Jump to content

BlackBerry BOLD 9700 - Onyx


moment_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ τον Ιανουάριο έχω και περιμένω πως & πως!

Βέβαια την έχω στην σύνδεση της cosmote... Ελπίζω να το φέρει...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 81
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Και επίσημα πλέον!

 

http://i667.photobucket.com/albums/vv31/jnepsa/9700-1.jpg

 

http://na.blackberry.com/eng/devices/blackberrybold9700/

Link to comment
Share on other sites

Τιμές τιμές τιμές. 350 - 400 και να το περιμένετε γύρω στο Δεκέμβριο όπου θα χτυπηθούν οι vodafone και η wind η μια με το storm2 και η άλλη με το bold2.

 

Άντε να δούμε.

 

Περισσότερα σε λίγο στο Blackberry-Experts.Net

Link to comment
Share on other sites

Χμμ... Η WIND θα το έχει αρχές της επομενης εβδομάδας και η τιμή 507 (Λιανική)

 

τοσο γρηγορα ! ειμαι ετοιμος να παρω κατι αλλο γιατι μου χαλασε το bold ,που ρωτησες ? σε ποιο καταστημα ?

Link to comment
Share on other sites

Χμμ... Η WIND θα το έχει αρχές της επομενης εβδομάδας και η τιμή 507 (Λιανική)

 

Μα καλά πάνε καλά :blink:. Είναι κλεψιά δεν αντέχω άλλο. Η συσκεύη στην Αμερική θα έχει 300- 350 USD. Ήμαρτον πια υπάρχει και το internet έτσι.

 

Όπως το 8520 που στην Αγγλία έχει πέσει στις 205 GBP = 230 E με τα μεταφορικά και εδώ η Vodafone το έχει 300.

 

Δηλαδή το storm 2 που στην Αμερική θα έχει περίπου 400 USD εδώ πόσο θα το βάλουν 600 Ε.

 

Απλά απαράδεκτοι. Δεν σκέφτονται ότι όσο πιο χαμηλές είναι οι τιμές τόσο πιο πολλύ καταναλώνει ο κόσμος.

 

Η Rim έχει αποφασίσει σε όλο το κόσμο να ακολυθήσει επιθετική πολιτική στις τιμές των συσκεύων αλλά εδώ είναι Ελλάδα ούτε καν Βαλκάνια. Ειδικά στο storm 2 όπου δεν τους έχει κοστίσει τίποτα σε ανάπτυξη η τιμή του θα είναι πολύ κοντά 400 USD για αυτό το λόγο άλλωστε πολλοί πάροχοι στην Αμερική έχουν σταματήσει να πουλάνε το Storm.

 

Εγώ προσωπικά το μόνο που αγοράζω πλέον από Ελλάδα είναι μόνο ρουχισμό και από αυτά ακόμα και τα παπούτσια από έξω το αγοράζω.

 

Δεν μιλάμε για ηλεκτρονικά τώρα που και το amazon.co.uk στέλνει απευθείας Ελλάδα για να μη μιλήσουμε για amazon.com.

 

Είμαι off-topic αλλά τι να πω πραγματικά εκμετάλευση και μόνο εκμετάλευση.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά πάνε καλά :blink:. Είναι κλεψιά δεν αντέχω άλλο. Η συσκεύη στην Αμερική θα έχει 300- 350 USD. Ήμαρτον πια υπάρχει και το internet έτσι.

 

Όπως το 8520 που στην Αγγλία έχει πέσει στις 205 GBP = 230 E με τα μεταφορικά και εδώ η Vodafone το έχει 300.

 

Δηλαδή το storm 2 που στην Αμερική θα έχει περίπου 400 USD εδώ πόσο θα το βάλουν 600 Ε.

 

Απλά απαράδεκτοι. Δεν σκέφτονται ότι όσο πιο χαμηλές είναι οι τιμές τόσο πιο πολλύ καταναλώνει ο κόσμος.

