Jump to content

Windows Transformation Pack


stavros11
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη που κάνω μία τέτοια ερώτηση γιατί είναι λίγο off-topic...

Βρήκα κάποια προγράμματα (για Windows XP) που αλλάζουν την εμφάνιση των Windows, ώστε να φαίνονται σαν Windows Vista ή Windows 7. Κατέβασα ένα, αλλά δεν το έκανα Unrar και εγκατάσταση, γιατί διάβασα σε διάφορες ιστοσελίδες, ότι μπορεί να είναι επικύνδυνα για το PC. Ισχύει αυτό ??

Και αν ναι, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος (πιο "φιλικός" προς το PC) που μπορώ να κάνω παρόμοια δουλεία ??

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καλά γιατί θα σου τον καθυστερούν αρκετά. Το είχα κάνει και εγώ και μου ανέβαζε πολύ το cpu use και την μνήμη.

 

Μπορείς να ψάξεις και να βρείς κάποιο transformation pack με καλά reviews. Γενικά όμως όλα το καθυστερούν.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου να σου πώ αν δεν είσαι σίγουρος κάνε ενα scan με το antivirus σου, πάντως να είσαι σίγουρος οτι όλες αυτές οι κόντρες γίνοντε απο site οπου πληρώνεις συνδρομή π.χ.( Μπές στο σίτε μας και κέρδισε 10% για την εγγραφή σου και κατέβασε Downloads απο σίγουρες και εγγυημένες πηγές) Εγγυημένες πηγές δεν υπάρχουν!!! Απο εκεί και μετά κάνε ένα Back up και εκεί είσαι καλυμένος 100%.....;)

 

Δική μου συμβουλή: Μήν κατεβάζεις οταν δέν είσαι σίγουρος για κάποιο Download! Άν θές να σου δώσω αξιόπιστα sites με κωδικόυς για να κατεβάζεις Unlimited αν και ΄δεν θα καταλάβεις τίποτα. Στείλε μου pm αν ενδιαφέρεσε.....;)

 

Η μόνη καθηστέρηση είναι οταν ξεκινά το λειτουργικό σου σύστημα όταν κάνεις Login....Στείλε μου pm για οποιαδήποτε πληροφορία και οποιοδήποτε πρόβλημα σχετικά με το pc σου.

Link to comment
Share on other sites

Είχα "κατεβάσει" και εγώ παλιότερα ένα Transformation Pack και μου έφτανε η ram στο 80% (λόγω Aero κλπ).Αν θες ένα ελαφρύ πακέτο "κατέβασε" το "Vista Inspirat 2" ή το "VistaMizer".Και τα δύο κατά την απεγκατάσταση δεν αφήνουν ίχνος vista στον υπολογιστή σου.:)
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν με πειράζει να φένετε και στο boot αντί Windows XP, Windows Vista. Απλά να αλλάξει το μενού έναρξη και γενικά τα εικονίδια των αρχείων και αν γίνετε και η σελίδα με τους χρήστες. Δηλαδή και ένα απλό θέμα, θα με κάλυπτε.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν με πειράζει να φένετε και στο boot αντί Windows XP, Windows Vista. Απλά να αλλάξει το μενού έναρξη και γενικά τα εικονίδια των αρχείων και αν γίνετε και η σελίδα με τους χρήστες. Δηλαδή και ένα απλό θέμα, θα με κάλυπτε.

"Κατέβασε" αυτό.Περιέχει πρόγραμμα "Vista Icon Pack" που σου αλλάζει τα εικονίδια και το boot.;)

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραία όλα τα πράγματα που μας ανέφερες φίλε jonhthegreek...αφού το κατέβασα και εγώ είναι τέλειο....Μπράβο΄just perfect !!!! Σκίζεις!!! Εντυπώσεις και σχόλια: The Ultimate Pack το συστήνω σε όλους !!! Good Job!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραία όλα τα πράγματα που μας ανέφερες φίλε jonhthegreek...αφού το κατέβασα και εγώ είναι τέλειο....Μπράβο΄just perfect !!!! Σκίζεις!!! Εντυπώσεις και σχόλια: The Ultimate Pack το συστήνω σε όλους !!! Good Job!!!

