Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα ηθελα να μου πει καποιος αν γνωριζει καποια εφαρμογη η theme που να σου δειχνει στην status bar ποια γραμμη απο τις 2 (dual sim cosmote) ειναι ενεργοποιημένη.. εχω to galaxy s.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σας

Επειδη τωρα πηρα το galaxy μηπως ξερετε αν δουλευει το Together της VODAFONE ? αν το εχει κανεις ας μας πει .

Ευχαριστω

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

ξερετε καποια εφαρμογη για μηνυματα (ή καποια ρυθμιση στη συσκευη) η οποια τα μηνυματα που θα στελνει να ειναι των 160 χαρακτηρων και οχι των 70 που στελνει το κινητο

 

Αν από τις ρυθμίσεις --> γλώσσα και πληκτρολόγιο --> ελληνικό πληκτρολόγιο, τσεκάρεις το λειτουργία 7bit SMS, στέλνεις κανονικά 160 :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω που ειμαι rooted καμια ενδιαφερουσα paid εφαρμογη υπαρχει γιατι για την ωρα δεν εχω δει καμια που να μου φαινεται απαραιτητη
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει messenger client για Windows Live της Microsoft? Γιατί το MSN talk που ανέφερε κάποιος φίλος παλιότερα δεν έχει καμμία σχέση...

Στο site τους μάλιστα http://windowslivewire.spaces.live.com/blog/cns!2F7EB29B42641D59!46575.entry?wa=wsignin1.0&sa=732813364 βρήκα αυτό "Android: Client comes pre-installed for T-Mobile users in the US" στο δε Android market δεν βλέπω τίποτα....

Am I missing sth?

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

επιλεγεις τα τηλεφωνα που θελεις και σου δημιουργει widget με το τηλεφωνο που το βαζεις στην οθονη και πατωντας το καλει κατευθειαν. Το προβλημα ηταν οτι δεν μπορεις να αλαξεις το ονομα του widget ετσι αν ο πχ Μητσος εχει κινητο και σταθερο και τα δυο τηλεφωνα στα wifget τους λενε Μητσος. Το ελυσα χρησιμοποιωντας την εφαρμογη mecontacts απο το market

 

ΛΑθος μετα απο ερευνα. Αυτο που αναφερα παραπανω γινεται με το μαμισιο προγραμμα. Το speed dial του dialer one βαζει γρηγορες κλησεις στους αριθμους του κατραν σας.

 

1. Όχι δεν γίνεται αυτό στην μητρική εφαρμογή του Legend, απλά πιέζεις παρατεταμένα το πλήκτρο που έχεις ορίσει να καλεί έναν συγκεκριμένο αριθμό

2. Ενώ το έχω κάνει και λειτουργεί εκεί (στην μητρική εφαρμογή κλήσεων), γιατί δεν λειτουργεί στο Dialer One;

 

Σε όλα τα symbian ισχύει αυτό.

 

Και πάλι όχι. Μόνο στα Nokia ισχύει αυτό που λες και πάλι δεν είμαι σίγουρος, καθ' ότι ήμουν για χρόνια κάτοχος smartphones Sony Ericsson με Symbian

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

κανενα πιανακι που να μην εχει lag παιζει στο android? οτι εχω δοκιμασει ειναι ουσιαστικα αχρηστο λογω lag. Εχω την εντυπωση οτι ισως ειναι τελικα θεμα του android και του virtual machine που χρησιμοποιει ως ενδιαμμεσο layer.

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, προσπαθώ να κατεβάσω το app2sd απο το market, αλλά μου λέει οτι δεν το βρίσκει. Μήπως ξέρετε που μπορώ να το βρώ ή ακόμα καλύτερα μήπως θα μπορούσε να το αναεβάσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

 

Και πάλι όχι. Μόνο στα Nokia ισχύει αυτό που λες και πάλι δεν είμαι σίγουρος, καθ' ότι ήμουν για χρόνια κάτοχος smartphones Sony Ericsson με Symbian

 

 

Το ζήτημα με την αφύπνιση έχει λυθεί οριστικά αν δεν κάνω λάθος μετά την έκδοση S60 3rd Edition FP1. Νομίζω και στα παλιότερα γινόταν αλλά κάποιες φορές δεν άνοιγε. Για smartphones μιλάμε πάντα. Τα S40 δεν είχαν τέτοιο πρόβλημα.

 

Το vivaz ή το satio ή το omnia hd έχουν τώρα πρόβλημα με την αφύπνιση;

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να συγχρονισουμε τους friends μας στο facebook με το κινητο μας και να τους περασουμε σαν επαφες με τις φωτογραφιες τους??? και επιπλεον γινεται να συνχρονισουμε και τα γενεθλια τους???

 

http://heartofangel.com/google-contact-sync/

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

2. Ενώ το έχω κάνει και λειτουργεί εκεί (στην μητρική εφαρμογή κλήσεων), γιατί δεν λειτουργεί στο Dialer One;

 

Οταν πατησεις παρατεταμενα το κουμπι στον dialer one σου βγαζει ειτε οτι δεν εχει οριστει speed dial ή καλει κατευθειαν το τηλ που εχεις ορισει. Απο το menu - speed dial οριζεις το τηλεφωνο που θελεις.

Τωρα αν θυμαμαι καλα με την μαμισια εκανες widget το τηλεφωνο που ηθελες και το εβαζες στο desktop.

 

φιλε μου για το ndrive εισαι σιγουρος...;:worry:

μην το κανω αδικα και ξανα απο την αρχη μετα να το ξαναβαζω...

