αλλα τραβανε ψιλο χαλια.Εχει και φλας για εγγραφη βιντεο?

Απο μπαταρια πως τα παει? Στο Η1 κολλανε τα sms αν ειναι ενεργη η αναφορα παραδοσης ή στο Μ1? Αρα οσοι εχετε το προβλημα στελνετε sms χωρις αναφορα ή υπαρχει καποιος αλλος τροπος για αναφορα?

 

Το πρόβλημα με τα μυνήματα είναι στο Η1. Το έχω και εγώ όπως θα δίαβασες ίσως σε παλίοτερα post που έχω γράψει. Αν απενεργοποιήσεις την αναφορά στέλνει κανονικά απλά δεν έχεις αναφορά. Εγώ έτσι το χρησιμοποιώ προς το παρόν. Μια λύση για να έχεις αναφορά είναι όταν γράφεις το μύνημα πριν το κείμενο που θα γράψεις να βάλεις *#. Τότε σου έρχεται μύνημα αναφοράς παράδοσης σε SMS απο τη VODAFONE. Αυτό προτείνουν μέχρι να λυθεί το θέμα.

Όσον αφορά την μπαταρία εξαρτάται πάντα και απο τη χρήση που θα κάνεις. Θα έλεγα οτι είναι γενικά καλή. Σκέψου οτι σε normal χρήση που του έκανα κυρίως για τηλέφωνα και μερικά sms, η μπαταρία κρατάει περίπου 3 ημέρες. Αν τώρα αρχίσεις και δουλέυεις πολύ τις εφαρμογές, WiFi, χάρτες κλπ, η διάρκεια της μπαταρίας πέφτει αναλογικά. Την πρώτη μέρα που το πήρα που έψαχνα τις εφαρμογές και τις ανοιγα συνέχεια, μου τέλειωσε την μπαταρία σε μιάμιση μέρα...

Απο φωτό, δεν είναι άσχημο. Βέβαια εγώ συνιθισμένος σε Sony Ericsson που είχα στο παρελθόν νομίζω οτι υστερεί κάπως. Πιστέυω (και δε ξέρω πόσοι συμφωνούν μαζί μου) οτι όποιος θεωρεί τη φωτογραφική και την πολύ καλή ποιότητα φωτογραφίας, σαν το κυριότερο χαρακτηριστικό της συσκευής του, τότε τα Sony Ericsson κρατάνε τα σκήπτρα... Αν και στο Η1 ξαναλέω είναι αρκετά ικανοποιητικά.

Βίντεο έχω βγάλει μόνο ένα μέχρι χτιγμής οπότε δεν είμαι ίσως ο πλέον κατάληλος να σου απαντήσω. Το μόνο που παρατήρησα σε αυτό το βίντεο που τράβηξα, είναι οτι ενώ σαν ποιότητα εικόνας είναι αρκετά καλό, στον ήχο υστερεί. Παρότι αυτός που τράβηξα ήταν στο 1 μέτρο και μιλούσε, η ένταση όταν πατάω αναπαραγωγή είναι πολύ χαμηλή. Αλλά πρέπει να το τεστάρω ξανά για να έχω σαφή άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Όταν μεταφέρω πράγματα στην εξωτερική μνήμη τα πα καλά. με 7mb/s...

 

χμμμ αυτό που λές....ΔΕΝ ειναι καλό (μου φένετε, θέμα δυαχήρησης της μνήμης, Hardware):blink: άν είναι έτσι....δέν θα φτυαχτεί ποτέ αυτο!:(

 

ρε παιδιά θέλω να περασω νεο firmware στο Μ1 και κατεβασα ενα εργαλειο που λέγεται i6410. Μέσω του update θα βγεί απο μέσα ο δαίμονας της vodafone(debrand) και θα είναι κανονικά τα μενού? H αποκλείεται?

 

Γιατι?? τι πρόβλημα αντυμετοπ. με τα μενού? :worry:

Τα ίδια θα είναι και μετά το update! αλλά πιο γρύγορα, και περισότερα!

 

Λοιπόν...ανέβασα μερικές εικόνες (Wallpapers) σε jpg format 480χ800 για να ομορφήνουμε λίγο το κην. μας :D

 

Όποιος θέλει κατεβάζει απο εδώ: http://rapidshare.com/files/388733724/242w_480x800.rar

Ο κωδικός γοα το RAR είναι: samsung

Περιέχει 242 εικόνες!

 

και εδώ ένα δήγμα:

http://img62.imageshack.us/img62/3254/digma.jpg

:happy::happy:

Edited by mirrorofsorrow

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά θέλω να περασω νεο firmware στο Μ1 και κατεβασα ενα εργαλειο που λέγεται i6410. Μέσω του update θα βγεί απο μέσα ο δαίμονας της vodafone(debrand) και θα είναι κανονικά τα μενού? H αποκλείεται?

 

φίλε μου εσύ που έχεις Μ1 για πες μου λίγο τι γράφει το τεστ mode σου γτ προφανώς πιστεύω ότι έχω πιο παλιά έκδοση: εμένα γράφει

phone : i6410BUIJC

PDA ; i6410BUIJD

CSC: i6410VGRIJD

Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο 2 μερες τωρα και ολα καλα εκτος του οτι σημερα δν ερχονται τα μηνυματα με τπτ.οταν λετε οτι αντιμετωπιζετε προβλημα με τα μηνυματα τι ακριβως εννοειτε?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...