Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και πάλι, μετά από αρκετό καιρό απουσίας από το φόρουμ. Βλέπω πως ακόμα μείνατε στα παλιά :)

Λοιπόν, ας ξεκινήσουμε με λίγες αναβαθμίσεις στα κινητά μας ;)

1. http://samsungh1.foro.bz/custom-firmwares-roms-f7/roms-disponiveis-para-h1-t16.htm(να κάνετε μετάφραση με το google translate για να καταλάβετε τι κάνει το κάθε firmware. Πάντως από εικόνες πιστεύω πως θα βγάλετε άκρη.)

 

2. http://samsungh1.foro.bz/rom-s-f7/temas-h1-skins-para-a-rom-chinesa-t38.htm ( Εδώ είναι τα skins που μπορείτε να δοκιμάσετε και να βάλετε τις αρεσκείας σας :) προσοχή, μετά το PDA θα πρέπει να δημιουργήσετε στην κυρία μνήμη του κινητού σας ένα φάκελο "custom" χωρείς αυτάκια και να περιεχέι μέσα ένα .sh αρχείο που θα το βρείτε εδώ http://www.megaupload.com/?d=P2ZD3SRY στο περιεχόμενο του φακέλου S01makefile.sh )

Τα skins υποστηρίζουν μόνο 3 εκδόσεις firmwares. το ROM nº1 i8320_nk82_mod2.tar, το ROM nº4 Chinese i8320_PDA_V2.tar και το ROM nº8 i8320-M0911-0929.

 

3ο. Αυτί είναι η κύρια σελίδα http://samsungh1.foro.bz

 

 

Everyone!

Care for the flash rom China, as the firmware knows that China has no vodafone present, is to define everything that applies to vodafone 360 (including the application store, maps and privacy), if not put the file CSC at the end of the firmware these apps will possibly disappear. care for the flash rom China, the firmware knows vodafone That China has no present, is to define Everything That applies to vodafone 360 (including the application store, maps and privacy), if not put the file at the CSC end of the firmware These apps Will possibly disappear.

Do not forget to add the CSC together with the PDA file. Do not forget to add the CSC together with the PDA file.

but beware, the CSC does factory reset, you may want to make backups. But beware, the CSC does factory reset, You may want to make backups.

 

:clap::yahoo: Πολύ καλά τα νέα που μας έφερες!! :up:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πως μπορω να περασω οποια csc θελω στο Η1 μου;βρηκα την version k5 και ειναι σε αρχειο *.csc οποιος μπορει ας βοηθησει...
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να περασω οποια csc θελω στο Η1 μου;βρηκα την version k5 και ειναι σε αρχειο *.csc οποιος μπορει ας βοηθησει...

 

Κατέβασε το OdinMulti_091023. Ψάξε λίγο εδώ στο φόρουμ για την διαδικασία τα έχουμε πει όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

το λινκ που δινεις στο δευτερο βημα "megaupload"δεν ειναι διαθεσιμο :wacko: αν μπορεις ανεβασετο καπου αλλου.ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

το λινκ που δινεις στο δευτερο βημα "megaupload"δεν ειναι διαθεσιμο :wacko: αν μπορεις ανεβασετο καπου αλλου.ευχαριστω :)

 

Σε μένα δουλεύει πάντως.

 

 

Σε αυτό το σίτε http://www.k137.com/zhuti/ μπορείτε να βρείτε και άλλα skins, κάντε google translate όλοι την σελίδα, για να μπορέσετε να βρείτε το κλικ για να κατεβάσετε :D

Edited by tntslack
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εχεις δοκιμασει καποιο απο τα firmwares αυτα; Ειναι σταθερα;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δουλεύει πάντως.

 

 

Σε αυτό το σίτε http://www.k137.com/zhuti/ μπορείτε να βρείτε και άλλα skins, κάντε google translate όλοι την σελίδα, για να μπορέσετε να βρείτε το κλικ για να κατεβάσετε :D

 

διορθωθηκε σημερα

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα να περασω τις firmware που χρειαζονται για τα νεα skin τις 2 απο τισ 3 που προτεινεις και το μονο που εφτιαχνε και στις 2 μετα την αναβαθμιση ηταν να δειχνει την ωρα πανω πανω και την εικονα μιας sim να φορτωνει συνεχεια αυτο τιποτα αλλο.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα. εχω ενα Μ1 εδω και ενα χρονο και σημερα αποφασησε να κανει νερα.Εσβησε μονο του καμια δεκαρια φορες,εβγαλα τη μπαταρια την ξαναβαλα αλλα τιποτα. Μπορω να κανω τιποτα μονος μου η να το στειλω για επισκευη? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και πάλι, μετά από αρκετό καιρό απουσίας από το φόρουμ. Βλέπω πως ακόμα μείνατε στα παλιά :)

Λοιπόν, ας ξεκινήσουμε με λίγες αναβαθμίσεις στα κινητά μας ;)

1. http://samsungh1.foro.bz/custom-firmwares-roms-f7/roms-disponiveis-para-h1-t16.htm(να κάνετε μετάφραση με το google translate για να καταλάβετε τι κάνει το κάθε firmware. Πάντως από εικόνες πιστεύω πως θα βγάλετε άκρη.)

