Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7650


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω πιστευω πως καποια στιγμη θα εχει μεγαλη αξια ακριβως οπως ειχε γινει και με το nokia 6150(αν δεν κανω λαθος) που ειχε γινει συλλεκτικο και οσα ηταν σε αριστη κατασταση τα πουλησαν για πραγματικα πολλα χρηματα. πραγματικα παιδια το δικο μου 7650 εχει ακομα ζελατινα πανω του και δεν εχει ουτε ενα σημαδακι η φθορα. ισως καποτε με κανει πλουσιο.... μουαχαχαχαχαχαχαχαχα:devil:

εχεις εναν ραβδο χρησου πανο σου φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ντακς βρε παιδια σταματηστε να με περιπαιζετε.... ( τι εκφρασεις χρησιμοποιω ο ατιμος) δεν ειπα οτι στηριζω και το μελλον μου σε ενα κινητο :lol: .
:cry: :whip:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά κοντεύω να τρελαθώ!Θέλω να κάνω hard format το 7650 μου (επειδή πιό πέρα από την αρχική οθόνη που γράφει ΝΟΚΙΑ δεν πάει) και ενώ έχω πατημένα *,3,το πράσινο κουμπί πατάω το κουμπί που ανοίγει το κινητό αλλά τίποτα!Δεν γίνεται format αφενώς και αφετέρου μετά την οθόνη που γράφει ΝΟΚΙΑ δεν εμφανίζεται τίποτα ενώ παράλληλα η οθόνη φωτίζεται!Τι να κάνω ρε παίδες????Θα εκτιμούσα μια βοήθεια..
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κοντεύω να τρελαθώ!Θέλω να κάνω hard format το 7650 μου (επειδή πιό πέρα από την αρχική οθόνη που γράφει ΝΟΚΙΑ δεν πάει) και ενώ έχω πατημένα *,3,το πράσινο κουμπί πατάω το κουμπί που ανοίγει το κινητό αλλά τίποτα!Δεν γίνεται format αφενώς και αφετέρου μετά την οθόνη που γράφει ΝΟΚΙΑ δεν εμφανίζεται τίποτα ενώ παράλληλα η οθόνη φωτίζεται!Τι να κάνω ρε παίδες????Θα εκτιμούσα μια βοήθεια..

 

Στα Symbian OS v6.1 κινητα format γινεται πληκτρολογωντας *#7370# και οχι με τον συνδυασμο των πληκτρων.:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Στα Symbian OS v6.1 κινητα format γινεται πληκτρολογωντας *#7370# και οχι με τον συνδυασμο των πληκτρων

 

Φίλε μου εγώ δεν μπορώ να μπω στο μενού!Το κινητό κολλάει στην αρχική οθόνη που λέει ΝΟΚΙΑ με πλέ γράμματα!!!Τι να κάνω?Αν πάω σε ΝΟΚΙΑ SHOP θα μπορέσουν να το κάνουν αναβάθμιση?Εννοώ, θα υπάρχει ακόμη η αναβάθμιση?

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν μπαινει στο μενου τοτε η μονη λυση ειναι αυτη που λες να πας στη Nokia.Τωρα για το αν θα εχουν ακομα την αναβαθμιση πιστευω οτι ναι.Μπορει να ειναι παλιο το κινητο αλλα αυτο δεν λεει κατι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν μπαινει στο μενου τοτε η μονη λυση ειναι αυτη που λες να πας στη Nokia.Τωρα για το αν θα εχουν ακομα την αναβαθμιση πιστευω οτι ναι.Μπορει να ειναι παλιο το κινητο αλλα αυτο δεν λεει κατι.

 

Όπως σου λέει και ο asymvivastos πήγαινε το στη Νόκια.Έναντι 15 ευρώ θα σου κάνουν την αναβάθμιση η οποία υπάρχει βεβαίως βεβαίως!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Πρόσφατα αγόρασα συσκευή υπέρυθρων και σύνδεσα το Nokia 7650 με το desktop PC, ενώ έκανα και εγκατάσταση του modem [που έχει το Nokia 7650 και χρειάζεται ''Σύνδεση μέσω υπέρυθρων'']..

