Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν πρέπει να έχει σχέση με V1,V2 αυτό... Γιατί αν υποθέσουμε ότι είναι V2,V3 κάρτες, θα ξεκινούσε το σκανάρισμα και δεν θα το ολοκλήρωνε ποτέ (δεν θα έβρισκε το Ki δηλαδή). Αυτό δεν ξεκινάει καν!

 

Το ίδιο κάνουν και οι κάρτες της Voda οι πρόσφατες... Δεν τις βλέπει καν, πατάς scan και βγάζει το ίδιο error...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως με το sim cloning έλυσα το "πρόβλημα" με το Wind GR.

Το κινητό μου έλεγε TIM GR, δεν άλλαξε ποτέ το όνομα δικτύου.

Τώρα έβαλα επιτέλους αυτό που θέλω. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με το sim cloning έλυσα το "πρόβλημα" με το Wind GR.

Το κινητό μου έλεγε TIM GR, δεν άλλαξε ποτέ το όνομα δικτύου.

Τώρα έβαλα επιτέλους αυτό που θέλω. :happy:

Ότι θέλεις μπορείς να γράψεις πλέον.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Κάρτα καρτοκινητή vodafone από φορητότητα πρό διμήνου δε διαβάζεται καθόλου. Βγάζει connect failed κατευθείαν μόλις πατήσεις scan και δε διαβάζει ούτε καν το IMSI... Το ίδιο βγάζει και μια Wind free2go που αγοράστηκε από περίπτερο προχτές...

Παλιά κάρτα καρτοκινητή vodafone από το 1999 ενεργή διαβάζει το IMSI αλλά δε μπορεί να τη σπάσει - τρέχει το scan αλλά βγάζει μόνο μηδενικά στους κωδικούς...

Αυτά για συγκρίσεις....

 

 

παιδια κατι δεν κανεται σωστα (υλικο, προγραμμα, δεν ξερω και εγω)...πηρα μια προσφατη καρτουλα Voda και την διαβαζει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ, δεν την σπαει αλλα την διαβαζει....

 

...αγορασα ακομα μια WIND και την διαβαζει μια χαρα και την σπαει ακομα καλυτερα....:p:p:p:p:p

 

ΥΓ...και να προσθεσω...μου εστειλαν πριν λιγες μερες απο αγγλια μια καρτα καρτοκινητου της BT (χρησιμοιποιηει το δικτυο της Vodafone UK)....και αυτην την διαβαζει μια χαρα...βεβαια δεν την σπαει αλλα την διαβαζει....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι δεν κανεται σωστα (υλικο, προγραμμα, δεν ξερω και εγω)...πηρα μια προσφατη καρτουλα Voda και την διαβαζει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ, δεν την σπαει αλλα την διαβαζει....

 

...αγορασα ακομα μια WIND και την διαβαζει μια χαρα και την σπαει ακομα καλυτερα....:p:p:p:p:p

 

ΥΓ...και να προσθεσω...μου εστειλαν πριν λιγες μερες απο αγγλια μια καρτα καρτοκινητου της BT (χρησιμοιποιηει το δικτυο της Vodafone UK)....και αυτην την διαβαζει μια χαρα...βεβαια δεν την σπαει αλλα την διαβαζει....

 

όταν λες ότι την διαβάζει αλλά δεν τη σπάει εννοείς ότι δεν μπορείς να την κλωνοποιήσεις???

 

 

 

βγήκαν κάτι dual sim adaptors τα οποία λέει ότι λειτουργούν και με 3G(usim) (???) λέτε να λειτουργούν??

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

όταν λες ότι την διαβάζει αλλά δεν τη σπάει εννοείς ότι δεν μπορείς να την κλωνοποιήσεις???

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι τις κάρτες Vodafone τις διαβάζει, τις σκανάρει δηλαδή κανονικά, όπως και των άλλων εταιριών, απλά τελικά δεν βρίσκει το Ki, οπότε δεν μπορεί και να κλωνοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

όταν λες ότι την διαβάζει αλλά δεν τη σπάει εννοείς ότι δεν μπορείς να την κλωνοποιήσεις???