 

Η Rim έχει αποφασίσει σε όλο το κόσμο να ακολυθήσει επιθετική πολιτική στις τιμές των συσκεύων αλλά εδώ είναι Ελλάδα ούτε καν Βαλκάνια. Ειδικά στο storm 2 όπου δεν τους έχει κοστίσει τίποτα σε ανάπτυξη η τιμή του θα είναι πολύ κοντά 400 USD για αυτό το λόγο άλλωστε πολλοί πάροχοι στην Αμερική έχουν σταματήσει να πουλάνε το Storm.

 

Εγώ προσωπικά το μόνο που αγοράζω πλέον από Ελλάδα είναι μόνο ρουχισμό και από αυτά ακόμα και τα παπούτσια από έξω το αγοράζω.

 

Δεν μιλάμε για ηλεκτρονικά τώρα που και το amazon.co.uk στέλνει απευθείας Ελλάδα για να μη μιλήσουμε για amazon.com.

 

Είμαι off-topic αλλά τι να πω πραγματικά εκμετάλευση και μόνο εκμετάλευση.

 

Αγαπητέ aligator,

 

χρόνια τώρα πολλοί από εμάς ακολουθούμε αυτή την πολιτική αγοράς.

Δυστυχώς όμως στο θέμα τηλέφωνο, εξαρτάσαι και από τον πάροχο, οπότε δεν μπορεί κάποιος να μπει στην διαδικασία να αγοράσει κινητό από αλλού και μετά να ψάχνεται με όλου τους άσχετους που δουλέυουν στα καταστήματα.

γι' αυτό υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Χμμ... Η WIND θα το έχει αρχές της επομενης εβδομάδας και η τιμή 507 (Λιανική)

 

Η Wind θα έχει λογικά το onyx στις γιορτές, ίσως και τον Ιανουάριο.

 

Θα φέρει ίσως πιο νωρίς το *storm2.

 

(Θεωρητικά όλα αυτά γιατί αλλάζουν συχνά)

:)

Link to comment
Share on other sites

Blackberry Γυφτικο???????????????????????????

 

Ε, γούστα είναι αυτά.

Αν και θεωρώ τα ΒΒ από τα πιο κομψά, ποιοτικά, απλά, λιτά στη σχεδίαση κινητά που κυκλοφορούν σήμερα.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται το onyx θα έρθει γενικώς στην Ελλάδα τον Ιανουάριο... Η τιμή κάτω από 500.

;)

Γουστάρω!!

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Ε, γούστα είναι αυτά.

Αν και θεωρώ τα ΒΒ από τα πιο κομψά, ποιοτικά, απλά, λιτά στη σχεδίαση κινητά που κυκλοφορούν σήμερα.

 

Μιλούσε για το bold που θα γράφει από πίσω. Στο 8520 που απέκτησα πρόσφατα έχει ακριβώς το ίδιο και το κάνει ακόμα πιο όμορφο. Στις φωτο φαίνεται κάπως αλλά είμαι σίγουρος ότι σε όλους θα αρέσει στο τέλος.

Στην τελική είναι bold ας έχει και ένα ελάτωμα πια!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η Wind θα έχει το onyx στις γιορτές, ίσως και τον Ιανουάριο.

 

Θα φέρει πιο νωρίς το *storm2.

 

(Θεωρητικά όλα αυτά γιατί αλλάζουν συχνά)

:)

 

Είχα την εντύπωση ότι το Storm2 θα το κυκλοφορήσει πρώτη (ή και αποκλειστικά) η Vodafone όπως και το Storm1? Ισχύει???

PIN:
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλημέρα,

 

Εγώ έχω το Bold αρκετό καιρό, χωρίς κανένα πρόβλημα (αν εξαιρέσουμε το browsing που ποτέ δεν κατάφερα να κατεβάσω αρχείο απο σελίδα και έχιε και σχετικά μικρή οθόνη) και όπως βλέπω την περίοδο που θα πρωτοκυκλοφορήσει το Onyx θα κλέινω περίπου ένα χρόνο με το Bold και θα χω και επιδότηση.

