Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.blackberry.com/btsc/microsites/microsite.do?cmd=displayKC&docType=kc&externalId=KB05196&sliceId=2&docTypeID=DT_SUPPORTISSUE_1_1

 

Το προσπάθησα κατά τις οδηγίες αλλά χωρίς επιτυχία, ίσως φταίει το ότι ακόμη (εδώ και μία βδομάδα περιμένω) δεν έχει ενεργοποιηθεί στη σύνδεσή μου το BIS... :what:

 

nai mallon auto einai egw pou eimai energopoihmenos einai ok mpainw mia xara mesw usb (mesw bluethooth dn ginete opws legan alloi) . Exei k poly kalh taxythta !! bebaia prepei na pareis thn voda na sou steilei tis ru8miseis

PIN:20DDA587

BB STORM

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί να είμαι ιδιώτης αλλα θέλω -για κάποιους λόγους- να βλέπω τα e-mails. Δεν είμαι επαγγελματιάς (τουλάχιστον με την έννοια της βαριάς χρήσης) που θα είμαι on the go όλη την ώρα. Οι τιμές είναι ΠΟΛΥ καλύτερς από ότι ήταν 1 χρόνο πριν. Δεν αντιλέγω. Παρ'ολα αυτά θα συμφωνήσω για το wifi. Και κατά την (ταπεινή) άποψή μου το BB Storm δεν ανταποκρίνεται σε επαγγελματικό εργαλείο (ίσως αυτό να είναι και σε άλλα BB??). Όπως ήδη έχετε αναφέρει -και σωστά- το ΒΒ διαπρέπει στα emails. Ερχόμενος από WM5/6 όπως έχω ξαναπεί, βρίσκω τελειώς αντιπαραγωγικά ορσιμένα στοιχεία, τα οποία για τη δουλεία μου (αλλά και φίλων τα θεωρούν σημαντικά).

- Snooze.απαράδεκτο να μπορείς να κάνεις snooze μόνο τον προεπιλεγμένο χρόνο. Εαν είμαι συνάντηση που θα τελειώσει (τελικά) σε μία ώρα έγω θα κάνω snooze πχ ανά 10μιν?

- Office Tools. Επίσης απαράδεκτο να πρέπει να κάνεις registration (ναι γνωρίζω ότι μπορείς να δουλέψεις και χωρίς registration) αλλά μιλάμε για επαγγελματικό εργαλείο

-PDF. Είμαστε στο 2009. Είναι δυνατότον να πρέπει να στείλω email στον εαυτό μου με attachment το PDF για να το διαβάσω΄?

-Today screen. Τι να λέμε... εαν δε βάλεις themes για βα βλέπεις τα ραντεβού κλπ. άχρηστο.

-Insτall στην εξωτερική κάρτα. Ναι έχει αναφερθεί πάλι. Παρόλα αυτά... Θέλω να βάλω κανά πρόγραμμα παραπάνω τι γίνεται. Εδώ ψάχνουμε κόλπα του στυλ, καθαρίζω λογ κλπ.

-GPS. όχι δεν είναι τραγικό μειονέκτημα. Αλλά έχοντας δουλέψει με destinator... τα λόγια είναι περίττα.

- Τασκς: Είναι δυνατόν να μην μπορούν να εμφανιστούν στην αρχίκή οθόνη... και να πρέπει να πληρώσω 30$ για θέμα.... Είμαστε στην εποχή του GTD!!!!

 

Ναί, ας πρόσεχα. Και πραγματικά, προσπαθώ για να μου αρέσει το "Μάυρο Βατόμουρο" και μόνο

η σταθερότητα (σε σχέσει με το "άλλο" λειτουργικό) είναι μια ευχάριστη αλλαγή καθώς, τ

ο μικρό Σαρ που έχει και η

πολύ καλή ακουστική (επιτέλους δε χρειάζεται να βουλώνω το ένα αυτή για να ακούσω καλύτερα - και όχι δεν έχω πρόβλημα με την ακοή μου :) )

 

Παρόλαυτα μιλάμε για επαγγελματική συσκευή.... η οποία με τα απαραίτητα επιπλέον παει τουλάχιστον +100 ευρώ.