Τι ακριβώς μόντεμ είναι αυτό; Για σύνδεση του PC στο net με χρήση του 7650 ως modem; Τι σύνδεση χρειάζομαι για να γίνει αυτό; [καμία Vodafone GPRS :X ;]

 

 

 

 

 

-philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το κανεις να μπαινεις μεσω κινητου ιντερνετ στο υπολογιστη, δν αξιζει ομως γιατι ειναι παρα πολυ ακριβο! Αν τελικα θες σου προτεινω να αλλαξεις τον τροπο συνδεσης με το υπολογιστη διοτι οι υπερυθρες ειναι παρα πολυ αργες , συνισταται μονο με μπλε δοντι η με καλωδιο.

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πω.....

 

απο τοτε που επεσε μια επιδοτηση και ενα κινητο στα χερια μου που δεν τα χρειαζομαι, εχω φαει τον τοπο να βρω ενα 7650.

 

Μα καλα τοσο σπανιο ειναι??? Δεν το βρισκω ΟΥΤΕ στα μεταχειρισμενα ΟΥΤΕ στο emarket! Και το χω αχτι απο παλια....απο πρωτη γυμνασιου.... τωρα εμφανιστικε ενα στο εμαρκετ, απο χθες, και το εχουν χτυπησει ηδη!

 

Εχει κανεις καμια ιδεα για το που μπορω να βρω 7650? Δινω και την επιδοτηση μου και το siemens, μιλαμε για περιπου 130-140 ευρω! Εν αναγκη δινω και αλλα 2 νοκια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

enema ebay is your friend:) exo ena 7650 alla to kinhto den einai anabathmismeno .den mporei na travaei dhl video.Epidi to kinhto einai oligon palio mporo na to doso na mou to anabathmisoun?h mporo na to kano monos mou me kana software na kano download??
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Δηστυχως το ebay το αφηνουμε, αφου θελει μπερδεματα και τετοια.

Αναβαθμιση μονος σου δεν μπορεις να κανεις, αν πας σε καποιο νοκια σοπ λογικα θα μπορεσουν να σου κανουν την αναβαθμιση (πες σε ποιο και τι ωρα, να ξερω να ερθω να στο βουτηξω :p )

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

exo parei polla apo to ebay kai me agora ano ton 200 euron.kai to theoro axiopisto efoson olh h diadikasia ginetai meso paypal pou nai 100 tis 100 asfales tropos.oxi san kapious opos kai se auto to site pou lene bale ta lefta ston logariasmo mou kai meta sto stelno:X sorry alla auto den to brisko safe.

kai sto ebay poloi to poulane gia 60 me 80 euro,ara sto sustino .

epidi eimai poly makria malon tha duskoleuteis na mou to boutixeis:D e:D ektos an plhroseis lefta na rtheis pros ta do:lol:

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι μακρια, περνω το κτελ και σε μια-δυο ωρες ειμαι κει :p!

 

Βασικα, δεν χρησιμοποιω γενικα ebay, γιατι θελει μπλεξιματα με paypal και τετοια.

Ειναι και η αναμονη.

 

Τεσπα, ελπιζω συντομα να κραταω ενα στα χερια μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κ εμενα παντα μου αρεσε το 3650 κ το ηθελα απο την 6κτη δημοτικου. Ακομα θα το ηθελα για 2ο κινητο. Δν ξερω αλλα το εχω αγαπησει! Το 7650 δν λεει ομως. Η μνημη του τα χαλα.

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Βασικα, εγω εχω ενα κολλημα με τα παλια νοκια (7650-3650-ngage), αλλα περισσοτερο με το 7650 λογω σχηματος και γιατι ηταν το πρωτο εγχρωμο κινητο που επιασα στα χερια μου.Το 3650, το βρισκω δυσχρηστο.

Οσο για το θεμα της μνημης στο 7650, ε νταξ, θα εχουμε τα απαραιτητα μεσα..... κανα seleq, κανα παιχνιδακι.... για mp3 και τετοια εχω αλλα 3 κινητα :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιααα ειναι εδω και κατι βδομαδες (?) που εχω ενα 7650 σε αριστη κατασταση στα χερια μου. Επειδη ομως το συγκρινα με ενα αλλο 7650 και τρομαξα με την κατασταση του 2ου εχω κανα 2 αποριες....

 

1. Το joystick αλλαζει?

