Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βρήκα!

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ήδη είχα βρει πολλά πράματα και έπρεπε να περιμένω ένα μήνα μέχρι να μπει το BIS...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.

 

Διαβαζοντας το thread, ειδα οτι το κινητο υποστηριζει ολους τους τυπους media(.avi, .mpeg).

 

Ηθελα να ρωτησω, αν υποστηριζει και υποτιτλους(.srt, .sub).

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει την εφαρμογή gmail?

Δεν έχω BIS και δε μπορώ να την κατεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Διαβαζοντας το thread, ειδα οτι το κινητο υποστηριζει ολους τους τυπους media(.avi, .mpeg).

 

Ηθελα να ρωτησω, αν υποστηριζει και υποτιτλους(.srt, .sub).

 

Στο ος 5.0 υπάρχει επιλογή για captions στα video αλλά δεν ξέρω πως λειτουργεί. Τουλάχιστον ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει γινει τιποτα με το youtube? Κατεβασα μια εφαρμογη απο το http://m.google.com/youtube?dc=gyt

 

τρεχει κανονικα αλλα οταν πας να δεις βιντεο βγαζει το παρακατω μυνημα:

“PlayerException:cannot open tunnel cause:java.io.IOException:cannot open tunnel”....

μηπως μπορει να βοηθησει κανεις ;

Thanks...

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ψαξιμο για το πως να παιζει το κινητουλι μας βιντεο με υποτιτλους, κατεληξα στο Wondershare video converter! Εχει ειδικη επιλογη για τα κινητα Blackberry, ακομα και για το Storm ξεχωριστα. Ενα αλλο που κανει, βαζει υποτιτλους στο τελικο αρχειο, οποτε με μερικες απλες ρυθμισουλες, γινεται καταλληλο για το κινητο. Το κακο ειναι πως κοστιζει. Εαν καποιος ενδιαφερεται παραπανω, ας μου στειλει ενα π.μ. για να του στειλω εγω την καταλληλη εκδοση για τον υπολογιστη...!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, αν πάρω service books από συσκευή με bis και τα κάνω restore στη δική μου που δεν έχω, θα έχω μετά κανονικά παντού πρόσβαση και θα μου καταναλώνονται τα ΜΒ από το υπάρχον μου data plan που δεν υποστηρίζει BIS?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο απλό. Η bis δεν εξαρτάται μόνο από τον παροχο σου αλλά και από τους server της rim. Για να έχεις πρόσβαση εκεί και κατ επέκταση στις υπηρεσίες, πρέπει να το ενεργοποιήσεις. Ο μόνος τρόπος να γίνει αυτό ειναι μέσω του παροχου σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Μολις σημερα μου ενεργοποιηθηκε το BIS. Εκανα email setup και εβαλα ενα το hotmail μου. Μηπως θα μπορουσε να μου πει καποιος, πως γινεται οταν ερχεται ενα mail, να ερχεται και στο κινητο; Γιατι για την ωρα, μονο αν μπω μεσω browser μπορω να το δω.

Ευχαριστω!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Μολις σημερα μου ενεργοποιηθηκε το BIS. Εκανα email setup και εβαλα ενα το hotmail μου. Μηπως θα μπορουσε να μου πει καποιος, πως γινεται οταν ερχεται ενα mail, να ερχεται και στο κινητο; Γιατι για την ωρα, μονο αν μπω μεσω browser μπορω να το δω.

Ευχαριστω!

 

Θα σου στείλει η υπηρεσία ενημερωτικό e-mail που θα αναφέρει την έναρξη της υπηρεσίας και την λήψη των μηνυμάτων από τους λογαριασμούς.

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να γίνετε αυτό που ζητάς.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Μολις σημερα μου ενεργοποιηθηκε το BIS. Εκανα email setup και εβαλα ενα το hotmail μου. Μηπως θα μπορουσε να μου πει καποιος, πως γινεται οταν ερχεται ενα mail, να ερχεται και στο κινητο; Γιατι για την ωρα, μονο αν μπω μεσω browser μπορω να το δω.

Ευχαριστω!

 

Καταρχάς πρέπει να ενεργοποιήσεις το pop forwarding απο τον λογαριασμό σου στο hotmail. Σχετικές πληροφορίες θα τις βρείς εύκολα με μια αναζήτηση στο google.

 

Αν το έχεις ενεργοποιημένο τότε με ένα battery pull στην συσκευή σου λογικά θα λειτουργήσει.

