Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Υπαρχει τροπς να ξεκλειδωσουμε το ΒΒ Storm για Gps Maps, weather xwris 3G χρεωση απο vodafone?

Thks

VV
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να έχεις πρόσβαση στο bb maps πέραν από σύνδεση χρειάζεσαι και bis, οπότε αναγκαστικά θα χρεωθείς κάτι. Επίσης το πρόγραμμα είναι περασμένο στην συσκευή αλλά όταν βάλεις μια περιοχή σου κατεβάζει εκείνη την ώρα τα δεδομένα του χάρτη.

 

Το θέμα κλειδώνεται και θα μεταφερθεί στο thread Blackberry 9500.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω...

 

τι να πω, ελπιζω να ειναι ετσι γιατι αλλιως θα πανε τοσα λεφτα χαμενα...

 

Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι αν το έχεις ενεργοποιήσει στην Vodafone ελλάδος να έχουν διαγράψει τo PIN από τα συστήματα τους. Αν δεν το έχεις ενεργοποιήσει πουθενά είσαι 100% safe. Εγώ έχω ενεργοποιήσει στο παρελθόν απο O2 χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

δεν ξέρω εαν πρέπει να το ρωτήσω εδώ...εαν όχι παρακαλώ ο Moderator να το μετακινήσει σχετικά.

(Θα) έχω ένα Iphone και θέλω να κάνω "τράμπα" τις SIM με το blackberry. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω (εαν παίζουν οι κάρτες, για την αλλαγή προγραμμάτων κλπ)

 

ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες παίζουν κανονικά απλά πρέπει να ενημερώσεις τον πάροχο σου να σου ενεργοποιήσει τις υπηρεσίες BlackBerry. Αυτό γίνεται χωρίς χρέωση!

Η διαδικασία μπορεί να κρατήσει αρκετές μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάτε να στείλετε κάποιο email στο πεδίο που επιλέγεις ποιόν λογαριασμό να χρησιμοποιήσεις σας βγάζει την επιλογή "EMAIL";

 

Ρωτάω για να δώ αν είναι μια πρώτη αλλαγή απο την νέα Bis ή αν οφείλεται σε μια διαδικασία που έκανα με τα service books μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι... Θέλω να πάρω Bb και (οικονομικά) με βολεύει να είμαι στην Cosmote (με BIS). Τι το καλύτερο παρέχει η voda σε BIS που λέτε όλοι ότι είναι μονόδρομος?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά. H vodafone είναι η πρώτη που έφερε την τεχνολογία στην Ελλάδα άλλωστε.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

To χω διαβάσει το θέμα. Αλλά δεν λέει πουθενά γιατί η voda είναι ανώτερη της cosmote... και σε τι πράγματα υστερεί το BIS της cosmo...

 

Ίσα ίσα που κάποια θέματα με λάθος χρεώσεις σε λογαριασμούς λέει κάποιος ότι του τυχαν σε voda...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, καταρχην να ζητησω συγγνωμη που ανοιγω νεο τοπικ, αλλα δεν ηξερα που να το βαλω. Αν εχει τη καλοσυνη καποιος mod να το μετακινησει αν ειναι απαραιτητο.

 

Το προβλημα μου τωρα τελευταια ειναι το lock-unlock της συσκευης. Ενω στην αρχη κλειδωνε-ξεκλειδωνε μονο απο το lock button, τωρα αν το κλειδωσω απο το lock button, οποιο κουμπι και να πατησω("yes",BB,return,"no") ξεκλειδωνει!

Το βαζω στη τσεπη και οταν το βγαλω ειτε εχει μπει σε menu οτι να ναι, ειτε εχει κανει κλησεις σε τυχαιες επαφες(με οτι αυτο συνεπαγεται).

 

Δεν μπορω να σκεφτω τι φταιει για αυτη την αλλαγη..το μονο που θυμαμαι ειναι οτι πριν αλλαξω theme(voda) και πριν κανω update απο το pc, ηταν μια χαρα! Να υποθεσω οτι κατι παιχτηκε μετα το update?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Απλά έκανες Update στην 4.7.0.141 στην οποία, δεν ξέρω για ποιον λόγο, θεώρησαν έξυπνο να ξεκλειδώνει με οποιοδήποτε hardware key.

 

Για να λύσεις το πρόβλημα σου απλά βάλε μια πιο νέα έκδοση λογισμικού.

 

Τις απαραίτητες πληροφορίες θα τις βρείς στο thread "Device OS 4.7 (95xx)"

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΟ BLACKBERRY TO 9500 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ VODAFONE ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ INTERNET KAΙ ΚΤΛΠ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ Η ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ
:p
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΟ BLACKBERRY TO 9500 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ VODAFONE ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ INTERNET KAΙ ΚΤΛΠ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ Η ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ

Φυσικά και γίνεται να έχεις ίντερνετ. Σε κατάστημα ρώτησες ή στην εξ. πελατών; Καρτοκινητό ή συμβόλαιο έχεις;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

vodafone cu ΕΧΩ

 

Έχω την εντύπωση πως δεν γίνεται γιατί το BIS δουλεύει μόνο με πακέτα data >50ΜΒ... Στην Cu μπορείς να βάλεις μόνο το Surf & Mail 30MB!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Δες το Surf & Email 30. Σου δίνει 30ΜΒ/μήνα με 3.5€/μήνα. Ο πρώτος μήνας δωρεάν. Λίγο είναι αλλά στην καρτοκινητή δεν υπάρχουν πολλές λύσεις.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

το εχω βαλει αυτο εχω 30 mb αλλα τις ρυθμισεις δεν μπορω να περασω ξερετε πως γινεται γιατι πηρα το 13830 και μου ειπαν οτι πρεπει να εχω συνδεση γιανα μπω
:p
Link to comment
Share on other sites

Απλά έκανες Update στην 4.7.0.141 στην οποία, δεν ξέρω για ποιον λόγο, θεώρησαν έξυπνο να ξεκλειδώνει με οποιοδήποτε hardware key.

 

Για να λύσεις το πρόβλημα σου απλά βάλε μια πιο νέα έκδοση λογισμικού.

 

Τις απαραίτητες πληροφορίες θα τις βρείς στο thread "Device OS 4.7 (95xx)"

 

Εχεις δικιο, ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

το εχω βαλει αυτο εχω 30 mb αλλα τις ρυθμισεις δεν μπορω να περασω ξερετε πως γινεται γιατι πηρα το 13830 και μου ειπαν οτι πρεπει να εχω συνδεση γιανα μπω

 

Έχουμε αναφέρει συχνά οτι για το blackberry πρέπει να έχεις σύνδεση αν θες internet μέσω της ειδικής υπηρεσίας

To μόνο που θα έχεις εσύ με τα 30mb του καρτοκινητού είναι browsing over vodafone live χωρίς την συμπίεση των blackberry.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Ps: το προηγούμενο μήνυμα σου σχετικά με την wind ζήτησα να μεταφερθεί στο thread "wind blackberry internet service" μιας και ταιριάζει περισσότερο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

mobile data alert και mini moni. Περισσότερα στο αντίστοιχο thread:)

 

ΥΓ Δε νομίζω να σου φανεί χρήσιμη καμία από τις δύο.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ωραια εγω σημερα εβαλα στην συνδεση μου της vodafone τα 500mb που ειναι 1gb λογο προσφορας ειναι ok η αστα να πανε δεν θα τα προλαβενω ????σασς ρωταω γιατι κατι παραπανω απο εμενα θα ξερετε ....
:p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...