Jump to content

Υπολογισμος KB που κατεβαινουν σε mobile internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια.Σκεφτομαι να ενσωματωσω χρηση Ιντερνετ στο προγραμμα μου για το κινητο και ηθελα αν μπορει να δωσει καποιος 2-3 παραδειγματα ποσα KB κατεβαζεις απο το κινητο σε ορισμενες περιπτωσεις οπως

 

-να ανοιξεις π.χ.σελιδα οπως το forum αυτο και να περιηγηθεις 5-10 λεπτα

-να δεις ενα video 3-4 λεπτα στο youtube

-να δεις τον καιρο με την αντιστοιχη εφαρμογη (σε Iphone θα γινει η χρηση)

-οποιοδηποτε παρομοιο παραδειγμα ωστε να παρω μια ιδεα

 

για να αποφασισω ποσα MB το μηνα να ενσωματωσω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Σκεφτομαι να ενσωματωσω χρηση Ιντερνετ στο προγραμμα μου για το κινητο και ηθελα αν μπορει να δωσει καποιος 2-3 παραδειγματα ποσα KB κατεβαζεις απο το κινητο σε ορισμενες περιπτωσεις οπως

 

-να ανοιξεις π.χ.σελιδα οπως το forum αυτο και να περιηγηθεις 5-10 λεπτα

-να δεις ενα video 3-4 λεπτα στο youtube

-να δεις τον καιρο με την αντιστοιχη εφαρμογη (σε Iphone θα γινει η χρηση)

-οποιοδηποτε παρομοιο παραδειγμα ωστε να παρω μια ιδεα

 

για να αποφασισω ποσα MB το μηνα να ενσωματωσω.

εγω που εκανα ολα αυτα που αναφερεις καθε μερα σχεδον και επιπλεον με παραλαβη-αποστολη email , οταν ειχα το Magic που ειχε προγραμμα μετρησης ημουν περιπου στα 10 MB την ημερα

300 μηνα ....εχω 500

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Να προσέξεις γιατί μετράνε και τα kb που στέλνεις και αυτά που λαμβάνεις σαν ΣΥΝΟΛΟ. Στο λέω γιατί και εγώ δεν το χώνεψα καλά όταν είχα ίντερνετ στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

To Netlimiter 2 Monitor είναι μακράν το καλύτερο και είναι και δωρεάν!

 

Σου δείχνει και ανά μήνα/μέρα/ημερομηνία/πρόγραμμα για να ξέρεις που είσαι και να μην ξεφεύγεις.

Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι δεν δουλεύει ακόμα σε win7 αλλά σύντομα θα βγάλουν το 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
To Netlimiter 2 Monitor είναι μακράν το καλύτερο και είναι και δωρεάν!

 

Σου δείχνει και ανά μήνα/μέρα/ημερομηνία/πρόγραμμα για να ξέρεις που είσαι και να μην ξεφεύγεις.

Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι δεν δουλεύει ακόμα σε win7 αλλά σύντομα θα βγάλουν το 3

Aυτό για PC δεν είναι?Ο φίλος ρωτάει για κινητό

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Σκεφτομαι να ενσωματωσω χρηση Ιντερνετ στο προγραμμα μου για το κινητο και ηθελα αν μπορει να δωσει καποιος 2-3 παραδειγματα ποσα KB κατεβαζεις απο το κινητο σε ορισμενες περιπτωσεις οπως

 

-να ανοιξεις π.χ.σελιδα οπως το forum αυτο και να περιηγηθεις 5-10 λεπτα

για να αποφασισω ποσα MB το μηνα να ενσωματωσω.

 

:O - να ρωτησω το ιδιο με τον ανω συνφορουμιτη συν γραψιμο 2-3 Gmail συν λιγο chat αυτου ενω ειμαι στη δουλεια στα ποσα ΜΒ περιπου ανα μερα θα ειμαι ? το λεω γιατι σε αλλα τοπικ διαβαζω για ξεπερασμα και πολλα ευρω λογαρισμο (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 100mb στο πρόγραμμα, αλλά δεν χρησιμοποιώ και πολύ να στέλνω-παίρνω email...αν το κάνεις σε καθημερινή βάση όμως και πάλι πιστεύω ότι φτάνουν. Μπορεί και να κάνω λάθος, εμένα μου φτάνουν και μου περισεύουν για την ελαφριά χρήση που του κάνω.
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - φιλε μου αυτο ειναι βασικο για μενα γιατι ακουω τρελες ιστοριες με netbook [εκει κατεβαινουν πολλα ΚΒ οταν ανοιγει η σελιδα] και φοβηθηκα πολυ να μη την πατησω ,σκεφτηκα λοιπον αφου το θελω ισα για mail/chat να παρω κινητο με ιντερνετ οπου εκει ειναι πιο μικρο το νουμερο (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

ότι και αν κάνεις με κινητό, έχε ένα μετρητή gprs χρήσης...και θα είσαι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

:worry: - μπορει να κατεβασει κανεις καποιον και να τον εγκαταστησει σαν προγραμμα ας πουμε ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:worry: - μπορει να κατεβασει κανεις καποιον και να τον εγκαταστησει σαν προγραμμα ας πουμε ?

Κάνε μια αναζήτηση στο google για gprs monitor και θα βρεις σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

;) - ΟΚ σε ευχαριστω πολυ (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

To Netlimiter 2 Monitor είναι μακράν το καλύτερο και είναι και δωρεάν!

 

Σου δείχνει και ανά μήνα/μέρα/ημερομηνία/πρόγραμμα για να ξέρεις που είσαι και να μην ξεφεύγεις.

Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι δεν δουλεύει ακόμα σε win7 αλλά σύντομα θα βγάλουν το 3

 

πολυ ενδιαφερον φαινεται το προγραμματακι..εμενα με ενδιαφερει το εξης..εαν το τρεχω σε εναν υπολογιστη ο οποιος ενιοτε συνδεεται με wifi και ενιοτε με καρτουλα κινητης θα μπορει να μου λεει ογκους δεδομενων ανα περιπτωση?

 

ευχαριστω!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Εγώ έχω 100mb στο πρόγραμμα, αλλά δεν χρησιμοποιώ και πολύ να στέλνω-παίρνω email...αν το κάνεις σε καθημερινή βάση όμως και πάλι πιστεύω ότι φτάνουν. Μπορεί και να κάνω λάθος, εμένα μου φτάνουν και μου περισεύουν για την ελαφριά χρήση που του κάνω.

 

Σε H/Y ? Aν όχι, σε φορητό με περίπου 1 ώρα ελαφριά χρήση την ημέρα (κυρίως e-mail) πιστεύετε πως επαρκούν τα 100MB ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...