 

2. http://samsungh1.foro.bz/rom-s-f7/temas-h1-skins-para-a-rom-chinesa-t38.htm ( Εδώ είναι τα skins που μπορείτε να δοκιμάσετε και να βάλετε τις αρεσκείας σας :) προσοχή, μετά το PDA θα πρέπει να δημιουργήσετε στην κυρία μνήμη του κινητού σας ένα φάκελο "custom" χωρείς αυτάκια και να περιεχέι μέσα ένα .sh αρχείο που θα το βρείτε εδώ http://www.megaupload.com/?d=P2ZD3SRY στο περιεχόμενο του φακέλου S01makefile.sh )

Τα skins υποστηρίζουν μόνο 3 εκδόσεις firmwares. το ROM nº1 i8320_nk82_mod2.tar, το ROM nº4 Chinese i8320_PDA_V2.tar και το ROM nº8 i8320-M0911-0929.

 

3ο. Αυτί είναι η κύρια σελίδα http://samsungh1.foro.bz

 

 

Everyone!

Care for the flash rom China, as the firmware knows that China has no vodafone present, is to define everything that applies to vodafone 360 (including the application store, maps and privacy), if not put the file CSC at the end of the firmware these apps will possibly disappear. care for the flash rom China, the firmware knows vodafone That China has no present, is to define Everything That applies to vodafone 360 (including the application store, maps and privacy), if not put the file at the CSC end of the firmware These apps Will possibly disappear.

Do not forget to add the CSC together with the PDA file. Do not forget to add the CSC together with the PDA file.

but beware, the CSC does factory reset, you may want to make backups. But beware, the CSC does factory reset, You may want to make backups.

 

γεια σου φιλε μου. αυτα ισχυουν και για το Μ1???

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου. αυτα ισχυουν και για το Μ1???

ναι φιλε:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος δοκιμάσει να περάσει android κι αν ναι ποιες οι εντυπώσεις; Μήπως κανείς γνωρίζει σε ποιο στάδιο βρίσκεται το όλο project; Είμαστε σε καλό δρόμο;:wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα,

 

Μόλις άνοιξα πακέτο με samsung m1 (κερδισμένο από διαγωνισμό). Επειδή έχω ακούσει από κατάστημα που πήγα να το πουλήσω ότι "μπαίνει μόνο του στο internet και δε το θέλει κανείς" το έψαξα για να σβήσω ή να τροποποιήσω τις παραμέτρους από τις υπάρχουσες συνδέσεις δικτύου (όπως έκανα και με άλλα κινητά παλιότερα). Είδα ότι όλες οι συνδέσεις Vodafone είναι κλειδωμένες, τι πρέπει να κάνω για να αποτρέψω κάθε είδους σύνδεση του κινητού μου με το internet;

Σημειωτέον, δημιούργησα εύκολα μια νέα σύνδεση, αλλά απ'ότι κατάλαβα δε κατάφερα τον αρχικό σκοπό μου να μη μπορεί να μπει στο δίκτυο με χρέωση γιατί όπως είπα οι συνδέσεις Vodafone εξακολουθούν και υπάρχουν ανέπαφες...

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ή αν ξέρει που έχει συζητηθεί το θέμα...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπαινει μονο του ιντερνετ...εκτος αν μπαινεις σε καμια εφαρμογη και κανει refresh

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα,

 

Μόλις άνοιξα πακέτο με samsung m1 (κερδισμένο από διαγωνισμό). Επειδή έχω ακούσει από κατάστημα που πήγα να το πουλήσω ότι "μπαίνει μόνο του στο internet και δε το θέλει κανείς" το έψαξα για να σβήσω ή να τροποποιήσω τις παραμέτρους από τις υπάρχουσες συνδέσεις δικτύου (όπως έκανα και με άλλα κινητά παλιότερα). Είδα ότι όλες οι συνδέσεις Vodafone είναι κλειδωμένες, τι πρέπει να κάνω για να αποτρέψω κάθε είδους σύνδεση του κινητού μου με το internet;

Σημειωτέον, δημιούργησα εύκολα μια νέα σύνδεση, αλλά απ'ότι κατάλαβα δε κατάφερα τον αρχικό σκοπό μου να μη μπορεί να μπει στο δίκτυο με χρέωση γιατί όπως είπα οι συνδέσεις Vodafone εξακολουθούν και υπάρχουν ανέπαφες...

