Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δέν ξέρω αλλά εχω την εντύπωση οτι μπορεί να παίζει με το καινούριο ος. διάβασα κάτι για enhancements when streaming video και κατι άλλα συναφή, ελπίζω να είναι αυτο που κατάλαβα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αα,καλά..δεν το παρατήρησα αυτό..ανοίγω σαμπάνια και διοργανώνω πάρτυ αν διορθώθει το πρόβλημα!κ είσαι επίτημος καλεσμένος hellsangel!!:cool:
Black :knife: Ops
Link to comment
Share on other sites

για πλοήγηση στο νετ το καλύτερο είναι το storm (δεν το λεω για να παινέψω τα γένια μου) αλλά η μεγάλη οθόνη αφής και το accelometer κάνει το browsing πιο εύκολο και άμεσο. επίσης συνδιάζει και ταχύτητα καθώς διαθέτει 3G. όμως ακόμα ο browser της ΒΒ δέν υποστηρίζει τα flash με την μορφή που θέλεις εσυ (φαντάζομαι να εννοείς φλασάκια όπως τα παιχνίδια στο facebook κτλ).

flash δεν έχει και ούτε θα έχει σύντομα...

 

internet αξίζει ΜΟΝΟ το 9500 από τα bb (έχω πολλά) και ΜΟΝΟ με τον Opera 4.2

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τον Opera 4.2 δεν συμφωνώ..τον έχω εγκαταστήσει καμιά εικοσαριά μέρες τώρα και τον έχω χρησιμοποιήσει μόλις 5-6 φορές..δεν λέω είναι γρήγορος αλλά δεν με βολεύει καθόλου το κλίκ χωρίς surepress όπως και οτι πρέπει κάθε φορά που θέλω να πληκτρολογήσω διεύθυνση να κάνω show keyboard.Ίσως με λίγη παραπάνω χρήση να αλλάξω γνώμη αλλά μέχρι τότε ο bb browser μου κάνει μια χαρά!:)
Black :knife: Ops
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και έχω γράψει πόστ με τους λόγους...

Ένα μικρό τίπ που ανακάλυψα με τον όπερα για να μην σας πάει τα νεύρα όποτε θέλετε keyboard είναι να πάτε settings και να απενεργοποιήσετε την επιλογή "auto complete where typing address". Μετά μόλις πατάς διπλό κλικ στην γραμμή διευθύνσεων σου βγάζει απευθείας το πληκτρολόγιο από μόνο του... καλό εεεε?????

Δοκιμάστε το και μου λέτε...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Εε,ναί πολύ καλό μάλιστα,όχι απλά καλό!!:)

 

edit:rokko για μένα μόλις δόθηκε η αφορμή για να χρησιμοποιήσω τον συγκεκριμένο browser!

+1

Black :knife: Ops
Link to comment
Share on other sites

Το ήξερα οτι θα σας αρεσει.Με βόλεψε αφάνταστα στα copy paste links των emails :) Καλή ώρα,τώρα που είμαι παραλία για μπύρα...:)

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους που θέλουν να κλειδώνουν την συσκευή τους χωρίς να ξεκλειδώνει πατώντας τα μπροστινά button :

 

πας

http://m.*****berry.com/

μετά ota apps

http://m.*****berry.com/otaapps.html

επιλεγείς

Autolock - Automatically Enter Standby

http://www.geekandproud.net/blackberry/autolock/autolock.jad

 

* αστεράκια=γράφουμε κρακ στα αγγλικά

 

 

το έκανα ΟΤΑ download, αλλά δεν το βρίσκω στο storm, ούτε στο DOWNLOADS, ούτε στο APPLICATIONS... καμιά ιδέα που μπορεί να είναι;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί απλά να τρέχει background.

