Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

BTW η ολη διαδικασια του cloning ποσο σας παιρνει ρε παιδια?

 

Απο λιγα λεπτα μεχρι μερικες ωρες, εξαρταται απο την καρτα που κλωνοποιεις και απο την ισχυ του υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν εξαρτατι καθολου απο το reader?

 

Στην καρτα δηλαδη τι παιζει ρολο,και στο πισι αν ειναι πχ 2.3?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τωρα μενουν 691,692 και 696 αδεσμευτα,θα χασουμε τελειως την μπαλα σε λιγο...

Ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε δειγματα σε 690 και 698?

 

BTW η ολη διαδικασια του cloning ποσο σας παιρνει ρε παιδια?

 

με λαπτοπ inspiron 710m της Dell [intel Pentium M - 1.7 GHz] περνει καπου 5 με 15 λεπτα ...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τι μονο τοσι λιγο?Μιλας για τους reader/programmer Που παιρνετε ολοι απο ebay με 1ε?

 

Εγω γιατι σε ολους τους οδηγους διαβαζα πως κανει μεχρι και 2 ωρες?

 

Μακαρι να ειναι οντως τοσο γρηγορο....

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Σε κανα 10 pc+ σύνολο, έχω κάνει πάνω απο 30 κάρτες clone και καμία δεν έκανε κάτω απο 1:40 ώρες. Το πιό πολύ ήταν 2:30 ώρες

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Σε κανα 10 pc+ σύνολο, έχω κάνει πάνω απο 30 κάρτες clone και καμία δεν έκανε κάτω απο 1:40 ώρες. Το πιό πολύ ήταν 2:30 ώρες

 

..1:40 λεπτα;;;;;;;;;;; :wacko::wacko::wacko::wacko:....2:30 ώρες;;;;;;;;...:wacko::wacko::wacko::wacko:

 

..τη να σου πω;;;...δεν ξερω...εμενα τοσο κανει.....

 

...στο παλιο compaq presario 1800 που ειναι αρχαιο λαπτοπ [Pentium III 700 Mhz] και το χρησιμοποιω σπανια...κανει λιγο περισσοτερο...αλλα σε καμμια περιπτωση πανω απο μιση ωρα...

 

..εχω και ενα καινοργιο λαπτοπ Dell που δεν το εχω χρησιμοποιησει για τετοιες δουλειες....θα το κοιταξω να δω εκει τι παιζει.....για πιο γρηγορα δεν νομιζω...υποθετω θα ειναι στα ορια του μικρου 710m...

 

 

Που παιρνετε ολοι απο ebay με 1ε?

 

οχι με 1 €...reader μαζι με την καρτα πανε καπου 8-10 € +

 

 

Σε κανα 10 pc+ σύνολο, έχω κάνει πάνω απο 30 κάρτες clone και καμία δεν έκανε κάτω απο 1:40 ώρες. Το πιό πολύ ήταν 2:30 ώρες

 

 

..απο περιεργεια...τι χρωμα εχει το reader σου;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν απενεργοποιησετε το "Use new scan engine" θα δειτε οτι η διαδικασια, σε ορισμενες περιπτωσεις, διαρκει χαλαρα 3-4 ωρες.
Link to comment
Share on other sites

Αν απενεργοποιησετε το "Use new scan engine" θα δειτε οτι η διαδικασια, σε ορισμενες περιπτωσεις, διαρκει χαλαρα 3-4 ωρες.

 

....μιας και ειμαι λιγο περιεργος :lol::lol: και εχω σχολασει :p.....ψαχνοντας ανακαλυψα αυτο.....

 

http://sim-max.biz/store/view_product.php?product=SM-USB-R/W....

 

γραφει SIM card can take for backup(Read) V1 SIM cards up to 8 minutes and V1+ up to 3 hours

 

..παντως τα μπλε ανοικτα -σαν αυτο στην φωτο- εχω παρατηρησει οτι ειναι καλυτερα απο τα ασπρα....

