Jump to content

Blackberry 8520


moment_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει v5.0.0.592 εμένα προσωπικά δε μου λέει κάτι!Υπάρχει τρόπος να κάνω update το java???!!!!(κάποιες φορές κολλάνε και οι ήχοι,βάζω,βγάζω την μπαταρία και όλα ok)Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει η εξαιρετικά νέα 5.0.0.1067 που μπορείς να βάλεις.

 

Τα προβλήματα που περιγράφεις δυστυχώς δεν είναι συχνά. Προσωπικά το πρώτο πράγμα που θα δοκίμαζα έιναι -> backup -> wipe με το BBSAK -> αναβάθμιση με το BBSAK -> επαναφορά backup.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα!και τι διαδικασία χρειάζεται(χρόνο και οικονομικα) ????Αυτό που μου λες να κάνω θα σβήσει όλα όσα έχα περάσει?Φωτογραφίες,ήχους κτλ???Η εκδοσή μου είναι παλιά??:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι σχετικά απλή, εγκαθιστάς τον Desktop Manager για το κινητό σου (που λογικά ήδη έχεις), εγκαθιστάς την έκδοση λογισμικού που σου δίνω παραπάνω και εγκαθιστάς και το BBSAK. Στη συνέχεια κάνεις ένα backup μέσω desktop manager. Μετά τρέχεις BBSAK και πατάς πρώτα wipe device και μετά load OS. Μετά επαναφέρεις το backup που έκανες.

 

Χρόνο συνολικά θα χρειαστείς κάνα 20λεπτο για όλα αυτά. Κόστος 0.

 

Η διαδικασία θα σβήσει μόνο πράγματα που έχεις στη συσκευή και όχι στην κάρτα μνήμης, το backup κρατάει όμως τηλέφωνα, μηνύματα κλπ. Η έκδοσή σου δεν είναι ιδιαίτερα παλιά, απλά με αυτό τον τρόπο ίσως λυθούν τα προβλήματά σου.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Δεν ακούγεται εξαιρετικά δύσκολη διαδιακασία.Δεν διαγράφω τίποτα και ακολουθω τις οδηγίες σου βήμα προς βήμα!Σε ευαχριστώ πολύ θα το δοκιμάσω και για οτιδήποτε θα σε "ξαναενοχλήσω"!Ευχαριστώ!!!!!!!!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ πάλι!Κατεβάζω το λογισμικό που μου έδωσες.Έκανα Back up.Όλα καλά ως εδώ.Ατέβασα και το BBsak..Έκανα όλα αυτά που μου είπες.Και πρώτα wipe device .ΣτΟ lOAD OS όμως έχουμε πρόβλημα!Έχουν διαγραφει τα πάντα και μου λέει no os found.please instal a Os for your phone.Τι κάνουμε τώρα φίλε μου???? Edited by LIA25
Link to comment
Share on other sites

Μην πανικοβάλεσαι, αυτό σημαίνει ότι δεν έχεις κάνει σωστά την εγκατάσταση του λογισμικού του τηλεφώνου στον υπολογιστή. Έτρεξες κανονικα το setup και ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση; Σε κάθε περίπτωση μην ανησυχείς, τα blackberry δε μασάνε από τέτοιες διαδικασίες, επανέρχονται πάντα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά!!!Θέλω να αγοράσω ένα ΒΒ (είμαι ανάμεσα στο 8520 και στο 9300) και θα ήθελα να μαθω για το BIS. Πρέπει οπωσδήποτε να να εχω και πακέτο εταιρείας; Δηλαδή με τα δωρεάν MB που μου δίνει η cosmote θα έχω πρόβλημα; Δεν έχω καταλάβει τι παίζει ακριβώς. Δεν ξέρω τίποτα για τα BB. Τώρα ψάχνομαι! Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν θες ρίξε μια ματιά στα επισημασμένα γιατί αυτά τα θέματα τα έχουμε συζητήσει πολλές φορές.

 

Δε χρειάζεται να έχεις πακέτο εταιρείας, αυτό αφορά το BES. Για το BIS, πρέπει απλά να έχεις συμβόλαιο και όχι καρτοκινητό. Με τα ΜΒ της cosmote δε θα κάνεις δουλειά, γιατί το BIS είναι διαφορετικό πρόγραμμα. Μίλα με τον πάροχο για να σου πει τι επιλογές έχεις και με τι κόστος.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα σε ολους ..

Προσφατη αγορα του 8520 και εχω την εξης απορια ..

Εχω ολες μου τις επαφες στην καρτα Σιμ .Οταν μπαινω στον τηλεφωνικο καταλογο δεν μου εμφανιζει -λογικο- καμια επαφη.

 

Πως μπορω να εχω σαν default επιλογη την εμφανιση των επαφων της καρτας Σιμ μπαινοντας στον τηλεφωνικο καταλογο?

Device: HTC Desire, s-on

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

HBOOT / Recovery: stock / ClockWorkMod 2.5.1.8

Kernel Version : 2.6.35.10

Rom: ΜΙUΙ 1.8.19

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν μπορείς να το κάνεις αυτό.

 

Αυτό που μπορείς να κάνεις, είναι να μπεις στα contacts -> bb button -> sim phone book -> bb button -> Copy all to contacts ώστε να μπουν όλες οι επαφές της sim στη συσκευή σου.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας,

 

Εδώ και τρεις ημέρες δεν έχω καθόλου data στο κινητό, και όταν λέω καθόλου εννοώ ούτε WiFi.

