Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

thanks.

να βρουμε και μια εφαρμογη reminder για τις κλησεις που δεν απαντησα, και ok!

 

Δοκίμασε από market το missed call.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες γνωρίζετε αν υπάρχει keyboard μόνο με αριθμούς (πχ όπως το κλασσικό numpad);

 

Θέλω να το χρησιμοποιήσω για πληκτρολόγηση σε μια μαθηματική εφαρμογή (η οποία δεν έχει δικό της keyboard) και είναι κουραστικό να αλλάζω συνέχεια στους αριθμούς που έχει το default keyboard. (htc desire)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, βρήκα σήμερα μια γαμάτη εφαρμογή, που σε ~1 λεπτό, σου βγάζει πόσο υπόλοιπο έχεις στην κάρτα, πότε λήγει, πόσα λεπτά/sms/ιντερνετ απομένουν!!! υπάρχει και για τα τρία δίκτυα: whatsup, wind, cu. Μπράβο στον δημιουργό της!!! Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, βρήκα σήμερα μια γαμάτη εφαρμογή, που σε ~1 λεπτό, σου βγάζει πόσο υπόλοιπο έχεις στην κάρτα, πότε λήγει, πόσα λεπτά/sms/ιντερνετ απομένουν!!! γαμ@@ειι! υπάρχει και για τα τρία δίκτυα: whatsup, wind, cu. Μπράβο στον δημιουργό της!!!

 

δυο μερες τωρα δεν μου λειτουργει για το whats up. Τωρα την εβαλα και γω οποτε ισως να κανω κατι λαθος αλλα δεν θελει ρυθμισεις. Τι να πω;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο application - reminder για αναπάντητες κλήσεις και sms που ήρθαν αλλα δεν τα έχω δει?

Λογικά πρέπει να υπάρχει καθώς έχω ένα τέτοιο προγραμματάκι ήδη εδώ και χρόνια στο symbian, και όταν χάνω κλήσεις ή έχω αδιάβαστα sms, το έχω βάλει να κάνει δόνηση για κάποιες ώρες, μέχρι να τα δω.

 

easy reminder v1.2.2 by edges labs

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για το windowslive mail και το αντίστοιχο ημερολόγιο; Για το gmail το γνωρίζω και το έχω ήδη κάνει..Απλά θέλω να έχω και τα email/calendar του windowslive!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο application - reminder για αναπάντητες κλήσεις και sms που ήρθαν αλλα δεν τα έχω δει?

Λογικά πρέπει να υπάρχει καθώς έχω ένα τέτοιο προγραμματάκι ήδη εδώ και χρόνια στο symbian, και όταν χάνω κλήσεις ή έχω αδιάβαστα sms, το έχω βάλει να κάνει δόνηση για κάποιες ώρες, μέχρι να τα δω.

 

Εγω παλι με ενα προγραμμα ελυσα και το θεμα των χαμενων κλησεων και το θεμα των sms . Missed Reminder (free απο το Market)

Link to comment
Share on other sites

δυο μερες τωρα δεν μου λειτουργει για το whats up. Τωρα την εβαλα και γω οποτε ισως να κανω κατι λαθος αλλα δεν θελει ρυθμισεις. Τι να πω;

 

τουλάχιστον άλλος ένας χρήστης έχει τέτοια φαινόμενα απροσδιόριστης μη λειτουργίας... αλλά με την σωστή λειτουργία να επανέρχεται "μόνη της"! Δες και στο σχετικό thread

Link to comment
Share on other sites

 

πολυ καλη λιστα, θα την συμβουλευομαι.

 

Να ρωτησω ομως, κατα ποσο ειναι αναγκαιο να υπαρχει...και antivirus στο κινητο android?

Χρειαζεται ή μηπως ειναι υπερβολη?

Βεβαια με πυρηνα 'linux' θα περιμενα πως δεν χρειαζεται, αλλα ενας φιλος με android κινητο μου ειπε οτι εβαλε, δια παν ενδεχομενον.

Ρωτω εδω, στο τοπικ των εφαρμογων, ωστε αν μου πειτε οτι χρειαζεται, να μου προτεινετε κιολας κατι αξιολογο.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη λιστα, θα την συμβουλευομαι.

 

Να ρωτησω ομως, κατα ποσο ειναι αναγκαιο να υπαρχει...και antivirus στο κινητο android?

Χρειαζεται ή μηπως ειναι υπερβολη?

Βεβαια με πυρηνα 'linux' θα περιμενα πως δεν χρειαζεται, αλλα ενας φιλος με android κινητο μου ειπε οτι εβαλε, δια παν ενδεχομενον.