Πάντως με τον Opera είναι πολύ καλό. Μακάρι να το είχα τώρα να μπω λιγάκι internet αλλά πήγε και χάλασε..:(

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να το είχα τώρα να μπω λιγάκι internet αλλά πήγε και χάλασε..:(

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. 6 ημέρες έμεινα χωρίς λόγο βλάβης με την μπαταρία και μου την είχε βαρέσει... :mad::O:cry:

Πότε σου είπαν ότι θα το πάρεις?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

το έκανα ΟΤΑ download, αλλά δεν το βρίσκω στο storm, ούτε στο DOWNLOADS, ούτε στο APPLICATIONS... καμιά ιδέα που μπορεί να είναι;

 

 

Είναι στα options(δεν μπορώ να καταλάβω, άλλοτε δουλεύει άλλοτε όχι....)

Link to comment
Share on other sites

θελω να περασω καποια βιντεο στο στορμ αλλα στο desktop manager δεν μπορω να επιλεξω το media manager ωστε να στειλω αρχεια μαλλον οφειλεται στο οτι δεν εχω το roxio manager αλλα δεν μπορω να το βρω να το κατεβασω??? help plz
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. 6 ημέρες έμεινα χωρίς λόγο βλάβης με την μπαταρία και μου την είχε βαρέσει... :mad::O:cry:

Πότε σου είπαν ότι θα το πάρεις?

Δεν μου είπαν. Αλλά υπάρχει ενδεχόμενο αντικατάστασης. Τουλάχιστον δεν έχω μείνει χωρίς BlackBerry. Είναι πολύ βασικό αυτό.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου είπαν. Αλλά υπάρχει ενδεχόμενο αντικατάστασης. Τουλάχιστον δεν έχω μείνει χωρίς BlackBerry. Είναι πολύ βασικό αυτό.

 

Πέτρο του έβαλες τίποτε η έτσι ξαφνικά?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί απλά να τρέχει background.

Πάντως με τον Opera είναι πολύ καλό. Μακάρι να το είχα τώρα να μπω λιγάκι internet αλλά πήγε και χάλασε..:(

τι έπαθε??

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Πέτρο του έβαλες τίποτε η έτσι ξαφνικά?

 

τι έπαθε??

 

Χωρίς να έχει γίνει κάποια αλλαγή δε άνοιγε η κάμερα με το σφάλμα που είχα αναφέρει " Could not start camera. Close other applications".

Μετά από format στην κάρτα μνήμης και στην ενσωματωμένη και πολλές απεγκαταστάσεις, καθώς και αλλαγές στο OS, έκανα wipe αλλά τίποτα. Οπότε τώρα ταξιδεύει για Βάρη στον προορισμό V services. :vava:

Ευτυχώς που έχω το Curve και τουλάχιστον έχω BlackBerry. Γιατί όπως είπα χωρίς αυτό πλέον είμαι μισός.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχει γίνει κάποια αλλαγή δε άνοιγε η κάμερα με το σφάλμα που είχα αναφέρει " Could not start camera. Close other applications".

Μετά από format στην κάρτα μνήμης και στην ενσωματωμένη και πολλές απεγκαταστάσεις, καθώς και αλλαγές στο OS, έκανα wipe αλλά τίποτα. Οπότε τώρα ταξιδεύει για Βάρη στον προορισμό V services. :vava:

Ευτυχώς που έχω το Curve και τουλάχιστον έχω BlackBerry. Γιατί όπως είπα χωρίς αυτό πλέον είμαι μισός.

 

Ποσες ημερες σου ειπαν? Στειλε εμαιλ στη βοδα και κραχτους

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Καλά ηρέμησε. Γιατί να τους κράξω? Την Πέμπτη το έδωσα και συνήθως κάνουν κάνα δεκαπενθήμερο. Κατανοώ τις διαδικασίες και είμαι οκ! Αφού χάλασε..

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλά ηρέμησε. Γιατί να τους κράξω? Την Πέμπτη το έδωσα και συνήθως κάνουν κάνα δεκαπενθήμερο. Κατανοώ τις διαδικασίες και είμαι οκ! Αφού χάλασε..