 

Εν ολίγοις. Επείδη δεν είχα τη στερνή μου γνώση πρώτα. Σε μελλοντικούς αγοραστές (τουλάχιστον για το STORM) θα σκεφτόμουν πολύ το iPhone ή το HT HD!!

 

 

Θα συμφωνήσω με αυτά που λες αλλά:

1. Ένα theme με όλα αυτά που ζήτησες είναι γύρο στο 7αρι και όχι στο 30άρι.

2. Office tools έχουν εφαρμοστεί να υπάρχουν εδώ και 9μην περίπου και δν υπήρχαν εδώ και χρόνια, μιας και τα ΒΒ δν θεωρόντουσαν PDA αλλά SmartPhones!, εναλλακτικά υπάρχουν PDF reader και δν είναι αναγκαίο να τα στέλνεις στον εαυτό σου.

3. Τα προγράμματα που θέλεις ΟΛΑ μα όλα χωράνε στην εσωτερική μνήμη των ΒΒ... Εμένα όλα τα προγράμματα μου(έχω και το Docs to go pro χάρης ενός μέλος του forum) δν πιάνουν πάνω από 6ΜΒ!

4. Και εν τέλη το GPS δν είναι πολύ καλό (συγκριτικά πάντα με 3rd party software) αλλά κανένας κατασκευαστής δν σου δίνει άμεσα GPS σοφτ! Το Destinator το αγοράζει ξεχωριστά! Ή το παίρνεις σαν πακέτο προσφοράς από γνωστό κατάστημα. Δν θεωρώ σωστή τη σύγκριση.

 

5. Ένα πράγμα που σε δικαιολογώ ΠΛΗΡΟΣ και φυσικά με εκνευρίζει και εμένα είναι το προορισμένο Snooze! Εκεί δν το δικαιολογώ σε τίποτα! Μου την σπάει απίστευτα!

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με αυτά που λες αλλά:

1. Ένα theme με όλα αυτά που ζήτησες είναι γύρο στο 7αρι και όχι στο 30άρι.

2. Office tools έχουν εφαρμοστεί να υπάρχουν εδώ και 9μην περίπου και δν υπήρχαν εδώ και χρόνια, μιας και τα ΒΒ δν θεωρόντουσαν PDA αλλά SmartPhones!, εναλλακτικά υπάρχουν PDF reader και δν είναι αναγκαίο να τα στέλνεις στον εαυτό σου.

3. Τα προγράμματα που θέλεις ΟΛΑ μα όλα χωράνε στην εσωτερική μνήμη των ΒΒ... Εμένα όλα τα προγράμματα μου(έχω και το Docs to go pro χάρης ενός μέλος του forum) δν πιάνουν πάνω από 6ΜΒ!

4. Και εν τέλη το GPS δν είναι πολύ καλό (συγκριτικά πάντα με 3rd party software) αλλά κανένας κατασκευαστής δν σου δίνει άμεσα GPS σοφτ! Το Destinator το αγοράζει ξεχωριστά! Ή το παίρνεις σαν πακέτο προσφοράς από γνωστό κατάστημα. Δν θεωρώ σωστή τη σύγκριση.

 

5. Ένα πράγμα που σε δικαιολογώ ΠΛΗΡΟΣ και φυσικά με εκνευρίζει και εμένα είναι το προορισμένο Snooze! Εκεί δν το δικαιολογώ σε τίποτα! Μου την σπάει απίστευτα!