Ρωτω εδω, στο τοπικ των εφαρμογων, ωστε αν μου πειτε οτι χρειαζεται, να μου προτεινετε κιολας κατι αξιολογο.

Υπάρχει σχετικό θέμα οπότε μπορείς να το συμβουλευτείς. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια Εφαρμογή που να μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την κάμερα του κινητού μας στο PC, πχ για το Skype? Προσοχή, όχι να κάνουμε κάποια video-κλήση skype από το κινητό, απλά την κάμερα να χρησιμοποιήσουμε στο pc/laptop, γιατί η ενσωματωμένη κάμερα του laptop δεν έχει και την καλύτερη ποιότητα..

Υπάρχει κάποιο universal App, ή έγκειται η δυνατότητα στο κάθε κινητό ξεχωριστά?

Ευχαριστώ.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια Εφαρμογή που να μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την κάμερα του κινητού μας στο PC, πχ για το Skype? Προσοχή, όχι να κάνουμε κάποια video-κλήση skype από το κινητό, απλά την κάμερα να χρησιμοποιήσουμε στο pc/laptop, γιατί η ενσωματωμένη κάμερα του laptop δεν έχει και την καλύτερη ποιότητα..

Υπάρχει κάποιο universal App, ή έγκειται η δυνατότητα στο κάθε κινητό ξεχωριστά?

Ευχαριστώ.

 

Droidcam

Link to comment
Share on other sites

Για παρακολουθηση του καιρου στην Ελλαδα, ποια εφαρμογη θα προτεινατε?

 

Για online radio, με ραδιοφωνικους σταθμους απο ολο τον κοσμο αλλα να εχει και ελληνικους, τι θα προτεινατε?

Link to comment
Share on other sites

Για online radio, με ραδιοφωνικους σταθμους απο ολο τον κοσμο αλλα να εχει και ελληνικους, τι θα προτεινατε?

τσεκαρε το TuneIn radio.

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε το TuneIn radio.

Συμφνω, το tunein radio ειναι μαλλον το κορυφαιο στο ειδος του, μιας και εχει και παρα πολλους Ελληνικους σταθμους !!!!

Ευχρηστο, γρηγορο, ομορφο και το εχω δοκιμασει σε αρκετες android συσκευες.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει εφαρμογη για να βλεπουμε τα ελληνικα καναλια τηλεορασης; Ή γενικοτερα αν υπαρχει τροπος να δουμε ελληνικη tv; Μιλαω βεβαια για live tv ετσι; Εχω το desire HD. Δοκιμασα το spb tv αλλα εχει κατι καναλια ασχετα απο ...Ζιμπαμπουε! Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, δοκιμασα την εφαρμογη oovoo και οντως οπως καλα ειπατε κανει πολυ καλα βιντεοκληση μεταξυ κινητου σε κινητο, οπως επισης και μεταξυ κινητου και υπολογιστη. καλη ποιοτητα εικονας και ηχου.

το δοκιμασα φυσικα σε wifi που ειναι και το σημαντικοτερο. καποια στιγμη θα δοκιμασω και με 3g αν και πιστευω οτι θα ειναι σχετικα αργο το βιντεο.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει εφαρμογη για να βλεπουμε τα ελληνικα καναλια τηλεορασης; Ή γενικοτερα αν υπαρχει τροπος να δουμε ελληνικη tv; Μιλαω βεβαια για live tv ετσι; Εχω το desire HD. Δοκιμασα το spb tv αλλα εχει κατι καναλια ασχετα απο ...Ζιμπαμπουε!

 

αν δεν κάνω λάθος έχει και ελληνικά κανάλια. όταν το είχα χρησιμοποιήσει τουλάχιστον εγώ είχε.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

PC monitor ένα πολύ καλό app για όσους χρειάζονται να ξέρουν ανά πάσα στιγμή σε τι κατάσταση βρίσκεται ο server/pc τους. Στα υπερ ότι ρυθμίζεται να κάνει Monitor ότι υπηρεσίες θέλουμε εμείς και όχι όλες έτσι ώστε μας γλιτώνει χρόνο όταν ψάχνουμε για κάτι συγκεκριμένο!
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κάνω λάθος έχει και ελληνικά κανάλια. όταν το είχα χρησιμοποιήσει τουλάχιστον εγώ είχε.

 

εχει μερικα ελληνικα αλλα δεν εχει τα βασικα(ευριας εμβελειας) εννοω

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...