Ευχαριστώ πολύ.Αν θέλετε ολοκληρωμένη μεταμόρφωση σε Vista μπορείτε να "κατεβάσετε" το Vista Skin Pack 5.0 που μεταμορφώνει αρκετά πράγματα του υπολογιστή σας (Wmp,Ie,Start menu,Vista start button,aero κλπ) ;).Κατά την απεγκατάσταση ,όμως, οι μεταμορφώσεις που γίνονται μένουν αλλά τα προγράμματα φεύγουν και έτσι έχετε έναν ελαφρύ και μεταμορφωμένο υπολογιστή.:happy:

Ο υπολογιστής σας θα γίνει κάπως έτσι:

http://www.blogsdna.com/wp-content/uploads/2008/09/vista-skin-pack-6-400x320.jpg

http://www.blogsdna.com/wp-content/uploads/2008/09/vista-skin-pack-2-400x320.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άρα για να επανέλθει στα φυσιολογικά του (default xp icons κλπ) θέλει φορμάτ; :worry:

Ναι,θέλει φορμάτ :(.Από τη στιγμή που με την απεγκατάσταση αφαιρεί όλα τα προγράμματα,ο υπολογιστής "τρέχει" γρήγορα όπως και πριν μόνο που τα εικονίδια του και το boot θα είναι των Vista.;)

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να βαζεις tansformation packs κλπ, γιατι να μην βαλεις κατευθειαν τα windows που θες?

Πολλοί βάζουν Transformation Packs γιατί θέλουν και την εμφάνιση των Vista και τα XP.Εξάλλου κάποιος μπορεί να έχει την εμφάνιση των Vista χωρίς κόστος και νόμιμα.;)

Link to comment
Share on other sites

και γιατι να μην βαλουν τα vista μια και εξω?

Γιατί μπορεί να έχουν συνηθίσει με τα XP,γιατί δεν θέλουν να πληρώσουν,γιατί μπορεί ο υπολογιστής τους να μην "σηκώνει" τα Vista και για άλλους 1.000 λόγους.:)

Link to comment
Share on other sites

μα αμα βαλεις τα packs, αυξανονται οι απαιτησεις, αρα καλυτερα ειναι να βαλεις τα windows, παρα να κανεις πειραματα.
Link to comment
Share on other sites

μα αμα βαλεις τα packs, αυξανονται οι απαιτησεις, αρα καλυτερα ειναι να βαλεις τα windows, παρα να κανεις πειραματα.

Υπάρχουν,όμως,προγράμματα (βλέπε: Vista Icon Pack,Vista Mizer) που κάνουν καλή δουλειά χωρίς να "τρώνε" πολύ μνήμη.:)

 

Ας σταματήσουμε κάπου εδώ το off-topic.:)

Link to comment
Share on other sites

johnthegreek έχεις δίκιο να πώ και κάτι άλλο τα Vista καταναλόνουν εν ώρα χαλαρης λειτουργειας 2gb ram και για να κανεις εργασιες θελεις αλλα 2gb ram αλλοι έχουν netbook οπως και εγω με 1gb ram θα μου πεις αναβαθμησέ την αλλα καθε φορα που θα βγένει καινουριο λειτουργικο τι θα γινεται ; Ολοι αναβαθμηση ; Δεν γινεται.Τα ποσοστα μνημης των xp ειναι λειγοτερα οποτε υποστιριζουν πολες εργασιες παραπανω απο τα vista εξαλου αγαπω τα vista λογο οτι τα δουλευω αλλα τα xp ειναι πιο ευχριστα και πες οτι εβαλα τα vista..θα χασω ολα τα αρχεια μου ; Δεν νομιζω. Παντως γιατι να βαλεις vista και να συμβιβαστεις με τις τροποποιησεις των xp που τρεχουν πιο γρηγορα ? ασε που τα vista έχουν προβληματα ασυμβατοτητας <<χοντρα>> Τέλως παντων ας ληξει εδω το θεμα......
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Vista Mizer και μου άρεσε πάρα πολύ το design. Δηλαδή ήταν πολύ κοντά στα vista αν εξερέσετε αυτή τη στήλη που έχουν στην επιφάνια εργασίας (από τα δεξιά) τα κανονικά vista με το ρολογάκι και τα άλλα που προσθέτεις. Μετά όμως άρχισε να μου καθυστερεί λίγο το PC (είναι και λίγο αρχαίο :p). Βασικά απο πριν ψηλοκαθυστερούσε και τώρα με το Vista Mizer αυξήθηκε η καθυστέρηση. Ευτυχώς κατά την εγκατάσταση, δημιούργησε σημείο επαναφοράς και πολύ απλά μετά έκανα μια επαναφορά εκεί και ήμουν μια χαρά. Για κάποιον που να μην του κολάει τόσο είναι πολύ καλή επιλογή νομίζω.

 

τα Vista καταναλόνουν εν ώρα χαλαρης λειτουργειας 2gb ram και για να κανεις εργασιες θελεις αλλα 2gb ram

Φαντάσου ότι εγώ στο laptop έχω 3GB RAM με Vista και πάλι μου κολάει πολύ συχνά...

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...