 

Γενικά όταν ενεργοποιηθεί η υπηρεσία δεν είναι απαραίτητο οτι θα αρχίσεις να λαμβάνεις αμέσως τα email σου. Μόλις ολοκληρώσεις το setup σου βγάζει μήνυμα που λέει οτι μέσα στις επόμενες δύο ώρες (αν δεν κάνω λάθος) θα αρχίσεις να λαμβάνεις τα μηνύματα σου)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα setp up και το νεο μειλ του bb(με την καταληξη @mobilemail.vodafone.gr) και μου ηρθε οτι σε 20 λεπτα περιπου θα δεχομαι μειλ. Αυτο που ηθελα να ρωτησω, μπορω να ορισω σε αυτο το μειλ, τους 2 λογαριασμους μειλ που εχω, ωστε να μου ερχονται αμεσως τα μειλ στο κινητο;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Ενω με το νετ γενικα ειμαι μια χαρα, εχω ενα θεμα με τα mail μου. Ενω εκανα create λογαριασμου στο email setup, ουτε μπορω να στειλω μειλ ουτε να λαβω, σε κανενα απο τους 2 λογαριασμους hotmail που εχω. Οταν στελνω service books μου στελνει το εξης:

 

If you use an email client (e.g. Microsoft® Outlook®, Mozilla® Thunderbird, etc.) to access your ....@hotmail.com messages, change your email client settings to leave your email messages on the server. If the email client does not leave email messages on the server, the BlackBerry® Internet Service may not be able to deliver them to your BlackBerry® device. To leave email messages on your email server you may need to complete the following steps: 1. In your email client (Outlook, Thunderbird, etc.) on your computer, under Tools or Mail > Preferences. 2. Select your email account. 3. Locate advanced, server settings or options. 4. Select the option to leave email messages on the server.

 

Καποιος που να ξερει καμια λυση;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Ενω με το νετ γενικα ειμαι μια χαρα, εχω ενα θεμα με τα mail μου. Ενω εκανα create λογαριασμου στο email setup, ουτε μπορω να στειλω μειλ ουτε να λαβω, σε κανενα απο τους 2 λογαριασμους hotmail που εχω. Οταν στελνω service books μου στελνει το εξης:

 

If you use an email client (e.g. Microsoft® Outlook®, Mozilla® Thunderbird, etc.) to access your ....@hotmail.com messages, change your email client settings to leave your email messages on the server. If the email client does not leave email messages on the server, the BlackBerry® Internet Service may not be able to deliver them to your BlackBerry® device. To leave email messages on your email server you may need to complete the following steps: 1. In your email client (Outlook, Thunderbird, etc.) on your computer, under Tools or Mail > Preferences. 2. Select your email account. 3. Locate advanced, server settings or options. 4. Select the option to leave email messages on the server.

 

Καποιος που να ξερει καμια λυση;

 

 

Καλησπέρα,

Συνεχίζουμε στο αντίστοιχο thread. Καλό θα είναι να ρωτάς μία φορά για κάθε πρόβλημα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω και εγς το Storm και απο σιεμρα αντιμετοπιζω το εξης προβλημα . εχω το Storm με συνδεση Vodafone ολα τελεια μεχρι προχτες που μ χαλασε η σιμ. Πηγα λοιπων σε ενα καταστημα Vodafone και πηρα αλλη σιμ με το ιδιο νουμερο. Το προβλημα μ ειναι οτι στο menou tou Storm δνε μ εμφανιζει Το εικονιδιο brower και δεν μπορς ουτε email να στηλω ουτε να μπς se msn κτλ. Πηρα τηλ το 13830 και μου ειπαν οτι το ιντερνετ ειναι κανονικα ενεργοποιοημενο. μπορειτε να μ πειτε τι να κανω? απο οτι καταλαβενω μαλλν υπαρχει προβλημα με το bis. τι κανουμε τωρα???
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να στείλεις τα service books Πάλι από τη σελίδα του παρόχου σου, δίνοντας τα στοιχεία σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Μηπως θυμαται κανεις τη ρυθμιση που υπαρχει στο Storm, ωστε να αποκλειεις καποιον αριθμο κινητου απ'το να σε καλει; Νομιζω το ειχα δει καπου, αλλα ψαχνω και δεν το βλεπω τωρα.

 

Ευχαριστω.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Μηπως θυμαται κανεις τη ρυθμιση που υπαρχει στο Storm, ωστε να αποκλειεις καποιον αριθμο κινητου απ'το να σε καλει; Νομιζω το ειχα δει καπου, αλλα ψαχνω και δεν το βλεπω τωρα.

 

Ευχαριστω.

 

Πας στο options,security options,firewall εκει μπορεις να φιλτραρεις κλησεις σμσ και πολλα αλλα.

http://funkradio.listen2myradio.com/

16.30-17.30 Με καλή ελληνική μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Εχει για Sms κυριως απ οτι ειδα. Δε λεει καπου για κλησεις. Για συγκεκριμενο αριθμο με ενδιαφερει.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς όμως να επιλέξεις συγκεκριμένους αριθμούς. Αυτό μπορεί να γίνει η με χρήση third party app (πχ calls blocker) ή μέσω του παρόχου (δυστυχώς μόνο σε παρόχους του εξωτερικού)
Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα. Θα ψαξω τοτε σε app. Ευχαριστω πολυ.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Η 5.0.0.328 ειναι απλα φοβερη...ολα διαφορετικα και πολυ ανανεωμενα...πολυ καλη.
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω το storm εδω και λιγο καιρο και θα ηθελα καποια βοηθεια για το gps...το ανοιγω κανονικα και βρισκει που βρισκομαι κλπ απλα καθε τοσο χανει τον δορυφορο και κανει ξανα search...τι γινεται με την συγκεκριμενη λειτουργια του κινητου?μπορει καποιος να με βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...