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ή αν ξέρει που έχει συζητηθεί το θέμα...

Ευχαριστώ.

 

Εγω εχω CU την πρωτη μερα με χρεωσε 14 ευρω χωρις να κανω κατι ιδιαιτερο(internet κ.λ.π.).. στην τελικη πηρα τηλεφωνο 13830 και τους ειπα να μου απενεργοποιησουν το gprs απο τοτε ολα οκ αλλα δεν μπορω να στειλω ουτε mms :p

Link to comment
Share on other sites

Samsung Bada Widgets on Samsung H1 :)

 

http://samsungh1.foro.bz/aplicacoes-limo-widgets-samba-f8/samsung-bada-widgets-no-h1-t103.htm

 

κάντε translate για αν διαβάσετε το περιεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

για πειτε μου ρε παιδες, για να φτιαξω βιντεακια απο τον υπολογιστη μου, με σκοπο να τα περασω στο Η1 και να εχουν καλη ποιοτητα στα 800x480 (οπως τα demo απο ταινιες που εχει μεσα το κινητο, τα οποια εχουν πολυ καλη ποιοτητα με μικρο μεγεθος!!!), τι ρυθμισεις να χρησιμοποιησω (bitrate video και audio, ειδος κωδικοποιησης audio [mp3 ή AC3], ειδος αρχειου) και με τι προγραμμα θα προτεινατε να το κανω (αν και προγραμμα θα βρω, αν ξερω τι ρυθμισεις να χρησιμοποιησω)....???

 

 

απ'οτι βλεπω τα demo βιντεο που ειχε μεσα το Η1 ειναι στα 800x480 25fps και το ειδος αρχειου mp4....

Edited by MASTERX

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

για πειτε μου ρε παιδες, για να φτιαξω βιντεακια απο τον υπολογιστη μου, με σκοπο να τα περασω στο Η1 και να εχουν καλη ποιοτητα στα 800x480 (οπως τα demo απο ταινιες που εχει μεσα το κινητο, τα οποια εχουν πολυ καλη ποιοτητα με μικρο μεγεθος!!!), τι ρυθμισεις να χρησιμοποιησω (bitrate video και audio, ειδος κωδικοποιησης audio [mp3 ή AC3], ειδος αρχειου) και με τι προγραμμα θα προτεινατε να το κανω (αν και προγραμμα θα βρω, αν ξερω τι ρυθμισεις να χρησιμοποιησω)....???

 

 

απ'οτι βλεπω τα demo βιντεο που ειχε μεσα το Η1 ειναι στα 800x480 25fps και το ειδος αρχειου mp4....

 

Χμμμ! στην αρχή που πείρα το τηλ. είχα μετατρέψει και βάλει 2 ταινίες στο H1, με ανάληση (αν θυμάμε καλά) 720χ460 και έπεζαν τέλεια!!! και το προγρ. ήταν της Xilisoft! (δέν θυμάμε ακριβός όμως τώρα) :p και Format... νομίζω τα είχα βγάλει σε DivX (avi) encoder! και Audio...AC3! είχε βγεί 1GB+ η κάθε ταινία

Edited by SiliconDreamsGR

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω το Μ1 και την τελευταία έκδοση C1 που την έκανα με φλασάρισμα.

τώρα έχω κατεβάσει την ΡΟΜ 4: i8320_PDA_V2.tar

 

ο tntslack λέει οτι δουλεύει και με το Μ1, αλλά οταν πατάω START στο ODIN_091023 μου βγάζει τα παρακάτω:

 

[0] Error

[0] Error

[0] Thread will terminate

 

και από κάτω στο Message:

 

ERROR [ Device 0 ] e - Checking platform failed.

ERROR [ Device 0 ] e - usb is disconnected!!

 

Απ'ότι καταλαβαίνω ΔΕΝ δουλεύει με Μ1...κρίμα

 

Υ.Σ.: το ίδιο συμβαίνει και με την ΡΟΜ 8: i8320-Μ0911-0929.tar

 

όποιος έχει Μ1 και τα έχει καταφέρει, να φτιάξει έναν οδηγό! θα του ήμουν ευγνώμων!

Edited by dreamerxristos
Samsung Galaxy 3, Nokia 6220 Classic, Samsung 360 M1, Nokia 6263, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson T316, Ericsson T28, Ericsson GH388
Link to comment
Share on other sites

Επειδή όλα είναι σκόρπια και επειδή το samsung-firmware.webs.com έχει κλείσει θα προσπαθήσω να τα μαζέψω και όποιος ξέρει καλύτερα, να το πάρει όπως είναι, να το διορθώσει και να το ανεβάσει σαν δικό του (δεν με πειράζει αρκεί όλοι μας τελικά να βγάλουμε άκρη):

 

Πώς ενημερώνω στην τελευταία έκδοση?