 

1. Έχω ήδη αγοράσει 2 themes με 7ευρώ. Το iVista2 καθώς και το Today theme Plus. Το πρώτο είναι πολύ καλό αλλά... κόβει τα ραντεβού. Δηλ. Γραφώ Συνάντηση με τον ΧΧΧΧ για το τηλ. κεντρο. Location: Καισαριανή Στην οθόνη φαίνεται: Συναντηση με τον... Καισαριανή. Στο δεύτερο theme. Εαν έχεις δύο ραντεβού την ίδια ημέρα σε πχ 3 ημέρες δε σου εμφανίζει και δύο ραντεβού, ούτε λίστα με τα ραντεβού της εβδομάδας. Δες αυτό το ραντεβού με 29$ (όχι ευρώ) και θα καταλάβεις τι εννόω με "πραγματικό" today screen:

http://www.handango.com/catalog/ProductDetails.jsp?storeId=2218&deviceId=1983&platformId=40&productId=233167&sectionId=7674

2. Ένας pdf reader που μου έχουν προτείνει μέσω του forum δεν παίζει. Σε παρακαλώ πες 1-2 ώστε να δοκιμασώ. Θα μου ήταν αρκετά χρήσιμο. Πάντως για τα office tools, μάλλον έχεις δίκιο. Το να κάνω όμως την πατέντα να έχω ένα word template επειδη δε με αφήνει να κάνω new δεν είναι ότι καλύτερο.

3. Σου παίζουν τα Docs Pro γιατί τελικά δε μου επαιξαν. Αλλάζω themes με docs pro... :X PIM με.

4. Η σύγκριση είναι μεταξύ OTA gps και turn by turn. Το destinator αναφέρθηκε ως ποιότητα οδηγιών που μπορείς να λάβεις χώρις bandwitdh (αν και όπως συμφωνήσαμε οι τιμές για τα MB πέφτουν)

5. ... No comment...

Link to comment
Share on other sites

theme φτιάχνει ο καθένας μόνος του εκτός αν είναι κουλός ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

..................κουλός ?

εννοώ ότι είναι πολύ εύκολο. 1 themeeditor υπάρχει. δωρεάν είναι :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

αξιοτιμοι Μπλακμπεραδες δεν υπαρχει καποιο τηλεφωνο που να τα εχει ολα. Καλο ειναι to storm και εχω δοκιμασει πολλα PDAS (με WM Και οχι)
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

αξιοτιμοι Μπλακμπεραδες δεν υπαρχει καποιο τηλεφωνο που να τα εχει ολα. Καλο ειναι to storm και εχω δοκιμασει πολλα PDAS (με WM Και οχι)

δηλαδή????

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

theme φτιάχνει ο καθένας μόνος του εκτός αν είναι κουλός ;)

 

Σιγά ρε Alex μην κάτσω να φτιάξω theme για να βλέπω τις υποχρεώσεις στην Today. Πλάκα μου κάνεις? 1000 φορές να πληρώσω κάτι αξιόλογο.. Και αν εσύ δεν είσαι κουλός που λες, σου δίνω τα 7 ντόλαρς που κάνει ένα καλό θέμα να μου το φτιάξεις όπως το θέλω!! Όσο για το eToday, ακριβό και χωρίς να με καλύπτει 100% αφού προσθέτει κι άλλα στο OS που 1ον δεν τα χρειάζομαι και 2ον το επιβαρύνει πολύυυυυυυυυυυ!

 

Για τα .pdfs δεν ξέρω τι λέτε.. Εγώ και πριν που δεν είχα τον PDF Reader του Documents2go μια χαρά μου τα άνοιγε το Bold.. Όταν τα κατέβαζα σαν attachment από email απλά μου έλεγε ότι ίσως δεν μπορέσει να το ανοίξει αλλά μια χάρα το άνοιγε.. Πρόκειται για τον viewer του BIS!