 

Φιλε μη σε παρω στο λαιμο μου. Αν θυμαμαι καλα εκανα update και εχω την τελευται βερσιον 10.1.15. Στο history του app market φαινεται οτι εκανα update την καινουργια βερσιον

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μη σε παρω στο λαιμο μου. Αν θυμαμαι καλα εκανα update και εχω την τελευται βερσιον 10.1.15. Στο history του app market φαινεται οτι εκανα update την καινουργια βερσιον

ενταξει φιλε μου το εκανα και πηρε κανονικα το update...να σαι καλα:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Windows like(desktop) UI για συσκευες android εκδοση 2 και πανω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=822743

Εντυπωσιακη δουλεια :D

Ανεβασα 2 screenshots στο facebook για ψαρωμα :lol:

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει κατι απλο και ελαφρυ σε home launcher, δοκιμαστε τον zeam. Ειναι πολυ καλος.

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα με την αφύπνιση έχει λυθεί οριστικά αν δεν κάνω λάθος μετά την έκδοση S60 3rd Edition FP1. Νομίζω και στα παλιότερα γινόταν αλλά κάποιες φορές δεν άνοιγε. Για smartphones μιλάμε πάντα. Τα S40 δεν είχαν τέτοιο πρόβλημα.

 

Το vivaz ή το satio ή το omnia hd έχουν τώρα πρόβλημα με την αφύπνιση;

 

Η SonyEricsson χρησιμοποιεί το Symbian UIQ και εννοείται πως και τα καινούρια μοντέλα συνεχίζουν να μην ανοίγουν μόνα τους για το ξυπνητήρι

 

Οταν πατησεις παρατεταμενα το κουμπι στον dialer one σου βγαζει ειτε οτι δεν εχει οριστει speed dial ή καλει κατευθειαν το τηλ που εχεις ορισει. Απο το menu - speed dial οριζεις το τηλεφωνο που θελεις.

 

Ναι μου λέει ότι δεν έχει οριστεί speed dial και να το κάνω αυτό από το μενού της επαφής, που όμως το έχω ήδη κάνει...

 

Τωρα αν θυμαμαι καλα με την μαμισια εκανες widget το τηλεφωνο που ηθελες και το εβαζες στο desktop.

 

Όχι δεν είναι έτσι. Κρατάς παρατεταμένα απλά το πλήκτρο το οποίο έχεις ορίσει να καλεί έναν συγκεκριμένο αριθμό

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Η SonyEricsson χρησιμοποιεί το Symbian UIQ και εννοείται πως και τα καινούρια μοντέλα συνεχίζουν να μην ανοίγουν μόνα τους για το ξυπνητήρι

 

 

 

 

Που το θυμήθηκες αυτό; Μιλάς για παλιές εποχές. Ναι κάποτε η SE ανέπτυσε τη δικιά της symbian πλατφόρμα αλλά την εγκατέλειψε εδώ και πάρα πολύ καιρό...

 

Τα vivaz satio χρησιμοποιούν Symbian S60 5th Edition, όχι Symbian UIQ.

 

Είσαι σίγουρος ότι αυτά τα τηλέφωνα έχουν πρόβλημα στην αφύπνιση; Τα έχεις δοκιμάσει; Έχω ένα φίλο με Satio όποτε τον πετύχω θα τον ρωτήσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

Επειδη τωρα πηρα το galaxy μηπως ξερετε αν δουλευει το Together της VODAFONE ? αν το εχει κανεις ας μας πει .

Ευχαριστω

Σας ξαναρωταω επειδη ειναι επειγον!!!!!!

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

Επειδη τωρα πηρα το galaxy μηπως ξερετε αν δουλευει το Together της VODAFONE ? αν το εχει κανεις ας μας πει .

Ευχαριστω

Σας ξαναρωταω επειδη ειναι επειγον!!!!!!

 

Στο sony ericsson mini pro δεν δουλεύει.Αν ρωτήσεις τη vodafone θα σου πει για το galaxy

Link to comment
Share on other sites

Στο sony ericsson mini pro δεν δουλεύει.Αν ρωτήσεις τη vodafone θα σου πει για το galaxy

 

ουτε μετα απο root/unbrand? μηπως τωρα που βγαινει η 2.1 για το pro, ή δεν εχει σχεση αυτο?

Link to comment
Share on other sites

 

απ'οτι ειδα, καλο φαινεται, αλλα δεν ειναι για android.... υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα???

 

προσεξτε ειναι σημαντικη ερωτηση πιστευω θα σωσει πολυ κοσμο που εχει facebook...

Link to comment
Share on other sites

Το παραπάνω πρόγραμμα δεν είναι τόσο εύχρηστο. το μόνο που κάνει είναι να προσθέτει φωτό στις επαφές σου αλλά και ένα note με ακαταλαβίστικα γράμματα. το χρησιμοποιησα και το έβγαλα αμέσως.
Link to comment
Share on other sites

Που το θυμήθηκες αυτό; Μιλάς για παλιές εποχές. Ναι κάποτε η SE ανέπτυσε τη δικιά της symbian πλατφόρμα αλλά την εγκατέλειψε εδώ και πάρα πολύ καιρό...

Σιγά, το G900 που άφησα πριν λίγο καιρό με UIQ3 δεν είναι δα και τόσο αρχαίο!

 

Τα vivaz satio χρησιμοποιούν Symbian S60 5th Edition, όχι Symbian UIQ.

Είσαι σίγουρος ότι αυτά τα τηλέφωνα έχουν πρόβλημα στην αφύπνιση; Τα έχεις δοκιμάσει; Έχω ένα φίλο με Satio όποτε τον πετύχω θα τον ρωτήσω...

 

Ξέρω τι χρησιμοποιεί τώρα η SE αλλά και πάλι συμβαίνει το ίδιο

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

εχει να προτείνει κανείς GPS για HTC Magic (Eclair 2.1) με ελληνικούς χαρτες κλπ?

 

Διάβασε λίγο το Θέμα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...