 

 

...το εχουμε ξαναπει πολλες φορες...μονο τις καρτες πρωτης γενιας μπορεις να κλωνοποιησεις...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αν μπορούσαμε να πάρουμε το Ki μιας κάρτας που δεν είναι V1, όπως αυτές της Vodafone, θα μας είναι άχρηστο αφού δεν υπάρχουν κάρτες τύπου simmax (multisim) που να υποστηρίζουν V2 + αλγόριθμους...
I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα μια κάρτα Wind (από αυτές που δίνουνε σε καρτοκινητά και εμφανίζουνε TIM GR) στα 32k από φορητότητα και με το Sim Max 5.15 σε Vista Business μαζί με ένα Sim Reader του κιλού βρήκε το Ki...

 

Τώρα περιμένω μια SimMax sim 12in1 για δοκιμές...

 

(Πήρα 10 συνεχόμενα νούμερα από frog με 10€ και άρχισα να τα κάνω φορητότητες, μέχρι στιγμής έχω frog, wind f2g, whats up, cosmokarta... Αναμένετε Mo'Mad, Vodafone CU... Αυτό που λένε, η τρέλα δεν πάει στα βουνά!!!)

Συλλογή κινητών:

SonyEricsson K750@W800, K800@K810,

Nokia N80i, E51i, 3120c,

Motorola V220, V300,

Siemens M75, LC KC550.

Link to comment
Share on other sites

Αναμένετε Mo'Mad, Vodafone CU...

 

Vodafone CU αναμένουμε χρόνια, αλλά ΔΕΝ πρόκειται, δυστυχώς!

Είναι κάρτες V2, δεν κλωνοποιούνται, όπως είπαμε και μερικά post πιο πάνω! ;)

Link to comment
Share on other sites

Με την simax μπορούμε να κάνουμε χρήση της περιαγωγής?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα μια κάρτα Wind (από αυτές που δίνουνε σε καρτοκινητά και εμφανίζουνε TIM GR) στα 32k από φορητότητα και με το Sim Max 5.15 σε Vista Business μαζί με ένα Sim Reader του κιλού βρήκε το Ki...

 

Τώρα περιμένω μια SimMax sim 12in1 για δοκιμές...

 

(Πήρα 10 συνεχόμενα νούμερα από frog με 10€ και άρχισα να τα κάνω φορητότητες, μέχρι στιγμής έχω frog, wind f2g, whats up, cosmokarta... Αναμένετε Mo'Mad, Vodafone CU... Αυτό που λένε, η τρέλα δεν πάει στα βουνά!!!)

Για κάτσε. Όταν κάνεις φορητότητα δεν σου στέλνουν άλλη σιμ?

Αν ναι, τότε πως θα κλωνοποιήσεις την vodafone?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Με την simax μπορούμε να κάνουμε χρήση της περιαγωγής?

 

...ναι...κανενα προβλημα....δοκιμασμενο σε Αλβανια, ΠΓΔΜακεδονιας, Βουλγαρια, Τουρκια, Ιταλια, Γαλλια, Ισπανια, Ανδορρα κλπ....:p:p:p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κατι: Πατάω το sim scanner-scan, μου ζητάει password (PIN) και αφού το βάζω, διαβάζει την καρτούλα (δηλ. και ICCID και IMSI) και ολα οκ εως εδώ. Όταν πατάω "Find KI" H' "test" μου ρίχνει άκυρο και γράφει "card don't send Answer to reset!!"

Τι νέο ειναι πάλι αυτό? Και μου το βγάζει και σε καρτουλα που εχω ήδη κλωνοποιήσει!!

 

Κάποια απάντηση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνε δοκιμή και με άλλη κάρτα...

Αν τη διαβάσει κανονικά, ίσως έχουν πρόβλημα οι επαφές της πρώτης...

Αν όχι, κάνε επανεγκατάσταση το πρόγραμμα και restart το pc και ξαναδοκίμασε...

Μην αλλάζεις τις default ρυθμίσεις με άλλες π.χ. τη συχνότητα ή το strong ki

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Κάνε δοκιμή και με άλλη κάρτα...

Αν τη διαβάσει κανονικά, ίσως έχουν πρόβλημα οι επαφές της πρώτης...

Αν όχι, κάνε επανεγκατάσταση το πρόγραμμα και restart το pc και ξαναδοκίμασε...