 

Όσο για το GPS, όποιος έχει πρόβλημα ας αγοράσει το Garmin.. Και το Destinator που αναφέρετε δεν το πληρώσατε??? :P

Link to comment
Share on other sites

Για τα .pdfs δεν ξέρω τι λέτε.. Εγώ και πριν που δεν είχα τον PDF Reader του Documents2go μια χαρά μου τα άνοιγε το Bold.. Όταν τα κατέβαζα σαν attachment από email απλά μου έλεγε ότι ίσως δεν μπορέσει να το ανοίξει αλλά μια χάρα το άνοιγε.. Πρόκειται για τον viewer του BIS!

 

Όσο για το GPS, όποιος έχει πρόβλημα ας αγοράσει το Garmin.. Και το Destinator που αναφέρετε δεν το πληρώσατε??? :P

Πες το από την αρχή ότι έχεις bold... Πάντως, έχω μεταφέρει κάτι Pdf απο το PC στο Storm (media card) και δεν τα ανοίγει από default.

Και ξαναλέω... για το GPS άλλο το OTA και άλλο στη συσκευή. Της Garmin (80$) είναι ΟΤΑ.

 

Πάντως, όπως προανέφερε συω-forum-ιτης. H RIM τα αναφέρει ως Smartphones και όχι PDAs/. Για να δούμε, 1η Απριλίου ίσως υπάρχει και το (πολύ)αναμενόμενο App Store :)

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλε ένα παιδί από το φόρουμ το doc 2 h pro το θέμα είναι ότι παίζει μάλλον για bold h curve και μου δείχνει το πρόγραμμα στην μισή οθόνη το θέμα είναι ότι διέγραψα τελείως το προηγούμενο. Που είχα τι κάνω αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ευχαριστώ !

PIN:20DDA587

BB STORM

Link to comment
Share on other sites

gia sas pedes exo na rotiso kati pragmata gia to storm

1)iparxoun pouthena spasmenes full ekdoseis apo games kai apps gia storm?

2)kana offline navigation program?

3)kai an iparxoun tipota links gia kala themes

Link to comment
Share on other sites

gia sas pedes exo na rotiso kati pragmata gia to storm

1)iparxoun pouthena spasmenes full ekdoseis apo games kai apps gia storm?

2)kana offline navigation program?

3)kai an iparxoun tipota links gia kala themes

Κάνε μια αναζήτηση και θα βρεις αυτό που θες. Και στο συγκεκριμένο thread και σε όλο το subforum BlackBerry.

 

Μου έστειλε ένα παιδί από το φόρουμ το doc 2 h pro το θέμα είναι ότι παίζει μάλλον για bold h curve και μου δείχνει το πρόγραμμα στην μισή οθόνη το θέμα είναι ότι διέγραψα τελείως το προηγούμενο. Που είχα τι κάνω αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ευχαριστώ !

Έχασες όλο το πρόγραμμα;;; Πέρασε το από το dataviz.com ή δες το και μέσα από το desk software.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Έχασες όλο το πρόγραμμα;;; Πέρασε το από το dataviz.com ή δες το και μέσα από το desk software.

 

to exw diagrapsei apo to desk software 8a dokimasw to dataviz.com ekei prepei na plhrwsw g na to exW? to doc 2 go?

PIN:20DDA587

BB STORM

Link to comment
Share on other sites

to exw diagrapsei apo to desk software 8a dokimasw to dataviz.com ekei prepei na plhrwsw g na to exW? to doc 2 go?

Το απλό δεν πληρώνεις.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θα ηθελα μερικες πληροφοριες σχετικα με το blackberry,ειμαι κατοχος blackberry storm και συνδρομητης της wind ,εκανα αιτηση ενεργοποιησης blackberry internet solution ,χρειαζεται να κανω καποιες ρυθμισεις στο κινητο?Επισης εχω απορια τι ειναι αυτο το PIN ?