1.Κατεβάζω το Samsung New PC Suite

2.Κάνω την εγκατάσταση

3.Ανοίγει στο τέλος το NPS

4.Συνδέω το κινητό στο PC και στην οθόνη του κινητού πατάω "PC Suite"

5.Περιμένω να μου δείξει ότι συνδέθηκε

6.Κάτω δεξιά πατάω "Update Mobile Phone" (εγώ το εγκατέστησα στα Αγγλικά)

Και με λίγη υπομονή θα τα κάνει όλα μόνο του!

 

Αν για οποιοδήποτε λόγο δεν γίνεται τότε ενημερώνω χειροκίνητα με Flashάρισμα:

1.Κατεβάζω το εργαλείο: LComm3Multi_091002 (H1) ή για OdinMulti_091023 (Μ1)

2.Κατεβάζω την τελευταία έκδοση: i8320BUJC1 (H1) ή i6410BUJC1 (M1) [ρωτάω πρώτα στο φόρουμ αν η C1 είναι όντως η τελαυταία]

3.Ανοίγω το εργαλείο που κατέβασα (1)

4.Αποσυμπιέζω την έκδοση (2)

5.Σέρνω και αφήνω το αρχείο .tar δίπλα στο PDA

6.Σέρνω και αφήνω το αρχείο .bin δίπλα στο PHONE

7.Στις επιλογές αντί για Vodafone επιλέγω Vodafone_GREECE

8.Κλείνω το κινητό

9.Για Η1: Πατάω για λίγα δεύτερα τα κουμπιά: [Ήχος Κάτω]+[Κάμερα]+[On/Off]

\\\Για Μ1: Πατάω για λίγα δεύτερα τα κουμπιά: [Ήχος Κάτω]+[Αναζήτηση(Το κόκκινο)]+[On/Off]

10.Συνδέω το κινητό στο PC

11.Για Η1: Περιμένω αριστερά από το πρώτο κουτάκι να δώ "COM24"

\\\\Για Μ1: Περιμένω κάτω από το πρώτο κουτάκι να δώ "COM4"

12.Πατάω START

Και σε λίγα λεπτά θα έχει κάνει εκκίνηση το κινητό με την καινούργια έκδοση!

Edited by dreamerxristos
Samsung Galaxy 3, Nokia 6220 Classic, Samsung 360 M1, Nokia 6263, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson T316, Ericsson T28, Ericsson GH388
Link to comment
Share on other sites

για σε ολους εχω το samsung h1 εβαλα της ρυθμισεις για wind μπαινη στι ιντερνετ κανονικα αλα δεν μπαινη στα ιμαιλ μηπως θελη και καπια αλη ρυθμιση αν ξερη καπιος
Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικες μερες εστειλα το Η1 για αλλαγη οθονης γιατι το κατω μερος δεν ειχε καλη αποκριση...Χτες με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι πρεπει οπωσδηποτε να βρω την εγγυηση του κινητου γιατι αλλιως δεν μπορουν να κανουν κατι...Το κοστος ειναι 291 Ευρω....Με πιασανε τα γελια μολις με ενημερωσε ο υπαλληλος.Του λεω πως γινεται το κοστος να ειναι τοσο μεγαλο οταν το κινητο εδω και 6 μηνες εχει 249 Ευρω....Φυσικα και δεν ειχε απαντηση να μου δωσει οπως και οταν τον ρωτησα γιατι δεν μπορειτε να βρειτε εσεις την εγγυηση μεσα απο τα Κομπιουτερ οπως κανουν αλλες μεγαλες εταιριες....Λυπαμαι παρα πολυ για τον τροπο με τον οποιο λειτουργει η εταιρεια και συγκεκριμενα το service της...
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ! στην αρχή που πείρα το τηλ. είχα μετατρέψει και βάλει 2 ταινίες στο H1, με ανάληση (αν θυμάμε καλά) 720χ460 και έπεζαν τέλεια!!! και το προγρ. ήταν της Xilisoft! (δέν θυμάμε ακριβός όμως τώρα) :p και Format... νομίζω τα είχα βγάλει σε DivX (avi) encoder! και Audio...AC3! είχε βγεί 1GB+ η κάθε ταινία

 

1GB πολυ μου φαινεται...

Τα βιντεακια που εχει μεσα το κινητο (κλιπακια απο ταινιες ειναι μικρα σε μεγεθος, π.χ. 1.36 διάρκεια > 12.8ΜΒ !!!!

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...