...ενω αυτο που ειναι βαθυ μπλε και μου ηρθε με την 16 σε 1...ειναι το πιο ιδιοτροπο απο ολα....:wacko:

 

..και να προσθεσω ... οτι η εκδοση 4.8 ειναι η καλυτερη απο ολες....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ασπρος είναι και το Use new scan engine το απενεργοποιώ πάντα.

 

Εγώ χρησιμοποιώ την 6,6. Με καμία άλλη έκδοση δεν μπόρεσα να κλωνοποιήσω καμία κάρτα..

 

Αν έχω ενεργοποιημένο το Use new scan engine, βρίσκει μόνο το Ki?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω ενεργοποιημένο το Use new scan engine, βρίσκει μόνο το Ki?

 

γιατι;;...τι αλλο θελεις;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Αγορασα πριν λιγο καιρο απο ebay αυτον τον αναγνωστη:

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=290208186333&ssPageName=STRK:MEAFB:IT

 

Μηπως μπορειτε να μου πειτε ποιο λογισμικο απο οσα προαναφερετε ειναι το καλυτερο για αυτον;Γιατι γενικα δεν εχει πολυ σταθερη λειτουργια!Δεν εχω καταφερει ακομα να κανω scan της sim μου.. Μηπως υπαρχει και αλλο λογισμικο για πολλους αναγνωστες sim που να λειτουργει με τον συγκεκριμενο;

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Αγορασα πριν λιγο καιρο απο ebay αυτον τον αναγνωστη:

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=290208186333&ssPageName=STRK:MEAFB:IT

 

Μηπως μπορειτε να μου πειτε ποιο λογισμικο απο οσα προαναφερετε ειναι το καλυτερο για αυτον;Γιατι γενικα δεν εχει πολυ σταθερη λειτουργια!Δεν εχω καταφερει ακομα να κανω scan της sim μου.. Μηπως υπαρχει και αλλο λογισμικο για πολλους αναγνωστες sim που να λειτουργει με τον συγκεκριμενο;

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

 

Η 6.6 ειναι η καλυτερη εκδοση για αυτην την καρτα...εχω βαλει πιο πανω ενα λινκ με το προγραμμα.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

To winning bid 0.01 λίρες (0.02 δολλαρια) ειναι εικονικο ή πραγματικο?Η τιμη χωρις τα μεταφορικα ποια ειναι?

 

Τελικα τι αξίζει καλυτερα η 16in1 ή 12in1 simmax?

 

Ηεο δοκιμασες χρονους στο νεο λαπτοπ?Ενδιαφερομαι να δω αν θα μειωθηκε και αλλο ο χρονος!

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

To winning bid 0.01 λίρες (0.02 δολλαρια) ειναι εικονικο ή πραγματικο?Η τιμη χωρις τα μεταφορικα ποια ειναι?

 

Τελικα τι αξίζει καλυτερα η 16in1 ή 12in1 simmax?

 

Ηεο δοκιμασες χρονους στο νεο λαπτοπ?Ενδιαφερομαι να δω αν θα μειωθηκε και αλλο ο χρονος!

 

 

...γιατι να μην ειναι πραγματικο το winning bid;;;;...:p

 

..οι δικες μου πρωτες εντυπωσεις ειναι οτι ειναι σχεδον ιδιες...αν και την 16αρα δεν την εχω δοκιμασει εξαντλητικα :p:p

 

..οχι δεν δοκιμασα στο καινουργιο λαπτοπ...και μαλλον δεν θα το κανω...ειναι "επισημο" το εργαλειο....:lol::lol:..παντως κλωνοποιησα μια Cosmo εχθες στο μικρο Dell...εκανε καπου 20 λεπτα...ισως και κατι παραπανω...οποτε ειμαι κοντα στους χρονους που εγραψα...

 

..σημερα θα κλωναρω και μια Wind...θυμαμαι παντως...οτι στις Wind ειναι πολυ πιο γρηγορο...θα χρονομετρησω...:p

 

ΥΓ.... therock...αν ψαξεις λιγο τον εμπορο οπου ο φιλος πηρε την 16in1 θα δεις και αλλες στην ιδια τιμη

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν παρεις μαζικα τα μεταφορικα τα πληρωνεις μεμονωμενα ή ερχονται διαφορετικες μερες και πληρωνεις σε καθε προιον και τα μεταφορικα του?

