Jump to content

BlackBerry OS 5.0


moment_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 308
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν διαβασεις σε προηγουμενες σελιδες θα καταλαβεις ... οτι και να κανεις ειναι ματαιο...περασα καμια 20φορες τα service book με χιλιους 2 τροπους...κανεις δεν πετυχε ¨(

ενω γινετε παλι register κτλ κτλ δεν εμφανιζεται με τιποτα ο internet broswer

*δεν εχω ιδεα αν βγηκε καινουργια beta απο εκεινη που δοκιμασα να περασω εγω , παντως απο οτι ειδα πιο πανω και οι υπολοιποι αποτυχαμε...μακαρι να τα καταφερεις .

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα παρόχου αλλα os. Μην ξέχνατε οτι είναι beta και είναι λογικό να υπάρχουν κολλήματα. Και σε εμένα υπάρχει πρόβλημα με τα threaded sms και εχω vodafone.

 

To συγκεκριμένο πρόβλημα ειναι OS specific. Στην αμερικη περνανε καποια generic service books κανοντας πριν backup το αρχειο net_rim_bb_browser_daemon.cod πριν και restore αφου τα περάσουν για να εμφανιστει η επιλογη IE.

 

http://www.pocketberry.com/2009/09/24/att-browser-not-working-via-os-5-0-follow-these-steps-to-fix/

 

Σκέφτομαι να κάνω downgrade και μετά back up τα settings και να τα περάσω στην 5, θα δουλέψει ?

 

Το εκανα αλλα δεν δουλεψε. Αν βρεις τρόπο ΡΙΝ me (σε εκανα add)

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και λειτουργει? πφφ με αδειασες αψογο reply επιτελους !

 

Στην AT&T ναι, εδω ομως οχι.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Threaded Sms, όταν λέμε, εννοούμε τα μηνύματα σε συννεφάκια, σαν το iPhone???

 

Ακριβώς αυτό. Βέβαια αρκετά πιο προβληματική :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δε πειράζει μωρέ, περιμένω και την 5 :)

(Αχ αυτό το άτιμο το BIS...)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα 8300 αλλά δεν του κάνω χρήση, θα βγει καμία αναβάθμιση OS 5.0 έσω και Beta να το έχω για ώρα ανάγκης, υπάρχει OS 4.5 για το 8300 ?
PIN: 2099FB04
Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει Μ@@@ς!

 

Έβαλα την 5.0.0.216 στο Στορμ και είναι άλλο τηλέφωνο!

 

1. Άλλη απόκριση στο feeling της οθόνης..ίσως να μου φαίνεται έτσι λόγω ενθουσιασμού

2. Ταχία μετάβαση από μία εφαρμογή σε άλλη χωρίς η μισή να γίνεται άσπρη μέχρι να ξεκολήσει κλπ

3. Δουλευουν όλες οι εφαρμογές άριστα (τουλάχιστον όσες μέχρι τώρα εκτελώ στα πλαίσια της καθημερινής χρήσης)

4. SMS με μορφή chat me History

5. Και πολλά άλλα....

 

Απορώ πως και ακόμα δεν έχει κολλήσει η δεν μου έχει βγάλει κανένα flaw!

(hellsangel81) to 5.0.0.323 από που??? :)

 

THX

Link to comment
Share on other sites

hellsangel81 => Ερώτηση

 

εάν ΔΕΝ κάνω το παρακάτω αλλά περάσω straight το 323 τι παθαίνω?

 

".....Καταρχάς απεγκαθιστούμε οποιοδήποτε os έχουμε περασμένο στον υπολογιστή μας. Στη συνέχεια κατεβάζουμε την 5.0.0.216 απο εδώ, την 5.0.0.230 και την 5.0.0.323 και τρέχουμε τα .exe με την παραπάνω σειρά. Αυτό θα βάλει στον φάκελο που βρίσκονται τα αρχεία της .216 τα στοιχεία της .230 και της .323.... "

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός είναι γι αυτούς που κάνουν την εγκατάσταση απο την αρχή. Εννοείται οτι αν τα έχεις περασμένα στον υπολογιστή σου δεν χρειάζεται να τα απεγκαταστήσεις και να τα βάλεις ξανά. Η καθαρή εγκατάσταση προτείνεται αλλα δεν είναι απαραίτητη.
Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός είναι γι αυτούς που κάνουν την εγκατάσταση απο την αρχή. Εννοείται οτι αν τα έχεις περασμένα στον υπολογιστή σου δεν χρειάζεται να τα απεγκαταστήσεις και να τα βάλεις ξανά. Η καθαρή εγκατάσταση προτείνεται αλλα δεν είναι απαραίτητη.

 

Μάλλον δεν το έθεσα σωστά.Sorry.

 

Έκανα wipe (low level) και μετά έβαλα την 216. Αν τώρα κάνω πάλι wipe και βάλω την 323 υπάχει περίπτωση να λείπουν αρχεία? Χρειάζεται σαν Backbone η σειρά με τα παλία sw version?(213 230 klp?)

 

thx

Manos

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται απλά να έχεις τα αρχεία στον υπολογιστη και όχι στη συσκευή. Το Loader θα σου τα περάσει εκείνη την ώρα. Δεν έχει σχέση τι έχει μέσα η συσκευή σου.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα 8300 αλλά δεν του κάνω χρήση, θα βγει καμία αναβάθμιση OS 5.0 έσω και Beta να το έχω για ώρα ανάγκης, υπάρχει OS 4.5 για το 8300 ?

Η τελευταια official ειναι η 4.5.0.295 απο την SPRINT και ειναι multilanguage.

 

Για 5.0 υπαρχει αναφορα οτι θα ειναι official και κυκλοφορουν leaked νομιζω. Ριξε μια ματια στο κρακberry

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται απλά να έχεις τα αρχεία στον υπολογιστη και όχι στη συσκευή. Το Loader θα σου τα περάσει εκείνη την ώρα. Δεν έχει σχέση τι έχει μέσα η συσκευή σου.

 

Κατανοητό. Είχα την εντύπωση ότι το λογισμικό διαβάζει κάποιο bootloader μενου της συσκευής και ότι από εκεί τραβάει τα απαραίτητα αρχεία για συμβατότητα.

Τοπίο πλέον ξεκάθαρο...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Περασα απο χθες το .323 .... Πλάκα έχει με τα ελληνικά μενού και δείχνει και σταθερό..Λιγα προβλήματα με τα threaded sms...κατα τα άλλα και το memory leak και ολα τα υπόλοιπα δείχνουν να πηγαίνουν σφαίρα...
ODE TO SALVATION
Link to comment
Share on other sites

Κανά screenshot με το threaded sms? Καίγομαι να το δοκιμάσω :)
Link to comment
Share on other sites

Κανά screenshot με το threaded sms? Καίγομαι να το δοκιμάσω :)

 

Ορίστε:

 

http://img255.imageshack.us/img255/1914/capture194056.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να δείξει η μπαταρία τις ακριβείς ενδείξεις πρέπει να το αποφορτίσεις τελείως και να κάνεις μια πλήρη φόρτιση με κλειστο το κινητό. Έτσι αποφεύγεις το battery effect των μπαταριών λιθίου, δηλαδή το οτι η μπαταρία δεν αναγνωρίζει τις μικρές αποκλίσεις του ποσοστού της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to BlackBerry OS 5.0
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...