και

2. Ο μηχανισμος του slide πως λειτουργει? Εχει γραναζια ή οτιδηποτε, ή απλα τριβονται τα πλαστικα μεταξυ τους? Το δικο μου παλι καλα ειναι ακομα σκληρο, ενω το αλλο ηταν ξεχαρβαλωμενο, δλδ ανεβαινε πολυ ευκολα, και φοβαμαι τωρα να μην παθει και το δικο μου τιποτα παρομοιο! Να σκεφτειτε, οταν το ανοιγω το ανοιγω σιγα σιγα για μην φθαρει τιποτα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιααα ειναι εδω και κατι βδομαδες (?) που εχω ενα 7650 σε αριστη κατασταση στα χερια μου. Επειδη ομως το συγκρινα με ενα αλλο 7650 και τρομαξα με την κατασταση του 2ου εχω κανα 2 αποριες....

 

1. Το joystick αλλαζει?

και

2. Ο μηχανισμος του slide πως λειτουργει? Εχει γραναζια ή οτιδηποτε, ή απλα τριβονται τα πλαστικα μεταξυ τους? Το δικο μου παλι καλα ειναι ακομα σκληρο, ενω το αλλο ηταν ξεχαρβαλωμενο, δλδ ανεβαινε πολυ ευκολα, και φοβαμαι τωρα να μην παθει και το δικο μου τιποτα παρομοιο! Να σκεφτειτε, οταν το ανοιγω το ανοιγω σιγα σιγα για μην φθαρει τιποτα!

1. Χωρίς να ξέρω σίγουρα, λογικά θα αλλάζει το joystick

2. Στο δικό μου 7650, το slide έχει αποδειχτεί πολύ γερό. Τόσα χρόνια μετά, λειτουργεί όπως την πρώτη στιγμή, χωρίς το παραμικρό ίχνος χαλαρότητας

3. Τι μου θύμισες τώρα...θα το χρησιμοποιήσω και εγώ για λίγες μέρες, να θυμηθώ τις παλιές καλές εποχές... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παντως για γενικη χρηση ειναι πολυ καλο! Δεν ειχα καποιο προβλημα σε μυνηματα ή κλησεις. Και φωτογραφιες χωραει αρκετες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

genika to kinitaki ta spaei !!!

to exw akoma se kapoio surtari... me 3 xronia xrisi kai akoma antexei.mexri kai aisthitira fwtos eixe an thumamai kala kai episis otan eixes to loudspeaker on kai to evazes sto auti,automata allaze kai ekleine to megafwno..

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

Nαι το ατιμο, επρεπε να περιμενουμε το 6630 για να ξαναδουμε τον αισθητηρα φωτος σε νοκια.

 

Αμα παω στην νοκια να ρωτησω για προσοψη παιζει να εχουν, ή θα αρχισουν να γελανε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nαι το ατιμο, επρεπε να περιμενουμε το 6630 για να ξαναδουμε τον αισθητηρα φωτος σε νοκια.

 

Αμα παω στην νοκια να ρωτησω για προσοψη παιζει να εχουν, ή θα αρχισουν να γελανε?

Γιατί να γελάνε δεν το κατάλαβα??? :blink:

 

Θα πας, θα σε εξυπηρετήσουν και θα πουν κι ένα τραγούδι ! :lol: :p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να γελάνε δεν το κατάλαβα??? :blink:

 

Θα πας, θα σε εξυπηρετήσουν και θα πουν κι ένα τραγούδι ! :lol: :p

 

 

Γιατι οπως και να το κανουμε, ειναι πολυυυυ παλιο κινητο, και τα ανταλλακτικα λογικα δεν θα εχουν τελειωσει? :worry::p

 

Το slide πως λειτουργει τελικα ρε παιδια σε αυτο το κινητο? :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nαι το ατιμο, επρεπε να περιμενουμε το 6630 για να ξαναδουμε τον αισθητηρα φωτος σε νοκια.

 

Αμα παω στην νοκια να ρωτησω για προσοψη παιζει να εχουν, ή θα αρχισουν να γελανε?

 

xaxaaxxaxaaxxxa egw pantws eliwsa sta gelia apo ton endiasmo sou !!! xxaxaxaxaxa

:D :lol:

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

Το slide πως λειτουργει τελικα ρε παιδια σε αυτο το κινητο? :p
Τι εννοείς; Αν ρωτάς για μηχανισμό που το ανοιγοκλείνει αυτόματα, όχι δεν έχει. Θέλει σπρώξιμο μέχρι το τέρμα...μεταξύ μας το προτιμώ έτσι... :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...