Στο μενού Data Services είναι ΟΝ, και το gprs στην οθόνη είναι με μικρά γράμματα.

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Εδώ και τρεις ημέρες δεν έχω καθόλου data στο κινητό, και όταν λέω καθόλου εννοώ ούτε WiFi.

Στο μενού Data Services είναι ΟΝ, και το gprs στην οθόνη είναι με μικρά γράμματα.

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Ευχαριστώ πολύ

 

μαλλον εσβησες καποιο αρχειο συνδεσε το στο loader και κανε το*update

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον ειναι με μικρα γραμματα το gprs τοτε σημαινει οτι δεν λειτουργει το BIS (ή BES, αναλογα τι εχεις). Επικοινωνησε με τον παροχο σου, στη γραμμη εξυπηρετησης, και ζητα να μιλησεις με καποιον για BlackBerry.

 

 

Sent from my white iPad 2, using Tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες Loader?

 

ειναι το προγραμμα που κανεις τις αναβαθμίσεις.δεν πρέπει να είναι θέμα παροχου γιατι δεν δουλευει ουτε*wifi

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Το ΒΒ 8520 μου δεν νιωθει καθολου σταματησε να λειτουργει το trackpad στην αρχη κολουσε λιγο και το αλλαξα με ενα απο το ebay που πηρα αλλα τωρα δεν λειτουργει καθολου ουτε το παλιο μου ουτε το καινουργιο το trackpad σαν να φταιει η πλακετα μου φαινεται....Καμια ιδεα ? Παει το κινητο για πεταμα?
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα Vodafone και μου είπαν ότι υπάρχει γενικό πρόβλημα που πιθανών να επηρεάζει και το WiFi.

Αν έχει κάποιος από εσάς blackberry από vodafone ας επιβεβαιώσει

Link to comment
Share on other sites

Το ΒΒ 8520 μου δεν νιωθει καθολου σταματησε να λειτουργει το trackpad στην αρχη κολουσε λιγο και το αλλαξα με ενα απο το ebay που πηρα αλλα τωρα δεν λειτουργει καθολου ουτε το παλιο μου ουτε το καινουργιο το trackpad σαν να φταιει η πλακετα μου φαινεται....Καμια ιδεα ? Παει το κινητο για πεταμα?

 

φιλε μου μηπως δεν εχεις κουμπωσει σωστα το trackpad?

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

xristosF, θα σε παρακαλέσω τις ερωτήσεις να τις κάνεις μόνο σε ένα θέμα, δεν χρειάζεται να ρωτάς το ίδιο πράγμα σε διαφορετικά θέματα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα Vodafone και μου είπαν ότι υπάρχει γενικό πρόβλημα που πιθανών να επηρεάζει και το WiFi.

Αν έχει κάποιος από εσάς blackberry από vodafone ας επιβεβαιώσει

 

Βγάλε μπαταρία, αφησε το 5' και ξανάνοιξε το....

Link to comment
Share on other sites

Είχε όντως προβλημα η vodafone 2 γνωστοί μου είχαν θέμα δεν λάμβαναν email

 

 

---

I am here: http://maps.google.com/maps?ll=37.861929,23.753063

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας παιδια!Θελω να αγορασω ενα καινουργιο κινητο για να μπαινω στα email μου,να μπαινω facebook και να εχει wFI.Δεν θελω να χαλασω πολλα χρηματα και σκεφτομαι πως το BlackBerry 8520 ειναι μια οικονομικη λυση.Βρηκα στην ιδια τιμη το Sony Ericsson Neo V το οποιο εχει android και γενικα βγαζει φωτογραφιες 3D (ειναι και πιο ομορφο).Απλα δεν ξερω ποιο απο τα δυο να επιλεξω.εσεις στην θεση μου τι θα επιλεγατε.Επισης μου χουν πει οτι στα BlackBerry πρεπει να πληρωνω για να χρησιμοποιοω εφαρμογες του. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Θελω να αγορασω ενα καινουργιο κινητο για να μπαινω στα email μου,να μπαινω facebook και να εχει wFI.Δεν θελω να χαλασω πολλα χρηματα και σκεφτομαι πως το BlackBerry 8520 ειναι μια οικονομικη λυση.Βρηκα στην ιδια τιμη το Sony Ericsson Neo V το οποιο εχει android και γενικα βγαζει φωτογραφιες 3D (ειναι και πιο ομορφο).Απλα δεν ξερω ποιο απο τα δυο να επιλεξω.εσεις στην θεση μου τι θα επιλεγατε.Επισης μου χουν πει οτι στα BlackBerry πρεπει να πληρωνω για να χρησιμοποιοω εφαρμογες του. Ευχαριστώ

 

Αν και δουλευω blackberry θα σου προτεινα να πας σε μια λυση android. Τα blackberry εχουν καποιες ιδιαιτεροτητες που απαιτουν απο ενα νεο χρηστη καποιο χρονο για να τα μαθει. Αν δεν εχεις καποιο σημαντικο λογο που να θες keyboard, πηγαινε στα android. Θα βρισκεις και πιο πολλα ατομα να σε βοηθανε αν χρειαζεσαι κατι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...