 

Ευχαριστω εκ τον προτερων

nokia n9 - samsung galaxy note 2 - ipad 2 3g
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θα ηθελα μερικες πληροφοριες σχετικα με το blackberry,ειμαι κατοχος blackberry storm και συνδρομητης της wind ,εκανα αιτηση ενεργοποιησης blackberry internet solution ,χρειαζεται να κανω καποιες ρυθμισεις στο κινητο?Επισης εχω απορια τι ειναι αυτο το PIN ?

 

Ευχαριστω εκ τον προτερων

 

Το ΡΙΝ είναι ο αποκλειστικός κωδικος συσκευής δεκαεξαδικής μορφής αριθμό 8 ψηφίων, το ΡΙΝ message είναι μήνυμα που πηγαίνει απο ΒΒ σε ένα άλλο ΒΒ. Χρεώνεται απο τα ΜΒ που έχεις διαθέσιμα.

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Nα σας επαναφέρω λίγο στο θέμα του wifi!Για πολλούς μπορεί να μη φένεται χρήσημο,όμως εγώ που δεν είμαι επαγγελματίας αλλά δε χρησιμοποιώ συχνά το pc μου,το κινητό για μένα ακόμα και στο σπίτι είναι σαν mini laptop.Και τελικά άμα μπορείς να έχεις έτσι κι αλλιώς free internet γιατί να σκέφτεσαι πόσα mbyte θα κατεβάσεις?Ένα παράδειγμα:προχθές με το lg ks20 μου κατέβασα απ'το hiphop.gr ένα ολόκληρο cd γύρω στα 70Mbyte....Mήπως μπορείτε να υπολογίσετε πόσο θα πλήρωνα με το storm που δεν έχει wifi???:shifty:

Γιαυτό καλό είναι να μη λέμε τι είναι άχρηστο και τι όχι!Ο καθένας ψάχνει κάτι ανάλογα με τις ανάγκες του!Από εκεί και πέρα μιας κι έχω χρησιμοποιήσει τη συγκεκρημένη συσκευή μου φένεται πολύ ενδιαφέρουσα!Αν είχα κάποια λύση όσον αφορά το internet το σίγουρο θα ήταν πως το storm θα ήταν η επόμενη επιλογή μου...:ninja:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Nα σας επαναφέρω λίγο στο θέμα του wifi!Για πολλούς μπορεί να μη φένεται χρήσημο,όμως εγώ που δεν είμαι επαγγελματίας αλλά δε χρησιμοποιώ συχνά το pc μου,το κινητό για μένα ακόμα και στο σπίτι είναι σαν mini laptop.Και τελικά άμα μπορείς να έχεις έτσι κι αλλιώς free internet γιατί να σκέφτεσαι πόσα mbyte θα κατεβάσεις?Ένα παράδειγμα:προχθές με το lg ks20 μου κατέβασα απ'το hiphop.gr ένα ολόκληρο cd γύρω στα 70Mbyte....Mήπως μπορείτε να υπολογίσετε πόσο θα πλήρωνα με το storm που δεν έχει wifi???:shifty:

Γιαυτό καλό είναι να μη λέμε τι είναι άχρηστο και τι όχι!Ο καθένας ψάχνει κάτι ανάλογα με τις ανάγκες του!Από εκεί και πέρα μιας κι έχω χρησιμοποιήσει τη συγκεκρημένη συσκευή μου φένεται πολύ ενδιαφέρουσα!Αν είχα κάποια λύση όσον αφορά το internet το σίγουρο θα ήταν πως το storm θα ήταν η επόμενη επιλογή μου...:ninja:

 

me 1.5gb p einai to xamhlotero paketo sthn vodafone upologise posa mporeis na katebaseis.Den einai toso xrhsimo pleon!

PIN:20DDA587

BB STORM

Link to comment
Share on other sites

Για δες επιμονή να βγει το wifi άχρηστο σε μια φορητή συσκευή (όποια κι αν είναι αυτή κι όποια κι αν είναι η προσφορά της κάθε voda).

