Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πέρα από την πρώτη βδομάδα που βγήκε η εφαρμογή μετά δε δούλευε πια. Τουλάχιστον σε δίκτυο βονταφον

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω πέρα από την πρώτη βδομάδα που βγήκε η εφαρμογή μετά δε δούλευε πια. Τουλάχιστον σε δίκτυο βονταφον

 

το error που βγάζει αφορά το player και όχι το δίκτυο. λέει κάτι για java

Link to comment
Share on other sites

το error που βγάζει αφορά το player και όχι το δίκτυο. λέει κάτι για java

 

Επειγόντως λύσηηηηηη :(:mad:

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

ίσως απλά ήταν συμβατός μόνο με την πρώτη έκδοση (.100 νομίζω).

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και να τραβήξεις το usb, να κόψεις το ρεύμα, να τραβήξεις την μπαταρία, τα blackberrια δεν brickάρουν.

 

Μπορεί να χάσει τα πάντα και να μη φορτώνει, αλλά υπάρχει λύση για επαναφορά του...

 

Βγάζεις τη μπαταρία, τρέχεις το "apploader.exe /nojvm", συνδέεις το κινητό με usb και τότε ρίχνει επάνω του τον bootloader. Μετά βάζεις μπαταρία και φλασάρεις.

 

Edit: Ρίξε μια ματιά εδώ: http://κρακberry.com/blackberry-101-lecture-12-how-reload-operating-system-nuked-blackberry

 

 

επαθα αυτο ακριβως αλλα δεν γινεται τιποτα! καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και να τραβήξεις το usb, να κόψεις το ρεύμα, να τραβήξεις την μπαταρία, τα blackberrια δεν brickάρουν.

 

Μπορεί να χάσει τα πάντα και να μη φορτώνει, αλλά υπάρχει λύση για επαναφορά του...

 

Βγάζεις τη μπαταρία, τρέχεις το "apploader.exe /nojvm", συνδέεις το κινητό με usb και τότε ρίχνει επάνω του τον bootloader. Μετά βάζεις μπαταρία και φλασάρεις.

 

Edit: Ρίξε μια ματιά εδώ: http://κρακberry.com/blackberry-101-lecture-12-how-reload-operating-system-nuked-blackberry

 

Φίλε απ ότι φαίνεται αυτό είναι χρήσιμο για όλους. Κάνε έναν κόπο και γράψε το στο FAQ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παλi ax αυτο το blackberry τα προβληματα δεν τελιωνουν ποτε...:mad:

τεσπα ρε παιδια θελω να περασω αρχεια pdf απο το pc στο bb. Κανω τα αρχεια drag and drop στην μνημη της συσκευης αλλα το pdf viewer του blackberry δεν τα βλεπει ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παλi ax αυτο το blackberry τα προβληματα δεν τελιωνουν ποτε...:mad:

τεσπα ρε παιδια θελω να περασω αρχεια pdf απο το pc στο bb. Κανω τα αρχεια drag and drop στην μνημη της συσκευης αλλα το pdf viewer του blackberry δεν τα βλεπει ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??:D

 

κάνε ένα battery pull και αν δεν φτιάξει ξαναπόσταρε

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μια βοήθεια. Αγόρασα σήμερα το απόγευμα το storm. Όταν ανοίγει και φορτώνει το λειτουργικό μου πετάει ένα κόκκινο wallpaper σε όλη την οθόνη και δεν με αφήνει να μπω στο μενού. Δεν ακούει κανένα πλήκτρο. Πατάω το κόκκινο για να κλείσει μου λέει οτι θα κλείσει αλλά δεν... Καμιά ιδέα; Κοίταξα αρκετές σελίδες του θέματος αλλά δε βρήκα κάποια αναφορά...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε το documents to go.

 

Eυχαριστω πολυ φιλε αλλα δεν δεινω 70 για να βρεπω pdf (αχ που ειναι το παλιο μου nokia που ηταν ολα τσαμπα:happy:)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μια βοήθεια. Αγόρασα σήμερα το απόγευμα το storm. Όταν ανοίγει και φορτώνει το λειτουργικό μου πετάει ένα κόκκινο wallpaper σε όλη την οθόνη και δεν με αφήνει να μπω στο μενού. Δεν ακούει κανένα πλήκτρο. Πατάω το κόκκινο για να κλείσει μου λέει οτι θα κλείσει αλλά δεν... Καμιά ιδέα; Κοίταξα αρκετές σελίδες του θέματος αλλά δε βρήκα κάποια αναφορά...

 

το κάνει αυτό με το πρώτο λογισμικό. μπες στο blackberrynews.com και κατέβασε την 4.7.0.141 για το 9500. και πέρασε την. δές εδώ για how to. θα δείς οτι το τηλέφωνο θα αλλάξει τελείως

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν apps αλλά στα ανοίγει και από το ppt του κινητού. Ενεργοποίησε το!!