 

Τελικα programmer και καρτες τι διαφορες εχουν?Απο αποψεις συμβατοτητας με προγραμματα,loader που τρεχουν και επιδοσεις?

 

Και τελος ποσες μερες κανουν να φθασουν 1-2 βδομαδες ή και παραπανω?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

γιατι;;...τι αλλο θελεις;;;

:lost::lost::lost::lost: Δεν χρειάζομαι κάτι άλλο έ? :cold:

 

Οτι να ναι... Τζάμπα παιδευόμουν τόσες ώρες...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Αν παρεις μαζικα τα μεταφορικα τα πληρωνεις μεμονωμενα ή ερχονται διαφορετικες μερες και πληρωνεις σε καθε προιον και τα μεταφορικα του?

 

Τελικα programmer και καρτες τι διαφορες εχουν?Απο αποψεις συμβατοτητας με προγραμματα,loader που τρεχουν και επιδοσεις?

 

Και τελος ποσες μερες κανουν να φθασουν 1-2 βδομαδες ή και παραπανω?

 

εξαρταται τον εμπορο...συνηθως κανουν συνδυασμενες αποστολες και κοβουν λιγο απο τα ταχυδρομικα αν παραγγειλεις πανω απο 1 τεμαχιο....

 

...μιλαμε για κινεζικα πραγματα...δεν υπαρχουν προδιαγραφες...η μαλλον ειναι οτι σου κατσεi...το reader που εχει η 16σε1 ειναι πολυ ιδιοτροπο....το δικο μου τουλαχιστον ειναι....οπως εγραψα και πριν...το καλυτερο ειναι αυτο που ειναι γαλαζιο (μπλε ανοικτο)...αλλα αν παρετε εσεις μπορει να σας κατσει καλυτερη η χειροτερη παρτιδα...ειπαμε...μιλαμε για την μαμα Κινα...:lol::lol:

 

γυρω στις 10 μερες κανουν....εχω παραγγειλει πραγματα απο ebay που ηρθαν σε 2 μερες και αλλα σε 35 μερες :cold:

 

:lost::lost::lost::lost: Δεν χρειάζομαι κάτι άλλο έ? :cold:

 

Οτι να ναι... Τζάμπα παιδευόμουν τόσες ώρες...

 

..οχι βρε...δεν χρειαζεσε τιποτα αλλο...μονο το Κi....1ΚB ειναι....το γραφει μεσα στο αρχειο *.dat μαζι με 2-3 αλλα πραγματα π.χ. κεντρο διαλογης μηνυματων...οταν τελειωσει και σπασει την καρτα...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι reader/programmer μαζι αυτα?Καθε φορα που θελουμε blank sim περνουμε ξανα και τα readerakia? Βασικα θελω την 16->1 για να εχω διαφορετικους αριθμους αλλα απο την αλλη θελω και το καλο το reader!

 

Ta loader Που περνει η καθε καρτα ειναι συγκεκριμενα η βαζεις εσυ οποιος θες?Πχ μπορω εγω να φορτωσω simemu?

 

H ειναι preprogrammed και απλως διαβαζεις και περνας αριθμους?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ειναι reader/programmer μαζι αυτα?Καθε φορα που θελουμε blank sim περνουμε ξανα και τα readerakia?

 

οχι...πουλανε και σκετες καρτες....

 

Βασικα θελω την 16->1 για να εχω διαφορετικους αριθμους αλλα απο την αλλη θελω και το καλο το reader!

 

..αυτο δεν ειναι ευκολο να το καταφερεις...:p...συνιστω να παρεις μια 16ιν1 με το reader της και να χρεισιμοποιησεις το προγραμματακι που εχω ανεβασει....και να δουλεψεις....

 

Ta loader Που περνει η καθε καρτα ειναι συγκεκριμενα η βαζεις εσυ οποιος θες?Πχ μπορω εγω να φορτωσω simemu?