 

όντως είναι μέσα στην προθεσμία, λένε 15μέρες για να αποφύγουν και τα παράπονα αν καθυστερήσουν. αν και το service της vodafone εχει αρκετά προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τύχει να μου χαλάσει ξανά κινητό. Πάντως περιμένω με αγωνία τα νέα update.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τύχει να μου χαλάσει ξανά κινητό. Πάντως περιμένω με αγωνία τα νέα update.

 

είναι τόσο βασανιστικό το να ξέρεις οτι σήμερα βγαίνει. μπαινοβγαίνω συνέχεια στο blackberryforums!

Link to comment
Share on other sites

Καλά ηρέμησε. Γιατί να τους κράξω? Την Πέμπτη το έδωσα και συνήθως κάνουν κάνα δεκαπενθήμερο. Κατανοώ τις διαδικασίες και είμαι οκ! Αφού χάλασε..

 

Εγώ τους το πήγα τετάρτη και μου είπαν για 10 ημέρες... Τους ζήτησα συσκευή αντικατάστασης που να υποστηρίζει τις υπηρεσίες που πληρώνω (10 ημέρες ή 15 που λες δεν χρεώνεσε το πάγειο για data?) και φυσικά μου είπαν ότι δεν έχουν.

Έστειλα ένα "κραχτικό" email στην βοιδαφον που τους εξηγούσα ότι "αγόρασα" κάποιες υπηρεσίες για κάποιο συγκεκριμένο λόγο (επαγγελματικό) και από την στιγμή που με αφήνουν 10 ημέρες χωρίς αυτές δικαιούμαι τα λεφτά μου πίσω.

Ε την Δευτέρα το καινούριο τηλέφωνο ήταν στα χέρια μου. Έτσι απλά...

Πρέπει οι Έλληνες να μάθουμε να διεκδικούμε τα δικαιώματα μας σαν καταναλωτές...

Πως δέχεσαι έτσι εύκολα τις 15 ημέρες? Δεν έχεις μηνιαίο πάγιο data? Θα αφαιρεθούν αυτές οι 15 ημέρες από το πάγιο σου? Η Βόιδαφον δεν είναι υπεύθυνη για το βατόμουρο? Εγώ τι φταίω να μείνω 15 ημέρες χωρίς BIS? Και η δουλείες μου? Και οι λόγοι που επέλεξα το συγκεκριμένο κινητό?

Παιδιά μην δέχεστε αλόγιστα τις δικαιολογίες τους... Υπάρχουν δικαιώματα που τα γνωρίζουν αλλά επειδή δεν τα ζητάμε κάνουν τους "κουφούς"!

Πρέπει να ξυπνήσουμε σαν καταναλωτές...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά εγώ έχω συσκευή που υποστηρίζει την υπηρεσία. Μαζί σου όμως. Δεν διαφωνώ και αν φυσικά δεν είχα την υπηρεσία θα ζητούσα να μου αφαιρέσουν τα λεφτά που αναλογούν.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει. Το ότι έχεις συσκευή είναι άσχετο. Οφείλουν να σου δώσουν συσκευή και αφού δεν μπορούν, οφείλουν να σου δώσουν τα λεφτά πίσω ή να σου δώσουν την συσκευή όσο γίνετε ποιο γρήγορα... Σου λέω μου δώσανε καινούριο μέσα σε 2 εργάσιμες.

Τέσπα.

 

Έχω θέμα με το mini opera. Ξαφνικά δεν μου κάνει connect και "παγώνει" και πρέπει να του κάνω restart :wacko:

Το έχω βγάλει και ξαναβάλει, έχω κάνει 2-3 battery pull έχω πειράξει όλες τις ρυθμίσεις αλλά τίποτα. Μόλις του κάνω paste το link από το email notification του myphone "παγώνει" και πρέπει να βγάλω την μπαταρία... :mad::mad::mad:

Έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...