 

Άλλο ένα παράδειγμα λοιπόν! :)

Μέσα στο σπίτι μου ΔΕΝ έχει σήμα ΚΑΜΙΑ εταιρία και εγώ επειδή έτσι μου κάπνισε, θέλω να μπω στο internet από το κινητό μου, για οποιονδήποτε λόγο.

Στο σπίτι πιάνω δυο ap, ένα το δικό μου και ένα της θείας μου που μένει δίπλα.

Γιατί να μην μπορώ να τα χρησιμοποιήσω, δεν κατάλαβα;

 

Το ότι το storm δεν έχει wifi, μπορεί να μην είναι και τεράστιο μειονέκτημα.

Το οτι δεν έχει όμως, δεν κάνει αυτομάτως και το wifi άχρηστο! Μην τρελαθούμε κι όλας!

Να ξέρατε πόσες φορές με έχει σώσει το wifi του κινητού μου στην δουλειά...

 

Και όπως είπε και πιο πάνω ο φίλος, είναι θέμα προτεραιοτήτων και αναγκών του καθενός.

Το οτι δεν χρησιμοποιεί κάποιος μια τεχνολογία, είτε γιατί δεν του παρέχεται, είτε γιατί όντως δεν του χρειάζεται, σίγουρα δεν καθιστά την τεχνολογία αυτή άχρηστη όπως επίσης σίγουρα υπάρχει κάποιος που και του παρέχεται και του χρειάζεται!!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Για δες επιμονή να βγει το wifi άχρηστο σε μια φορητή συσκευή (όποια κι αν είναι αυτή κι όποια κι αν είναι η προσφορά της κάθε voda).

 

Άλλο ένα παράδειγμα λοιπόν! :)

Μέσα στο σπίτι μου ΔΕΝ έχει σήμα ΚΑΜΙΑ εταιρία και εγώ επειδή έτσι μου κάπνισε, θέλω να μπω στο internet από το κινητό μου, για οποιονδήποτε λόγο.

Στο σπίτι πιάνω δυο ap, ένα το δικό μου και ένα της θείας μου που μένει δίπλα.

Γιατί να μην μπορώ να τα χρησιμοποιήσω, δεν κατάλαβα;

 

Το ότι το storm δεν έχει wifi, μπορεί να μην είναι και τεράστιο μειονέκτημα.

Το οτι δεν έχει όμως, δεν κάνει αυτομάτως και το wifi άχρηστο! Μην τρελαθούμε κι όλας!

Να ξέρατε πόσες φορές με έχει σώσει το wifi του κινητού μου στην δουλειά...

 

Και όπως είπε και πιο πάνω ο φίλος, είναι θέμα προτεραιοτήτων και αναγκών του καθενός.

Το οτι δεν χρησιμοποιεί κάποιος μια τεχνολογία, είτε γιατί δεν του παρέχεται, είτε γιατί όντως δεν του χρειάζεται, σίγουρα δεν καθιστά την τεχνολογία αυτή άχρηστη όπως επίσης σίγουρα υπάρχει κάποιος που και του παρέχεται και του χρειάζεται!!

 

:)

 

dn eipa oti to wifi einai axristo k egw sto spiti m wifi exw aplws lew pws to wifi sto blackberry einai axristo

An k exeis dikio esy p dn exeis shma ti 8a kaneis ... Kane kamia proseuxh g kalytero shma :P

PIN:20DDA587

BB STORM

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εχω την .113 εδω και κάμποσο καιρο και τελευταία παρατηρώ οτι σε κατασταση αναμονης (χωρις κλειδωμα) το τηλ δεν κανει dim οθονη και μενει ανοικτη όσο πάρει. Επίσης δεν μπορώ πλεόν να κάνω hide το πληκτρολόγιο με swipe down...Δεν νομίζω να εχω κάνει κάποια ρύθμιση λάθος..Κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...