 

H ειναι preprogrammed και απλως διαβαζεις και περνας αριθμους?

 

το τελευταιο...το μενυ ειναι προγραμματισμενο και δεν μπορεις να το αλλαξεις....το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις τα νουμερα...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ασπρος είναι και το Use new scan engine το απενεργοποιώ πάντα.

 

Εγώ χρησιμοποιώ την 6,6. Με καμία άλλη έκδοση δεν μπόρεσα να κλωνοποιήσω καμία κάρτα..

 

 

Κάνε uninstall τον driver και βάλε την έκδοση 5.15 που έχει πακέτο άλλο driver... Με τον άσπρο (διαφανή) reader και την 5.15 και ενεργό το "Use new scan engine" καμιά κάρτα δεν κάνει παραπάνω από μισή ώρα σε 3 pc...

http://rapidshare.com/files/88151960/GSM_SIM_Utility_5.15.rar.html

 

Έπεσε στα χέρια μου και ένας μπλε σκούρος reader (αυτός που έρχεται με τη 16άρα κάρτα) o οποίος δεν έπαιζε σωστά με καμιά έκδοση της εφαρμογής simmax. Θέλει τη δική του τη magicsim v17:

http://www.sos123.com/files/MAGICSIM.exe

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

.....

 

Έπεσε στα χέρια μου και ένας μπλε σκούρος reader (αυτός που έρχεται με τη 16άρα κάρτα) o οποίος δεν έπαιζε σωστά με καμιά έκδοση της εφαρμογής simmax. Θέλει τη δική του τη magicsim v17:

http://www.sos123.com/files/MAGICSIM.exe

 

Νομίζω ότι δεν έχεις δίκιο! :)

Έχω τον μπλε reader και λειτουργεί χωρίς πρόβλημα με τις εκδόσεις 4.8, 6.6, 5.15 της εφαρμογής SimMax. :!:

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν έχεις δίκιο! :)

Έχω τον μπλε reader και λειτουργεί χωρίς πρόβλημα με τις εκδόσεις 4.8, 6.6, 5.15 της εφαρμογής SimMax. :!:

 

Μπορεί να μην έχουμε τον ίδιο, δεν το γνωρίζω :)

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην έχουμε τον ίδιο, δεν το γνωρίζω :)

 

..μαλλον η Σου-λι φταιει και εδω :lol::lol:...

 

..και εμενα ο μπλε σκουρος λειτουργει μια χαρα με την 6.6...

 

..παιδες πρεπει να κυκλοφορουν πολλες εκδοδεις reader...και ισως το χρωμα να μην ειναι ο καλυτερος τροπος ταξινομησης τους...:)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας καλως σας βρηκα ..ΑΡΧΑΡΙΟΣ

 

 

εχω μια καρτα SIM WIND (οχι καρτοκινητο) και 2 συσκευες !

 

Μεχρι τωρα εβγαζα την καρτα απο το ενα κινητο και την εβαζα στο αλλο για να χρησιμοποιησω τη 2η συσκευη.

 

Μπορω να κανω cloning την καρτα μου σε μια αλλη και ετσι να εχω 2 καρτες με το ιδιο νουμερο και να τις χρησιμοποιω με τα 2 κινητα χωρις να βαζω και να βγαζω και κυριως χωρις να χρειαστω να προμηθευτω αλλη καρτα/νουμερο κλπ.?

 

Πως γινεται , τι χρειαζεται και ποια η διαδικασια?

 

Αν μπορειτε να μου δωσετε τα φωτα σας , θα ημουν υποχρεος παιδες!! :O:cry:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι όλα απλά με τις κλωνο-κάρτες...

ενώ στο απλό nokia προστέθηκε το STK στο menu (όλα καλά),

στο k320i (sony ericsson) και το gx17 (sharp)

το αντίστοιχο μενού STK χώθηκε κάπου σε κάποιο άλλο άσχετο menu,

το ένα από τα δύο δεν καταφέρνει να κάνει την αλλάγη νούμερου!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...