Jump to content

BlackBerry App World


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα μου έβγαλε πάλι πως δεν υποστηρίζεται το AppWorld στη χώρα μου. Το βγάζει και σε σας;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έβγαλε πάλι πως δεν υποστηρίζεται το AppWorld στη χώρα μου. Το βγάζει και σε σας;

 

Ναι ρε γμτ!!!! Πολύ λίγο κράτησε η χαρά... Να θυμίσω ότι είμαι cosmote...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση λέει πως από αρχές του άλλου μήνα θα είναι επίσημο. Προφανώς μέχρι τότε κάνουν δοκιμές. Κάτι σαν teaser ίσα ίσα να χαρούμε. Πάντως δεν αργεί απ ότι φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση από που? :)

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση λέει πως από αρχές του άλλου μήνα θα είναι επίσημο. Προφανώς μέχρι τότε κάνουν δοκιμές. Κάτι σαν teaser ίσα ίσα να χαρούμε. Πάντως δεν αργεί απ ότι φαίνεται.

 

ποια ενημερωση και απο ποιον?

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα από χθες στο 9780 μου έλεγε οτι δεν υποστηρίζεται το AppWorld στην Ελλάδα, αλλά με το γνωστό κόλπο του WiFi και του κλεισίματος του mobile network, μπήκε μια χαρά και κατέβασα και μια εφαρμογή.

Φαίνεται οτι είναι ακόμα στο στάδιο των ελέγχων...

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Ά μάλιστα... Με το wifi δουλεύει δηλαδή? Θα το δοκιμάσω το απόγευμα

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάλι δουλεύει! Πρόκειται καθαρά για δοκιμές λοιπόν.

Σημείωση: Εκτός από το BlackBerry Id χρειάζεστε και paypal λογαριασμό. Για αυτό κολλάει στο loading από τη συσκευή.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το εξής πρόβλημα: με την παλιά έκδοση έμπαινα μέσω wifi, έχοντας κάνει blackberry ID και είχα πραγματοποιήσει και αρκετές αγορές χρησιμοποιώντας το paypal. Παρ'όλα αυτά, τώρα ενώ ανοίγει κανονικά δεν δέχεται τα στοιχεία μου στο login και όπως έχουν αναφέρει και άλλοι μετά το accept των όρων χρήσης κολλάει!ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει??
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό που λέει ο moment_v από πάνω. Κάνε πρώτα σύνδεση του blackberry id με το paypal account χρησιμοποιώντας τον υπολογιστή (θα χρειαστεί να συνδέσεις και το τηλέφωνο).

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάλι δουλεύει! Πρόκειται καθαρά για δοκιμές λοιπόν.

Σημείωση: Εκτός από το BlackBerry Id χρειάζεστε και paypal λογαριασμό. Για αυτό κολλάει στο loading από τη συσκευή.

 

god bless u, εκανα login απο τον υπολογιστη στο app world, ολοκληρωσα το registration βαζοντας το paypal μου και επιτελους μπορω και κατεβαζω απο το κινητο!

παντως δεν χρειαζεται να δηλωσεις paypal, στο bb της κοπελας μου δεν δηλωσαμε ουτε paypal ουτε credit card αλλα επιλεγοντας "i do not want to enter payment method at this time" προχωρησε κανονικα :D

Link to comment
Share on other sites

Blackberry App World is having trouble connecting to the Blackberry App World server. Verify your network connections and try again

 

Συνεχώς μου βγάζει αυτό το error! Έχω το 2.0.1

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο βήμα το εμφανίζει αυτό; Κατά την πλοήγηση στις εφαρμογές ή κατά την αναμονή για επιβεβαίωση του log-in;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το ανοίγω κάνει ότι ψάχνει με την μπάρα την πράσινη στη μέση και μετά βγάζει αυτό το σφάλμα... Επιλέγω να κάνω login και πάλι το βγάζει...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 2.0.1

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποια εφαρμογη σαν το shazam (δηλαδη να αναγνωριζει τραγουδια), που να υποστηριζεται απο τη χωρα μας; προσπαθησα να κατεβασω το shazam απο το app world, αλλα ειναι μονο για αμερικη και δεν υποστηριζει αλλες χωρες :/
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και την 36 αλλά τα ίδια...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας το γιατί στο "my number" μου έδειχνε λάθος νούμερο παρά ότι του είχα βάλει το σωστό στο options/advance options/sim card έπεσα πάνω σε αυτό το secret think!!

 

1. Πατάμε το πράσινο που σε πάει στο πληκτρολόγιο

2. πατάμε ##000000 και μετά το πράσινο

3. στην οθόνη που βγάζει αλλάζουμε μόνο στην πρώτη σειρά το σωστό τηλέφωνο μας. ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ

4. πατάμε bb menu/save και κάνει reboot

 

Η παραπάνω διαδικασία την έκανα με επιτυχία απλά κάτω από την πρώτη σειρά παρατήρησα πολλά ενδιαφέροντα πραγματάκια. Μπορεί κάποιος που κάτεχει να μας πει εάν κάτι από αυτά εμποδίζει το appworld να κάνει σύνδεση? Έχω παρατηρήσει ότι όταν ανοίγω το appworld το πάνω δεξιά βελάκι ΜΟΝΟ στέλνει και είναι σαν να προσπαθεί να μπει εκτός BIS!!

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποια ενδιαφέροντα νέα να σας μεταφέρω.

Εδώ και κάποιες ωρες το App world v.2.0.0.36 στο Bold 9700 με Os5, συνδέεται κανονικά με BIS και δίχως WiFi!

Ζήτησα από ένα φίλο με 9700 και App world. V1.1 να δοκιμάσει και μου επιβεβαίωσε ότι δουλεύει και στο δικό του κανονικότατα!

Λέτε να μας έδωσαν επιτέλους πρόσβαση; Θα επανέλθω με ενημέρωση και αύριο για να σας πω αν εξακολουθεί να λειτουργεί... Μακάρι!

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα το πρωί με βάζει στο App World κανονικά χωρίς WiFi και πατέντες. Εχω κατεβάσει ήδη αρκετές εφαρμογές και έκανε update κάποιες που είχα ήδη. Επίσημα λοιπόν το App World και στην Ελλάδα?

 

ΥΓ. Εχω Vodafone, Blackberry 9700 με OS 5

 

 

Λειτουργεί κανονικά εδώ και κάνα εικοσαήμερο. :)

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...