Μην αλλάζεις τις default ρυθμίσεις με άλλες π.χ. τη συχνότητα ή το strong ki

 

Δεν διαβάζει ούτε άλλη κάρτα, αλλά αυτή που έβαλα να διαβάσει την είχε ξαναδιαβάσει στο παρελθόν... τι να πώ , θα δοκιμάσω τώρα κάποιες αλχημείες. Thanks;)

 

Λοιπόν...Δοκίμασα διάφορα...Uninstall drivers, αλλαγές καρτών αλλά τπτ....Το ίδιο με παραπάνω!! Όταν πατάω "Find KI" H' "test" μου ρίχνει άκυρο και γράφει "card don't send Answer to reset"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαβάζει ούτε άλλη κάρτα, αλλά αυτή που έβαλα να διαβάσει την είχε ξαναδιαβάσει στο παρελθόν... τι να πώ , θα δοκιμάσω τώρα κάποιες αλχημείες. Thanks;)

 

Λοιπόν...Δοκίμασα διάφορα...Uninstall drivers, αλλαγές καρτών αλλά τπτ....Το ίδιο με παραπάνω!! Όταν πατάω "Find KI" H' "test" μου ρίχνει άκυρο και γράφει "card don't send Answer to reset"

 

...δοκιμασε να αλλαξεις την (εικονικη) σειριακη....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

...δοκιμασε να αλλαξεις την (εικονικη) σειριακη....

...Θα σου ήμουν υπόχρεος αν γίνεις πιό σαφής...απλά σου αναφέρω οτι ενώ την διαβάζει κανονικά το πρόβλημα μου το βγάζει όταν πατάω το TEST H' το Ki....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aπ ότι μου είπαν από την wind όλες οι καρτούλες sim στα συμβόλαια είναι usim , αν όμως επιλέξω τη 2 σε 1 δηλαδή σε μια sim κάρτα της wind να υπάρχει ένας αριθμός συμβολαίου και ένας f2g τότε η κάρτα sim δεν είναι usim , αυτή η κάρτα κλωνοποιείται?

 

 

 

Παιδιά sorry για τη πιεση αλλα σε δυο ώρες θα παω να κάνω αίτηση για wind flexy και πρέπει να ξέρω, αν κλωνοποιείται η 2in1 της wind να πάρω 2in1...

Link to comment
Share on other sites

Για κάτσε. Όταν κάνεις φορητότητα δεν σου στέλνουν άλλη σιμ?

Αν ναι, τότε πως θα κλωνοποιήσεις την vodafone?

κάποιος?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

...Θα σου ήμουν υπόχρεος αν γίνεις πιό σαφής...απλά σου αναφέρω οτι ενώ την διαβάζει κανονικά το πρόβλημα μου το βγάζει όταν πατάω το TEST H' το Ki....

 

...λεω μηπως υπαρχει κανενα προβλημα με καποια συσκευη στην συγκεκριμενη πορτα....απο την διαχειρηση συσκευων μπορεις να αλλαξεις την εικονικη σειριακη...βαλε καποια αλλη μεταξυ 1-8...

 

κάποιος?

 

..ε..ναι ετσι ειναι οπως τα γραφεις...σου στελνουν αλλη καρτα με αλλο Ki...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις το reader στο usb και θα πας στο device manager θα βρεις τη συσκευή και στα properties θα της αλλάξεις port να είναι σε κάποια από τις COM1 έως COM8....

 

Δοκίμασε και την έκδοση 5.15 του simscan που δε θέλει εγκατάσταση χωριστού driver...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Aπ ότι μου είπαν από την wind όλες οι καρτούλες sim στα συμβόλαια είναι usim , αν όμως επιλέξω τη 2 σε 1 δηλαδή σε μια sim κάρτα της wind να υπάρχει ένας αριθμός συμβολαίου και ένας f2g τότε η κάρτα sim δεν είναι usim , αυτή η κάρτα κλωνοποιείται?

 

 

 

Παιδιά sorry για τη πιεση αλλα σε δυο ώρες θα παω να κάνω αίτηση για wind flexy και πρέπει να ξέρω, αν κλωνοποιείται η 2in1 της wind να πάρω 2in1...

 

 

anybody :shifty:

Link to comment
Share on other sites

anybody :shifty:

Αυτο έκανα ακριβώς κι εγώ. Πήρα 2σε1 και κλωνοποιήθηκε κανονικότατα. Λογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα φίλε μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο έκανα ακριβώς κι εγώ. Πήρα 2σε1 και κλωνοποιήθηκε κανονικότατα. Λογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα φίλε μου

 

THNX valerios :D:D:D

 

Όχι τίποτα άλλο πήρα 12in1 simmax χωρίς να ξέρω ότι η wind πλέον δίνει usim και τσάμπα θα πήγαινε :p

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...