Ερωτήση, αρκετά πρόωρη βέβαια, αφού προφανώς ελάχιστοι το έχουν δει καν το τηλέφωνο:

 

Αξίζει να πάς από Bold σε Onyx? Εμένα μόνο μια τέτοια αλλαγή θα με ενδιέγερε, τα storm είναι μεν καλά με την τεράστια οθόνη τους, αλλά εγώ δεν τα βρίσκς πρακτικά, θέλω πληκτρολόγιο.

 

Διαφορά Bold και Onyx έχουν στο λειτουργικό, στη κάμερα και στο trackpad νομίζω. δεν είδα και κάτι αλλο, ή κάνω λάθος?

 

Α επίσης ξέρει κανείς αν θα το φέρει η Wind αποκλειστικά ή απλά πρώτη? Γιατί εμένα με ενδιαφέρει σε Voda.

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Αξίζει να πάς από Bold σε Onyx? Εμένα μόνο μια τέτοια αλλαγή θα με ενδιέγερε, τα storm είναι μεν καλά με την τεράστια οθόνη τους, αλλά εγώ δεν τα βρίσκς πρακτικά, θέλω πληκτρολόγιο.

 

Διαφορά Bold και Onyx έχουν στο λειτουργικό, στη κάμερα και στο trackpad νομίζω. δεν είδα και κάτι αλλο, ή κάνω λάθος?

 

Α επίσης ξέρει κανείς αν θα το φέρει η Wind αποκλειστικά ή απλά πρώτη? Γιατί εμένα με ενδιαφέρει σε Voda.

 

Οι μόνες τους διαφορές είναι το λειτουργικό (που σε λίγο βέβαια και το Bold θα μπορεί να "φορέσει" την έκδοση 5), η καλύτερη κάμερα, το trackpad και το σχήμα (πιο μικρό και πιο κοψό το onyx σε σχέση με το Bold). Κατά τα άλλα δεν θα βρεις καμία άλλη διαφορά με τη μετάβαση από το bold! Το onyx θα κυκλοφορήσει μάλλον παντού ταυτόχρονα τον Ιανουάριο σε όλες τις εταιρίες.

:)

Link to comment
Share on other sites

Πώ, πώ μας...κολάζεις βραδιάτικα! :happy:

 

Είναι δυνατόν το νέο bold 9700 "να τρέχει 3G" στα HSDPA, 3.6 Mbps,

την ώρα που το νέο Storm2 πάει στα HSDPA, 7.2 Mbps + HSUPA ???

(η πιο γρήγορη συσκευή της ΒΒ για σερφάρισμα αυτή τη στιγμή)

:ninja:

 

Eπίσης, τί είναι το "HSCSD"? Επηρρεάζει την ταχύτητα στο ιντερνετ?

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Εκτώς απο την θήκη Holdster θα δίνετε μαζί και κάθετη ζώνης;

 

Απλά τα σπάει... Περιμένω πως και πως να το έχω στα χέρια μου.

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει πολύ χρήσιμες πληροφορίες για τα δίκτυα.

 

Kαι για το HSCSD...

 

Aπ' ότι κατάλαβα, το HSCSD παίζει ρόλο στην ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων,

στο σερφάρισμα δλδ.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Aπ' ότι κατάλαβα, το HSCSD παίζει ρόλο στην ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων,

στο σερφάρισμα δλδ.

 

Ουσιαστικά αυτός είναι και ο λόγος που υπάρχουν διαφορετικής τεχνολογίας δίκτυα. Όλα για την ταχύτητα!

 

Εκτώς απο την θήκη Holdster θα δίνετε μαζί και κάθετη ζώνης;

 

Απλά τα σπάει... Περιμένω πως και πως να το έχω στα χέρια μου.

 

Απ ότι φαίνεται η θήκη ζώνης αντικατέστησε το pouch. Λογικά θα το αναγνωρίζει και αυτό σαν holster.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to BlackBerry BOLD 9700 - Onyx
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...