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Κάτι ακόμα, με την πρώτη φόρτιση τι παίζει; είναι στα τελευταία του το ρεύμα που είχε από τη μαμά εταιρεία και δεν ξέρω πόσες ώρες και με ποιό τρόπο να το φορτίσω καλύτερα... (έχουμε να βάλουμε και τη νέα έκδοση :P)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Κάτι ακόμα, με την πρώτη φόρτιση τι παίζει; είναι στα τελευταία του το ρεύμα που είχε από τη μαμά εταιρεία και δεν ξέρω πόσες ώρες και με ποιό τρόπο να το φορτίσω καλύτερα... (έχουμε να βάλουμε και τη νέα έκδοση :P)

 

επικρατούν 2 απόψεις για το θέμα. η πρώτη λέει οτι πρέπει να καταναλώσεις όλη την μπαταρία που έχει απο τον κατασκευαστή και μετά να το φορτίσεις κανονικά (αυτό πρέπει να γίνει 2-3 φορές) και η άλλη να το φοτίσεις κατευθείαν για 6 ώρες.

 

εγω προτείνω την 1, οπότε φόρτισε το και απο αύριο του κάνεις upgrade.

 

ξέχασα πριν να αναφέρω οτι κατεβάζεις μόνο τις european και multilanguage εκδόσεις λογισμικού για να έχεις και ελληνικό keyboard.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει pdf reader η δωρεάν έκδοση.

Το ξέρω αλλά τουλάχιστον από το ppt τα ανοίγει.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει pdf reader η δωρεάν έκδοση.

 

sorry νόμιζα οτι το ppt ήταν λόγω του documents to go, δεν ήξερα οτι ήταν built-in

Link to comment
Share on other sites

151 sunexeia ...

 

To fortisa plhrws xtes stis 4 to meshmeri kai mexri twra me normal xrhsh kai browsing sto internet kai kapoia paixnidia pou epaiksa h endeiksh ths mpatarias exei meiwthei mish grammh mono ...

 

Epishs nomizw oti kai to shma exei veltiwthei , isws vevaia na einai tuxaia , alla etsi mou fainetai ...

 

Tha hthela na rwthsw an uparxei kapoia ruthmish h kapoia efarmogh pou otan lamvaneis kapoio sms kai den to xeis dei na xtupaei enas hxos kathe X deuterolepta .. ( opws kanoun ta Motorrola p.x. )

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

151 sunexeia ...

 

To fortisa plhrws xtes stis 4 to meshmeri kai mexri twra me normal xrhsh kai browsing sto internet kai kapoia paixnidia pou epaiksa h endeiksh ths mpatarias exei meiwthei mish grammh mono ...

 

Epishs nomizw oti kai to shma exei veltiwthei , isws vevaia na einai tuxaia , alla etsi mou fainetai ...

 

Tha hthela na rwthsw an uparxei kapoia ruthmish h kapoia efarmogh pou otan lamvaneis kapoio sms kai den to xeis dei na xtupaei enas hxos kathe X deuterolepta .. ( opws kanoun ta Motorrola p.x. )

 

για το σήμα υπάρχουν enhancements οπότε λογικό είναι να βελτιωθεί. δές εδώ

η μόνη εφαρμογή που ξέρω freeware σχετικά με ειδοποιήσεις για τα sms είναι το bblight που σου αφήνει το φως ανοιχτό μέχρι να το διαβάσεις

 

edit: ψάξε στο app store και κάτι θα βρείς, απ ότι βλέπω αυτό είναι λίγο ακριβούτσικο

Link to comment
Share on other sites

Sas exw apisteuto foroum pou ta melh tou kanoun share tis efarmoges pou agorazoun ...

 

Sas eixa ksanaprothnei kati tetoio alla oloi apantousan oti oi agorasmenes efarmoges den paizoun se allous ... Klassikh apanthsh apo kapoious pou den theloun kan na dokimasoun alla protithente na apanthsoun san experts ..

 

Anyway opoios epithumei as dei edw

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Sas exw apisteuto foroum pou ta melh tou kanoun share tis efarmoges pou agorazoun .

 

Είναι παλιό αυτό το forum και δεν μοιράζουν εφαρμογές που αγοράζουν. :lol:

Μοιράζουν εφαρμογές που "αγοράζουν" ;)

 

Klassikh apanthsh apo kapoious pou den theloun kan na dokimasoun alla protithente na apanthsoun san experts ..

 

Μάλλον εσύ προσπαθείς να το παίξεις expert αλλά κάνεις λάθος φίλε μου.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Sas exw apisteuto foroum pou ta melh tou kanoun share tis efarmoges pou agorazoun ...

 

Sas eixa ksanaprothnei kati tetoio alla oloi apantousan oti oi agorasmenes efarmoges den paizoun se allous ... Klassikh apanthsh apo kapoious pou den theloun kan na dokimasoun alla protithente na apanthsoun san experts ..

 

Anyway opoios epithumei as dei edw

συνήθως δεν παίζουν γιατί συνδέονται με τους κωδικούς της συσκευής. θα δοκιμάσουμε όμως λογικά :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Είναι παλιό αυτό το forum και δεν μοιράζουν εφαρμογές που αγοράζουν. :lol:

Μοιράζουν εφαρμογές που "αγοράζουν" ;)

 

 

 

Μάλλον εσύ προσπαθείς να το παίξεις expert αλλά κάνεις λάθος φίλε μου.

 

Einai palio to forum alla otan proteina kati tetoio phra apanthsh oti den ginetai kai oti oi efarmoges einai kleidwmenes ktl ....

 

Alloi upokrinontai kati pou den einai ...

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...